Skocz do zawartości

Serwis olejowy ASO M50i


local

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Mam szybkie pytanie. Ile płacicie za serwis olejowy + filtr powietrza i kabinowy w ASO? BMW X5 G05 M50i
 

w ASO Łódź dostałem wycenę na 3600zl, chciałem tylko potwierdzić czy jest to normalna cena za taką usługę w ASO? 
 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, local napisał(a):

Cześć wszystkim,

 

Mam szybkie pytanie. Ile płacicie za serwis olejowy + filtr powietrza i kabinowy w ASO? BMW X5 G05 M50i
 

w ASO Łódź dostałem wycenę na 3600zl, chciałem tylko potwierdzić czy jest to normalna cena za taką usługę w ASO? 
 

Pozdrawiam. 

X5 30d LCI olej z filtrem 899 PLN w listopadzie 2023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, local napisał(a):

Cześć wszystkim,

 

Mam szybkie pytanie. Ile płacicie za serwis olejowy + filtr powietrza i kabinowy w ASO? BMW X5 G05 M50i
 

w ASO Łódź dostałem wycenę na 3600zl, chciałem tylko potwierdzić czy jest to normalna cena za taką usługę w ASO? 
 

Pozdrawiam. 

Jakoś dużo - ja w X5M płacę około 2.000zł - olej (10l) około 900-950, filtr oleju 150, filtr kabinowy 650, robocizna 300 (4 jednostki). Kwoty brutto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BigCactus napisał(a):

Jakoś dużo - ja w X5M płacę około 2.000zł - olej (10l) około 900-950, filtr oleju 150, filtr kabinowy 650, robocizna 300 (4 jednostki). Kwoty brutto.

 

Widzę że to bez filtra powietrza ( są 2 ) do m50i też 10l oleju. Ale widziałem że za 2 filtry powietrza wychodzi 680zl. 
 

osobiście liczyłem na jakieś 2500zl za tą usługę, może się pomylił  😄 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ja mam m60i

czyli filtry identyczne jak do x5mc

filtr powietrza 2 szt org bmw 280zl brutto/kpl

filtr kabinowy węglowy org bmw 360 brutto

Filtr oleju org bmw 120 brutto

Korek oleju org bmw 14zl brutto

Olej ravenol fes 0w30  norma bmw 12FE -11litrów 680 zł

Wymiana tego wszystkiego w niezależnym serwisie bmw 240 brutto

Wymaga tego w serwisie bmw 620 zł brutto

3600zl jak kolega local napisał to rozbuj w biały dzień. Tak bez wazeliny...

Do serwisu bmw możesz dać swoje części i gwarancja będzie uznana.

 

Wczoraj sprawdzałem filtr kabinowy po przebiegu 13tys i czysty a wiemy jakie jest powietrze w KRK.

A tak na marginesie sama wymiana kabinówki to ok 12 min max żadna filozofia.

 

 

 

Edytowane przez MarioW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też zastanawiam się nad sensownością pakietu service inclusive, zwłaszcza że właśnie zdrożał o 30% i jak doliczę do niego koszt leasingu to przy założeniu 5 przeglądów które wykorzystam w pakiecie, koszt jednego wyniesie 2700zl. Wydaje mi się,że przy dostarczeniu materiałów własnych koszt ten może wynieść maks połowę tej kwoty. Planuję zakup 30d, ale zakładam że koszt serwisu będzie porównywalny do m60i.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy na forum. koszty serwisowania w ASO to jakiś kosmos a jakość usługi nie idzie w parze z kosztami olej do silnika to Shell filtry to Knecht a wymiana co 30 tyś. to zabójstwo dla silnika tak samo jak brak bagnetu do pomiaru stanu oleju w silniku a ASO często nalewa zbyt dużo oleju . Sam sobie serwisuje swoje G05 co roku wraz z wpisem do EKS samochodu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dam znać ile wyszło finalnie za ten serwis. Zawsze fury serwisowałem u znajomych mechaników, niestety nie mają dostępu do KS BMW żeby wpisać serwis. 

Ogólnie sprawdzaliśmy z kumplem, to części na ten serwis wynoszą 1700zl, 1900zl za robociznę brzmi kosmicznie, szczególnie że czas trwania to 2h

za 10k km czeka mnie wymiana świec + olej w skrzyni i mostach + olej silnikowy ( robię olej co 10k/1rok ) za olej w skrzyni i mostach chcą 4500zl 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak bierzesz przedłużona gwarancje to moim zdaniem lepiej jednak brac i service inclusive. Jezdzisz wtedy normalnie na przeglady do ASO i usterki ktore zgłosisz lub te co sami wykryja to usuwaja bez gadania. Kombinowanie z przegladami wymaga czasu a i w ostatecznym rozrachunku oszczedzic sie za bardzo nie da. Chyba, ze przeglady poza ASO ale wtedy z gwarancja moga byc problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michael1916 napisał(a):

Jak bierzesz przedłużona gwarancje to moim zdaniem lepiej jednak brac i service inclusive. Jezdzisz wtedy normalnie na przeglady do ASO i usterki ktore zgłosisz lub te co sami wykryja to usuwaja bez gadania. Kombinowanie z przegladami wymaga czasu a i w ostatecznym rozrachunku oszczedzic sie za bardzo nie da. Chyba, ze przeglady poza ASO ale wtedy z gwarancja moga byc problemy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, samochód na gwarancji można serwisować poza ASO (wiadomo, z szeregiem warunków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2024 o 11:51, malysmok napisał(a):

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, samochód na gwarancji można serwisować poza ASO (wiadomo, z szeregiem warunków).

Masz oczywiście rację, jednak ja życzę powodzenia wszystkim tym, którzy tego dokonują gdy wydarzy się grubsza awaria. Wielokrotnie widziałem akcje jak była odmowa naprawy gwarancyjnej na samochód serwisowany w ASO, ale na częściach klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lamer napisał(a):

Jak robisz wpisy do EKS?

Posiadam kompa z serwisówką BMW z dodatkowymi programami  wpisy do EKS -u robię HU Service ,HU ServiceManager ,SHM i to jest widoczne tylko w samochodzie, bo nie mam połączenia isty do serwerów BMW 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2024 o 10:08, local napisał(a):

Jutro dam znać ile wyszło finalnie za ten serwis. Zawsze fury serwisowałem u znajomych mechaników, niestety nie mają dostępu do KS BMW żeby wpisać serwis. 

Ogólnie sprawdzaliśmy z kumplem, to części na ten serwis wynoszą 1700zl, 1900zl za robociznę brzmi kosmicznie, szczególnie że czas trwania to 2h

za 10k km czeka mnie wymiana świec + olej w skrzyni i mostach + olej silnikowy ( robię olej co 10k/1rok ) za olej w skrzyni i mostach chcą 4500zl 

Pozdrawiam. 

Nie daj się naciągnąć na wymianę dynamiczną oleju z skrzyni biegów, skrzynia jest ZF-a a oni zalecają wymianę statyczną powiązaną z wymianą miski olejowej zintegrowanej z filtrami, kupujesz dedykowany zestaw miska+olej wymieniasz ,w tylnym moście odsysasz olej to chyba G3 około 1l. Skrzynia vtg odsysasz około1 przedni most podobnie oleje o specyfikacji BMW , co do silnika olej Shell filtry Kenneth lub mahle to idzie na pierwszy montaż a z gwarancją są zawsze cyrki . Auta te same za wschodniej granicy mają interwały co rok lub 12.tyś i w naszych też tak można ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iKac napisał(a):

No właśnie 😉

Jak pisałem wyżej programami wpisy do EKS -u robię HU Service ,HU ServiceManager ,SHM i to jest widoczne tylko w książce serwisowej w samochodzie bo nie mam Isty połączonej do serwerów BMW 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lojbert napisał(a):

Posiadam kompa z serwisówką BMW z dodatkowymi programami  wpisy do EKS -u robię HU Service ,HU ServiceManager ,SHM i to jest widoczne tylko w samochodzie, bo nie mam połączenia isty do serwerów BMW 

 

Czyli po podłączeniu pod kompa w ASO BMW wszystko ci wpisałeś przez HU Manager w EKS zniknie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.