Skocz do zawartości

Remote Software Upgrade ver. 11/20


jatzek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj zainstalował mi się soft 03.2021. Coś mi nie pasuje z obrazem z kamery cofania. Widok z góry mam teraz po lewej ale ikonki kamer po prawej na widoku "dużym" z jednej kamery...

Dodatkowo po instalacji softu samochód się sam otworzył. Nie pilnowałem instalacji tylko zamknąłem samochód i poszedłem do firmy. Po powrocie zastałem otwarty centralny zamek :(


d00ea0a554bff3ebmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi się wczoraj zrobił upgrade i wszystko ok, żadnych roszad z kamerami :)

To też pierwszy jaki mi się zrobił sam, wcześniej musiałem to w serwisie robić bo wiecznie mój samochód nie widział nowej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
mam od jakiegoś czasu tę aktualizację zrealizowana w serwisie, ale przynajmniej w X7 nic nowego nie ma. Tutaj artykuł o jakieś większej aktualizacji z optymalizacją assited driving https://www.press.bmwgroup.com/usa/article/detail/T0334224EN_US/remote-software-upgrade-for-1-3-million-bmw-vehicles?language=en_US
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja tydzień temu pobrałem i zainstalowałem wersję 07/2021.50. Wszystko przebiegło gładko. Connected drive nie rozłączył się. Jedynie komunikaty powitalne pojawiają się od nowa. Mam wrażenie, że aktywny tempomat działa lepiej a system active protection nie jest narowisty. Jednakże miałem wcześniej zastrzeżenia odnośnie pracy systemów bezpieczeństwa i kalibracji kamer 360. Umówiony byłem w ASO na przegląd. Powiedzieli, że jest recepta na to w postaci programowania i myślałem, że wgrają już 11/2021 (myślałem, że już wyszła). Wgrali soft ale wersja zmieniła się z 07/2021.50 na 07/2021.63. Wie ktoś może o czym świadczy ten numer po kropce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wydaje mi się, że poprawili też wyświetlanie na centralnym wyświetlaczu, tak jakby teraz było wszystko wyświetlane w lepszej rozdzielczości.

Albo tylko mam takie wrażenie... :D

 

Też odniosłem takie wrażenie.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam problem z aktualizacją ( Remote Software Upgrade). W aplikacji mam aktualizację ściągniętą, telefon prawidłowo połączony z samochodem (bluetooth, aplikacje i wifi) ale pasek który pokazuje stan upgrade stoi w miejscu.

Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mieliście tak że dostałem info o aktualizacji która zie pobrała przez aplikację w telefonie. Później dostałem info ze jest gotowa

Ale 3 razy z rzędu gdy akceptuje Instalacje niby idrive się wyłącza

Ale do instalacji nie dochodzi tylko znowu pojawiansie info ze jest nowa wersja i dostanę info kiedy będzie gotowa do instalacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po ostatniej aktualizacji auto przestało się łączyć z aplikacja myBMW oraz pamięć ustawień foteli przestała zmieniać położenie lusterek... Ktoś może miał podobny problem?

Da się to jakoś resetować czy tylko serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi po ostatniej aktualizacji auto przestało się łączyć z aplikacja myBMW oraz pamięć ustawień foteli przestała zmieniać położenie lusterek... Ktoś może miał podobny problem?

Da się to jakoś resetować czy tylko serwis?

Spróbuj zrestartować idrive, przytrzymaj przycisk wyłączania muzyka przez około 30 sekund aż wszystko zgaśnie i spróbuj ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po ostatniej aktualizacji auto przestało się łączyć z aplikacja myBMW oraz pamięć ustawień foteli przestała zmieniać położenie lusterek... Ktoś może miał podobny problem?

Da się to jakoś resetować czy tylko serwis?

Spróbuj zrestartować idrive, przytrzymaj przycisk wyłączania muzyka przez około 30 sekund aż wszystko zgaśnie i spróbuj ponownie.

 

Coś tam pomogło, ale nadal czasem działa a czasem nie (ustawienia lusterek), aplikacja się niby łączy, ale nie aktualizuje się już od 1000km więc chyba tylko serwis. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie caly czas wersja softu 07/2021.50 i pisze ze brak nowych aktualizacji. Czy to jest tak, ze czesc g05 ma aktualizacje a czesc jeszcze nie? Ktos wie jak to dziala? Moze w takim przypadku aktualizacji mozliwa wylacznie w serwisie?

 

Spokojnie - u mnie też jeszcze nie ma. Widocznie jest jakiś klucz wedle którego po kolei do updatu wchodzą kolejne VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest tak, ze czesc g05 ma aktualizacje a czesc jeszcze nie? Ktos wie jak to dziala? Moze w takim przypadku aktualizacji mozliwa wylacznie w serwisie?

Moja wypowiedź z forum serii 3:

No właśnie a u mnie 11/2020.50 i coś nowszych nie chce zaciągnąć, ciekawe jaka jest przyczyna...

Musisz odczekać swoje, aż BMW przypisze aktualizację do Twojego auta. Wtedy pojawi się w samochodzie / w myBMW.

Aktualizacje są przypisywane / rozdysponowywane w partiach, pewnie żeby nie przeciążać serwerów i ew. wyłapać poważne błędy (i mieć szansę na wstrzymanie kolejnych rzutów aktualizacji).


A potem jak ją pobierzesz to jeszcze poczekaż aż samochód pozwoli na instalację ;) Ja czekam juz kilka tygodni z przygotowaną 07/2021.85. Zrobiłem trasę 2 x 300 km, więc akumulator naładowany, auto czeka jednak na lepszy moment.

 

Co do naładowania, kolega mi odpowiedział, że trasa 2 x 300 km to może być za mało na naładowanie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy ktoś już ma aktualizację do wersji 03.2022 ?


mam samochód z produkcji z marca 2022 i niestety jest bez Android Auto :cry:

ale za każdym razem gdy podchodzę do samochodu to na telefonie wyświetla się, że samochód BMW jest dostępny i jest Android Auto ..... którego nie ma.

moja obecna wersja oprogramowania to 11/2021.64


podobno już od połowy maja jest już nowa wersja z Android Auto, ale mi wciąż pokazuje, że dla mojego samochodu nie ma nowej wersji.

zastanawiam się, czy przypadkiem ta wersja oprogramowania nie jest tylko dostępna u dealera?


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.