Skocz do zawartości

Koszt polakierowania całego samochodu?


pepper20

Rekomendowane odpowiedzi

Około 1500 zł

 

Za 1500zł to pomaluje mój sąsiad który ma kompresor w piwnicy i pistolet do lakierowania kupiony w TESCO na wyprzedaży.

 

Żeby auto porządnie pomalować musi to zrobić lakiernik, który w swoim warsztacie ma komorę lakierniczą i posiada odpowiednie umiejętności. Taki lakiernik nie pomaluje ci całego auta za 1500zł. No chyba że sprzedajesz auto i nie zależy ci na tym żeby robota była profesjonalnie zrobiona.

 

Ja malowałem swoje w komorze lakierniczej za 2500zł i to było tanio. Autko mam pomalowane super, zero zacieków, odprysków, syfków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomaluje? Na ten sam kolor? Na inny? Profesjonalnie czy, delikatnie mowiac, amatorsko?

Lakierowanie calego samochodu zrobione srednio amatorsko zaczyna sie od 3-4 tys PLN. Zrobienie tego porzadnie (szczegolnie przy zmianie koloru) wymaga rozebrania w mak calego samochodu, dokladnego oczyszczenia miejsc skorodowanych, najlepiej wypiaskowania budy, profesjonalnego polakierowania w komorze, a potem mozolnego skladania.

Przerabialem to na przykladzie Mercedesa W126 - gorna granica kosztow praktycznie nie istnieje.

 

No, ale sa fachowcy, ktorzy w szopie pomaluja caly samochod za 500 PLN.

Wszystko zalezy, jak bardzo klient wymagajacy.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak pomaluje? Na ten sam kolor? Na inny? Profesjonalnie czy, delikatnie mowiac, amatorsko?

Lakierowanie calego samochodu zrobione srednio amatorsko zaczyna sie od 3-4 tys PLN. Zrobienie tego porzadnie (szczegolnie przy zmianie koloru) wymaga rozebrania w mak calego samochodu, dokladnego oczyszczenia miejsc skorodowanych, najlepiej wypiaskowania budy, profesjonalnego polakierowania w komorze, a potem mozolnego skladania.

Przerabialem to na przykladzie Mercedesa W126 - gorna granica kosztow praktycznie nie istnieje.

 

No, ale sa fachowcy, ktorzy w szopie pomaluja caly samochod za 500 PLN.

Wszystko zalezy, jak bardzo klient wymagajacy.

 

Kolega ma racje. W maju dzownilem sie pytac po gdansku o malowanie calego e36. Wiec tak: cena wyjsciowa to min 3000. Za mettalic doplacasz. Za zmiane koloru doplcasz. W zaleznosci od stanu karoserii doplacasz, mniej lub wiecej, bo roznie to z korozja wyglada. Pamietam ze jeden chyba lakiernik powiedzial mi jakas gorna granice przy lakierze mettalic i zmianie koloru - powiedzial cos okolo 7-8 tysiec.

Malowanie takie polega na przygotowaniu kazdej czesci osobno. Sam lakier jest utwardzany w piecu gdzie osiaga swoje optymalne wlasciwosci przez kilkanascie godzin.

Dla przykladu podam moja maske. Kilka dni temu oddalem maske do malowania do profesjonalnego zakladu. Lakier mettalic. Podstawowy koszt to 500zl. Co prawda lakiernik po durgiej stronie ulicy chcial tylko 350 zl, ale nie wiem jakiej techniki on uzywa przy malowaniu. Tak czy siak ten pierwszy zyskal jakos moje zufanie. Wiec 500 zl. Tylko ze Pan powiedzial ze nie daje gwarancji ze nie bedzie widac roznicy z nadkolami. Wiec powiedzialem ze chce tez cieniowanie nadkoli tak zeby nie bylo widac zadnej roznicy - dodatkowo 450zl. Lacznie 950. W czwartek odbieram auto wiec jak cos podam fotki jak bedzie ktos chcial.

Wiec tak to sie przedstawia od strony profesjonalnej. Natomiast moj kumpel z pracy malowal niedawno cale e36 u znajomego. Zaplacil ok 2000. Co do jakosci takiego lakieru to nie wiem jak to bedzie. Moze byc tak ze byle kamyczek spod kol zostawi slad na masce albo gdzies indziej. Ale oczywiscie warto sie zastanowic czy dac 6-7 tysiecy profesjonalista czy ewentualnie pomalowac auto za te 2000 i zobaczyc co sie bedzie dzialo. W rezie czego jak po roku, dwoch pomalujemy jeszcze raz to i tak bedziemy do przodu:)) hehe

ale sie rozpisalem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dobrych warsztatach biorą 250zł za element za dach i maske300zł, zmiana koloru to juz inna historia bo trzeba doliczyc srodki, ale z kazdym mozna sie dogadac przewaznie koszt calego to ok 3tys kiedys malowalismy calego Vito z zielonego na sliczny cameleon wyszlo ok 6 tys jak dobrze pamiętam ale to juz ladnych pare lat temu. i taka ciekawostka wczoraj kupiłem 6 setek zielonej perły na moja bunie i zabuliłem 138 zł :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co niektórzy piszą to lepiej kupić drugą beemkę...

Za malowanie mercedesa 190 ze zmianą lakieru u znajomego wyniosło coś koło 1500 zł, a drugiej 190 bez zmiany lakieru 1000 zł. Z tym że trzeba samemu zdemontować środek itp i oczywiście siedzieliśmy ze znajomym i zdzieraliśmy stary lakier prawie do gołej blachy.

Lakier wygląda jak ori, dwa lata już jest, stoi na słońcu, deszczu śniegu itp i nic się nie dzieje.

Ostatnio wypolerowałem pastą polerską i samochód wyglądał jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomaluje? Na ten sam kolor? Na inny? Profesjonalnie czy, delikatnie mowiac, amatorsko?

Lakierowanie calego samochodu zrobione srednio amatorsko zaczyna sie od 3-4 tys PLN. Zrobienie tego porzadnie (szczegolnie przy zmianie koloru) wymaga rozebrania w mak calego samochodu, dokladnego oczyszczenia miejsc skorodowanych, najlepiej wypiaskowania budy, profesjonalnego polakierowania w komorze, a potem mozolnego skladania.

Przerabialem to na przykladzie Mercedesa W126 - gorna granica kosztow praktycznie nie istnieje.

 

No, ale sa fachowcy, ktorzy w szopie pomaluja caly samochod za 500 PLN.

Wszystko zalezy, jak bardzo klient wymagajacy.

 

Kolega ma racje. W maju dzownilem sie pytac po gdansku o malowanie calego e36. Wiec tak: cena wyjsciowa to min 3000. Za mettalic doplacasz. Za zmiane koloru doplcasz. W zaleznosci od stanu karoserii doplacasz, mniej lub wiecej, bo roznie to z korozja wyglada. Pamietam ze jeden chyba lakiernik powiedzial mi jakas gorna granice przy lakierze mettalic i zmianie koloru - powiedzial cos okolo 7-8 tysiec.

Malowanie takie polega na przygotowaniu kazdej czesci osobno. Sam lakier jest utwardzany w piecu gdzie osiaga swoje optymalne wlasciwosci przez kilkanascie godzin.

Dla przykladu podam moja maske. Kilka dni temu oddalem maske do malowania do profesjonalnego zakladu. Lakier mettalic. Podstawowy koszt to 500zl. Co prawda lakiernik po durgiej stronie ulicy chcial tylko 350 zl, ale nie wiem jakiej techniki on uzywa przy malowaniu. Tak czy siak ten pierwszy zyskal jakos moje zufanie. Wiec 500 zl. Tylko ze Pan powiedzial ze nie daje gwarancji ze nie bedzie widac roznicy z nadkolami. Wiec powiedzialem ze chce tez cieniowanie nadkoli tak zeby nie bylo widac zadnej roznicy - dodatkowo 450zl. Lacznie 950. W czwartek odbieram auto wiec jak cos podam fotki jak bedzie ktos chcial.

Wiec tak to sie przedstawia od strony profesjonalnej. Natomiast moj kumpel z pracy malowal niedawno cale e36 u znajomego. Zaplacil ok 2000. Co do jakosci takiego lakieru to nie wiem jak to bedzie. Moze byc tak ze byle kamyczek spod kol zostawi slad na masce albo gdzies indziej. Ale oczywiscie warto sie zastanowic czy dac 6-7 tysiecy profesjonalista czy ewentualnie pomalowac auto za te 2000 i zobaczyc co sie bedzie dzialo. W rezie czego jak po roku, dwoch pomalujemy jeszcze raz to i tak bedziemy do przodu:)) hehe

ale sie rozpisalem:)

 

To cię ograbiono.Mam zakład i pomalowanie bez zmiany koloru kosztuje 2500-3000zł(jest to Lublin bo w wawiwe za to samo x2),a za maskę z cieniowaniem zapłaciłbyś 400zł i masz u mnie gwarancje na rok.

Chyba przez te ceny i jakość jest tyle teraz roboty,że kolejka prawie miesiąc.

Ci co robią od ręki znaczy liczą na indywidualnego jednorazowego klienta i drą ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mozemy porównywać cen malowania całego auta gdyż w rózych regionach kraju są rózne. Wiec tak przemalowywałem MB W211 bez środków koszt 4 tyś. Do tego dopłacimy za marke pojazdu gdyż będzie inna cena przemalowania skody a inna bmw E46 czy wyższego. Więc lakiernicy cenią się róznie w róznych regonach kraju dlatego mnie nie dziwi np ze warszawiacy naprawiają oraz malują auta w okolicach poznania bo jest taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie właśnie zastanawiam czy lakierować czy nie lakierować.

Moja E36 jest trochę poobijana - typowe parkingowe wgniecenia na bokach i ogólnie lakier już nie tak ładny jak kiedyś, chcę ją sprzedać i zastanawiam się czy znajdę kupca na auto, które co tu dużo mówić - nie wygląda najlepiej.

Myślałem, że za 1500zł uda mi się załatwić sprawę lakierowania, ale koledzy mi to wybili z głowy a myślę, że więcej nie ma co płacić za renowację lakieru tylko po to, by zaraz samochód sprzedać.

Trzeba pewnie zejść z ceny i pchnąć tak jak stoi, nowy nabywca niech sobie dopieszcza.

Pozdrawiam


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pojade do Polski szukac lakiernika.Za wgniot ok10 cm i lakierowanie drzwi 700euro :mad2: A zderzak i blotnik przeszlifowane przy parkowaniu(jakis fraczek cwiczyl parkowanie i mu nie wyszlo :duh: )1000euro.Rece opadaja

Pozdrawiam faraon72

aujourd'hui, demain, toujours BMW

http://images29.fotosik.pl/57/241caa6004072ad7.jpg

Zobacz moja Bunie http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=223

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty podajesz koszt lakierowania z twoim lakierem czy dotego trzeba doliczyć lakier

Ja podaje cene z materiałami,ale bez zmiany koloru,ale do tego trzeba doliczyć jak chce się zmianę koloru lub jakiś wymyślony lakier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.