Skocz do zawartości

Filtr kabinowy - Wymiana


Hamera

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...
W jakich interwałach wymieniacie filtr kabinowy? Co rok, co xx km? Czy ten OE BMW różni się od manna albo Febi?

Jeśli o mnie chodzi we wszystkich dotychczasowych autach wymieniałem co rok lub co 30 tys km, zawsze OE. Przy okazji - najlepiej samemu to wymienić, ponieważ ASO nie odkurza wnęki, w której jest filtr (pytałem o to, nie posiadają odkurzacza). Jak to robiłem sam, to zawsze wyciągałem dużo syfu z okolic filtra. Sama wymiana to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsce to standard przecież.

 

Może w nowszych autach to już standard ale w starszych np e87 ten filtr był pod maską przy szybie i był 3 razy większy.

 

No właśnie. Jak już mowa o Oplu zarówno Vectra B, jak i C normalnie pod maską bez kombinowania:) Właśnie nie bardzo rozumiem dlaczego w nowszysch jest takie miejsce mało wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, pytanie mam.


Na trzecim zdjęciu ta wtyczka od lampki. Za cholerę nie mogę jej wypiąć. Próbuję wciskać zapadkę w tym okienku małym od góry ale wtyczka nie wychodzi.

Tam jest jakiś patent? Bo nie chcę nic rozwalić.... poddałem się wczoraj żeby nie uszkodzić plastiku bo szarpałem się dość mocno z tym.


Pomocy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Do G20/G21 dostępne są filtry kabinowe/mikrofiltry o numerach 64119382885 i 64119382886. Są jakies różnice miedzy tymi filtrami?
Na zdjęciach z pierwszego postu widać 9382886. Do wersji europejskiej (z kierownicą po lewej stronie) będzie taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tańszy redukuje sadzę, eliminuje większość nieprzyjemnych zapachów oraz zatrzymuje ozon, tlenki azotu i dwutlenek siarki. Droższy dodatkowo zapewnia ochronę przeciw alergenom, zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii na powierzchni filtra oraz blokuje cząstki o wielkości 2,5 µm.

Do wersji z kierownicą po lewej stronie powinien być taki sam. Zawsze można sprawdzić w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2023 o 00:34, rafaeelloo napisał(a):

Czy gdzieś można/trzeba odfajkować wymianę tego filtra? 🙂 np. wchodząc w jakieś magiczne menu? 🙂

Czy trzeba? tak bo za chwilę po inspekcji olejowej w MyBMW pojawił się komunikat o wymianie mikrofiltra. Akurat po tym jak już sobie sam wymieniłem... Super bo teraz zapłacę drugi raz w ASO za wymianę ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.07.2023 o 06:19, rafaeelloo napisał(a):

Czy trzeba? tak bo za chwilę po inspekcji olejowej w MyBMW pojawił się komunikat o wymianie mikrofiltra. Akurat po tym jak już sobie sam wymieniłem... Super bo teraz zapłacę drugi raz w ASO za wymianę ❤️ 

Jak najprościej odfajkować tę wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.