Skocz do zawartości

Koła zimowe z oponą RunFlat


darekas

Rekomendowane odpowiedzi

Można jeszcze kupić takie koła zimowe do X5


https://bmwsklep.pl/produkt/kolo-zimowe-bmw-x5-g05-x6-g06-v-spoke-734-r19-reflex-silver/


Są tam opony RunFlat. Czy na te felgi można założyć zwykłe opony nie RunFlat, jak kiedyś trzeba będzie zmienić opony na nowe


Czy jest już skazany przez cały czas na opony Runflat?


Czy konstrukcja felgi dla opony RunFlat różni się jakoś od felgi dla zwykłej opony.


X5 w wersji X-line ma zwykłe opony. Czy to oznacza że RunFlat raczej nie jest przewidziany do tej wersji wyposażenia


Bo wtedy kupowanie RunFlat na kołach zimowych byłoby bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lato 20”, zima 19”, rozmiar opon mieszany (tył szerszy niż przód)

 

Rzeczywiście przy felgach 20 cali fabrycznie są montowane RunFlat


Nie wiesz może jakieś szerokości są opony przy felgach 19 calowych.


Chodzi mi o koła fabrycznie montowane letnie nie zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za linka.


Ale nie dowiedziałem się tego o co pytałem.


W tym konfiguratorze są opony letnie z wyposażenia DODATKOWEGO czyli od 20 cali w górę.


Ja byłem ciekawy jakiej szerokości są opony letnie na felgach 19cali które w wersji X line są montowane fabrycznie.


Skoro na tych felgach są zimowe Runflaty 265 szerokości to jaką szerokość mogą mieć letnie opony zwykłe (nie RunFlat)


W obu rodzajach opon tj letnich i zimowych jest taka sama felga V-spoke 734 19 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak masz różne szerokości felg to musisz mieć różne szerokości opon. Jak chcesz np na zimę opony wszystkie takie same to kup wszystkie takie same felgi. Inaczej tylko takie jakie zaleca producent z homologacją (ciężko znaleźć bez RF)
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
X5 G05 fabrycznie montowane opony letnie 19" mają szerokość 265mm

 

W tym przypadku nie mamy ogumienia mieszanego? - możemy mieć jednakową szerokość przód/tył (w zamyśle 265)


Obecnie mam 21" (mieszane) i sam zastanawiam sie nad 19" na zimę.

 

-----


Zdecydowałem sie na nowy komplet felg + zimówki - 19" 265x50 - sam ciekawy jestem jaka będzie różnica względem 21", co do jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 G05 fabrycznie montowane opony letnie 19" mają szerokość 265mm

 

W tym przypadku nie mamy ogumienia mieszanego? - możemy mieć jednakową szerokość przód/tył (w zamyśle 265)


Obecnie mam 21" (mieszane) i sam zastanawiam sie nad 19" na zimę.

 

-----


Zdecydowałem sie na nowy komplet felg + zimówki - 19" 265x50 - sam ciekawy jestem jaka będzie różnica względem 21", co do jazdy ;)

 

Mam zamówione x5 z kołami 21" i zastanawiam się co na zimę. Powiedz proszę jakie koła zimowe kupiłeś, OE czy coś z zam? Kupiłeś je w salonie czy zakup prywatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem oryginalnych.

Na popularnym serwisie (który oferuje opony i felgi) wybrałem dedykowane felgi do X5 (rozstaw śrub etc) + opony (rowniez dedykowane bridgestone blizzak LM001, runflate) - BMW również je sprzedaje.

Do tego dodalem czujniki cisnienia - calos wyszla mi ok 7,5 brutto.


Myślę, że to rozsądny zestaw - na 19" potencjalnie mam możliwośc założenia łańcuchów, gdyby kiedyś była taka potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem oryginalnych.

Na popularnym serwisie (który oferuje opony i felgi) wybrałem dedykowane felgi do X5 (rozstaw śrub etc) + opony (rowniez dedykowane bridgestone blizzak LM001, runflate) - BMW również je sprzedaje.

Do tego dodalem czujniki cisnienia - calos wyszla mi ok 7,5 brutto.


Myślę, że to rozsądny zestaw - na 19" potencjalnie mam możliwośc założenia łańcuchów, gdyby kiedyś była taka potrzeba ;)

Sam osobiście zdecyduję się raczej na 20" zimowe, obawiam się, że na 19" będzie dziwnie wyglądał. Piszesz strasznie tajemniczo, "na popularnym serwisie", chodzi o oponeo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem oryginalnych.

Na popularnym serwisie (który oferuje opony i felgi) wybrałem dedykowane felgi do X5 (rozstaw śrub etc) + opony (rowniez dedykowane bridgestone blizzak LM001, runflate) - BMW również je sprzedaje.

Do tego dodalem czujniki cisnienia - calos wyszla mi ok 7,5 brutto.


Myślę, że to rozsądny zestaw - na 19" potencjalnie mam możliwośc założenia łańcuchów, gdyby kiedyś była taka potrzeba ;)

Sam osobiście zdecyduję się raczej na 20" zimowe, obawiam się, że na 19" będzie dziwnie wyglądał. Piszesz strasznie tajemniczo, "na popularnym serwisie", chodzi o oponeo? :)

 

Dokładnie oponeo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.