Skocz do zawartości

Głośniki do e36


ZIN

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Własnie mam zamiar zmienic radio i głosniki w swoim autku na jakies bardziej stosowne bo te fabryczne są beznadziejne.I w związku z tym mam kilka pytan:

1.Jakie głosniki moge zamontowac pod stopami i z tyłu(chodzi o średnice i głębokość)

2.Jak wyciągnąc stare radio BMW Bawaria?

3.Jak zdemontować obudowe tylnych głośników bo sie meczyłem i jakos mi nie idzie.

4.Jakie ewentualnie głosniki polecacie?

5.Czy przy podłączeniu musze szczególnie na cos uważac , spodziewać sie jakis problemów , za cokolwiek co mi ułatwi montaż dzziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu i z tyłu są głośniki o średnicy 130mm głębokość - raczej wejdzie każdy (dużo miejsca)

o tylne nic nie powiem ponieważ u mnie była wycięta dziura, ale do e36 są przejściówki na tył i wtedy można zamontować głośniki 6/9"-elipsy

przy montażu zwróć uwagę na podłączenie czyli + do + , - do - jak je zamienisz to przefazujesz głośniki i słuchając będziesz miał wrażenie że masz słaby bass, natomiast jeśli balansem przełączysz na jedną ze stron to bass będzie bardzej słyszalny.

odnośnie głośników to jeśli będziesz ich używał na radiu to muszą mieć dużą skuteczność..

E36 325i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąc stare radio BMW Bawaria?

 

1. Po obu stronach "czołowego panelu" radia są podłużne maskownice.

Trzeba je podwadzić niedużym płaskim wkrętakiem (z boku są takie małe zagłębienia)

 

2. Po zdjęciu tych maskownic pozostaje odkręcić cztery śróbki (dwie po kazdej stronie radia)

Nie trzeba ich całkowicie wykręcać. Wystarczy poluzować na tyle, by radio zaczęło się ruszać :D

 

3. Radio trzymają blaszki, które pod wpływem odkręcania tych śróbek zwężają się/chowają się do środka i tym samym luzują radio dzięki czemu można je łatwo wyjąć.

 

4. Jeśli mimo poluzowania tych śrób radio nie chce wyjść - spróbuj delikatnie docisnąć te blaszki (dwie po jednej stronie i dwie po drugiej) jakimś cienkim śróbokrętem.

 

5. Po wyjęciu radia, pozostaje jeszcze odpiąć antenę i kostkę

 

Kostkę odpina się pociągając do góry (nie wyciągając do tyłu, tylko pociągając do góry :!: ) plastikową wsuwkę, która otacza całą kostkę. :roll:

Pociągnięcie do góry tej wsuwki :roll: poluzuje jednocześnie kostkę, którą teraz będzie można łatwo wyciągnąć.

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radyjko- jeszcze nie wiem ale coś w miare przystępnego cenowo , aha i dzieki za przestroge - tych boschamnów czy jak sie tam to pisze pełno na allegro i przyznam ze sie na nie czaiłem. Ducat dzieki za wyczerpującą odpowiedz.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie zastanawiam sie nad jakims sprzecikiem fajnym...

mysle zeby do drzwi przednich zabudowac jakies wieksze glosniczki 2 systemowe plus te 4 co sa male juz wbudowane lub wymienic je na jakies.. ale nie wiem na jakie... a do tylnich drzwi po jednym wiekszym basowym zabudowac no i oczywiscie wzmachol 5 kanalowy 1100 plus radyjko pioneer z oelem.Bedzie takie cos wmiare gralo ?Aha jeszcze z tylu w polce sa dwa glosniki te seryjne po bokach ale je chyba bym wywalil... doradzcie cos dobrego :)

BMW - to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko... czy rozmiar Bavarii jest standardowy? Znaczy sie czy jak je wyciagne i bede chcial wstawić na przykład pioniera to nie bede potrzebował jakiejś ramki albo czegoś? Bo jakoś mi się większe wydaje seryjne radyjko.. a może to tylko omamy? ;P

 

Pozdro

"Only two things are infinite:

the universe, and human stupidity

...and I'm not sure about the universe"

A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio ma takie same rozmiary - przynajmniej moje mialo bo wstawilem je pozniej do Toyoty i pasowalo w seryjne miejsce - ale naturalnie ta metalowa ramke musisz zmienic (na 90%) bo rozne radia roznie sie zachcaczaja i otwory w ramce moga nie pasowac.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
siemanko koledzy może mi ktoś podpowiedzieć jak zdjąć te osłony głośników w bagażniku? tylko tak żeby ich nie połamać ? jest na to jakiś myk??? czy poprostu wyrwac je na siłe?

prosze o pomoc bo juz nie mam cierpliwosci

 

Najpier ściągasz te osłonki na głośniki od środka. Są tylko na zatrzaski. O ila pamiętam to podważa się je od szyby i późniek ciągnie w stronę szyby. Pod tymi maskownicami masz 2 śruby, które właśnie trzymają te osłonki. Odkręcasz i już te osłonki się ruszają. Jest jeszcze taki zatrzask, który musisz podważyć również od środka, ale to już sam sobaczysz jak ściągniesz te maskownice.

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie głośniki macie zamontowane w waszych autach?

Ja posiadam 6 fabrycznych, zastanawialem się nad pudłem basowym, ale bagażnik mam wyciszony. W grę wchodzi w takim razie zamontowanie coś bardzo mocnego w tylnej półce , tylko co? Teraz tam są fabryczne Nokie , ale są małe i mają słaby bas.

Co polecacie?

 

Pozdrawiam

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.