Skocz do zawartości

Ile tak naprawde Wam pali ?


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 lata później...
witam wszystkich,, posiadam bmw e36 1.8 m40 , i spalanie wynosi ok 12-13 po miesicie w trasie przy spokojnej operowaniem gazem zamyka się w 10l. ale dodam ze czeka mnie wymiana przewodów od świec bo już wieczorem widać i swiecę również , a przeplywomierz też do wymiany bo wcale klapki nie ma wyłamana jest od strzału zapewne, i myśle jeśli ze jak to zrobie to spalanie powinno jeszcze spaści ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d

miasto od 7-7.5 do xxx bo wychodzi różnie , ale to nie wina auta ani ciśniecia , bo wmieście nawet jak go cisne to nie ma dużej różnicy ( ani w czasie przejazdu (czerwone światła ) ani w spalaniu specjalnie nie powala , bardziej korki daja w kość

majac na mysli miasto mam na mysli stanie w korkach i od świateł do świateł

 

w trasie też 7-7.5 ale to już moja średnia z cięzką nogą a gdy jade prywatnie np wakacje zdazyło się zejść do bodajże 5.6L ale to był dojazd nad morze , droga prosta bez gór no i długa i 620km na baku (krakow - gdańsk ) i w nim wcale nie było pusto , dlatego postanowiłem zalać do pełna aby sprawdzić bo komputer mnie oszukuje w sprawie średniego spalania a lubie dokładność

 

dodam że manual , jazda często z kilima ( ale wtedy jakby pod butem mniej wiec i cisne bardziej w pedał ) a jak zimno to np grzeje fotele a to tez ma wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

320d

 

podobnie jak u Kolegi: od 7,5 - 8,5 przy spokojnych lotach w mieście. Staram się nie szarżować, bo tylko się irytuje - hamowanie, start, hamowanie start...

 

Na trasie te auto dopiero dostaje "skrzydeł" i przy równej jeździe na wysokim biegu wzrasta wydajność (~6 l.)

 

edit: Betka w automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czytam wasze wypowiedzi to się załamuje bo mi moja e36 1.6 m43 pali w mieście 18,5 gazu gdzie jeżdżę powoli ...

 

To chyba znaczy, że masz źle ustawioną instalację lpg. Miałem E36 z takim samym silnikiem i w mieście paliła max 14l/100km lpg przy dynamicznej jeździe.

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.