Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


szuwarks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W między czasie wartość auta poszła w górę +8% względem ceny fakturowej

 

Czyli pojeździłeś rok, zrobiłeś pewnie +20k km i jeszcze cena +8 % ? :mrgreen:

Piękna sprawa.

 

Dokładnie +26kkm :) i auto "podrożało".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątku w F40, więc korzystając z najbardziej żyjącej serii:


Ubezpiecznie na drugi rok (jak to zleciało!): 2,65% wartości auta. Na pierwszy rok było to 2,78% wartości auta.

W między czasie wartość auta poszła w górę +8% względem ceny fakturowej, co finalnie dało nieco droższą składkę +88zł.

Pakiet Dealerski Ergo Hestia w najwyższej specyfikacji: Ochrona zniżek, AC Serwisowe, Assistance Prestiż (14 dni auto zastępcze itd.)

 

Ja z inchcape Warszawa na kontynuację nie dość, że dostałem 3,2% wartości to jeszcze wycenili mi 19% w dół względem ceny fakturowej... Gdzie tu logika :roll: :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątku w F40, więc korzystając z najbardziej żyjącej serii:


Ubezpiecznie na drugi rok (jak to zleciało!): 2,65% wartości auta. Na pierwszy rok było to 2,78% wartości auta.

W między czasie wartość auta poszła w górę +8% względem ceny fakturowej, co finalnie dało nieco droższą składkę +88zł.

Pakiet Dealerski Ergo Hestia w najwyższej specyfikacji: Ochrona zniżek, AC Serwisowe, Assistance Prestiż (14 dni auto zastępcze itd.)

 

Ja z inchcape Warszawa na kontynuację nie dość, że dostałem 3,2% wartości to jeszcze wycenili mi 19% w dół względem ceny fakturowej... Gdzie tu logika :roll: :|

 

Wydaje mi się że na te cenniki ma duży wpływ wyposażenie auta. Im bierzesz prostszą wersję tym cena mniej spada lub nawet rośnie (w ostatnim okresie tak się dzieje - dość nietypowe), natomiast jak mocno doposażysz auto to później do wyceny dla ubezpieczenia ma to mniejsze znaczenie. Wiem, że wyposażone auto jest bardzie atrakcyjne jednak podstawą do wyceny jest silnik, rocznik, przebieg, wersja wyposażenia, szkodowość itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyceną ubezpieczenia to mocno zależy od firmy i procedur. Mi dla rocznego G21 wycena AC w PZU w ogóle nie brała pod uwagę faktury czy dodatków i początkowo była mocno zaniżona. Wystarczyło, że przyjechał sympatyczny człowiek na oględziny, porobił zdjęcia wyposażenia (bardzo dokładnie, włącznie z systemami bezpieczeństwa na ekranie komputera) i nagle wartość AC podskoczyła o blisko 40%. Cena niestety też wzrosła ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...natomiast jak mocno doposażysz auto to później do wyceny dla ubezpieczenia ma to mniejsze znaczenie.

 

Dokładnie :cool2: Każdy dodatkowy element wyposażenia (kamera, nagłośnienie, head-up itp.) zwiększały wartość auta o kilkaset złotych - śmiechu warte :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ma ktos namiary na jaakiegos dobrego brokera od ubezpieczen? W BMW wyliczyli mi skladke 9700zl po roku, w tamtym byla 8700zl, co ciekawe nie wiem skad wzieli wartosc, wychodzi z ich wyliczen ze samochod stanial z 320 tys fakturowych po konkretnych rabatach do 295 tys po roku, utrata wartosci po prostu cud… mniej jiz 10 tys zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie, z BMW mi zaproponowali :


SUMA UBEZPIECZENIA: 264 572,00 brutto

SKŁADKA: 9 938zł Z ASSISTANCE PLUS i ubezpieczeniem szyb - płatność jednorazowa


Ubezpieczenie GAP dla kwoty 264 572,00 brutto wynosi:

Suma ubezpieczenia 100 000,00 pln – 6 460zł (składka płatna jednorazowo, na okres 60msc)


W październiku jak robiłem zestawienia to udało mi się ugrać ubezpieczenie z GAP'em za 6.5k a tu 16k? :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , tak czytam o tych ubezpieczeniach i bezpośrednio od dealera wychodzi zawsze drogo , jak kupowałem swój samochód we wrześniu dealer wyliczył mi składkę na poziomie 7100-7400 zależne od towarzystwa , sam siebie ubezpieczyłem za 5 tys zł , z reguły znajdę sporo tańszą składkę , chyba że ktoś ma historię bardzo szkodową .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , tak czytam o tych ubezpieczeniach i bezpośrednio od dealera wychodzi zawsze drogo , jak kupowałem swój samochód we wrześniu dealer wyliczył mi składkę na poziomie 7100-7400 zależne od towarzystwa , sam siebie ubezpieczyłem za 5 tys zł , z reguły znajdę sporo tańszą składkę , chyba że ktoś ma historię bardzo szkodową .

nie zawszę tak jest - trzeba porównywać za każdym razem. Czasami właśnie u dealera jest najtańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy ktos ostatnio przedluzal ubezpieczenie po roku od odbioru nowego auta? Jaka jest utrata wartosci auta i czy skladka w gore? ile %?
. W moim przypadku to raczej nabiera na wartości - wycena była podobna z faktury zakupu. A składka to sprawa indywidualna - mi wyszło taniej niż rok temu. i co najlepsze najtaniej było u dealera BMW - taniej niż u moich brokerów ubezpieczeniowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to raczej nabiera na wartości - wycena była podobna z faktury zakupu.

 

Zazdroszczę. Pewnie to kwestia m340i i wyposażenia konkretnego, ale w moim przypadku 330i MSport bieda edition też nie jest najgorzej, po kolejnym roku użytkowania i ponad 20k więcej wartość samochodu spadła o... 800 PLN :) Żałuję po prostu niesamowicie, że się nie szarpnąłem na dużo lepszą wersję i wyposażenie wtedy, bo samochody w chwili obecnej rzeczywiście zaczynają nabierać na wartości i to nawet po kilka tysięcy złotych. Ale kto mógł to wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka z pola innego producenta (dość niszowego).


Subaru Forester XT (240KM turbo). Rocznik 2015. Przebieg 200 tys km. Wycena do ubezpieczenia - 80 tys PLN :) O ile dobrze pamiętam kupiłem za 150 tys :)


Będę chyba Forka trzymał jeszcze z 10 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że radość się szybko kończy jak przyjdzie kupić nowe. Przy moich przebiegach to szybko nastąpi. Już nie daj boże jakaś kolizja ze szkodą całkowitą.

Dwa miesiące temu dokupywałem trzy dostawczaki do firmy. Przez znajomego dyrektora salonu. Słaby rabat. Fajnie że załatwił praktycznie od ręki a nie czekałem rok. Co ciekawe na placu używane kosztują w cenie zbliżonej do nowych tyle że z dużym przebiegiem. Nowe auta a co chwile wyskakuje że nie ma SOS bo oczywiście moduł nie włożyli.

Ja się nie ciesze. Do tego ceny części poszybowały i to znacznie. Ile można przerzucać wszytko na klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
taka mala podwiedz - jezeli masz GAP fakturowy …to zanizaj wartosc auta jak tylko mozesz i jak tylko leasing pozwoli ..bo wtedy masz taniej.


GAP nie masz to placic duzo za ubezpiecznie :mrgreen:

 

Kolego a w jaki sposób zaniżać? Chyba czegoś nie wiem. Zawsze wg Eurotaxu wyceny były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mala podwiedz - jezeli masz GAP fakturowy …to zanizaj wartosc auta jak tylko mozesz i jak tylko leasing pozwoli ..bo wtedy masz taniej.


GAP nie masz to placic duzo za ubezpiecznie :mrgreen:

w pewnych okolicznościach czkawko może się to się odbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mala podwiedz - jezeli masz GAP fakturowy …to zanizaj wartosc auta jak tylko mozesz i jak tylko leasing pozwoli ..bo wtedy masz taniej.


GAP nie masz to placic duzo za ubezpiecznie :mrgreen:

 

Kolego a w jaki sposób zaniżać? Chyba czegoś nie wiem. Zawsze wg Eurotaxu wyceny były.

 

Też tak sądziłem.. ale ostatnio i dealer i ubezpieczyciel mnie wyleczli z tego .. że są pewne widełki ... (bez względu na wyposażenie) ..


I mogłem zapłaczyć za ubezpieczenie po roku albo 8 tys .. albo 5,5 tys ..... :norty:


Wybrałem to drugie , bo mam GAP.. leasing klepnął i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mala podwiedz - jezeli masz GAP fakturowy …to zanizaj wartosc auta jak tylko mozesz i jak tylko leasing pozwoli ..bo wtedy masz taniej.


GAP nie masz to placic duzo za ubezpiecznie :mrgreen:

w pewnych okolicznościach czkawko może się to się odbić

 


Luki co masz na myśli ? W jakich okolicznościach ? Szybciej całka najwyżej wyjdzie ... :mrgreen:


Mój GAP fakturowy jest do 150 tys netto różnicy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mala podwiedz - jezeli masz GAP fakturowy …to zanizaj wartosc auta jak tylko mozesz i jak tylko leasing pozwoli ..bo wtedy masz taniej.


GAP nie masz to placic duzo za ubezpiecznie :mrgreen:

 

Kolego a w jaki sposób zaniżać? Chyba czegoś nie wiem. Zawsze wg Eurotaxu wyceny były.

 

Też tak sądziłem.. ale ostatnio i dealer i ubezpieczyciel mnie wyleczli z tego .. że są pewne widełki ... (bez względu na wyposażenie) ..


To jaka była utrata wartości w% przy 8 tyś a jaka przy 5.5 tyś ten sam ubezpieczyciel?


I mogłem zapłaczyć za ubezpieczenie po roku albo 8 tys .. albo 5,5 tys ..... :norty:


Wybrałem to drugie , bo mam GAP.. leasing klepnął i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten sam ubezpieczyciel .. jedna kalkulacja na 231 tys wartosci ,a druga na 209 tys :cool2:


Rozmawiajcie z delarem, ze swoja ubezpieczalnia etc.. jaką najniższa wartością mogą zrobić i po problemie. Jeżeli nie macie GAP.. to zgadzam się.. sam bym powiedział że nawet 231 za mało :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.