Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach rekompensaty pewnie będzie uścisk dłoni :).

Ogólnie temat kamer 360 jest strasznie irytujący ze względu na to że nikt nic nie wie, w Stanach z tego co czytam ludzie też długo czekają, miesiąc a nawet 2 ale kamery przychodzą i co chwilę ktoś na forum pisze, że odbiera auto po zamontowaniu kamer.

To jest właśnie najgorsze, ten brak jakiejkolwiek informacji.

W moim zamówieniu termin odbioru to listopad, wyprodukowali w czerwcu czyli dużo wcześniej i pewnie na da się nic na nich naciskać za to czekanie.


Zdekodowałem VIN i też jest rezygnacja z otwierania bagażnika nogą... eh a lubiłem to w poprzednim samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, co Wy z tym rozkodowywaniem VIN-u? :P

Nie dostaliście przy zamówieniu kompletnego spisu wyposażenia podstawowego i dodatkowego, wraz kodami?

Ograniczenia są jako osobne pozycje w dodatkowym.


Chyba, że mowa o tym co się faktycznie wyprodukowało vs to co zostało zamówione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer mnie zaskoczył, odbiór auta w poniedziałek. We wtorek wyjazd do Zakopca, obiecałem sobie ze pojadę "starym autem"... Ciekawe czy wytrwam w postanowieniu ;)

Od zamówienia do odbioru wyjdzie niecałe 3 miesiące. Teraz walczę z ubezpieczeniem, udało się zbic z 3,4% na 3,0% ale jest ciężko. Zostaje jeszcze GAP - nie wiem czy brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer mnie zaskoczył, odbiór auta w poniedziałek. We wtorek wyjazd do Zakopca, obiecałem sobie ze pojadę "starym autem"... Ciekawe czy wytrwam w postanowieniu ;)

Od zamówienia do odbioru wyjdzie niecałe 3 miesiące. Teraz walczę z ubezpieczeniem, udało się zbic z 3,4% na 3,0% ale jest ciężko. Zostaje jeszcze GAP - nie wiem czy brać.

 

Kiedy zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer mnie zaskoczył, odbiór auta w poniedziałek. We wtorek wyjazd do Zakopca, obiecałem sobie ze pojadę "starym autem"... Ciekawe czy wytrwam w postanowieniu ;)

Od zamówienia do odbioru wyjdzie niecałe 3 miesiące. Teraz walczę z ubezpieczeniem, udało się zbic z 3,4% na 3,0% ale jest ciężko. Zostaje jeszcze GAP - nie wiem czy brać.

O ile masz to zrezygnuj ze Stałej sumy ubezpieczenia w AC, a bierz GAP koniecznie. Suma ubezpieczenia na polisie się będzie zmniejszać co roku. Nie wiem jak finansujesz, ale np. w leasingu na 3 lata, GAP przy kradzieży/szkodzie wyrównuje do faktury z dnia zakupu, więc jest spokój ducha :)

Ja dostałem przez leasing z banku bez żadnego gadania propozycję na 2,37% OC/AC (-zniżka auto+dom, bez byłoby 2,68%) w PZU miesiąc temu. Bezpośrednio u agenta było trochę drożej, ale podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że nie odbiorę auta jak nie dadzą lepszej oferty ;), na poważnie przedstawiłem lepsza ofertę i Pani zbiła z ceny.

Auto zamawiałem koniec maja.

GAP chyba wezmę, ale propozycję dostałem z Allianz. Ubezpieczać będę w Hestii. Nie wiem czy to ma znaczenie.

Nom i na ile lat brać ten GAP.

Ja miałem 1 szkodę 2 lata temu, a zakup za gotówkę - więc ciężko będzie o OC/AC poniżej 3%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do zasady GAP się bierze głównie po to, aby w przypadku szkody całkowitej nie dopłacać firmie leasingowej z własnej kieszeni poza tym co nię otrzyma w ramach rozliczenia z AC lub OC sprawcy.

A więc GAP powinieneś wziąć minimum na cały okres na jaki podpisujesz umowę leasingową, żeby to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem GAP w firmie Wagas. Dobrą rzeczą jest, że w przypadku odsprzedaży samochodu można przepisać GAP na inną osobę lub zwracają Ci po prostu proporcjonalnie kwotę za niewykorzystany okres ubezpieczenia. O GAP warto popytać u agentów ubezpieczeniowych, bo mój agent zaproponował mi lepszą ofertę niż Salon, a firma ubezpieczająca ta sama :) Edytowane przez l.nicram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest jakas firma kogucik? ma średnie opinie na google? W ogole czy ktos moze polecic dobre TU ktore oferuje GAP w dobrej cenie?

 

Tu musiałyby się wypowiedzieć tylko te osoby ,które miały GAPa i szkode całkowitą ,zakładam że niewiele będzie takich osób....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć lub pamiętać, że GAP wypłaca różnicę do wartości fakturowej. Jest jedno ważne "ale".

Jeżeli mamy ubezpieczone AC od wartości netto to GAP też wypłaci do netto, jeżeli ubezpieczymy od brutto to GAP w przypadku całki lub kradzieży wypłaci do brutto.


Jeżeli ktoś che dobrą ofertę GAP to zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć lub pamiętać, że GAP wypłaca różnicę do wartości fakturowej. Jest jedno ważne "ale".

Jeżeli mamy ubezpieczone AC od wartości netto to GAP też wypłaci do netto, jeżeli ubezpieczymy od brutto to GAP w przypadku całki lub kradzieży wypłaci do brutto.


Jeżeli ktoś che dobrą ofertę GAP to zapraszam na priv.

 

Wszystko zależy od tego co masz na umowie. Ja mam GAP na brutto, a OC/AC na netto+50% VAT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć lub pamiętać, że GAP wypłaca różnicę do wartości fakturowej. Jest jedno ważne "ale".

Jeżeli mamy ubezpieczone AC od wartości netto to GAP też wypłaci do netto, jeżeli ubezpieczymy od brutto to GAP w przypadku całki lub kradzieży wypłaci do brutto.


Jeżeli ktoś che dobrą ofertę GAP to zapraszam na priv.

 

Wszystko zależy od tego co masz na umowie. Ja mam GAP na brutto, a OC/AC na netto+50% VAT :)

 

Kiedyś tak faktycznie było, że GAP był wypłacany do brutto mimo AC od netto. Teraz już tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko ode mnie na temat 330i xDrive które zamówiłem w maju...

Od początku konfiguracja mojego auta została pokrojona przez restrykcje, ale raczej jestem ugodowy i pogodziłem się z pewnymi brakami które nie były dla mnie kluczowe. Auto zamówione w maju miało wyprodukować się w sierpniu - odbiór we wrześniu. Dzwonię średnio raz na tydzień dopytać się o status zamówienia bo przyszedł lipiec, potem sierpień a auto nie dostało nawet statusu 112 (zaplanowana produkcja). Zacząłem się niepokoić i w zasadzie pogodziłem się że z wrześniowego odbioru nici. W końcu handlowiec po którymś telefonie oddzwonił do mnie z informacją, że jest problem z HK i jeżeli teraz (w sierpniu) zrezygnuję z HK to jest NADZIEJA że auto zostanie wyprodukowane w PAŹDZIERNIKU (sic!). W lipcu miała zniknąć restrykcja na HK która jak się okazało została przedłużona co najmniej do końca roku. Oczywiście w lipcu gdy restrykcja została przedłużona nikt mnie o tym nie poinformował tylko "wszystko jest w porządku", "wszystko idzie swoim torem"

Wycofałem zamówienie od dealera bo od maja poza tym że wpłaciłem zaliczkę nie posunąłem się ani o pół kroku w realizacji zamówienia wymarzonego auta. Postanowiłem zwiększyć budżet i kupić auto "z placu" (już nawet nie koniecznie BMW), obdzwoniłem pół Polski i w piątek lub sobotę odbieram M340i wyposażone we WSZYSTKO czego dusza zapragnie, łącznie z laserami, kamerami 360, HK, adaptacyjnym zawieszeniem i jeżeli 490 (elektryczna regulacja szerokości oparcia) to owiane złą sławą podparcie lędźwiowe to też są na pokładzie.


PS 1. Finał całej sprawy może okazać się koniec końców pozytywny, ale zmarnowałem 3 miechy w których mogłem się już cieszyć z nowego auta.

PS2. Handlowcy to ściemniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wycofałem zamówienie od dealera bo od maja poza tym że wpłaciłem zaliczkę nie posunąłem się ani o pół kroku w realizacji zamówienia wymarzonego auta. Postanowiłem zwiększyć budżet i kupić auto "z placu" (już nawet nie koniecznie BMW), obdzwoniłem pół Polski i w piątek lub sobotę odbieram M340i wyposażone we WSZYSTKO czego dusza zapragnie, łącznie z laserami, kamerami 360, HK, adaptacyjnym zawieszeniem i jeżeli 490 (elektryczna regulacja szerokości oparcia) to owiane złą sławą podparcie lędźwiowe to też są na pokładzie.

 

Jest więcej gotowych m340i do odbioru? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu handlowiec po którymś telefonie oddzwonił do mnie z informacją, że jest problem z HK i jeżeli teraz (w sierpniu) zrezygnuję z HK to jest NADZIEJA że auto zostanie wyprodukowane w PAŹDZIERNIKU (sic!). W lipcu miała zniknąć restrykcja na HK która jak się okazało została przedłużona co najmniej do końca roku. Oczywiście w lipcu gdy restrykcja została przedłużona nikt mnie o tym nie poinformował tylko "wszystko jest w porządku", "wszystko idzie swoim torem"

 

Czyli tak jak się można było spodziewać, BMW nie wie kiedy problem z HK się rozwiąże.


Terminy które podają to są ich pobożne życzenia - lipiec w maju, sierpień w lipcu, październik w sierpniu, itd. No a teraz koniec roku :shock:


Coraz bardziej jestem przekonany, żeby dać sobie spokój z HK, bo mogę nie dożyć odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A trzeba bylo przejąć cesje ode mnie xD mam M340i w konfiguracji brak tylko dachu szklanego i Hud’a. :D

 

Z tego co pamiętam to oferta była delikatnie mówiąc mało atrakcyjna, jak nie tajemnica wrzuć aktualna ofertę, podeślę bratu moze go namowie.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu handlowiec po którymś telefonie oddzwonił do mnie z informacją, że jest problem z HK i jeżeli teraz (w sierpniu) zrezygnuję z HK to jest NADZIEJA że auto zostanie wyprodukowane w PAŹDZIERNIKU (sic!). W lipcu miała zniknąć restrykcja na HK która jak się okazało została przedłużona co najmniej do końca roku. Oczywiście w lipcu gdy restrykcja została przedłużona nikt mnie o tym nie poinformował tylko "wszystko jest w porządku", "wszystko idzie swoim torem"

 

Czyli tak jak się można było spodziewać, BMW nie wie kiedy problem z HK się rozwiąże.


Terminy które podają to są ich pobożne życzenia - lipiec w maju, sierpień w lipcu, październik w sierpniu, itd. No a teraz koniec roku :shock:


Coraz bardziej jestem przekonany, żeby dać sobie spokój z HK, bo mogę nie dożyć odbioru.

 

Niestety tak to wygląda. Salon nie raczył mnie w lipcu o tym powiadomić licząc że jakoś to będzie i że nie wycofam zamówienia... Stało się inaczej i biorąc pod uwagę że mogę sobie teraz pozwolić na wypasione M340i nie żałuję że tak się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj BMW M135i.

Konfiguracja z piątku i w dniu wczorajszym dostałem telefon, że nie ma już dostępnego koloru "Szary mineralny" musiałem zmienić na "Szary Storm Bay BMW Individual" (to akurat plus) i muszę zrezygnować z elektrycznej klapy bagażnika. "Klapa weszła na restrykcję", może pojawić się pod koniec Listopada.

Nie wspomnę o rezygnacji z nagłośnienia HK, produkcja do roku czasu... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.