Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


szuwarks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów. Dołączam się do wątku.

Jak mogę sprawdzić jakie i ile mam zabezpieczeń?

Po rozkodowaniu:

0302 instalacja alarmowa ?

08TG zabezpieczenie antykradzieżowe ?


jeszcze pewnie jest blokada kierownicy ale tej ubezpieczalnia nie uznaje.


Proszę o pomoc ile mam zabezpieczeń?

1 czy 2?

To info potrzebuje do polisy. Spora różnica przy jednym więc rozważam ewentualne dołożenie kolejnego. Tylko nie mam pewności czy słusznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dygresja ogólna:

składa ubezpieczeniowa jest liczona z reguły od wartości nowego wartości auta, łącznie z usługami niematerialnymi (serwisy, wydłużenie gwarancji, opcje które w istocie są upgredem softu lub usługą itd). No to pytanie czy przy szkodzie całkowitej ubezpieczyciel uwzględnia w odszkodowaniu te elementy, a jeśli nie to w taki razie czy producent oddaje kasę proporcjonalnie do niewykorzystanego okresu świadczenia dodatkowej usługi.

Odpowiedzi się oczywiście domyślam (gdzie się nie odwrócisz z każdej strony d..a). Ale może ktoś miał praktykę w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dygresja ogólna:

składa ubezpieczeniowa jest liczona z reguły od wartości nowego wartości auta, łącznie z usługami niematerialnymi (serwisy, wydłużenie gwarancji, opcje które w istocie są upgredem softu lub usługą itd). No to pytanie czy przy szkodzie całkowitej ubezpieczyciel uwzględnia w odszkodowaniu te elementy, a jeśli nie to w taki razie czy producent oddaje kasę proporcjonalnie do niewykorzystanego okresu świadczenia dodatkowej usługi.

Odpowiedzi się oczywiście domyślam (gdzie się nie odwrócisz z każdej strony d..a). Ale może ktoś miał praktykę w tym zakresie?

Jeżeli nie masz opcji "dodatkowych" (gwarantujących wypłatę od ceny zakupu) to odszkodowanie jest wypłacane na moment powstania szkody to wynika z KC nie może być inaczej. Ubezpieczyciel powinien wyliczyć wartość pojazdu przed szkodą - inna sprawa że liczy jak chce. Bo przecież z każdym dniem użytkowania jego wartość się zmienia - zegar tika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz opcji "dodatkowych" (gwarantujących wypłatę od ceny zakupu) to odszkodowanie jest wypłacane na moment powstania szkody to wynika z KC nie może być inaczej. Ubezpieczyciel powinien wyliczyć wartość pojazdu przed szkodą - inna sprawa że liczy jak chce. Bo przecież z każdym dniem użytkowania jego wartość się zmienia - zegar tika

No właśnie o to chodzi jeśli nie masz GAP lub innej tego typu opcji to ubezpieczyciel po szkodzie całkowitej na pewno zaproponuje ci odszkodowania za "hardware" na poziomie, które nie uwzględnia, że brał składkę od wartości "hardware" + usługi. A z drugiej strony producent nie wykonuje dodatkowej usługi serwisu , rozszerzonej gwarancji itd jak już nie ma samochodu, więc powinien teoretycznie zwrócić proporcjonalną cześć opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie jest wypłacane od sumy transakcyjnej. Nie ma to znaczenia co jest w niej zawarte czy element wyposażenia czy usługa.


Bardzo ważne jest aby w ubezpieczeniu AC była zawarta opcja: brak konsumpcji. Wtedy każde skorzystanie z ubezpieczenia AC nie będzie pomniejszać kwoty wypłaty w kolejnych kolizjach lub wypadku drogowym.


Druga bardzo ważna kwestia to aby była stała suma ubezpieczenia na czas trwania polisy. Nie mylić z GAP (on z reguły nie obejmuje kradzieży auta, od tego jest AC) Jeśli auto zostanie skradzione w czasie trwania leasingu bez stałej sumy ubezpieczenia to GAP pokrywa różnice ale tylko i wyłącznie do kwoty jaką mamy zapisaną w umowie.

W BMW FS najczęściej jest to 100k zł a można ją podnieść do 150k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie jest wypłacane od sumy transakcyjnej. Nie ma to znaczenia co jest w niej zawarte czy element wyposażenia czy usługa.


Bardzo ważne jest aby w ubezpieczeniu AC była zawarta opcja: brak konsumpcji. Wtedy każde skorzystanie z ubezpieczenia AC nie będzie pomniejszać kwoty wypłaty w kolejnych kolizjach lub wypadku drogowym.


Druga bardzo ważna kwestia to aby była stała suma ubezpieczenia na czas trwania polisy. Nie mylić z GAP (on z reguły nie obejmuje kradzieży auta, od tego jest AC) Jeśli auto zostanie skradzione w czasie trwania leasingu bez stałej sumy ubezpieczenia to GAP pokrywa różnice ale tylko i wyłącznie do kwoty jaką mamy zapisaną w umowie.

W BMW FS najczęściej jest to 100k zł a można ją podnieść do 150k.

 

No NIE - są rożne 'GAPy". Generalnie GAP jest ubezpieczeniem zabezpieczającym utratę wartości. Czyli różnice między tym co dostaliśmy z AC a wartością jako zapłaciliśmy (fakturze). Faktycznie niektóre GAPy zawierają ograniczenia do 100k, 150 k ale też można przewidzieć jaka będzie utrata wartości i wybrać stosowną opcje. Na rynku jest kilka dostawców polis GAP (można wybrać odpowiednią dla siebie - BMW FS nie jest jedynym.

Nie bardzo rozumiem stwierdzenia GAP nie obejmuje kradzieży auta - raczej głownie w takim wypadku jest stosowane i w przypadku (kasacji) . Sam korzystałem z GAPa w momencie kradzieży auta - otrzymałem w sumie (AC+GAP) wartość z faktury zakupu - tyle że po blisko 3 latach użytkowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy GAP jeśli się zdecyduje muszę wykupić praktycznie od razu przy odbiorze auta czy mogę

wykupić tą polisę po np. 3-4 miesiącach od odbioru?

A jak mam gwarancję fakturową AC w pierwszym roku to mogę dokupić po tym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy GAP jeśli się zdecyduje muszę wykupić praktycznie od razu przy odbiorze auta czy mogę

wykupić tą polisę po np. 3-4 miesiącach od odbioru?

A jak mam gwarancję fakturową AC w pierwszym roku to mogę dokupić po tym czasie?

 

Ja w przypadku leasingu musiałem zdecydować się od razu nie ma możliwości dokupienia gapu później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przypadku leasingu musiałem zdecydować się od razu nie ma możliwości dokupienia gapu później.

 

Można kupić GAP aftermarketowy niezwiązany z leasingiem. Robilismy już tak 2 razy. Leasing na 2 lata - GAP 5 lat albo leasing na 3 lata GAP na 5 lat. Składkę opłaca się jednorazowo za cały okres ubezpieczenia. Korzystałem z Autoprotect i Wagas.


BTW. W Salonie BMW również zaproponowano mi GAP WAGAS kiedy pytałem o GAP niezależny od finansowania.


Najtańszy GAP na rynku ma Santander Leasing(dawne BZWBK Leasing). Ubezpieczycielem w przypadku Santandera jest Allianz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada cena pakietu OC/AC na 330i za pierwszy rok? może któryś z kolegów się wypowie ; od dealera i zewnetrzenie.

 

W mfindzie jest teraz stówka cashbacku jak coś przy zakupie przez ich kalkulator oc + ac z tego co widziałem. Może warto wziąć pod uwagę jak ktoś zmienia/szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


W mfindzie jest teraz stówka cashbacku jak coś przy zakupie przez ich kalkulator oc + ac z tego co widziałem. Może warto wziąć pod uwagę jak ktoś zmienia/szuka.

szkoda oczu na szukanie w takich kalkulatorach , z jednego prostego powodu , i tak potrzebujesz podpis i pieczątka agenta pod wnioskiem BMW FS zawierającym szczegóły zew. ubezpieczenia , także lepiej udać się do własnego agenta lub polecanej agencji tak żeby ktoś fizycznie podsiał pod tym co zahacza krzyżykiem na wniosku . powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda oczu na szukanie w takich kalkulatorach , z jednego prostego powodu , i tak potrzebujesz podpis i pieczątka agenta pod wnioskiem BMW FS zawierającym szczegóły zew. ubezpieczenia , także lepiej udać się do własnego agenta lub polecanej agencji tak żeby ktoś fizycznie podsiał pod tym co zahacza krzyżykiem na wniosku . powodzenia

 

Nie wiem jakie wymagania ma BMW GS, ale dla przykładu Santander Leasing nie wymagało pieczątek. Zrobiłem sobie polisę Online przez Avive(mam tam życiówkę więc dają extra 17% zniżki na OC+AC). Dostałem propozycję, wysłałem do akceptacji, zaakceptowali płaciłem przez portal Avivy ponieważ była jakaś dodatkowa zniżka chyba 50zl. Nikt nie chciał ode mnie nawet potwierdzenia wpłaty. Wysłałem na odczepnego potiwerdzenie z PayU czy BlueMedia i wszytko zagrało. Co bardzo spodobało mi się w Santander Leasing: za opłatą 150zl z tytułu weryfikacji bpokisy obcej otrzymuje się na rok Polis"ę Ochrona prawa". Dostałem zwrot za rzeczoznawcę i prawnika. Razem 2000zl brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy ktoś teraz wyliczał ubezpieczenie z BMW? Wiadomo, że to trochę zależy od lokalizacji ale te różnice nie są aż tak duże. Wcześniej było miedzy 2.7 - 3% Dziś dostałem ofertę na 3.35%... Bardzo dużo wg mnie. Możecie polecić coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wybrać ubezpieczenie do zamówionego G21 m340i, do wyboru mam Hestie lub Allianz, czy któryś z forumowiczów mógłby polecić jedno z ww wymienionych?

Czy w Allianz jest ochrona zniżek na OC i AC? Czy dokupowaliście opcję równa droga albo czy poszerzaliście zakres Assistance w przypadku Allianz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wybrać ubezpieczenie do zamówionego G21 m340i, do wyboru mam Hestie lub Allianz, czy któryś z forumowiczów mógłby polecić jedno z ww wymienionych?

Czy w Allianz jest ochrona zniżek na OC i AC? Czy dokupowaliście opcję równa droga albo czy poszerzaliście zakres Assistance w przypadku Allianz ?

 

W Allianz nie dało się dokupić ochrony zniżek, przynajmniej w listopadzie 2019. Od wielu lata korzystamy z Hestii, może nie jest najtańsza ale nigdy nie mieliśmy żadnych problemów, a szkód z Assistance lub Autocasco było kilka. Kilka lat temu kierowcy zapiekły się zaciski w 2- letnim aucie( 2 miesiące po gwarancji :mrgreen: ) Assitance importera do najbliższego serwisu, nawet nie zajrzeli do samochodu. 3 godziny zmarnowane i odprawili go z kwitkiem. Telefon do Hestii laweta za 30 min transport do naszego ASO. Na drugi dzień samochód sprawny.


Nad ochroną zniżek warto się zastanowić. Obowiązuje tylko na pojazd, którym objęta jest ochrona i tylko w towarzystwie, w którym je wykupujemy. Dane ze szkód i tak lądują w UFG. W przypadku zmiany towarzystwa nasza szkodowość jest widoczna. Ochrona znizek ogranicza się tylko do 1 szkody w okresie obowiązywania ochrony.


Kiedy odbierasz samochód? Jeśli na dniach to warto się tym przejmować, jeśli datę masz bliżej nieustaloną to nie warto i tak nikt CI nie wystawi polisy na samochód widmo. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Niby produkcja końcem czerwca. Ale chciałem podjąć ostateczną decyzję co do wyboru ubezpieczyciela, żeby nie zostawiać na ostatnią chwilę.

Właśnie w podsumowaniu jakie dostałem na temat Allianzu nie widziałem nic na temat ochrony zniżek, muszę o to dopytać.

A czy w Hestii jest uwzględnione ubezpieczenie szyb, kól i podwozia? W Allianz takie rzeczy są dodatkowo płatne.

Co do ochrony zniżek, to dzięki za wyjaśnienie, bo w sumie nie zastanawiałem się nad tym jak to dokładnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Niby produkcja końcem czerwca. Ale chciałem podjąć ostateczną decyzję co do wyboru ubezpieczyciela, żeby nie zostawiać na ostatnią chwilę.

A czy w Hestii jest uwzględnione ubezpieczenie szyb, kól i podwozia?

Co do ochrony zniżek, to dzięki za wyjaśnienie, bo w sumie nie zastanawiałem się nad tym jak to dokładnie działa.

 

Szyby często mają udział własny w szkodzie, zawsze limit czyli Suma Ubezpieczenia i często naprawa tylko na zamiennikach. Nie pamietam jak mam w aktualnych polisach. Nie trzymam się jednej firmy. Suzkam najtańszej z najszerszym zakresem. Teraz zrobiłem akurat jeden samochód w AVIVA. Dostałem 17% dodatkowej zniżki za to, że mam tam polisę na życie. Wyszło 1500zł taniej niż Hestia, chociaż assitance trochę słabszy.


Polisę toeretycznie możesz zrobić Bez VIN i numeru rejestrayjnego, jednak osobiście nie widzę sensu. Ceny polis potrafią się zmieniać dośćdynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystaliscie może z opcji w ubezpieczeniu ''Równa droga''? Przytarłem ostatnio flegę tak na

2 x 0.5 cm i przytarłem oponę , scięty rant opony. Wsumie to gdybym nie mył to ciężko zauważyć.

Tak tylko musisz mięć oryginalne felgi BMW i opony z homologacją. Dwa razy wymieniali nam felgi i opony w ///M. Opony wymieli wszystkie minus amortyzacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby często mają udział własny w szkodzie, zawsze limit czyli Suma Ubezpieczenia i często naprawa tylko na zamiennikach.

 

Kwestia ubezpieczenia - warto wybierać takie z brakiem udziału własnego. Wiadomo, będzie drożej, ale wg mnie nie opłaca się przy tym oszczędzać.


Miałem ubezpieczenie szyb w Allianz i wymieniałem przednią szybę na oryginał (w dość wiekowym pojeździe) - oryginał kosztował coś ok. 2 000 zł. Niestety wpisali mi to jako szkodę. Podobno to się zmieniło i już nie wpisują tego jako szkody, ale nie wiem - no bo jaki byłby sens płacić dodatkowo parę groszy za ubezpieczenie szyb? Przecież mamy to w AC pojazdu.


To czy naprawa jest na zamiennikach też określa polisa. Jak ktoś patrzy tylko na cenę, to będzie miał zamienniki, udział własny i inne "kwiatki" - nie warto. Jedna szkoda w ciągu kilku lat i wszystkie oszczędności ulotnią się. Dodatkowo w najtańszych polisach Assistance jest też okrojony - ja zawsze wybieram taki, żeby mnie ewentualnie z drugiego końca Polski ściągnęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.