Skocz do zawartości

Problem z 3-cim Światłem stopu


Marcin-82

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Jak wymienić żarówkę w trzecim stopie?Czy można rozebrać lampę na szybie klapy i gdzie jest jakieś łączenie przewodów zasilających trzeci stop?

Ps.Lampe odkręciłem od szyby i co dalej?Może ktoś z Was miał nie świecącą lampę na klapie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest w górnej części klapy po otwarciu zdejmuje lampe odkręcając dwie śruby lampa wisi na przewodach i nie moge dostać się do środka wygląda na sklejoną nie chce przez siłe żeby nie połamać może jest jakiś haptrik ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Który bezpiecznik jest od 3 stopu ?? posiadam E39 2002 Touring i też nie świeci mi 3 stop niedawno ją kupiłem i właśnie zastanawiałem się czy to bezpiecznik czy coś innego. Z tego co oglądałem to 3 stop jest na ledach więc spalona żarówka raczej nie wchodzi w grę. Mam też problem z otwieraniem czyby w tylnej klapie nie działa silniczek więc nie wiem czy np nie świecący 3 stop i silniczek to wspólny problem np nie spiętego kabelka ?? tylko gdzie go szukać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie chciałem tu opisać mój przypadek może ktoś z tego będzie mógł skorzystać.

 

Jeśli chodzi o kostki to oczywiście są W KLAPIE między 3 światłem stopu a zawiasem lecz w moim przypadku to nie był problem kostek lecz przerwanych kabli, biegnących z klapy do ramy. Po dostaniu się do kabelków (operacja była trochę utrudniona bo przez przerwane kabelki nie działało również otwieranie tylnej szyby - a to jest niezbędne aby dostać się do śruby w zawiasie - niestety musiałem rozebrać wszystkie plastiki aby ręcznie wymusić otwarcie szyby) i zdiagnozowaniu że powodem jest ich przerwanie trochę się załamałem bo przerwane były w taki miejscu że praktycznie nie było do tego dostępu. Idąc dalszym tropem postanowiłem wyjąć jeden z głośników licząc na to że kabelki przebiegają w jego pobliżu i na moje szczęście tak właśnie jest. Więc wybebeszyłem kabelki ładnie doprawiłem kawałki nowych (polecam lutowanie - a nie zaciskanie złączek) potem wszystko ładnie zaizolowałem no i pozostało tylko poskładać. Operacja zakończyła się sukcesem i wszystko działa (3 stop + otwieranie szyby). Szkoda tylko że nie miałem przy sobie aparatu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
U mnie, też przestała działać listwa ledowa światła stopu (trzecie światło), winą jest przetarty kabelek. To się ponoć często zdarza. Czy ktoś wie którędy dokładnie leci kabelek zasilania tej lampki (czarny z żółtymi paskami)? Gdzieś podsufitka.. a później?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź przewody w gumowym peszlu między klapą a budą auta.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko ale sie tam dobiore. Czy sygnal do trzeciego swiatla brany jest z jakiegos modułu czy z prawego swiatla ? Dziwne jest to że wszystko inne dziala. Przeważnie z tego co czytalem na forun zaczyna sie od niedzialającego zamka ,wycieraczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3cie światło stopu nie działało, gdyż był problem z blaszkami w miejscu mocowania żarówki, tak jakby się nadpaliły, przegrzały z nieznanego mi powodu i nie przylegały dobrze do żarówki, trochę poprawiłem i działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody sprawdzone. Są oki. Z dokumentacji wynika ze przewód idze do modulu Lichtmodul oznaczony jako A3. Moduł steruje tranzystorem . Tylko gdzie ten moduł jest ?

 

Lichmodul czyli po naszemu moduł świateł(LCM), znajdziesz go z przodu "w nogach pasażera" po prawej stronie. Po stronie pasażera wyjmujemy plastik pod schowkiem ,pociągamy do siebie siedzi na wcisk.Następnie z wyczuciem odciągamy plastik przy nadkolu siedzi w dwóch kołkach,odchylamy wykładzinkę i mamy moduł.Przykręcony jest jedną śrubeczką na dole na klucz 8mm. Good luck

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Po długiej przerwie znalazłem chwilę na dobranie się dokładnie do przewodów od tego światła . Przewody jednak przetarte ale ok 5 cm od końca dachu . Brak możliwości stwierdzenia tego bez porządnego wyjęcia wiązki. Moja rada to wymiana przez głośnik w podsufitce od strony kierowcy. Wygodny dostęp. Co ciekawe najdłużej się zeszło z wyjęciem maskownicy głośnika. Dwa browary to było mało dla uspokojenia. Wyjęcie maskownicy zaczynamy od tyłu auta. Tam są niby zatrzaski. Potem ciągniemy z całej siły maskownicę do dołu przykładając więcej siły przy tych zaczepach (z tyłu auta) . Powinno zejść bez uszkodzeń . Powodzenia. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
U mnie problemem również był jak wyżej napisano, przetarty przewód w miejscu zawiasu, najlepsze podejście jest właśnie przez wyjęcie maskownicy i głośnika z podsufitki z tyłu od strony kierowcy i wyjęcie peszla. Potem tylko lutowanie przewodu złożenie plastików przy zawiasie (dla mnie najgorsze :roll: ) i trzeci stop działa jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.