Skocz do zawartości

Remote Software Upgrade ver. 11/20


jatzek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
czy ktoś już ma aktualizację do wersji 03.2022 ?


mam samochód z produkcji z marca 2022 i niestety jest bez Android Auto :cry:

ale za każdym razem gdy podchodzę do samochodu to na telefonie wyświetla się, że samochód BMW jest dostępny i jest Android Auto ..... którego nie ma.

moja obecna wersja oprogramowania to 11/2021.64


podobno już od połowy maja jest już nowa wersja z Android Auto, ale mi wciąż pokazuje, że dla mojego samochodu nie ma nowej wersji.

zastanawiam się, czy przypadkiem ta wersja oprogramowania nie jest tylko dostępna u dealera?


.

Zadzwoń na infolinię. Też miałem ten problem jak wprowadzono AA. Coś musieli aktywować u siebie i zaczęło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy ktoś już ma aktualizację do wersji 03.2022 ?


mam samochód z produkcji z marca 2022 i niestety jest bez Android Auto :cry:

ale za każdym razem gdy podchodzę do samochodu to na telefonie wyświetla się, że samochód BMW jest dostępny i jest Android Auto ..... którego nie ma.

moja obecna wersja oprogramowania to 11/2021.64


podobno już od połowy maja jest już nowa wersja z Android Auto, ale mi wciąż pokazuje, że dla mojego samochodu nie ma nowej wersji.

zastanawiam się, czy przypadkiem ta wersja oprogramowania nie jest tylko dostępna u dealera?


.

Zadzwoń na infolinię. Też miałem ten problem jak wprowadzono AA. Coś musieli aktywować u siebie i zaczęło działać.

 

dzisiaj dzwoniłem i gość powiedział, że to nie kwestia wgrania w serwisie, tylko dla wielu samochodów w ogóle nie udostępniają tej wersji, bo ona niewiele wnosi.

ale jak zapytałem co dokładnie wnosi i czy może mi posłać change list to stwierdził, że nie mają takich informacji ...... :evil:


ja wciąż w swoim samochodzie nie mam Android Auto oraz nie mogę podłączyć 2 telefonów po bluetooth jednocześnie.

dodatkowo za każdym razem jak wchodzę do samochodu, to w telefonie pokazuje mi informację "Rozpoznano samochód BMW, podłącz go po WiFi", ale ja nie mam też WiFi w samochodzie, bo podobno .... ma to naprawić nowa wersja oprogramowania, która miała być w maju, jak dzwoniłem końcem maja to twierdzili, że będzie w czerwcu, a dzisiaj na infolini powiedzieli, że jednak w lipcu lub ..... jesienią :evil:


ktoś ma już nowszą wersję niż 03.2022 oraz ma AA i WiFi, których mi brakuje ?


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrałem 14 kwietnia, w poniedziałek serwis wgrał mi wersję: 03.2022.65.

Mam teraz AndriodAuto oraz ApleCar, mój telefon to S21.

Bardzo fajna sprawa z korzystaniem z aplikacji z telefonu. Na razie używam Janosika oraz map googla, spotify działał bez AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie sprawdzacie wersje oprogramowania?

Miałem informacje z serwisu o tym, że jest nowa aktualizacja, ale "Remote Software Upgrade" mielił/szukał aktualizacji bez rezultatu. Odpowiedziano mi, że tak jest i tylko serwis to załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w serwisie na pierwszej wymianie oleju (takiej dodatkowej od siebie p 5tyś km) i poprosiłem o aktualizację oprogramowania, bo miałem z 11.2021.

nie było z tym problemu i po aktualizacji do 03.2022 mam już Android Auto, Aple Car Play, połączenie przez WiFi oraz mogę podłączać jednocześnie 2 użytkowników bo bluetooth.


podobno w ciągu kilku ni ma być dodatkowa duża zdalna aktualizacja, ale nie wiem co się zmieni, bo w sumie chyba już wszystko czego brakowało mi działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Próbuję zaktualizować soft przez mybmw. Ściągam aktualizację na mybmw, następnie aplikacja mówi że muszę być połączony z autem przez bluetooth i wifi. Łącze się z bt i wifi ale apka rozpoznaje tylko że jestem połączony przez bt, wg apki nie mam połączenia przez wifi. Idrive w aucie pokazuje że auto jest połączone przez bt i wifi, iphone również w ustawieniach pokazuje że połączenie z bmw wifi jest nawiązane, ale apka mówi że brak wifi dlatego nie mogę zainstalować update’u. Reset ID7 i apki nie pomaga. Tel Iphone 14 pro. Ktoś rozwiązał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką macie obecnie wersję oprogramowania?

Czy ktos ma nowszą niż 03.2022r

 

P.S.

Znowu zepsuło mi się ogrzewanie/klimatyzacja i mam samochód w serwisie, ale nie chcą mi bezpłatnie podnieś wersji oprogramowania ......  nawet za bardzo nie chce się im sprawdzić czy jest nowsza wersja

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4 hours ago, doll00 said:

A jaką macie obecnie wersję oprogramowania?

Czy ktos ma nowszą niż 03.2022r

 

P.S.

Znowu zepsuło mi się ogrzewanie/klimatyzacja i mam samochód w serwisie, ale nie chcą mi bezpłatnie podnieś wersji oprogramowania ......  nawet za bardzo nie chce się im sprawdzić czy jest nowsza wersja

 

.

Ja mam teraz 11/2022.44

Wersja 03/2023.50 ściągnęła się ale nie instaluje. "Otrzymasz informację, kiedy możliwe będzie zainstalowanie aktualizacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lamer said:

Zainstalowała się online czy byłeś w serwisie?

Zainstalowała się sama - musiałem tylko dać Ok po ostudzeniu silnika. W obecnej F95 wszystko aktualizuje mi się samo, łącznie z mapami. W poprzedniej G05 musiałem to robić przez apkę. Ale może taką funkcjonalność dodał wszędzie któryś update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.06.2023 o 15:57, BigCactus napisał(a):

U mnie zainstalowana 03/2023.50.

Pod koniec maja serwis zainstalował mi 03/2023.53, poprzednie wersje z telefonu szły do mojego samochodu x5 2019r. I tak „wisiały” od pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do x25d też wczoraj pojawiła się aktualizacja.
W opisie nic ciekawego, najsensowniejszy to jedynie upgrade oprogramowania skrzyni biegów bo mogła w pewnych przypadkach pobierać prąd na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.