Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


szuwarks

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia ubezpieczenia - warto wybierać takie z brakiem udziału własnego. Wiadomo, będzie drożej, ale wg mnie nie opłaca się przy tym oszczędzać..

 

W ubezpieczeniach tańsze z reguły znaczy gorsze. Zawsze jak rozmawiam z kimś o ubezpieczeniach to wszyscy mi mówią,że bardo drogo płacę. Wychodzę z podobnego założenia co Ty. Udziały własne zniesione, naprawa tylko ASO na oryginalnych częściach, holowanie Polska bez limitu, a samochody, którymi jeżdżę za granicą 1500km od granic Polski. Przy ubezpieczeniach typu Assistance, szyby,opony warto wszystko dokładnie czytać, ponieważ tutaj kreatywność ubezpieczycieli nie zna granic. Jeśli szkoda na szybie zgłaszana jest do UFG to trochę szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kwestia ubezpieczenia - warto wybierać takie z brakiem udziału własnego. Wiadomo, będzie drożej, ale wg mnie nie opłaca się przy tym oszczędzać..

 

W ubezpieczeniach tańsze z reguły znaczy gorsze. Zawsze jak rozmawiam z kimś o ubezpieczeniach to wszyscy mi mówią,że bardo drogo płacę. Wychodzę z podobnego założenia co Ty. Udziały własne zniesione, naprawa tylko ASO na oryginalnych częściach, holowanie Polska bez limitu, a samochody, którymi jeżdżę za granicą 1500km od granic Polski. Przy ubezpieczeniach typu Assistance, szyby,opony warto wszystko dokładnie czytać, ponieważ tutaj kreatywność ubezpieczycieli nie zna granic. Jeśli szkoda na szybie zgłaszana jest do UFG to trochę szkoda kasy.

Cena nie ma żadnego przełożenia na zakres ubezpieczenia. To tak nie działa że droższe ma szerszy zakres. Bez problemy znajdziesz różne ceny w tym samym TU (i to czasami na kilkadziesiąt procent). Akurat tydzień temu odnawiałem dla ///M2C - najdroższe było za kilka dziesiąt tysięcy najtańsze za trochę ponad 6 tys. Akurat te tańsze ma lepszy assistance (co akurat jest najtańsze w całym ubezpieczeniu). Jakieś dużej różnicy w zakresie - między głównymi graczami nie ma. Najdroższe było PZU (które z zasady nie biorą pod uwagę - dwa wygrane procesy przypominają mi aby nie dać się oszukać następny razem), najtaniej było Ergo i Warta, trochę drożej Allianz. Zawszę robie konkurs ofert - przeglądam i wybieram najtańszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie ma żadnego przełożenia na zakres ubezpieczenia. To tak nie działa że droższe ma szerszy zakres.

 

Masz rację, ale raczej chodzi o to, że te najtańsze opcje po prostu mają najgorszy zakres. Przy czym mówię tu o cenach z jakichś porównywarek. Tam często ludzie patrzą tylko na cenę końcową.

 

Bez problemy znajdziesz różne ceny w tym samym TU (i to czasami na kilkadziesiąt procent).

 

Różne ceny - różny zakres. W ramach jednego TU cena idzie wraz z jakością ubezpieczenia, cudów nie ma - nie kupisz taniej i lepiej, bo jaki to by miało sens? Tzn. są pewne wyjątki, ale to gdy żonglujesz zakresem ubezpieczenia i dodajesz jakieś opcje, zamiast kupić zakres "oczko wyżej", który ma to w standardzie i wychodzi taniej.

 

Jakieś dużej różnicy w zakresie - między głównymi graczami nie ma.

 

Jest! Każdy gracz bierze inne parametry pod kalkulację. Przez wiele lat miałem Allianz, a teraz Warta wyszła mi ponad 1kpln taniej. Dlaczego? No bo tak ;)

 

Zawszę robie konkurs ofert - przeglądam i wybieram najtańszą.

 

Ja też - robi to za mnie agent ;) Ja tylko określam jaki mnie interesuje zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam żadnych porównywarek - mam kontakt z kilkoma brokerami/agentami w tym dwóch salonami. Dlatego nie masz racji nawet w jednym TU są duże różnice przy tym samym zakresie. Jedni mają większe przebicie w indywidualnych wnioskach inni mniejsze. Ja mam trochę większą flotę w tym też motocykle ( które z definicji mają większą szkodliwość) - każdy pojazd praktycznie u innym towarzystwie i u innych brokerów. Nawet w jednym przypadku auta mają podobne wyposażenie, ta sama marka, model - różnica kilka miesięcy w zakupie. I są w rożnych towarzystwach przez rożnych brokerów obsługiwanych - gdyż różnica była bardzo duża w jednym TU.

Trzeba szukać dobrej oferty. Sztuka to mięć dwie szkody na motocyklu w danym roku i ubezpieczyć taniej niż rok wcześniej - da się. Ewentualnie ubezpieczyć jakiegoś staruszka aby wycena była adekwatna do jego wartości a polisa nie kosztowała milion monet. Czasami załatwienie zajmuje kilka tygodni ale się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niedługo odbieram autko, otrzymałem oferty ubezpieczenia w Allianz oraz Hestii na 3,4% wartości auta. Spodziewałem się max 3%. Może ktoś polecić jakąś Panią od ubezpieczeń (niekoniecznie z głębokim dekoltem:)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo odbieram autko, otrzymałem oferty ubezpieczenia w Allianz oraz Hestii na 3,4% wartości auta. Spodziewałem się max 3%. Może ktoś polecić jakąś Panią od ubezpieczeń (niekoniecznie z głębokim dekoltem:)?

 

Z ciekawości kiedy zamawiałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hestia idzie w zaparte do ostatniej rozprawy czy to z samochodem zastepczym czy wartascimi auta, ktore sami ustalili wczesniej.

 

Nie wiem od czego to zależy ale ja nigdy nie miałem żadnych problemów z Hestią. Z AC w firmie mieliśmy dużo zgłoszeń(kierowcy :duh: ) i to co było na polisie zawsze było respektowane bez zająknięcia. Samochód zastępczy podstawiany w wyznaczone miejsce o wyznaczonej godzinie, odbierany z wyznaczonego miejsca, itd. Za Ducato czy Jumpera oferowali zawsze Doblo lub Caddy. Wyjaśniałem Pani, że potrzebujemy określonej przestrzeni ładunkowej i dostawaliśmy taki sam rozmiar jaki był uszkodzony. Za Blaszaka L4H3, Blaszak L4H3. Za plandekę 8 palet, plandeka 8 palet.


Dodatkowo: oferta z Hestii była zawsze najtańsza a miała ten sam lub ciut większy zakres niż inne towarzystwa.


Mam dokładnie takie samo zdanie na temat PZU jak Ty na temat Hestii. 4 razy w życiu miałem szkodę z OC sprawcy w PZU z czego 3 razy to była udręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hestia idzie w zaparte do ostatniej rozprawy czy to z samochodem zastepczym czy wartascimi auta, ktore sami ustalili wczesniej.

 

Nie wiem od czego to zależy ale ja nigdy nie miałem żadnych problemów z Hestią. Z AC w firmie mieliśmy dużo zgłoszeń(kierowcy :duh: ) i to co było na polisie zawsze było respektowane bez zająknięcia. Samochód zastępczy podstawiany w wyznaczone miejsce o wyznaczonej godzinie, odbierany z wyznaczonego miejsca, itd. Za Ducato czy Jumpera oferowali zawsze Doblo lub Caddy. Wyjaśniałem Pani, że potrzebujemy określonej przestrzeni ładunkowej i dostawaliśmy taki sam rozmiar jaki był uszkodzony. Za Blaszaka L4H3, Blaszak L4H3. Za plandekę 8 palet, plandeka 8 palet.


Dodatkowo: oferta z Hestii była zawsze najtańsza a miała ten sam lub ciut większy zakres niż inne towarzystwa.


Mam dokładnie takie samo zdanie na temat PZU jak Ty na temat Hestii. 4 razy w życiu miałem szkodę z OC sprawcy w PZU z czego 3 razy to była udręka.

 

Michał zmień opis w zakładce "moje BMW" :)

Na Tesla Performance ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo odbieram autko, otrzymałem oferty ubezpieczenia w Allianz oraz Hestii na 3,4% wartości auta. Spodziewałem się max 3%. Może ktoś polecić jakąś Panią od ubezpieczeń (niekoniecznie z głębokim dekoltem:)?

 

Normalna polisa zewnętrzna spełniająca np wymogi leasingodawcy (u mnie PKO Leasing) to ok 2 % wartości auta. Powyżej 3 % jak piszesz to już przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hestia idzie w zaparte do ostatniej rozprawy czy to z samochodem zastepczym czy wartascimi auta, ktore sami ustalili wczesniej.
. Mogę to samo powiedzieć o PZU i Linku. Kilka lat temu miałem taki rok że mi skasowaną 3 auta - wszystkie sprawy poszły do sądu - i zostały wygrane. Dwóch przypadkach było to właśnie PZU. Z Hestią nie miałem problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Produkcja juz na ostatniej prostej (mam nadzieje). Pora zainteresować sie formalnościami.

Oferta ubezpieczeń zaproponowana przez dealera wychodzi 3.3% Hestia, 3.8% Alianz.

Czy mozecie polecic dealera / brokera gdzie mogę próbować zbić cene ubezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja juz na ostatniej prostej (mam nadzieje). Pora zainteresować sie formalnościami.

Oferta ubezpieczeń zaproponowana przez dealera wychodzi 3.3% Hestia, 3.8% Alianz.

Czy mozecie polecic dealera / brokera gdzie mogę próbować zbić cene ubezpieczenia?

 

Czerwiec u dealera ubezpieczenie 3.1% Allianz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Produkcja juz na ostatniej prostej (mam nadzieje). Pora zainteresować sie formalnościami.

Oferta ubezpieczeń zaproponowana przez dealera wychodzi 3.3% Hestia, 3.8% Alianz.

Czy mozecie polecic dealera / brokera gdzie mogę próbować zbić cene ubezpieczenia?

 

Czerwiec u dealera ubezpieczenie 3.1% Allianz.

Zawsze byłem przekonany że pakiet ubezpieczeń w salonie ma ryczałtową stawkę i nie ma znaczenia czy masz już jakieś zniżki, a to nie prawda, po zrobieniu kilku kalkulacji wygląda na to że czynniki takie jak miasto w którym auto będzie zarejestrowane, czy zniżki współwłaścicela/właściela również mają znaczenie więc sugerowanie się że ktoś dostał 3.1% a ktoś inny 3.4% nijak się ma do tego że Ty dostaniesz tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja juz na ostatniej prostej (mam nadzieje). Pora zainteresować sie formalnościami.

Oferta ubezpieczeń zaproponowana przez dealera wychodzi 3.3% Hestia, 3.8% Alianz.

Czy mozecie polecic dealera / brokera gdzie mogę próbować zbić cene ubezpieczenia?

 

Czerwiec u dealera ubezpieczenie 3.1% Allianz.

Zawsze byłem przekonany że pakiet ubezpieczeń w salonie ma ryczałtową stawkę i nie ma znaczenia czy masz już jakieś zniżki, a to nie prawda, po zrobieniu kilku kalkulacji wygląda na to że czynniki takie jak miasto w którym auto będzie zarejestrowane, czy zniżki współwłaścicela/właściela również mają znaczenie więc sugerowanie się że ktoś dostał 3.1% a ktoś inny 3.4% nijak się ma do tego że Ty dostaniesz tyle samo.

 

Dochodze do podobnych wniosków. Oferte z PZU dostalem jeszcze wyzsza ~4.0%. Moim zdaniem bardzo dużo. Zapewne ma to zwiazek z brakiem historii ubezpieczenia AC. Dlatego pytalem o brokerow/dealerow ktorzy sa bardziej elastyczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać i jeszcze raz szukać. Akurat odbieram kilka dostawczaków MB - i rozrzut w kwotach jest praktycznie 100% między rożnymi ofertami. Akurat ta u dealera w cale nie jest najtańsza. Nie ma żadnej zasady z TU. Nawet w jednym TU potrafią być duże różnice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.