Skocz do zawartości

G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zamawianiu 330i hamulce M już nie "dają" w standardzie :(

 

Jak zamawiałem w grudniu 2019, to też nie były w standardzie. Przy wyborze silnika wchodziło dodatkowe 18k PLN za silnik i doliczało ~4k PLN za hamulce.

Obecnie tak to nie działa, możesz mieć 30i w m paku bez hamulców M. A możesz dopłacić 3200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,


Jestem nowy tutaj na forum. Jestem na ostatniej prostej do zamówienia M340i .


Konfiguracja : https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/3gcyy1zd


W związaku z restrykcjami nie mogę wziąć podparcia lędzwiowego ani kamer 360 . Zastanawiam się czy nie zrezygnować z laserów i zamiast tego nie dać pełnej skóry. Jedyne to mnie powstrzymuje to , to że alcantara jest poprostu przyjemniejsza w dotyku . Miałem alcantare w paru autach i wolałem ją zamaist pełnej nappy którą mam teraz w A6.


Mam też parę pytań :


1.Dodatkowo z tego co wiem komendy głosowe w Idrive 7 nie działają po polsku , ale rozumiem że jak zmienię język w aucie na angielski to działają poprawnie ? Wiecie czy jest wogóle w planach dodanie obsługi po polsku ?

2.Czy auto po zgaszeniu zawsze wraca do trybu komfort czy zostaje w trybie na jakim go zgasiłem ?

3.Da się coś zrobić z wydechem (soft) żeby nie stracić gwarancji , auta z lat 2019 2020 są poprostu głośniejsze , mają takie mały popsy a demówka z 2021 jest ugrzeczniona ? Widziałem filmiki że wystarczy odpiąc wtyczkę przy klapach żeby auto zostało cały czas na otwartych klapach , robił tak ktoś z Was ?

4. Czy auto na gwarancji można potraktować boxem bez ryzyka utraty gwarancji , czy wygrzebią w logach ?


W sumie to tyle , dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

furiozz wygrzebią, oczywiście jeśli coś się będzie działo, bo bez tego nie będzie cyrku.

Box czy program zmienia parametry fabryczne na które mamy gwarancje i tyle.

Ja robię zwykle program i tyle, ale akurat 340i chyba póki co zostaje box.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dodatkowo z tego co wiem komendy głosowe w Idrive 7 nie działają po polsku , ale rozumiem że jak zmienię język w aucie na angielski to działają poprawnie ?
Tak, bez kłopotu system zrozumie "Navigate home", ale nie licz że powiesz "Navigate to Łódź".

 

2.Czy auto po zgaszeniu zawsze wraca do trybu komfort czy zostaje w trybie na jakim go zgasiłem ?
Domyślnie wraca, z poziomu samochodu tego nie można zmienić. Możliwe, że da się zakodować (ale tutaj zawsze jakieś zagrożenie - choćby minimalne - dla gwarancji).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki , pozostaje mi więc spróbować metody z wypięciem wtyczki :)


 

Do wypalenia filtra gpf prawdopodobnie musi być zamknięty zawór, i wtedy wywali ci błąd. :norty:

 


Hmm to ciekawe jak zmienisz wydech to cały czas błąd będzie ? ;O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mówiłem o pozostawieniu zaworu w pozycji otwartej na stałe poprzez wyciągnięcie wiązki. Jeżeli zmienisz wydech na taki który będzie miał kalpy to powinno być ok, jeżeli klap nie ma to może być lipa. Oczywiście to są moje przemyślenia na logikę nie sprawdzone w realu. Obdzwoniłem wiele firm bo jestem tematem mocno zainteresowany i nikt mnie nie zapewnił -tak jak wymienimy wydech w 340 2021r mild hybrid będzie wszystko ok. Człowiek sprzedający milteka mówił że jakoś niedługo 2-3 tygodnie będą wymieniać wydech w 440i 2021 mild hybrid to coś więcej powie.

Wiec na chwile obecna temat wygląda kiepsko biorąc po uwagę gwarancję ewentualne błędy itp.

Już nie wspomnę o tym że jakiś fajny markowy wydech końcowy to 14-25 k pln :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy na forum, ale też chciałem pochwalić się moim zamówieniem:


https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/2g3za4wj

O, już nawet do M340d nie pozwalają dobrać Systemów Asystujących Professional. Kpina.

 

Dlaczego nie można dobrać asystentów professional?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy na forum, ale też chciałem pochwalić się moim zamówieniem:


https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/2g3za4wj

 

Zastanów się nad tą tapicerką czy nie warto dopłacić do naturalnej skóry

 

+1

Juz wolalbym czarne alcantare/sensatec niz ta sztuczna w pelni. Bedzie straszna latem i zimą.

Osobiscie bym wzial bordowa Vernasce, gdyby tylko byla, gdy zamawialem samochod 1,5 miesiaca temu.


BTW

Czy tylko ja zauwazylem, ze w przypadku tej tapicerki czerwonej Sensatec pojawia sie opcja ledzwi zarowno u kierowcy jak i u pasazera za 1200 zł ? :) Nie ma tego nadal dla Alcantary/Sensatec oraz dla Vernasci i Merino. Blad konfiguratora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW

Czy tylko ja zauwazylem, ze w przypadku tej tapicerki czerwonej Sensatec pojawia sie opcja ledzwi zarowno u kierowcy jak i u pasazera za 1200 zł ? :) Nie ma tego nadal dla Alcantary/Sensatec oraz dla Vernasci i Merino. Blad konfiguratora?

 

Pojawia się i znika :D . jak ją zaznaczysz to dolicza Ci 700 zł i w pozycji dodane "rezygnacja z dodatkowych funcjolnaności fotela paseżera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a warto brać deskę rozdzielczą obszytą skórą ekologiczną czy tam tym jakimś materiałem skóropodobnym? To niby 3 klocki kosztuje. Uzysku z tego nie ma żadnego bo ani nie ułatwia prowadzenia ani nie wspomaga w żaden sposób bezpieczeństwa tylko po prostu wygląda. I mam takie mieszane odczucia. Co myślicie? Jak w ogóle z eksploatacją tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a warto brać deskę rozdzielczą obszytą skórą ekologiczną czy tam tym jakimś materiałem skóropodobnym? To niby 3 klocki kosztuje. Uzysku z tego nie ma żadnego bo ani nie ułatwia prowadzenia ani nie wspomaga w żaden sposób bezpieczeństwa tylko po prostu wygląda. I mam takie mieszane odczucia. Co myślicie? Jak w ogóle z eksploatacją tego?

Wg mnie nie warto ale co kto lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.