Skocz do zawartości

Jaki olej proponujecie?


kora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Mojej betuni przydałaby sie wymiana oleju w silniku jak i w moście, problem w tym ze nie wiem czego nalał tam poprzedni własciciel. Po rozmowie z nim wywnioskowałem ze chyba do silnika jkis mineralny wlał natomiast do mostu nigdy nie dolewał. Szukałem na forum ale podobnego problemu nie znalazłem. Dodam ze autko ma 206000 przebiegu 10 tys napewno juz smigam na tym oleju, most równiez słychac obawiam sie ze to łozyska bo na zakretach cichnie, pozatym lekki wyciek takze i w moscie uzupełnienie by sie zdało a ze nie wiem jaki dolac musze go zmienic. Moze ktos cos sensownego zaproponuje? Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie ale czy napewno zmiana oleju o klase wyzej nie spowoduje wypłukania silnika, z tego co wiem raczej przechodzi sie o klase nizej nigdy wyzej bynajmniej moj mechanik tak zawsze twierdził i kilku innych równiez silnik jak dobrze kojarzysz to M40 jak do tej pory bez zarzutów :D. Co do mostu to nie wiem czy mam szpere czy nie jak dam po gazie to kopie na dosyc długim odcinku jednym i drugim kołem ale te bez szpery tez podobno to potrafia czy szpera ma zanczenie przy doborze oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez leje Castrol Magnatec 10-40 i jestem bardzo zadowolony :)

kupuje na allegro od sprawdzonego sprzedawcy 4 raz wczesniej lałem mobila superS i autko brało około litra teraz ok 0,3-0,4l 10000 km a w zimę po odpaleniu cisza a na mobilu hmm ja wole Castrola :)

http://allegro.pl/item184630356_olej_castrol_gtx_10w_40_magnatec_5_litrow_.html

możesz lać półsyntetyk

powinno być ok

pozdro Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie ale czy napewno zmiana oleju o klase wyzej nie spowoduje wypłukania silnika, z tego co wiem raczej przechodzi sie o klase nizej nigdy wyzej bynajmniej moj mechanik tak zawsze twierdził i kilku innych równiez silnik jak dobrze kojarzysz to M40 jak do tej pory bez zarzutów :D. Co do mostu to nie wiem czy mam szpere czy nie jak dam po gazie to kopie na dosyc długim odcinku jednym i drugim kołem ale te bez szpery tez podobno to potrafia czy szpera ma zanczenie przy doborze oleju?

proponuje w trybie natychmiastowym zmieni mechanika albo nie sluchac go co mowi o olejach, m40 jest czyle na olej i padaja te silniki przewaznie od tego ze jest lany za gesty, 10w40 minimum

przednie kola sluza do kierowania, a tylne do napedzania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
No własnie koledzy jezdze e36 318i M40 od jakiegos czasu ,autko ma orginalny przebieg 240 tys km, nie bierze oleju ,silnik chodzi rowniotko i tu pytanko , zalałem ten silnik olejem 15w40 mobilem , mineralnym :/, gdyz nie wiedziałem co jest lane i tak postapiłem, mam przejechane juz około 7 tys na tym oleju czy moge go zmienic teraz na półsyntetyka 10w40 , czy nie bedzie to zbyt ryzykowne.Poradzcie bo juz sam nie wiem co robić z tym fantem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Siemka

oto nazwy olei podawane przez bmw

MOST

- mobil vs 600

- castrol SAF XO \ XJ

SKRZYNIA

- mobil ATF SHC

- mobil ATF 220

- moze byc innej marki byle byl z rodziny ATF,lub info z zielonej tabliczki umieszczonej na skrzyni biegow

 

Osobiscie do silnika leje castrol mag. 10W 40 UWAGA NA OLEJE Z BECZKI,lepiej dołożyć 20 - 30 zl i miec pewnosc

___

REGULAMIN przeczytaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.