Skocz do zawartości

Tunning silnika M40 1.8 -> chiptuning


SickBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś się oriętuje w jaki sposób można podnieść moc silnika 1.8 M40. Odrazu napiszę że wymiana silnika na inny nie wchodzi w grę. Silnik mam w indelnym stanie i sporo wniego włożyłem więc nie chciałbym się z nim rozstawać.

Zastanawiam się czy można podrasować ten silnik i zyskać kilka kucyków. Jakie są możliwości tunningu mechanicznego i elektronicznego tego silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja się chyba dam namówić na takiego chipa, opinie o nim są obiecujące a spalanie ponoć może być nawet mniejsze. Większa moc to nie trzeba tak gazu wciskać.

taa. gwarantuje ci, ze jak poczujesz wieksza moc to raczej bedzie ci sie chciało częsciej ten gaz wciskać, choćby po to,żeby sprawdzić czy np. chip cały czas działa..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja również proszę o dane o tym chipie

jakieś namiary cena a może wykresik???

no i najważniejsze czy może chodzić pod gazem??

Było - BMW - E36 318i 113KM M40B18 1991

Jest - BMW - E46 318i 143KM M42B20 2003

+ - BMW - E90 318i 143KM M43B20 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a wiec tak!!!

kupilem tego chipa i odrazu polecialem go zamontowac calosc zajela 20 minut, odpalam auto i czekam jakies 15 min aby silnik sie nagrzal i zczytal wszelkie parametry.... nastepnie jazda testowa... i tutaj powiem krótko rogal cieszyl mi si jak malo kiedy przy tym aucie... no no warto bylo zaryzykowac niby 10-15 koni wiecj ale pod noga czuc i to naprawde mocno a i moment obrotowy sie przesunal na plus.... ale to nic jedna sprawa jaka mnie naprawde cieszy to fakt ze silnik zaczal rowniej i przyjemniej dla ucha pracowac... szkoda ze nie kupilem takiego chipa jakies 2 lata temu zaoszczedzilbym sobie nerwow...

tak wiec zainteresowanym naprawde polecam tego chipa napewno do silnika 1.6 i 1.8 bo to dziala

 

a powiem jeszcze jedno mam komputer 1.6 a chipa zamowilem do 1.8 i to dopiero zagadka ale silniki sa prawie identyczne a bynajmniej rozrzd maj taki sam... a jeszcze jedno ja jezdze na gazie i tak samo moc czuc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co z zywotnoscia silnika z tym chipem czy nie ulega znaczaco zmniejszeniu kumpel mi mowil ze podobno te wszystkie chipy to tylko silnik zyluja i zywotnosc znaczaco spada
liczy się tylko aby wsiąść i jechać a czy to ważne gdzie!!! ważne czym (BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę kucy więcej i nieco inna charakterystyka nie zaszkodzi silnikowi. Co innego doprażanie silnika,zmiana wałka rozrządu itp. Wiadomo bowiem ze im bardzie zgrzebany silnik i większa jego moc tym mniejsza żywotność. Samym chipem silniki benzynowe niewiele zyskują no chyba ze turbo benzyna to inna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm do 316i ok prosze o namiar jaki chip jakiej firmy mam 316i compact przerobilmem go troche tzn wylecial katalizator jest strumienica(gwintowana) i sportowy wydech+ stozek i dolot juz jest bardzo ladnie jesli chodzi o osigai a teraz mam apetyt na chip :)

Jakikoszt i co z zywotnoscia?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm do 316i ok prosze o namiar jaki chip jakiej firmy mam 316i compact przerobilmem go troche tzn wylecial katalizator jest strumienica(gwintowana) i sportowy wydech+ stozek i dolot juz jest bardzo ladnie jesli chodzi o osigai a teraz mam apetyt na chip :)

Jakikoszt i co z zywotnoscia?

pozdrawiam

heh lol ...

Strumienica ci napewno dala 10kucy , stozek tez pewnie masz założony na przepływomierzu wiec tez napewno dziala ''dobrze'' :cool2:

A zeby OT nie byl to zywotnosc czego? czip to nie wycieraczka czy opona dziala i tyle nie widac po nim raczej sladow uzytkowania :roll:

 

jest bardzo ladnie jesli chodzi o osigai

 

No nie śmie wątpić :mrgreen: :mad2:

 

Cena to chyba 140zl a firma to jest no name.. koles z forum wgrywa z kompa na pusta kasc i jazda.. no chyba ze chipy ma kupowane w firmie np. ''xenix'' to bedziesz mial chipa firmy xenix :twisted2:

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zywotnosc silnika :D o to mi chodzilo (wiem ze chip sie nie zuzywa... :) )

czy kolejne zmianki wplywajace na zmine parametrow silnika mog temu zaszkodzic czy tez nie bo jak nie to WIADOMO hehe

w miare jedzenia apetyt rosnie!!! :) i predzej czy pozniej sie skusze na chip

fajny jest ten twoj is-ik :) zadbany.

ja bym wrzucil tylko biale migacze i czerwono biale lamy na tyl i pomyslal nad lakierem progow i zderzakow w kolorze nadwozia i wsio :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym CHIPEM to nie jest tak jak z paliwem 98 i V-power że bardziej działa na podświadomość kierowcy niż realne osiągi auta.Bo niechce mi się wieżyć że ze 115 koni za 140 zeta dostane z 10 więcej?

twoj problem...

Karzdy silnik ma rezerwe mocy i karzdy da sie wysrubowac mowymi mapami zaplonu etc zwanymny chipami... a ze ty wiesz pewnie o chipach tyle ze trzeba pojechac do kowalskiego do warsztatu i zostawic auto na tydzien i oni biora za to 1000-1500 zl to juz inna bajka.. prawda jest taka ze w benzyniakach takich jak nasz wystarczy wymienic kosc z programem i tyle a kosztuje 140zl bo to gosc z forum wgrywa z kompa na kosci i tyle to nie bedzie bral 1000 od ludzi z ktorymi rozmawia na forum..

Co do wiarygodnosci jak bys zrobil wywiad bys odnalazl odpowiednie forum i znalazl temat gdzie ludzie daja wykresy z hamowni po fsadzeniu chipa od rezerveda

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście uwazam ze czterocylindrowe silniki 1,6 1,8 nie nadaja sie do tuningu duzo nie zyskasz tanim kosztem i czy opłaca sie wrzucac taki chip do 1,8 watpliwa sprawa sam kiedys mialem 1,6 w nudzie e-36 i te silniki naprawde jesli chodzi zwlaszcza o konstrukcje m40 nie sa najlepsze w osiagach i zaden chip tutaj nie pomoze a jesli chcesz zrobic cos konkretnego to juz wiecej kasy wydac trzeba co logicznie sie nie oplaci bo lepiej sprzedac auto i kupic r6 2,0 lub 2,5 literka. Bzdura ze duzo palą!!!! Sam jak wspomniałem jeździłem e-36 1,6 m40 spalal mi 12 literkow gazu w miescie a benzynki 10 jak nic i to w ogole nie chcialo jechać, obecnie E39 z silnikiem 2,5 litra spala w miescie 10,5-11 benzynki wiecej nie weźmie wiec troche zaledwie wiecej od 1,6 czy tez 1,8 a różnica kolosalna. i to mit ze te silniki palą jak smoki, :!: zreszta wszystko zalezy od stylu jazdy, ja w miescie tylko no i czasem dosc dynamicznie raczej :wink:

moje zdanie daruj sobie chipy i inne zabiego tanim kosztem bo to malo da albo wcale jak chcesz miec moc to zmien silnik albo auto, lub po prostyu doprowadz swoje obecne do stanu perfekcyjnego pod wzgledem technicznym i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście uwazam ze czterocylindrowe silniki 1,6 1,8 nie nadaja sie do tuningu duzo nie zyskasz tanim kosztem i czy opłaca sie wrzucac taki chip do 1,8 watpliwa sprawa sam kiedys mialem 1,6 w nudzie e-36 i te silniki naprawde jesli chodzi zwlaszcza o konstrukcje m40 nie sa najlepsze w osiagach i zaden chip tutaj nie pomoze a jesli chcesz zrobic cos konkretnego to juz wiecej kasy wydac trzeba co logicznie sie nie oplaci bo lepiej sprzedac auto i kupic r6 2,0 lub 2,5 literka. Bzdura ze duzo palą!!!! Sam jak wspomniałem jeździłem e-36 1,6 m40 spalal mi 12 literkow gazu w miescie a benzynki 10 jak nic i to w ogole nie chcialo jechać, obecnie E39 z silnikiem 2,5 litra spala w miescie 10,5-11 benzynki wiecej nie weźmie wiec troche zaledwie wiecej od 1,6 czy tez 1,8 a różnica kolosalna. i to mit ze te silniki palą jak smoki, :!: zreszta wszystko zalezy od stylu jazdy, ja w miescie tylko no i czasem dosc dynamicznie raczej :wink:

moje zdanie daruj sobie chipy i inne zabiego tanim kosztem bo to malo da albo wcale jak chcesz miec moc to zmien silnik albo auto, lub po prostyu doprowadz swoje obecne do stanu perfekcyjnego pod wzgledem technicznym i tyle

Tez takie gadanie troche ;/ Powiedz mi kolego co to jest 140zl? majatek to dla Ciebie... raczej dla nikogo kto posiada auto i potrafi je utrzymac wiec po co komus odradzac czypa z powodu tego ze mu nic nie da.. ja wydalem 150zl na wkladke sportowa filtra i to mozna okreslic jako nic nie da ( m,oje odczucia sa oczywiscie jak najbardziej na +) to jak ja wydalem wiecej na sama wkladke ktora nie daje KM to twoim zdanie bez sensu jest chip ktory dake 15km 20nm ?

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lukas23:

z jednym masz racje ale nie dokonca, a mianowicie o tuningowaniu 1.6 i 1.8. Wiadomo ze delikatne przerobki nie zaszkodza typu uklad wydechowy dolot, stozki a nawet chip. Wiemy ze nie zrobi to z auta F1 hehe ale na bank polepszy jego osiagi sam sie o tym przekonalem...

Oczywiscie zgadzam sie ze jeslimowa o bardziej wybojowych przerobkach to lepiej zainwestowac w auto z wiekszym silnikiem.

 

ALE kolego nie pisz blagam nie pisz ze motor 2,5 w MIESCIE spala ci 10,5 bo pekne ze smiechu! Chyba ze twoja noga jest ja piórko, i konczysz zmieniac biegi na 3 hehe moj kumpel ma 2,5 i naprawde nie wariujac spokojnie jadac w korku to tak min 12l(gdy jest silnik dogrzany) Fakt 2.0 moze palic tyle samo co 1.6(lepszy stosunke mocy do masy) ale tez nalezy wziasc pod uwage wszytko np dystans jaki robisz, czy wogole zdazysz silnik rozgrzac zanim dotrzesz do celu. Bo owy moj kolega z 2.5 motorem robi tylko 5-6 km w jedna strone do pracy nawet silnik sie nie zdorzy porzadnie nagrzac a on wysiada hehe i co jak myslisz 10,5??? HA HA 13-14

Chyba ze jestes mistrzem w oszczedzaniu ja Pan Witek z reklamy simplusa "A JEDNAK NIEMOZLIWE" hehe

Pozdrawiam

Ps. A jezeli tak naprawde malo ci pali to zdrac mi przepis na takie spalanie to odrazu wymienie 1.6 na 2.5 192 kucyki bo to moje marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy wypisujecie,z tego co czytam to niektórym te silniki palą mniej niz producent fabrycznie okresla,oczywiscie w nowych,czyli ponad 10 lat temu,czasami czytając te wypowiedzi,tak rozniące sie, dochodze do wniosku,ze lepiej byloby sobie dac spokój z tym forum.Mysle ze tu powinny znajdowac sie osoby z zamiłowaniem do bmw,a nie przechwalające sie i wciskające kity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy wypisujecie,z tego co czytam to niektórym te silniki palą mniej niz producent fabrycznie okresla,oczywiscie w nowych,czyli ponad 10 lat temu,czasami czytając te wypowiedzi,tak rozniące sie, dochodze do wniosku,ze lepiej byloby sobie dac spokój z tym forum.Mysle ze tu powinny znajdowac sie osoby z zamiłowaniem do bmw,a nie przechwalające sie i wciskające kity.

I po co miszczu to takie teksty walisz, g*wno kogos obchodzi czy podoba Ci sie czy nie ,a jak nie chcesz to nie uczeszczaj :mad2: Forum jak każde posiada mase użytkowników i wszedzie sie znajda bajko pisarze i nikt na to nic nie poradzi :|

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.