Skocz do zawartości

Gratulacje dla pani w Renault!


Marco

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano w Koszalinie pod BGŻem naprzeciwko dworca PKP zaparkowałem auto na sporym parkingu. Zaraz przy wjeździe na ów parking od głównej ulicy znajdują się 3 miejsca parkingowe dla inwalidów, tak, żeby nie musieli biegać przez cały parking. Z racji rozmiarów placu nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem miejsca do pozostawienia samochodu.

Idąc do bankomatu przez te trzy puste (jeszcze) miejsca dla niepełnosprawnych mało nie zostałem rozjechany przez babę w Renówce. Pani bardzo się śpieszyła, pewnie dlatego zaparkowała jednym samochodem na dwóch miejscach, dokładnie tak:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img299.imageshack.us/img299/5259/zdj281cie007nm8.jpg

 

Nie zauważyłem żadnego oznaczenia na jej samochodzie, które pozwalałoby jej tam zaparkować. Na moją uwagę, że zablokowała dwa miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych stwierdziła, że jestem zbyt młody żeby ją uczyć. Młody czy stary, ale chyba nikt tej pani nie nauczy kultury na drodze ani poza nią, w każdym razie strzeliłem jej jeszcze fotkę rejestracji:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img120.imageshack.us/img120/9066/zdj281cie013fa3.jpg

, kusiło mnie strasznie, żeby podrzucić te fotki komu trzeba, ale nie zrobiłem tego.

Chciałbym się dowiedzieć jak Wy traktujecie takie zachowania "kierowców", zwracacie uwagę, czy olewacie sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Każdemu się może zdarzyć, ale liczy się reakcja. Gdyby Pani w jakiś sposób się usprawiedliła, albo przyznała rację i naprawiła błąd na pewno zyskałaby lepszą opinię. A tak ....

Ostatnio uczestniczyłem w tak kuriozalnym sporze na parkingu, że aż nie chce mi się pisać o zdarzeniu bo wyzwala przykre wspomnienia. Tępić chamstwo na drodze! Niech nie myślą, że są anonimowi, tablica rejestracyjna jest jak nazwisko, a tego nik nie lubi sobie szargać.

Edytowane przez jakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście są takie tabliczki przy miejscach dla inwalidów "zabrałeś moje miejsce, zabierz kalectwo"-przemawia to do rozumu(przynajmniej mi, ja już nie staje od dłuższego czasu)

 

 

u mnie w miescie w TEsco sa komunikaty . Kierowco co postawiles auto na miejscu dla inwalidow wstydz sie i natychmiast przestaw auto .

 

 

hehhe raz sie to mnie tez tyczyło .

 

Raz tez postawilem pod Realem w Bytomiu tez na takim miejscu ale jeszcze bylo ok 20 miejsc parkingowych do tego przeznaczonych. bylo juz pozno wiec klienotw nie było prawie wcale . postawilem tam dlatego poniewaz metr od tego jest strózowka od ochrony i mialem auto pilnowane. Jak wrocilem stal juz radiowoz i dostalem mandat. pomimo ze parking byl pusty bo za 5 min zamykali sklep.

 

dostalem dla zasady.

 

To była droga oplata parkingowa za te moje 15 min postoju.

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takiej sytuacji nauczyłem zarówno parkującego jak i policjanta odbierającego telefon... Otóż gliniarz odbierający zawiadomienie zapytał mnie czy jestem inwalidą, że dzwonię z takim problemem?! Na co ja poprosiłem o jego numer służbowy, ponieważ znakomicie ta informacja przyspieszy ustalenie osoby, która nie dopełniła obowiązków słuzbowych nie przyjmując zgłoszenia. Efekt był natychmiastowy - całkiem inny ton w słuchawce i rzeczowe potraktowanie sprawy.

Swoją drogą dziwię się podejściu dyżurnego - przecież oni wszystkie zgłoszenia nagrywają!

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam adresu, ale gdzieś jest strona na której jest zbiór tego typu zdjęć. można by tam wrzucić to foto.

parę razy widziałem jak ochrona parkingu prosiła takie osoby o przestawienie auta, a gdy ktoś odmawiał grzecznie mówili że zajmowanie miejsca dla inwalidy zostanie zgłoszone do straży miejskiej wszyscy grzecznie odjeżdżali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmowanie autem nieuprawnionym miejsca na parkingu dla inwalidów to oczywiście porażka ale są również wyjątkowe sytuacje. Nic nie jest czarno-białe. Kiedy miałem skręconą nogę, ledwo mogłem się poruszać autem a co dopiero gdzieś dojść o kulach, nie miałem znaczka i musiałem parkować na takich miejscach jeśli chciałem wogóle wyjść z auta coś kupić a nie miałem się kim wyręczyć. Być może ludzie się wkurzali, ale nie było wyjścia..

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nigdy nie zaparkowalem auta na miejscu dla inwalidy i nie wiem jak ktos zdrowy moze tam parkowac :evil: .... bardzo podobaja mi sie te "haselka" ktore coraz czesciej sa umieszczane na parkingach ... moze co niektorym da do myslenia.
www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nigdy nie zaparkowalem auta na miejscu dla inwalidy i nie wiem jak ktos zdrowy moze tam parkowac :evil: .... bardzo podobaja mi sie te "haselka" ktore coraz czesciej sa umieszczane na parkingach ... moze co niektorym da do myslenia.

tez tak uwazam... hasla masz na mysli te w stylu 'czy naprawde chcesz byc na naszym miejscu?'

 

na moto.interia.pl kiedys byla artykul o tym i najlepsze co sie okazalo, to ze np. o ile na ulicy dostaniesz mandat to w hipermarketach itp nie ma jak ukarac bo to nie droga publiczna i taki znak stanowi tylko wartosc informacyjna, nie prawna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moto.interia.pl kiedys byla artykul o tym i najlepsze co sie okazalo, to ze np. o ile na ulicy dostaniesz mandat to w hipermarketach itp nie ma jak ukarac bo to nie droga publiczna i taki znak stanowi tylko wartosc informacyjna, nie prawna..

 

hmmmmmmm

czyli moge odmowic przyjeca mandatu i nikt mnie nie tknie ??

jestes pewnien ?

oczywiscie nie zamierzam parkowac na miejscach dla inw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - pare razy ochrzanilem ludzi parkujacych na miejscach dla inwalidow - o dziwo, wszyscy odjezdzali.

Czasem stereotyp kierowcy BMW ma tez swoje dobre strony :mrgreen:

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moto.interia.pl kiedys byla artykul o tym i najlepsze co sie okazalo, to ze np. o ile na ulicy dostaniesz mandat to w hipermarketach itp nie ma jak ukarac bo to nie droga publiczna i taki znak stanowi tylko wartosc informacyjna, nie prawna..

 

hmmmmmmm

czyli moge odmowic przyjeca mandatu i nikt mnie nie tknie ??

jestes pewnien ?

oczywiscie nie zamierzam parkowac na miejscach dla inw

http://motoryzacja.interia.pl/szukaj/news/zajmij-miejsce-inwalidzie-nic-ci-nie-grozi,738197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - pare razy ochrzanilem ludzi parkujacych na miejscach dla inwalidow - o dziwo, wszyscy odjezdzali.

Czasem stereotyp kierowcy BMW ma tez swoje dobre strony :mrgreen:

 

... zawsze mozna wyciagnac bejsbolika i sprawic, zeby parkujacy tam osobnik JUZ byl inwalida :twisted2:

taki maly zarcik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki zalew

spoko :) odnosnie "czyli moge odmowic przyjeca mandatu i nikt mnie nie tknie ??" to raczej nikt ci mandatu nie bedzie wystawial, jesli dobrze rozumiem wyjasnienia policji.

ktos wie jak w razie stluczki na parkingu w hiper? z powodztwa cywilnego zamiast z ustawy o ruchu drogowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.