Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Active Protection to były pasywne systemy bezpieczeństwa. Te o których mówicie, to są aktywne, czyli ingerujące w zachowania pojazdu (automatyczne hamowanie). Pasywne to były m.in. dociąganie pasów czy domykanie szyb w przypadku zbliżającej się kolizji. Nie pamiętam co jeszcze tam było. Ale system został definitywnie wycofany z oferty BMW.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej Pan masz chyba rację ;-)

Obejrzałem ten film ze zrozumieniem, i Active Protection jest odpowiedzialny za:

Domykanie szyb, dociąganie pasów, oraz zamykanie szyberdachu a to wszystko na chwilę przed wykrytą możliwą kolizją.

Dociąganie pasów po rozpoczęciu jazdy pewnie zostało, ja akurat to lubię, czuje się wtedy taki bezpieczny xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia wykrywania przeszkody poprzecznej przy cofaniu. Np pojeb... rowerzysty który zapyla na łeb na szyję. W jakim pakiecie to było nie mam pojęcia. Nie wiem czy to nie jest związane z pieszym zbliżającym się z boku z przodu. Myślę że jedno i drugie jest ze sobą powiązane.

W moim G22 nie mam "Systemy asystujące kierowcy Professional" a mam te funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jak mogli nazwać funkcje pasywne pakietem „Active Protection”?

To wykrywanie pieszych i rowerzystów jest chyba już wymogiem UE dla każdego nowo produkowanego auta. Każdy golas, każdej marki powinien już posiadać te systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jak mogli nazwać funkcje pasywne pakietem „Active Protection”?

To wykrywanie pieszych i rowerzystów jest chyba już wymogiem UE dla każdego nowo produkowanego auta. Każdy golas, każdej marki powinien już posiadać te systemy.

 

Jak coś, co aktywnie dociąga pasy może być nazwane systemem pasywnym ? Pasywne to są strefy zgniotu...

Wymóg UE jest dla przedniego systemu awaryjnego hamowania i ma to każde nowe auto (najczęściej oparte na kamerze w przedniej szybie). Monitorowanie ruchu poprzecznego z tyłu lub z przodu to opcja realizowana przez specjalne radarowe czujniki umiejscawiane za zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wiecie moze ile teraz sie czeka na nowe auto np 3er czy 5er od momentu zamowienia do odbioru? Wielu kolegow tutaj prowadzi tez firmy wiec podpytam rowniez o np. Golfa. Dzieki.

Na trójkę jest dramat podobno (produkcja Meksyk), a piątka to schodzący model więc raczej nie powinno być nawału zamówień i w 4-6mcy powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze ile teraz sie czeka na nowe auto np 3er czy 5er od momentu zamowienia do odbioru? Wielu kolegow tutaj prowadzi tez firmy wiec podpytam rowniez o np. Golfa. Dzieki.

 

G20 M340i zamówiłem początkiem lutego i mam już termin produkcji samochodu na 17 kwietnia, czyli za 5 dni :)

No ale do tego dochodzi transport z Mexico - około 8 tygodni, może być krócej, a może być dłużej... tutaj to już chyba loteria, jak go na statek wpakują. Ale i tak uważam, że na ten moment szybko to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Meksyku? Zważ lepiej auto po odbiorze. Jak będzie o kilka kilo cięższe niż być powinno to wiesz co to oznacza ;)

 

Dobrze poszukam, może koszt auta się zwróci :lol:


A tak serio, to trochę obawiałem się tego Meksyku, ale poczytałem o tej nowej fabryce i się uspokoiłem - tylko ten transport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć proszę link, również chętnie poczytam.


W tym tygodniu dostałem informację, że moje zamówienie na M340i z 30.12.22 jest już w transporcie morskim. Samochód powinien być na miejscu do końca maja.

 

Nie pamiętam, ale po prostu wygooglowałem różne artykuły + filmiki na YT.


Orientujecie się, ile dni po wyprodukowaniu będę znał VIN pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć proszę link, również chętnie poczytam.


W tym tygodniu dostałem informację, że moje zamówienie na M340i z 30.12.22 jest już w transporcie morskim. Samochód powinien być na miejscu do końca maja.

 

Nie pamiętam, ale po prostu wygooglowałem różne artykuły + filmiki na YT.


Orientujecie się, ile dni po wyprodukowaniu będę znał VIN pojazdu?

 


VIN pojazdu jest znany na kilka dni przed wejściem na produkcję, u mnie było to mniej więcej tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Podrzuć proszę link, również chętnie poczytam.


W tym tygodniu dostałem informację, że moje zamówienie na M340i z 30.12.22 jest już w transporcie morskim. Samochód powinien być na miejscu do końca maja.

 

Nie pamiętam, ale po prostu wygooglowałem różne artykuły + filmiki na YT.


Orientujecie się, ile dni po wyprodukowaniu będę znał VIN pojazdu?

 


VIN pojazdu jest znany na kilka dni przed wejściem na produkcję, u mnie było to mniej więcej tydzień

 

Nie zawsze. W moim przypadku VIN znałem grubo ponad miesiąc przed wyprodukowaniem się samochodu. Generalnie VIN dostajesz jak wchodzi status 150, a od 150 (production begins) do 155 (end of assembly) potrafi minąć sporo czasu. Nie zawsze jest to kilka/kilkanaście dni. U mnie było to 38 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i moi drodzy, moje M340i zamówione około 10 lutego, a dziś już cieszyłem się jak dziecko, bo auto już stoi u dealera w Bawarii Motors i już mogłem go pooglądać, podotykać... 🙂

Czyli czekałem 3,5 miesiąca - no może będzie niecałe 4 m-ce, zanim odbiorę, bo dealer nawet jeszcze chyba nie ma dokumentów do auta. Ale wg mnie, biorąc pod uwagę, że produkcja Meksyk i transport potrafi trwać do 10 tygodni - to termin mega szybki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie prawie nic nie wywalili - a bogato wyposażyłem wózek, jedynie z ważniejszych rzeczy nie wziąłem adaptacyjnego tempomatu i ogrzewania postojowego, a tak cała reszta z czym były wcześniej problemy - kamery, ładowarka indukcyjna, hak, Harman Kardon, adpatacyjne ledy etc - wszystko jest. Jedynie wywalili podparcie lędźwiowego w fotelu pasażera - ale nie wiem, czy chwilowo nie da się, czy tak już w ofercie zostanie...

I jak zamawiałem, to nie było ostrygowej skóry Vernasca i w ogóle droższych tapicerek Nappa. Sensatec był każdy. Chciałem skórę, więc wybrałem Vernasca Tacora Red.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam prośbę o radę z Waszej strony. Zamówiłem moje pierwsze w życiu BMW 330i xDrive Sedan w dniu 21.02.2023. Dostałem informacje od sprzedawcy, że auto wskoczyło na produkcję w kwietniu. Po VIN sprawdziłem, że data rozpoczęcia produkcji była 03.04.2023 i poinformował mnie sprzedawca, że od 14.04.2023 auto ma status w transporcie…i do dzisiaj nie ma żadnej informacji co się z autem dzieje, gdzie się znajduję, na jakim statku płynie do Niemiec…Nic zupełne nic. Czy spotkaliście się może z czymś takim? Czy rzeczywiście dealerzy w Polsce nie mają dostępu do bardziej szczegółowych danych odnośnie auta na etapie transportu? Zaczynam się trochę denerwować tym brakiem informacji co się dzieje z autem… Dajcie proszę znać jak to było u Was. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, stefanklb said:

Witam,

Mam prośbę o radę z Waszej strony. Zamówiłem moje pierwsze w życiu BMW 330i xDrive Sedan w dniu 21.02.2023. Dostałem informacje od sprzedawcy, że auto wskoczyło na produkcję w kwietniu. Po VIN sprawdziłem, że data rozpoczęcia produkcji była 03.04.2023 i poinformował mnie sprzedawca, że od 14.04.2023 auto ma status w transporcie…i do dzisiaj nie ma żadnej informacji co się z autem dzieje, gdzie się znajduję, na jakim statku płynie do Niemiec…Nic zupełne nic. Czy spotkaliście się może z czymś takim? Czy rzeczywiście dealerzy w Polsce nie mają dostępu do bardziej szczegółowych danych odnośnie auta na etapie transportu? Zaczynam się trochę denerwować tym brakiem informacji co się dzieje z autem… Dajcie proszę znać jak to było u Was. Dzięki

To raczej w standardzie na obecne czasy. Mój wypłynął jakoś w październiku i w zasadzie nie było żadnych wieści o postępach w żegludze. Miał być do odbioru na luzaka przed świętami, był w połowie stycznia. Także niestety to trwa.

Edytowane przez homek toft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.