Skocz do zawartości

Cos sie dzieje z temperatura na wolnych obrotach.


TomaShek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj podczas jazdy zauwazylem cos dziwnego ze gdy stoje na swiatlach to mi gwaltownie temperatura rosnie ale jak trzymam go na obrotach 2500 - 3000 to wraca do normy. Niestety nie udalo mi sie raz utrzymac w normie i z chlodnicy poszla para. Wsypalem srodek do zatkania dzior i dalej tak samo. Co to moze byc??????????

BMW - to jedyna rzecz dla której warto żyć!!!

Pozdro dla wszystkich posiadaczy BMW bez LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jedziesz z większą prędkością powiedzmy ok. 100 km/h na wolnych obrotach to też się grzeje ? bo jeśli nie to raczej napewno wiskoza do wymiany :(

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak jade 100 to sie nie grzeje. Jak jechalem na parking to przez niecale 2 minuty zdazyl sie nagrzac do czerwonego pola tak ze cala para wyleciala chlodnica ktora jest niestety tez do wymiany.

BMW - to jedyna rzecz dla której warto żyć!!!

Pozdro dla wszystkich posiadaczy BMW bez LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec chlopaczyska moge smialo powiedziec ze E32 maja notorycznie problem z wiskiem .Wystarczy wymienić na nowe i można śmigać dalej .Sam miałem taki problem niedawno .Najlepiej rozgrzać auto i kiedy temperatura przekroczy polowe wskaznika dodac gazu jesli bedzie moj ulubiony pomruk wentylatora to jest ok ale jesli nie to wymienic.Pozatym wisko zaraz po zgaszeniu auta na cieplym silniku powinno byc bardziej zblokowane niz na zimnym.Pozdrawiam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

"za raz ktoś napisze że to przez kamień w śliniku" :wink:

najpierw go odpowietrz

wymień termostat

sprawdź Visko

 

a jak będziesz odpowietrzał to ogrzewanie na ful żeby się elektrozawory otworzyły bo inaczej go nie odpowietrzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze szczelność!!!!! jak jest nieszczelny układ będzie się sam zapowietrzał , jeśli jest szczelny to wtedy można sprawdzać dalej....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisko zaraz po zgaszeniu auta na cieplym silniku powinno byc bardziej zblokowane niz na zimnym.Pozdrawiam :cool2:

 

:clap: tak właśnie trzeba zrobić zeby mieć pewność że działa ok - jak nie działa ok to wywalić i szukać BEHR'a - jedyny słuszny

 

 

Wiec chlopaczyska moge smialo powiedziec ze E32 maja notorycznie problem z wiskiem

 

no więc mają ale nie tylko e32, duże pojemności ogólnie cierpia na taką bolączke, podobnie wisco umiera często w fordach

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odpal ja, poczekaj az sie zagrzeje i patrz czy nie syczy gdzies z wezy, jak syczy znaczy ze weze nieszczelne, u mnie bylo tak samo bo waz ciekl, wymienilem waz a wczesniej po drodze sprawdzilem pompe wody czy wirnik sie nie oderwal od trzpienia, termostat - na oryginalnym bmw jest napisana temperatura przy ktorej sie otwiera i ponizej ktorej powinien sie zamknac - u mnie bylo 88C, sprawdzilem elektronicznym termometrem.

Juz sie nie grzeje jak stoi odpalona, ogrzewanie dziala elegancko.

Niestety wiskoza do wymiany bo w korku sie gotuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nikt nie regeneruje viska przecież nówka ponad 200zł w ciężarówkach tak się robi nie byłem do tego przekonany ale jak mi padło to rombnołem z roboty trochę silikonolii i w upały po 30st. w korkach robiłem prubę i wszystko ok wskazówka nie przekroczyła połowy to było przy e30 325 w e32 też tak zrobiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.