Skocz do zawartości

Ile tak naprawde Wam pali ?


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.6 M40 pali tak samo, więc nie narzekaj :wink:

 

P.S. Ja mam niby e30 ale te silniki (m40) były też montowane w e36 wiec....

 

e30 jest ok.200kg lżejsze od e36, spalanie tez będzie inne. Moja e36 m43 pali 10 w mieście 8 na trasie 100-130km/h.Benzyna oczywiście+klima.. Poprzednia e30 m40 1.6 paliła w mieście 9, w trasie 6,5-7,5 l/100. Uważam że 1.6 to za mały silnik do e36. Przy ciut wiekszym spalaniu można jeździć na 2.5 litrowym, bardziej elastycznym silniku, który przy podanych wyzej prędkościach na trasie może spalićnawet 1l mniej. Pod warunkiem że mamy duże zniżki na OC to silnik 2.5 jest dobrym rozwiązaniem. Z drugiej strony wszelkie remonty silnika 2.5 sa znacznie droższe niż 1.6-1.8. Na szczęście remonty silnika to rzadkość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
moja e36 320i Coupe

Pali na.:

Trasie miedzy 7-9l/100 zalezy jak docisne

w mieście 10-12l/100 ale to normalka

srednie spalanie tej krowy to 10-11l/100km

 

Krowy??? chyba nie jeździłeś Renaultem np. Laguna lub Megane kombi. Tą są krowy. Są też muły np. Ford Mondeo kombi, brrr. Jak mi te nazwy przez klawiaturę przeszły, brrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 318 TDS w Compakcie i musze przyznac ze zadowolony jestem...Tak średnio spali mi 6-6,5 litra no fakt faktem do diesel ale i tak pomyka sobie elegancko. Jak próbowałem jazde naprawde delikatną tak 90 mx to wyszło mi 5l/100km.. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie rozbawiły niektóre wypowiedzi :D nie wiem tylko czemu ma to zawsze służyć zeby dowartosciowac się czyutrwalic na stałe przegnębiebie wsród kolegów ktorym spala normalnie. Miałęm do czynienia z silnikami 2.5 2.8 zarówno w e-36 jak i w E-39, oraz 4.4 w e-39 ale to juz inna bajka. Sam obecnie jeźdze m52 2,5 litra i powiem tak, że jak słysze albo widze ze komus m50 z pojemnoscia 2,5 litra spala 10-12 w miescie i to jeszcze w automacie to smiech mnie ogarnia, nie chce nikogo obrazic, ale to bzdury. Wiem zaraz sie odezwą Ci któzy zxapewne powiedza ze tak pali i tyle zebym przyjechał i sam zobaczył, ale takieego spalania przy 2,5 litrowej pojemnosci w m50 to nawet producent chyba nie przewidział w nowiutkich silniczkach a napewnoo takich nie macie. Moja 523i w miescie spala 11-13 benzynki ale mam manual i nie jezdze wariacko. 325i w manualu w e-36 bbierze spokojnie na luzie 12 literkow p[rzy spokojnej jeździe, no sorki panowie chyba ze jezdzicie z nieustannie przyklejonym wzrokiem do ekonomizera :D

Do asutora postu spalanie masz dobre w swoim 1.8 to norma one tak biorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają służyć temu, żeby doinformowac niektórych ludzi ile palą BMW. Ja np spotkałem się z opinią, ze moje 2.8 bierze dwa razy tyle ile Skoda Fabia 1.4. Co sie okazało, BMW w mieście spaliło niecałe 2L więcej.

 

A wierzyć przecież nie musisz nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.8 M40 spala od 9.5 do 12 litrów po mieście. W trasy nie jeżdzę więc nie wiem. Co do tych bajek z silnikami 2.5 litra...też nie wierzę...Po prostu może źle mierzycie spalanie. Dolejcie do pełna, przejedźcie 100 km albo 200 km, dolejcie do pełna i wtedy podzielcie się miarodajnymi danymi...
Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio testowałem :D

i tak:

1.6 M43 srednie spalanie na trasie to ok 7.8-8.1 a w miescie nie wecej niz 10-11 (z ciezka noaga) wiec srednio wychodzi kolo 9

jestem zadowolony

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mają służyć temu, żeby doinformowac niektórych ludzi ile palą BMW. Ja np spotkałem się z opinią, ze moje 2.8 bierze dwa razy tyle ile Skoda Fabia 1.4. Co sie okazało, BMW w mieście spaliło niecałe 2L więcej.

 

A wierzyć przecież nie musisz nikomu.

gadasz bzdury kolego, takie spalanie to nawet fabryka nie przewidziała, w nowych modelach jak wychodziły :) czyzbyś poprawił parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja: Kraków

Przecietny dystans: 7-20 km

Pora: kazda, godziny szczytu w korkach jak i nocne jazdy.

Styl jazdy normalny, krecenie do 3-4 tys RPM, sporadycznie w razie potrzeby wyzej.

Spalanie mierzone cotygodniowo przy dystrybutorze:

- 12litrow LPG i ani grama wiecej (mierzone od momentu zakupu pojazdu), jesli jest inaczej to oszukuje dystrybutor na stacji.

- 8,5-9 litrow LPG w trasie z predkosciami rzedu 70-140km/h (zalezy jak pozwoli droga).

Do tego dochodzi jakies 5 litrow Pb na miesiac, instalacja 2 generacji. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.