Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


szuwarks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Na nowe mam równo 2%

Na f30 miałem 17r 2,8%,18r 3,4%,19r2,9%,20r3,5%

 

Możesz napisać gdzie na nowe BMW można dostać polisę AC/OC na 2%?

 

2% santander przy ich leasingu nawet nie pamiętam w jakim TUi

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja za tydzień odbieram G21 w finansowaniu fabrycznym z ubezpieczeniem 3%. Mam promocyjną ofertę na leasingu z uwagi na drugi samochód z BMW (w zeszłym roku BMW 118i) i w warunkach leasingu jest info o obowiązkowym ubezpieczeniu od BMW. Natomiast w jedynce od początku (drugi rok z rzędu) mam własne ubezpieczenie i nie było żadnego problemu z zewnętrznym ubezpieczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos jest z okolicy trójmiasta to mogę chetnie policzyć ubezpieczenie.. niestety poza 3city nie zrealizuje ponieważ wymagane są ogledziny agenta przy Auto Casco.

Bardzo korzystnie ostanio wychodzi Ergo Hestia polisa moze wychodzic dwie czy trzy stowki taniej niz warta czy pzu. ale jest to płynne

Jak cos priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Allianz także może być przystępny cenowo. Przez brokera i ze zniżkami. Tak miałem w przypadku naszej jedynki. Gdyby nie chceli się zgodzić na ubezpieczenie obce, na to w teorii muszą się zgodzić ponieważ to jest ten sam ubezpieczyciel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wysyłasz zapytanie do BMW FS a w odpowiedzi dostajesz formularz do wypełnienia oraz wartość od jakiej wg nich ma być liczone ubezpieczenie. Ja to wszystko przesłałem agentowi i czekam na ofertę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę do miłej Pani w salonie i informuje. Wystawia mi zgodę i tyle w temacie. I szukam ubezpieczenia jak co roku. Akurat ostatnio najtaniej było właśnie w allianz, ale rok wcześniej było inaczej. Mam kilka pojazdów więc szukanie dobrej oferty zawszę się opłaca. Oferty ubezpieczeniowe to rollercoaster tam nie ma żadnej zasady i pewniaka. Trzeba szukać i jeszcze raz szukać - czasami są takie śmieszne sytuacje że widać że nikt nad tym nie panuje. Nawet w tym samym TU różnice są ogromne między agentami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
u mnie początkowo też dostałem ofertę z Allianz, ale poprosiłem o jakąś alternatywę i Hestia wyszła ok. 400zł taniej. Może nie jakaś ogromna różnica, ale po tym jak Allianz mnie windykował przez 3 różne firmy windykacyjne za samochód, którego nie miałem od 1.5 roku, to chętnie zostanę przy Hestii. Szczególnie, że w Hestii miałem w sumie jakieś 4 lata polisy i nigdy żadnego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czyli co uderzyć do centrali i poprosić o zgodę na znalezienie ubezpieczenia na własną rękę ?

w każdym salonie ci taką zgodę wydadzą (wg tabeli opląt) bo to żadna łaska. A nawet jeżeli by ci blokowali to nie zgodne z prawem. nie można w taki sposób zmuszać klienta do zakupu ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy ubezpieczać auto od wartości cennikowej czy tej po rabacie?

 

Suma ubezpieczenia jest od realnej wartości auta bo tyle płacisz za auto ;)

 

No właśnie jaka jest realna wartość auta? Bo jeśli nie ma rabatu do zakupu pokradzieżowego to odszkodowanie nie pozwala na pokrycie szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ubezpieczać auto od wartości cennikowej czy tej po rabacie?

 

Suma ubezpieczenia jest od realnej wartości auta bo tyle płacisz za auto ;)

 

No właśnie jaka jest realna wartość auta? Bo jeśli nie ma rabatu do zakupu pokradzieżowego to odszkodowanie nie pozwala na pokrycie szkody.

 

TU wylicza wartość auta na dzień szkody czy kradzieży. Ubezpieczasz np do leasingu od wartości fakturowej.Jeżeli chcesz uzyskać w momencie szkody wypłatę od wartości fakturowej to musisz posiadać GAP od utraty wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie prywatne na konkretną kwotę będzie. Dam kwotę z faktury a resztę ubezpieczę w banku ziemskim :)

Jak widzicie wartość rzeczy przewyższa fakturę i to sporo +/- 20%, z drugiej strony składka będzie mniejsza. Ciekawe co za rok? Jaką utratę wartości wpisze TU czyli jak będzie na rynku. Jeśli auto jest z rabatem (dużo rabatów) to i do odsprzedania też będzie taniej, tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU wylicza wartość auta na dzień szkody czy kradzieży. Ubezpieczasz np do leasingu od wartości fakturowej.Jeżeli chcesz uzyskać w momencie szkody wypłatę od wartości fakturowej to musisz posiadać GAP od utraty wartości

 

Zazwyczaj większość ubezpieczeń na świeże auta ma w standardzie "utrzymanie wartości pojazdu przez cały rok obowiązywania ubezpieczenia", więc GAP w pierwszym roku jest tak naprawdę niepotrzebny. W kolejnych latach oczywiście GAP się przyda i wtedy dopłacanie do "utrzymania wartości" jest zbędne.

 

No właśnie jaka jest realna wartość auta? Bo jeśli nie ma rabatu do zakupu pokradzieżowego to odszkodowanie nie pozwala na pokrycie szkody.

 

Realna wartość to ta z faktury - tyle zapłaciłeś, bardziej realnie się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za być może banalne pytania ale będzie to mój pierwszy samochód w leasingu i nie chcę się zrobić w konia :oops:

Próbuję ogarnąć zasadność wykupowania ubezpieczenia GAP. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów może mi doradzić czy w przypadku mojego finansowania GAP będzie w ogóle potrzebny. Proszę o podpowiedź czy dobrze rozumuje. Operuje na kwotach brutto. Zakup pojazdu 205k (oczywiście po hiper mega i w ogóle rabatach – w cenniku prawie 245k), wkład własny 40k. W leasingu pozostaje 165 000.

1. W pierwszym roku w polisie AC stała suma ubezpieczenia więc GAP chyba jest zbędny

2. W drugim roku 165 000 (suma leasingu) – 30000 (suma wpłat) = 135 000

3. W trzecim roku 135 000 – 30000 = 105 000

4. W czwartym 105 000 – 30000 = 75000

5. Piąty rok 75 000 – 30000 =45000 (wykup)

Czy wartość pojazdu w poszczególnych latach będzie, aż tak spadać że faktycznie przewyższy wartość leasingu?

Czy GAP można dokupić w kolejnym roku użytkowania pojazdu (np. po roku) i czy wiążą się z tym jakieś konsekwencje.

Czy w przypadku kradzieży samochodu załóżmy w 3 roku GAP wypłaci mi różnicę: wartość początkowa z FV – ubezpieczenie AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.