Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


szuwarks

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za być może banalne pytania ale będzie to mój pierwszy samochód w leasingu i nie chcę się zrobić w konia :oops:

Próbuję ogarnąć zasadność wykupowania ubezpieczenia GAP. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów może mi doradzić czy w przypadku mojego finansowania GAP będzie w ogóle potrzebny. Proszę o podpowiedź czy dobrze rozumuje. Operuje na kwotach brutto. Zakup pojazdu 205k (oczywiście po hiper mega i w ogóle rabatach – w cenniku prawie 245k), wkład własny 40k. W leasingu pozostaje 165 000.

1. W pierwszym roku w polisie AC stała suma ubezpieczenia więc GAP chyba jest zbędny

2. W drugim roku 165 000 (suma leasingu) – 30000 (suma wpłat) = 135 000

3. W trzecim roku 135 000 – 30000 = 105 000

4. W czwartym 105 000 – 30000 = 75000

5. Piąty rok 75 000 – 30000 =45000 (wykup)

Czy wartość pojazdu w poszczególnych latach będzie, aż tak spadać że faktycznie przewyższy wartość leasingu?

Czy GAP można dokupić w kolejnym roku użytkowania pojazdu (np. po roku) i czy wiążą się z tym jakieś konsekwencje.

Czy w przypadku kradzieży samochodu załóżmy w 3 roku GAP wypłaci mi różnicę: wartość początkowa z FV – ubezpieczenie AC?

Są rożne GAP ale zasadniczą to ubezpieczenie wyrównujące utratę wartości. Czyli różnice między tym co dostaniesz AC wartością zakupu pojazdu. Dlatego czym dłużej tym lepiej bo w tedy jest największa utrata wartości. Niektóre GAPy mają maxymalną wartość tej dopłaty np 100 tys lub 200 tys - to też trzeba sprawdzić.

Najczęściej można kupić max 3 miesiące lub czasami w rocznice AC - ale to dużo zależī od TU.

Raz korzystałem z tego ubezpieczenia po 4,5 roku ktoś mi skasował auto i dostałem wartość z faktury zakup.

Dlatego mam chyba na wszystkie pojazdy te ubezpieczenie - kiedyś było bardzo drogie teraz już można mieć za nie duże pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. W pierwszym roku w polisie AC stała suma ubezpieczenia więc GAP chyba jest zbędny

 

Dokładnie tak, ale niestety GAP najczęściej trzeba wykupić w pierwszych tygodniach użytkowania auta.

 

Czy wartość pojazdu w poszczególnych latach będzie, aż tak spadać że faktycznie przewyższy wartość leasingu?

 

Nie sądzę...

 

Czy GAP można dokupić w kolejnym roku użytkowania pojazdu (np. po roku) i czy wiążą się z tym jakieś konsekwencje.

Czy w przypadku kradzieży samochodu załóżmy w 3 roku GAP wypłaci mi różnicę: wartość początkowa z FV – ubezpieczenie AC?

 

GAP wypłaca różnicę między odszkodowaniem z TU, a wartością początkową. Jak pisałem wyżej, GAP trzeba kupić praktycznie od razu. Można dokupić GAP później (ale nie wiem, czy tylko jako przedłużenie aktualnego, czy po prostu można dokupić w każdej chwili), ale oczywiście wartość początkowa będzie liczona w momencie wykupienia GAP. I tak jak pisze ///M Luki musisz sprawdzić ile maksymalnej dopłaty możesz dostać z GAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drogich autach GAP nie ma absolutnie sensu - niskie limity wypłat (max.200.000 zł ) .

Hmm to dziwne... bo dostałem ofertę EFL ubezpieczenia GAP auta na 211 668 zł (netto + 50% VAT). Natomiast od Milenium na to samo auto 150 000 zł (netto + 50% VAT). Może zależy od firmy leasingowej lub ubezpieczyciela ? Cena transakcyjna auta ok 236 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drogich autach GAP nie ma absolutnie sensu - niskie limity wypłat (max.200.000 zł ) .

Hmm to dziwne... bo dostałem ofertę EFL ubezpieczenia GAP auta na 211 668 zł (netto + 50% VAT). Natomiast od Milenium na to samo auto 150 000 zł (netto + 50% VAT). Może zależy od firmy leasingowej lub ubezpieczyciela ? Cena transakcyjna auta ok 236 tys zł.

 

GAP zależy od ubezpieczyciela, jedni dają więcej inni mniej. Są jeszcze różne okresy ubezpieczenia GAP (przy czym trzeba dobrze doczytać, czy np. po 3 latach nie zmniejszają kwoty wypłąty).

Zgodnie ze stroną EFL (https://efl.pl/pl/produkt/ubezpieczenia/gap/) maksymalna dopłata może wynieść 250 000 zł.

Wg mnie GAP ma zawsze sens, ale nie oznacza, że zawsze odzyskamy pełną kwotę zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem małą szkodę i teraz sie przesycham z ubezpieczycielem. Wg wyceny po częściach używanych (ceny z allegro z dostawą) + naprawa u zwykłego mechanika to ok 2200 zł. wg ubezpieczyciela to 1500 zł Napisałem już drugie odwołanie, ale rozmowa jak z betonem - mają swoje cenniki i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem małą szkodę i teraz sie przesycham z ubezpieczycielem. Wg wyceny po częściach używanych (ceny z allegro z dostawą) + naprawa u zwykłego mechanika to ok 2200 zł. wg ubezpieczyciela to 1500 zł Napisałem już drugie odwołanie, ale rozmowa jak z betonem - mają swoje cenniki i tyle.

 

Ubezpieczyciel nie chce żebyś na nim zarabiał, dlatego takie akcje. Mnie też chcieli dać ok. 1500 zł. za uszkodzony zderzak. Skończyło się na naprawie bezgotówkowej gdzie bez mrugnięcia wypłacili warsztatowi współpracującemu z nimi blisko 5 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem małą szkodę i teraz sie przesycham z ubezpieczycielem. Wg wyceny po częściach używanych (ceny z allegro z dostawą) + naprawa u zwykłego mechanika to ok 2200 zł. wg ubezpieczyciela to 1500 zł Napisałem już drugie odwołanie, ale rozmowa jak z betonem - mają swoje cenniki i tyle.

5 lat temu miałem kasacie z winny starszego Pana. Ubezpieczyciel zaniżył wypłatę wraz z odsetkami na pona 45 tys PLN. W pierwszej i drugiej instancji przegrali po 2 latach dostałem całą kasę. Trzeba walczyć nawet na nie dużych kwotach - bo to działania systemowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ubezpieczyciel wyliczyl naprawe auta na 3000zl--3500zl (po upomnieniu sie), w aso wyszlo 40 tys.

:mrgreen:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja już dwa razy w ciągu 5 lat zmieniałem TU. Chociaż to też kwestia tego, że po prostu sprawdzałem w mfindzie, gdzie najtaniej przed przedłużeniem i wyłapywał mi jakieś promki. W małżeństwie wierność popłaca, w relacjach z ubezpieczycielami nie zawsze ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
pakiet OC/AC po roku : Ergo Hestia od dealera 4450zł , Ergo Hestia od mojego agenta 3750 , i jeszcze z lepszym pakietem assistance :shock: koniecznie trzeba sprawdzić zewnętrzne ubezpieczenia przed zakupem ! decyzja BMW leasing trwa 24h odnośnie zgody na zew. ubezpieczyciela .. powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A wiecie czy można wykupić ubezpieczenie zewnętrzne w przypadku wzięcia auta w BMW Leasing? Rozumiem, że za rok mogę tak zrobić płacąc 200zł a w tym roku?

można , tylko trudno będzie przebić ofertę dealera , przynajmniej tak było w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi przy 340d wychodzi 6k za Kompletny pakiet w PKO BP bo tam brałem leasing wartość auta 301k za rok + GAP płatny jednorazowa za 3 lata 4.4K

 

Czemu nie wziąłeś leasingu w Bmw? Na m340d jest promocyjna oferta leasingu 101.2%.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem w BMW leasingu ze względu na to ze chciałem mieć 50% wartości auta jako wykup a u nich max 30%

 

Wykup 50% już podpada pod najem długoterminowy a nie tradycyjny leasing.

 

Zorientuj się w banku to nic Ci nie będzie podpadało tylko będziesz miał konkretne informacje :oops: :oops: :oops:

20% wpłaty 30% w leasing i 50% wykup bez limitu kilometrów na 36 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał, przecież comfort lease to też nic innego niż leasing.

Pytanie czy przy takich warunkach opłaca się iść po leasing to banku, czy nie lepiej wziąć comfort lease w BMW, razem ze wszystkimi jego benefitami. Ale to każdy obliczy sobie sam.

Po prostu jeśli szukasz 50% wykupu w BMW, to pytasz ich o comfort lease, a nie o leasing operacyjny - i wtedy można porównywać jabłko do jabłka z bankiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy można wykupić ubezpieczenie zewnętrzne w przypadku wzięcia auta w BMW Leasing? Rozumiem, że za rok mogę tak zrobić płacąc 200zł a w tym roku?

można , tylko trudno będzie przebić ofertę dealera , przynajmniej tak było w moim przypadku

Nie - nie można. Jeżeli mówimy o skorzystaniu z BMW FS.


Zapis z umowy:

„Warunkiem skorzystania z oferty promocyjnej BMW Financial Services jest skorzystanie z pakietu

ubezpieczeniowego wynegocjowanego przez finansującego w pierwszym roku umowy leasingu.”


Tak wiec w następnym roku można skorzystać z polisy obcej ale wiąże się to z opłatą manipulacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada cena pakietu OC/AC na 330i za pierwszy rok? może któryś z kolegów się wypowie ; od dealera i zewnetrzenie.

Od leasingodawcy (wartość transakcyjna ma również wpływ na wysokość składki):

1.BMW - 6300 zł

2.ING - 5400 zł

3. EFL - 5000 zł


Zewnętrznie - każdy przypadek jest indywidualny. Wtedy agent sprawdza po peselu jaką dany klient ma szkodliwość, ile lat wstecz itd, jest bardzo dużo parametrów i dużo zależy od agenta. Ubezpieczenie tzw „dealerskie” nie bierze pod uwagę ilości szkód, ponieważ mimo ze leasingobiorca płaci za ubezpieczenie to nie jest właścicielem auta. Oczywiście podkreślam, ze każdy przypadek jest inny, ale w większości przypadków ubezpieczenie w pierwszym roku od leasingodawcy jest nie do przebicia i w kolejnych latach również (po negocjacjach wliczając opłatę za polisę obca, każdy ma swoją wpisaną w umowę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada cena pakietu OC/AC na 330i za pierwszy rok? może któryś z kolegów się wypowie ; od dealera i zewnetrzenie.

Od leasingodawcy (wartość transakcyjna ma również wpływ na wysokość składki):

1.BMW - 6300 zł

2.ING - 5400 zł

3. EFL - 5000 zł


Zewnętrznie - każdy przypadek jest indywidualny. Wtedy agent sprawdza po peselu jaką dany klient ma szkodliwość, ile lat wstecz itd, jest bardzo dużo parametrów i dużo zależy od agenta. Ubezpieczenie tzw „dealerskie” nie bierze pod uwagę ilości szkód, ponieważ mimo ze leasingobiorca płaci za ubezpieczenie to nie jest właścicielem auta. Oczywiście podkreślam, ze każdy przypadek jest inny, ale w większości przypadków ubezpieczenie w pierwszym roku od leasingodawcy jest nie do przebicia i w kolejnych latach również (po negocjacjach wliczając opłatę za polisę obca, każdy ma swoją wpisaną w umowę).

 

Mój przypadek w takim razie jest wyjątkowy od BMW FS ubezpieczenie od 2 towarzystw podobne na poziomie 10,5k.

Zewnętrzne Generali ok 7k

Potwierdziłem, że w 1 roku muszę mieć ubezpieczenie od BMW.

Czy ktoś ubezpieczał auto w Generali w przypadku BMW FS, bo usłyszałem że Generali jest nieakceptowane. ( Tu myślę już o kolejnym roku)


Zastanawiam się czy nie wziąć GAP na 5 lat, leasing na 3. Czy ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A wiecie czy można wykupić ubezpieczenie zewnętrzne w przypadku wzięcia auta w BMW Leasing? Rozumiem, że za rok mogę tak zrobić płacąc 200zł a w tym roku?

można , tylko trudno będzie przebić ofertę dealera , przynajmniej tak było w moim przypadku

Nie - nie można. Jeżeli mówimy o skorzystaniu z BMW FS.


Zapis z umowy:

„Warunkiem skorzystania z oferty promocyjnej BMW Financial Services jest skorzystanie z pakietu

ubezpieczeniowego wynegocjowanego przez finansującego w pierwszym roku umowy leasingu.”

Tak wiec w następnym roku można skorzystać z polisy obcej ale wiąże się to z opłatą manipulacyjną.

 

nie przeczę, bo w moim przypadku nie doszło do wysłania wniosku do BMW FS , tylko skończyło się na tym że pani od dealerskiego ubezpieczenia zgodziła się na zewnętrzne wyliczenia składki , a widząc poziom kompetencji niektórych pracowników AD, to możesz mieć rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.