Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś jeszcze kto zamówił M340i w zeszłym roku i nie dostał daty produkcji(alokacji produkcyjnej) i jego zamówienie wisi na 047 ?

 

Obecny! Polowa pazdziernika 2021. Bawaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś jeszcze kto zamówił M340i w zeszłym roku i nie dostał daty produkcji(alokacji produkcyjnej) i jego zamówienie wisi na 047 ?

 

Obecny! Polowa pazdziernika 2021. Bawaria.

 


Wtrącę swoje dwa grosze - moje zamówienie na 120d wisiało też przez dłuższy czas na 047 (4 miesiace). Wtedy moje emocje mnie poniosły i skierowałem pismo do BMW Polska o zajęcie stanowiska - pierwsza odpowiedź po 30 dniach, to oczywiście informacją że Centrala nie ma dostępu do zamówień, więc kolejne pismo (+wpis na linkedin z ozn BMW PL i CEO) i zaraz po jednym dniu Centrala wystąpiła do Dealera o moją pełną dokumentacje i coś się w temacie ruszyło.


Jeśli Dealer Was olewa, bo 047 to ewidentnie brak przypisanie po stronie Salonu, to polecam "pożalić" się w Centrali, bo po moim 1 piśmie (kolejnego dnia), moje zamówienie zmieniło status na 105. (w teorii bliżej niż dalej, ale zawsze coś niż ma wisieć nieskończoność na 047).

Powodzenia!

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś jeszcze kto zamówił M340i w zeszłym roku i nie dostał daty produkcji(alokacji produkcyjnej) i jego zamówienie wisi na 047 ?

 

Obecny! Polowa pazdziernika 2021. Bawaria.

 

Ja listopad i też czekam. @dpassent, mój ma się ponoć już teraz w lipcu wyprodukować. Zobaczymy... na razie 112 i termin na 28 tydzień. Jednak ta męska ciąża potrafi być dłuższa od damskiej xD

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja listopad i też czekam. @dpassent, mój ma się ponoć już teraz w lipcu wyprodukować. Zobaczymy... na razie 112 i termin na 28 tydzień. Jednak ta męska ciąża potrafi być dłuższa od damskiej xD

 

Ja juz mam wywalone bo:


- gorąco

- jade zaraz na urlop

- to Bawaria od ktorej bede sie juz trzymal z daleka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odebrałem swoje M340i - zamówienie z września 2021 r. Długi okres oczekiwania, ale warto było! :D

 

Ile u ciebie trwał transport z Kleszczewa do salonu, bo u mnie samochód niby od 14.06 jest w transporcie i się zastanawiam ile mniej więcej teraz trwa transport samochodu do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie transportu z Kleszczewa mój mi powiedział, że to ogarniają w tydzień. Wcześniej za transport odpowiadała firma z którą BMW Polska podpisała umowę na transport pojazdów. Od czasu problemu z brakiem kierowców, pozwalają na indywidualne odbieranie pojazdów przez dealerów. Wcześniej się nie zgadzali i nie wydawali dokumentów.


Mój dealer ma obecnie podpisaną umowę z firmą transportową, która ma różnej wielkości lawety i sami ściągają. Ale muszą też sami za to zapłacić.


Podsumowując: dealer który chce na was zarobić jak najwięcej, będzie czekał aż mu łaskawie BMW dostarczy auto. Dealer dla którego liczy się klient, sam ściąga auta na swój koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za lawety płaci BMW PL nie dealer

Przecież napisałem, że transport z Kleszczewa odbywa się na rzecz BMW PL. Ale dealerzy, w związku problemami logistycznymi, mogą sobie sami ściągać auta, na swój koszt. Wcześniej było to niemożliwe.


Wydaje mi się, że napisałem to w sposób prosty i zrozumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za lawety płaci BMW PL nie dealer

Przecież napisałem, że transport z Kleszczewa odbywa się na rzecz BMW PL. Ale dealerzy, w związku problemami logistycznymi, mogą sobie sami ściągać auta, na swój koszt. Wcześniej było to niemożliwe.


Wydaje mi się, że napisałem to w sposób prosty i zrozumiały.

 

Z tego, co mówił mi mój opiekun z BMW Bońkowscy, to tak właśnie się dzieje. I robią to faktycznie na swój koszt. Na co liczę, bo 7 lipca auto ma zjechać z taśmy, więc przy "dobrych wiatrach" może jeszcze załapałbym się na odbiór w lipcu.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej jadu!! :duh:


Tak dealer może w obecnej sytuacji skorzystać z lawet we własnym zakresie ale i tak za transport płaci Bmw PL.

Gdzie Ty widzisz jad?


Z wiedzy jaką posiadam, i jak widać kolega powyżej również, to nie masz racji. Gdyby wszystko miało się odbywać na koszt BMW PL, to wtedy mało realne jest aby zgadzali się na wybór transportu przez dealerów, bo wtedy ci by w ogóle nie patrzyli na koszty. A gdyby BMW PL było zainteresowane płacić, to raczej nie byłoby problemu z transportem.


Także nawet logika potwierdza moje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odebrałem swoje M340i - zamówienie z września 2021 r. Długi okres oczekiwania, ale warto było! :D

 

Ile u ciebie trwał transport z Kleszczewa do salonu, bo u mnie samochód niby od 14.06 jest w transporcie i się zastanawiam ile mniej więcej teraz trwa transport samochodu do salonu.

 

U mnie trwał ok. 2 tyg., ale mocno się spięli, bo zależało im żeby sprzedać mi auto jeszcze w drugim kwartale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komedia -


Najpierw miał być termin produkcji na maj. Później dowiedziałem się, że nikt nic nie wie kiedy samochód może wskoczyć na produkcje. Po kolejnym odczekanym czasie dostał ponoć datę produkcji na końcówkę czerwca, po czym nastąpiła długa cisza - aż dowiedziałem się, że termin produkcji ma być do końca sierpnia - na polift, niby fajnie, ale dostalem link do konfiguracji samochodu, który jest niezgodny z moją poprzednią konfiguracją (posiada inne elementy wyposażenia, a nie te które wybierałem a są w dalszym ciągu obecne w polifcie).


Po moich wiadomościach / skonfundowaniu na temat tego co się dzieje, zapadła cisza od pośrednika. Szczerze, nie wiem co z tym fantem zrobić.


A i tak w ogóle, czy w sierpniu przypadkiem nie jest zamknięta linia produkcyjna? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, teminy kwiceiń maj, później info iż nie wiemy co się stało z Pańskim zamówieniem... przy czym, zero linków... i dalej zero konkretów... chcą wyczekać aby człowiek zrezygnował... czekam od września na 318 sport line z kilkoma opcjami bez restrykcji i nic w temacie dalej nie wiem... właśnie musiałem zapłacić ubezpieczenie za posiadany pojazd... i powoli

szukam alternatywy.... wiem ze to inny segment, ale co powiecie na nową Hondę CiVC? Teraz jest przedsprzedaż i ponoć max 4 m-ce czekania.... szkoda że nie ma sedanów na PL rynek... autko całkiem fajnie się prezentuje, no i spalanie ponoś max 5 literków, HYBRYDA 184 ps.. wyposażenie std w wersji sport , o wiele ciekawsze nić w BMW 3...

Choć dalej wolę BMW, to na korzyść Hondy na pewno koszty użytkowania... i też ponoć fajnie to jeździ i wygląda... 26 lipca ma być w salonie,,, zobaczę na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komedia -


Najpierw miał być termin produkcji na maj. Później dowiedziałem się, że nikt nic nie wie kiedy samochód może wskoczyć na produkcje. Po kolejnym odczekanym czasie dostał ponoć datę produkcji na końcówkę czerwca, po czym nastąpiła długa cisza - aż dowiedziałem się, że termin produkcji ma być do końca sierpnia - na polift, niby fajnie, ale dostalem link do konfiguracji samochodu, który jest niezgodny z moją poprzednią konfiguracją (posiada inne elementy wyposażenia, a nie te które wybierałem a są w dalszym ciągu obecne w polifcie).


Po moich wiadomościach / skonfundowaniu na temat tego co się dzieje, zapadła cisza od pośrednika. Szczerze, nie wiem co z tym fantem zrobić.


A i tak w ogóle, czy w sierpniu przypadkiem nie jest zamknięta linia produkcyjna? ;)

 

Konwersja zamówienia na LCI wymaga uwagi. Mój handlowiec mi ją przesłał w pdf i razem sprawdzaliśmy czy wszystko się zgadza i co zostało zamienione. Musiałem np. zmienić kolor i Lasery na Adaptacyjne ledy.


Pozmieniały się też pakiety, i mimo, że ich nie chciałem musiałem np. wziąć pasy z obszyciami M, bo są w pakiecie M Pro z reflektorami M Shadowline i Czerwonymi hamulcami M i nie można ich wybrać bez pakietu :-)


A co do sierpnia, to fabryka ma faktycznie 3 tygodniową przerwę wakacyjną :-)

Edytowane przez Wookie71

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie z sierpnia 2021. 320i nadal nie mam info o terminie produkcji.

Nowa Honda Civic to super opcja. Cena max 160k. spalanie 5 litrów. 184 km. Moment od zera. Obecnie mam Civic IX nie mogę narzekać. Chciałem coś więcej ale ..... kto wie co będzie tym bardziej że przez rok znacznie zmieniła się sytuacja z kredytami /leasing oraz cena paliwa 8 PLN. Z honda można naprawdę dużo zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie z sierpnia 2021. 320i nadal nie mam info o terminie produkcji.

Nowa Honda Civic to super opcja. Cena max 160k. spalanie 5 litrów. 184 km. Moment od zera. Obecnie mam Civic IX nie mogę narzekać. Chciałem coś więcej ale ..... kto wie co będzie tym bardziej że przez rok znacznie zmieniła się sytuacja z kredytami /leasing oraz cena paliwa 8 PLN. Z honda można naprawdę dużo zaoszczędzić.

 

Mam fajne g21 od ręki :D w super cenie


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=395014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.