Skocz do zawartości

G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

To na pewno Mineral Grey? :shock:

Wygląda totalnie niebieskawo w tym świetle.

 

Faktycznie jakby niebieskawy, ale tak czy inaczej piękny kolor :cool2: :modlitwa:


Na bimmerpost jest porównanie dravit vs mineral grey: https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1562146

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zgodnie z obietnicą wrzucam zdj czarnej 3-er z felgami 19'' bicolor. Wyglądają naprawdę świetnie, optycznie powiększają koło. Ja zdecydowałem się właśnie na te koła zamiast czarnych.

Moja 4-er już zamówiona :) i pytanie do was, ma ktoś namiary gdzie można załatwić jakiś dobry leasing? To, co zaproponowali w BMW Finance jest słabe, wychodzi troszkę ponad 110% (przy stałym oprocentowaniu, nie zmiennym). Do odbioru dużo czasu, ale lepiej wcześniej zacząć się rozglądać. Szukam leasingu z wykupem 1%, nie wynajmu.


image-50396673.jpg

image-50397441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście do czerni bardziej pasują czerwone zaciski :wink:

 

Mi koleżanki z pracy powiedziały że zawsze o niebieskich zaciskach marzyły.... :mrgreen: :D pozdr Medicus dzięki za opinię!

 

... no a wiadomo jest przecież, że opinia koleżanek z pracy nie jest nikomu obojętna :nienie: :D

Mi natomiast koleżnka z pracy na moje wypolerowane, wyczyszczone do granic przyzwoitości czarne felgi powiedziała, że mam fajne kołpaki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście do czerni bardziej pasują czerwone zaciski :wink:

 

Mi koleżanki z pracy powiedziały że zawsze o niebieskich zaciskach marzyły.... :mrgreen: :D pozdr Medicus dzięki za opinię!

Ja się może nie znam ale tej twojej koleżance najmniej chodzi o zaciski i kolor jaki mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy jest różnica w ogumieniu mieszanym i jednakowym w g20? musze kupić opony na zimę, nie mam ciśnienia że muszą być z gwiazdką i nie wiem czy mam brać na przód inne i na tył inne czy mogą być takie same na obie osi? Czy ktoś mógłbym mi doradzić i ew. wyjaśnić różnicę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy jest różnica w ogumieniu mieszanym i jednakowym w g20? musze kupić opony na zimę, nie mam ciśnienia że muszą być z gwiazdką i nie wiem czy mam brać na przód inne i na tył inne czy mogą być takie same na obie osi? Czy ktoś mógłbym mi doradzić i ew. wyjaśnić różnicę?

A z jakimi felgami auto wyjechało z fabryki? Jak masz letnie mieszane (pewnie felgi z przodu 8,0J i tył 8,5J), to na zimę też musisz mieć mieszane, no bo inaczej pasować nie będą.

Edytowane przez amadeus765
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma nie pasować, możesz mieć letnie mieszane a zimowe jednolite, w niczym to nie przeszkadza. Felgi osobne na lato i zimę.

Chyba, że podpowiadasz mu przekładanie opon na jednych felgach, ale przy rf to głupota.

Kolega napisał, że chce kupić opony na zimę, a nie felgi :P nic też nie pisał o RF. ja sam kupiłem na zimę 18" 7,5J i jednolite opony RF a na lato mam 19" mieszane RF i polecam takie rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okok, masz rację, z góry założyłem, że z fabryki wyjechał na letnim mieszanym ogumieniu RF :D

Czyli polecasz na zimę jednolite, dzięki, bo właśnie też się zastanawiałem czy warto brać mieszane zimówki - katalogowo jest to z +2k różnicy (za zestaw felg i opon). Chociaż do podjęcia decyzji jeszcze mam trochę czasu, bo odbiór autka za pół roku heh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy jest różnica w ogumieniu mieszanym i jednakowym w g20? musze kupić opony na zimę, nie mam ciśnienia że muszą być z gwiazdką i nie wiem czy mam brać na przód inne i na tył inne czy mogą być takie same na obie osi? Czy ktoś mógłbym mi doradzić i ew. wyjaśnić różnicę?

A z jakimi felgami auto wyjechało z fabryki? Jak masz letnie mieszane (pewnie felgi z przodu 7,5J i tył 8,5J), to na zimę też musisz mieć mieszane, no bo inaczej pasować nie będą.

 

Dokładnie, ja też letnie mam 19" mieszane 255/35 z tyłu 225/40 z przodu, zimówki z kolei wszystkie cztery 225/45/18.

Oczywiście mowa o pełnych kompletach.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Okok, masz rację, z góry założyłem, że z fabryki wyjechał na letnim mieszanym ogumieniu RF :D

Czyli polecasz na zimę jednolite, dzięki, bo właśnie też się zastanawiałem czy warto brać mieszane zimówki - katalogowo jest to z +2k różnicy (za zestaw felg i opon). Chociaż do podjęcia decyzji jeszcze mam trochę czasu, bo odbiór autka za pół roku heh..

Fabryka nie daje RF bo są nieekologiczne :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryka nie daje RF bo są nieekologiczne :cry2:

19" normalnie na RF wyjeżdżają przecież (chyba, że Performance). Coś się zmieniło?

Okok, masz rację, z góry założyłem, że z fabryki wyjechał na letnim mieszanym ogumieniu RF :D

Czyli polecasz na zimę jednolite, dzięki, bo właśnie też się zastanawiałem czy warto brać mieszane zimówki - katalogowo jest to z +2k różnicy (za zestaw felg i opon). Chociaż do podjęcia decyzji jeszcze mam trochę czasu, bo odbiór autka za pół roku heh..

W salonie mi proponowali jednolite 796M 7,5J 18". Finalnie kupiłem od polecanego tutaj felgi-niemieckie.pl jednolite Riale X10 18" czarne 7,5J + Pirelli Winter Sottozero 3 r-f*. Wyszło sporo taniej, polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fabryka nie daje RF bo są nieekologiczne :cry2:

19" normalnie na RF wyjeżdżają przecież (chyba, że Performance). Coś się zmieniło?

Okok, masz rację, z góry założyłem, że z fabryki wyjechał na letnim mieszanym ogumieniu RF :D

Czyli polecasz na zimę jednolite, dzięki, bo właśnie też się zastanawiałem czy warto brać mieszane zimówki - katalogowo jest to z +2k różnicy (za zestaw felg i opon). Chociaż do podjęcia decyzji jeszcze mam trochę czasu, bo odbiór autka za pół roku heh..

W salonie mi proponowali jednolite 796M 7,5J 18". Finalnie kupiłem od polecanego tutaj felgi-niemieckie.pl jednolite Riale X10 18" czarne 7,5J + Pirelli Winter Sottozero 3 r-f*. Wyszło sporo taniej, polecam :)

 

Mógłbyś podać ile wyszło za Riale ?

Ja kupiłem 796M za 7k również na Pirelli i ciekawi mnie ile dołożyłem do interesu :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać ile wyszło za Riale ?

Ja kupiłem 796M za 7k również na Pirelli i ciekawi mnie ile dołożyłem do interesu :mrgreen:

 

https://felgi-niemieckie.pl/konfigurator/154657/22/104/2925/18/rial.x10.br.7.50.x.18.et.25.00.5x112.br.racingschwarz.html


https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-sottozero-serie-3-225-45-r18-95-v-run-on-flat-xl-#366036437


Po MSRP wychodzi: 5368

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.