Skocz do zawartości

"Ryglowanie drzwi" o co tak naprawdę chodzi?


kiokio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !!

Czytałem sobie trochę ale nic istotnego nie znalazłem.

Interesuje mnie tak zwane ryglowanie drzwi wiem jak to zrobic (to oczywiste) ale chciałbym poznać zasade działania tego patentu.

Wiem również że po zaryglowaniu drzwi nie da się wyciągnąć pipka od otwierania ze środka, czyli złodziej po wybiciu szyby nadal nie może otwożyć drzwi tylko musi sie gramolic przez okno. Czy ryglowanie odcina zapłon?, czy sa jakieś dodatkowe zamki w drzwiach (nie zaóważyłem), czy zamek podstawowy jest jeszcze jakoś zabezpieczany no i czy jest to duże utrudnienie dla złodzieja.

 

Ogólnie mówiąc interesuje mnie techniczna strona tego rozwiązania

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złodziej będzie musiał wejść przez okno.

ryglowanie nie odcina zapłonu

wszystko znajduje się w jednym zamku

od technicznej strony to wysuwa się dodatkowy trzpień który blokuje otworzenie drzwi od środka...

a czy jest to utrudnienie dla złodzieja - myślę że nie (dla dobrego) wystarczy że otworzy drzwi gratem..

E36 325i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja cos mam z tym ryglowaniem chyba nie tak... bo jak np mam otwarte okno lub szyber to jak rygluje to mi ich nie domyka... alarm sie uzbraja.

A czekasz wystarczajaco dlugo?

U mnie jest najpierw ryglowanie, a dopiero kilka sekund pozniej domykanie (caly czas trzymam kluczyk w poz. "zamkniete")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja cos mam z tym ryglowaniem chyba nie tak...

 

A masz wszystkie zamki sprawne? U mnie gdy jeden wklad zamka nie dzialal (po wlamaniu) to nie moglem uruchomic ryglowania. Teraz mam wszystkie trzy zamki wylamana wiec kaplica...

 

Musze przyznac ze funkcja ryglowania utrudnila kiedys zycie niepowolanej osobie probujacej odjechac moim Bmw. Zlodziej nie poradzil sobie z wylamaniem zamka, ale trzeba przyznac ze byl ambitny bo zostawil gleboka dziure w drzwiach po wkladzie. Gdy dal zamkowi za wygrana i walczyl z szyba, najwidoczniej ta tez go zaskoczyla stawiajac opor (a raczej folia przyciemniajaca) bo do rozbicia jej uzyl stalowego slupka ogrodzeniowego. Na szczescie na odpalenie nie znalazl sposobu i samochod pozostal na miejscu...

pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja cos mam z tym ryglowaniem chyba nie tak... bo jak np mam otwarte okno lub szyber to jak rygluje to mi ich nie domyka... alarm sie uzbraja.

sorki temat troche odbiegajacy od glownego no ale tak mi sie skojarzylo i napisalem :P

 

U mnie też to nie działa. Być może w mojej opcji, tylko przednie drzwi elektryczne, domykania poprostu nie ma. Może ktoś wie czy we wszystkich BMW jest w standardzie domykanie okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Weźcie mi nic nie mówcie :/ Do mojego by sie nie włamali gdyby poprzedni właścieciel nie kombinował coś przy zamku od drzwi kierowcy - brakowało w nim kilku blaszek. Złodziej nie sforsował drzwi pasażera i przeszedł na stronę kierowcy, gdzie mu się udało... ;/

 

Chyba najgorsze jest uczucie, jak wychodzisz z domu i patrzysz jak Twoje auto odjeżdza... na szczęście ja tak nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.