Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos z was rezygnował z zamówionego auta?

Auto było zamowione w kwietniu termin odbioru połowa sierpnia. Z tego co widze bardzo marne szanse zeby to sie udało. Napewno nie zamierzam czekac nie wiadomo ile na to auto. Moje pytanie jak ma sie zaliczka na auto gdy zrezygnuje z umowy (po nie dotrzymaniu terminu przez salon) auto miałoby byc leasingowane. W umówię nic sensownego nie jest napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos z was rezygnował z zamówionego auta?

Auto było zamowione w kwietniu termin odbioru połowa sierpnia. Z tego co widze bardzo marne szanse zeby to sie udało. Napewno nie zamierzam czekac nie wiadomo ile na to auto. Moje pytanie jak ma sie zaliczka na auto gdy zrezygnuje z umowy (po nie dotrzymaniu terminu przez salon) auto miałoby byc leasingowane. W umówię nic sensownego nie jest napisane

 

Od pewnego czasu zastanawiam się czy rezygnować czy przenieść produkcję na 2022. Powinno się wyprodukować w pełnej wersji i po cenie z 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos z was rezygnował z zamówionego auta?

Auto było zamowione w kwietniu termin odbioru połowa sierpnia. Z tego co widze bardzo marne szanse zeby to sie udało. Napewno nie zamierzam czekac nie wiadomo ile na to auto. Moje pytanie jak ma sie zaliczka na auto gdy zrezygnuje z umowy (po nie dotrzymaniu terminu przez salon) auto miałoby byc leasingowane. W umówię nic sensownego nie jest napisane

 

Od pewnego czasu zastanawiam się czy rezygnować czy przenieść produkcję na 2022. Powinno się wyprodukować w pełnej wersji i po cenie z 2021.

 

Ja ma trochę inny problem - bo nie mogąc doczekać się G20 i tracąc wiarę w jego produkcję zamówiłem pod koniec maja A4. Audi wyprodukowało się w czwartek, a G20 dostało VIN w piątek. Czekałem 8 miesięcy, a teraz w ciągu 2 dni obydwa auta stały się realne. Założenie było takie, że wezmę to, które wyprodukuje się wcześniej, a teraz zastanawiam się, które ostatecznie wziąć, a z którego zrezygnować bo będą w tym samym czasie :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie nie jest optymalne miejsce na to info, ale w sumie na tym etapie chyba najbardziej przydatne.

Być może wszyscy o tym wiedzą, tylko ja nie wiedziałem, w każdym razie dzisiaj się dowiedziałem, że jeśli dealer "wyceni" ubezpieczenie i np będzie to wartość 5000 zł, to żaden inny agent ubezpieczeniowy nie będzie miał opcji, aby zaoferować mniejszą kwotę. Dotyczy to PZU i Hestii.

Miałem dzisiaj taką sytuację, poprosiłem o ofertę od dealera, następnie chciałem sprawdzić u swojego agenta i taka kolejność spowodowała, że zablokowałem sobie opcję na dwóch powyższych ubezpieczycieli. Wybrałem Wartę.

Generalnie sytuacja wygląda tak, że dealer jest nadrzędny względem innych, jego oferta ma priorytet. Ponoć chytrze proponują ofertę dla porównania u konkurencji, wiedząc, że poniżej konkretnej oferty nie uda się już zejść w przypadku tych dwóch ubezpieczycieli.

 

Nie zgadzam się.

Dostałem lepszą ofertę na ubezpieczenie (wyższa suma, niższa składka - ) składając zapytanie najpierw do Bmw potem do agenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm - moje zamówienie ruszyło i ma nadany nr VIN - nie wierzę! :duh:

 

Moje też :)

 

od kiedy czekasz ?

Nie wiesz, ile czasu trwa produkcja od momentu nadania nr VIN ?

 

Zmawiałem na początku lutego.

Sam się zastanawiam jaki czas mija od nadania vin do produkcji.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos z was rezygnował z zamówionego auta?

Auto było zamowione w kwietniu termin odbioru połowa sierpnia. Z tego co widze bardzo marne szanse zeby to sie udało. Napewno nie zamierzam czekac nie wiadomo ile na to auto. Moje pytanie jak ma sie zaliczka na auto gdy zrezygnuje z umowy (po nie dotrzymaniu terminu przez salon) auto miałoby byc leasingowane. W umówię nic sensownego nie jest napisane

 

Od pewnego czasu zastanawiam się czy rezygnować czy przenieść produkcję na 2022. Powinno się wyprodukować w pełnej wersji i po cenie z 2021.

 

Ja ma trochę inny problem - bo nie mogąc doczekać się G20 i tracąc wiarę w jego produkcję zamówiłem pod koniec maja A4. Audi wyprodukowało się w czwartek, a G20 dostało VIN w piątek. Czekałem 8 miesięcy, a teraz w ciągu 2 dni obydwa auta stały się realne. Założenie było takie, że wezmę to, które wyprodukuje się wcześniej, a teraz zastanawiam się, które ostatecznie wziąć, a z którego zrezygnować bo będą w tym samym czasie :mad2:



Pozostań przy G20 , audi nie jeździ tak jak BMW ,

Miałem A6 C7 3.0 benz 333konie i przy porównaniu do G21 M340i A6 to taczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co kolega wyżej. Nie wiem jaką wersję A4 zamówiłeś ale generalnie A4 wygląda mocno podtatusiałe w stosunku do g20. Nawet ta wersja promocyjna black edition coś tam wygląda na plastikową jak wcześniej ktoś tam napisał. Poza tym środek nie jest najnowszy jak w A6 z ekranem w desce tylko wystający jak w strych A3,A4,A5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi zapewne będzie lepiej trzymać wartość... jeżeli ma to znaczenie to... Audi, chociaż model ma już parę lat i zmienią go szybciej niż G20. BMW lepiej jeździ, ale pytanie czy to jest kluczowy argument przy takim typie auta. Do jazdy wkoło komina czy autostradą to imho bez większych różnic. A4 B9.5 jest trochę lepiej wykonane w środku od G20. A4 jest też lepiej zrobione od aktualnego A6 bo najnowsze modele VAG'a to jest dramatyczny zjazd jakościowy we wnętrzach względem poprzednich generacji a A4 to jeden ze starszych modeli w gamie. Zasadniczo weź to co Tobie bardziej leży... bez oglądania się na opinię innych :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos z was rezygnował z zamówionego auta?

Auto było zamowione w kwietniu termin odbioru połowa sierpnia. Z tego co widze bardzo marne szanse zeby to sie udało. Napewno nie zamierzam czekac nie wiadomo ile na to auto. Moje pytanie jak ma sie zaliczka na auto gdy zrezygnuje z umowy (po nie dotrzymaniu terminu przez salon) auto miałoby byc leasingowane. W umówię nic sensownego nie jest napisane

 

Zaliczka chyba zawsze jest zwrotna. Na umowie na 99% jest zadatek i chyba powinni zwrócić dwukrotna wartość jak jest z ich winy. Ale to tylko teoria, najlepiej zapytać w salonie :)


Natomiast jak masz podpisany leasing to sprawdź czy masz karę za zerwanie umowy z bankiem. U mnie to było 4% wartości leasingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Natomiast jak masz podpisany leasing to sprawdź czy masz karę za zerwanie umowy z bankiem. U mnie to było 4% wartości leasingu...

 

I ta kara obowiązuje w momencie niedostarczenia przedmiotu leasingu? Brałeś leasing przez BMW czy we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Natomiast jak masz podpisany leasing to sprawdź czy masz karę za zerwanie umowy z bankiem. U mnie to było 4% wartości leasingu...

 

I ta kara obowiązuje w momencie niedostarczenia przedmiotu leasingu? Brałeś leasing przez BMW czy we własnym zakresie?

 

We własnym zakresie, Santander. Ja zmieniałem przedmiot umowy, bo finalnie wziąłem auto z placu i że inna wartość była, to musieli jeszcze raz przeliczyć leasing i nową umowę podpisać. Dostałem porozumienie, pod warunkiem że podpisuje od razu nowy leasing w banku, to oni rezygnują z kary umownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

to ja mam podobną sytuację, zamówienie na produkowane już G21 w połowie czerwca, w pierwszym tyg lipcu zjechało do dealera i telefon od handlowa, że auto jest ale bez kamer.

Status na pt brak stanów magazynowych i terminu dostawy.

Edytowane przez ppsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara umowa w BMW wynosi 5% wartości Leasingu.

Nawet w przypadku dostarczenia niezgodnego produktu z zamówieniem nie możesz zrezygnować z odbioru przedmiotu leasingu - dlatego nie dajcie się namówić na podpisanie wcześniejsze leasingu by zamrozić warunki - można się wkopać.

Wcześniej mając kredyt w VW Banku z opcją oddania auta na koniec było to rozwiązanie dużo bardziej prokonsumenckie - chociaż wtedy wydawało mi się inaczej. Na szczęście zmieniły się przepisy i jako osoba fizyczna można już zrezygnować z Leasingu po 6 miesiącach, wcześniej i firmy min. 24 miesiące. Ale taka rezygnacja również skutkuje naliczeniem kary umownej. W kredycie w VW Banku można było auto sprzedać w każdej chwili i jeśli było to więcej nic pozostały kapitał to spłaty (kredyt 0.0%) to oczywisty plus był :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara umowa w BMW wynosi 5% wartości Leasingu.

Nawet w przypadku dostarczenia niezgodnego produktu z zamówieniem nie możesz zrezygnować z odbioru przedmiotu leasingu - dlatego nie dajcie się namówić na podpisanie wcześniejsze leasingu by zamrozić warunki - można się wkopać.

Wcześniej mając kredyt w VW Banku z opcją oddania auta na koniec było to rozwiązanie dużo bardziej prokonsumenckie - chociaż wtedy wydawało mi się inaczej. Na szczęście zmieniły się przepisy i jako osoba fizyczna można już zrezygnować z Leasingu po 6 miesiącach, wcześniej i firmy min. 24 miesiące. Ale taka rezygnacja również skutkuje naliczeniem kary umownej. W kredycie w VW Banku można było auto sprzedać w każdej chwili i jeśli było to więcej nic pozostały kapitał to spłaty (kredyt 0.0%) to oczywisty plus był :8)

Podpisujecie umowę leasingową zanim auto jest na placu. Załatwienie leasingu to kilka dni jaki sens 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kara umowa w BMW wynosi 5% wartości Leasingu.

Nawet w przypadku dostarczenia niezgodnego produktu z zamówieniem nie możesz zrezygnować z odbioru przedmiotu leasingu - dlatego nie dajcie się namówić na podpisanie wcześniejsze leasingu by zamrozić warunki - można się wkopać.

Bardzo cenna informacja , dzięki :cool2: dlatego kazali mi przesiąść na przeciwko pani z głębokim dekoltem dokładnie 30 sekund po tym jak ustaliliśmy warunki sprzedaży i wysokość zaliczki , żeby podpisać umowę leasingu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Oczywiście że dealer nie wyda auta bez kamer i z choinką na desce. Dwa lata temu ktoś tu czekał miesiąc na odbiór bo jeden tylny zagłówek coś tam nie spełniał :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenna informacja , dzięki :cool2: dlatego kazali mi przesiąść na przeciwko pani z głębokim dekoltem dokładnie 30 sekund po tym jak ustaliliśmy warunki sprzedaży i wysokość zaliczki , żeby podpisać umowę leasingu :wink:

 

Twoja przynajmniej miała dekolt.

Moja tylko umowę w jednej garści i stoper w drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.