Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
11 godzin temu, carlos007 napisał(a):

Na jaki kolor bmw się nie decydować?
Czy auto w kolorze białym będzie zawsze tańsze od pozostałych kolorów?


Pytanie wynika z tego, że spotkałem się kiedyś z negatywnymi komentarzami dla koloru "szampańskiego" w przypadku jednego z modeli audi.

na taki który będzie Ci odpowiadał i nie polegać na opinii innych 🙂 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7 godzin temu, dpassent napisał(a):

image.thumb.png.d000442b628e4d58ef92d71bc472b271.png

Zgadzam się z przedmówcą w 120 procentach 🙂 🙂 🙂 🙂

Teraz to jak rasowa emka, tak naprawdę fajny kolor, masz galerie? 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dpassent napisał(a):

 

Na razie tylko sprzed roku z odbioru... Ale chyba wymyje auto niedlugo i cykne troche wiecej...

448D6FE0-2F2C-4046-9152-43568D09AA08_1_105_c.jpeg

A5475597-7B66-4F90-9FE7-00BA64D02C0F_1_105_c.jpeg

275F7879-CE4A-4002-A424-59E1892E0FAF_1_105_c.jpeg

BBA5C1D8-612D-438D-A5A4-83649ECB90BD_1_105_c.jpeg

@dpassent super kolor - gratulacje 🙂 Fajnie jest zobaczyć Melbourne Red na prawdziwych zdjęciach, nie ma ich dużo w internecie ale mimo tego też na taki kolor zdecydowałem się 😄 Tylko musze jeszcze trochę poczekać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jeździć automatem? Pierwszy raz mam auto z taką skrzynią i pytanie, czy przy zgaszeniu auta najpierw zaciągacie ręczny czy park na skrzyni? Jak robić by skrzynia wytrzymała jak najdłużej? Drugie pytanie rano po całej nocy przy wrzucaniu wstecznego skrzynia delikatnie szarpie, czy tak ma być? Kolejne pytanie związane z apple carplay, czy też macie tak, że telefon ma problem z ponownym połączenie się z autem? Samochód ma problem z połączeniem się z telefonem po szybkim rozłączeniu, tzn wychodzę z samochodu zabieram tel, samochód rozłącza bluetooth, wracam za 5 minut i jest problem z ponownym połączeniem. Trochę to denerwujące, bo raz się połączy szybko, a kolejny trzeba czekać np. godzinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej najpierw P na drążku, a potem wyłączam. Nigdy nie wciskam ręcznego dodatkowo - on się załącza sam.

Co do szarpnięcia, to ja bym tego tak nie nazwał - raczej według mnie auto delikatnie przysiada w związku ze zwolnieniem ręcznego i zaliczeniem auto hold. Takie mam wrażenie.

Jeśli chodzi o ACP, to bardzo sporadycznie są problemy z parowaniem, ostatnio nawet dużo ich mniej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, adrian43 napisał(a):

Panowie jak jeździć automatem? Pierwszy raz mam auto z taką skrzynią i pytanie, czy przy zgaszeniu auta najpierw zaciągacie ręczny czy park na skrzyni? Jak robić by skrzynia wytrzymała jak najdłużej? Drugie pytanie rano po całej nocy przy wrzucaniu wstecznego skrzynia delikatnie szarpie, czy tak ma być? 

Zobacz sobie tą dyskusje: https://www.bmw-klub.pl/forum/topic/194204-szybkie-pytania-szybkie-odpowiedzi-bmw-3-g2021/?do=findComment&comment=2360223

Problem nie występuje jeśli samochód gaszę w taki sposób:

 

- zatrzymanie auta i wrzucenie N

- zaciągnięcie ręcznego i zdjęcie nogi z hamulca. W tym momencie samochód przesuwa się o kilka milimetrów. Podejrzewam, że to jest kluczowe dla uniknięcia szarpnięcia po ponownym włączeniu silnika.

- wrzucenie P i zgaszenie silnika

 

Edytowane przez knrdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to jest z autem zastępczym z BMW ASO i ubezpieczeniem

Oddałem moje g26 na lakierowanie lewej osłony zderzaka z oc sprawcy (pomijam, że auto stoi u nich 8 dzień mimo że części były przed przyjęciem auta), dostałem zastępcze X2, w którym przebiłem oponę (szkło na drodze, dostała z boku i z góry, czyli śmietnik) i jeszcze że mam zapłacić 114zł netto za nową opone (10% z faktury), bo szkoda powyżej 500zł a oni autocasco nie będą odpalać.. Mogę się jakoś od tego odwołać? Dodam że jak przebiłem oponę, to zadzwoniłem na BMW Assistance i dostałem od nich inne auto na 3 dni + laweta do ASO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, jaavi666 napisał(a):

Jak to jest z autem zastępczym z BMW ASO i ubezpieczeniem

Oddałem moje g26 na lakierowanie lewej osłony zderzaka z oc sprawcy (pomijam, że auto stoi u nich 8 dzień mimo że części były przed przyjęciem auta), dostałem zastępcze X2, w którym przebiłem oponę (szkło na drodze, dostała z boku i z góry, czyli śmietnik) i jeszcze że mam zapłacić 114zł netto za nową opone (10% z faktury), bo szkoda powyżej 500zł a oni autocasco nie będą odpalać.. Mogę się jakoś od tego odwołać? Dodam że jak przebiłem oponę, to zadzwoniłem na BMW Assistance i dostałem od nich inne auto na 3 dni + laweta do ASO 

moim zdaniem pożyczając auto są jakieś OWU , jak ja brałem zastępcze u "Srońkowskich" w Szczecinie to za udział w szkodzie było bodajże 1500zł nawet jakby było z OC sprawcy 😄 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie..... Czy w g20 lusterka sa podgrzewane non stop czy dopiero jak wlaczy sie ogrzewanie tylnej szyby? Mam ''pakiet lusterek'' w aucie. 

Dzisiaj mialem zaparowane i zwatpilem troche byc moze cos nie dziala? Prosze o odpowiedz to jutro rano sprawdze jeszcze raz dzieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
10 minut temu, Radyshaw napisał(a):

Szybkie pytanie..... Czy w g20 lusterka sa podgrzewane non stop czy dopiero jak wlaczy sie ogrzewanie tylnej szyby? Mam ''pakiet lusterek'' w aucie. 

Dzisiaj mialem zaparowane i zwatpilem troche byc moze cos nie dziala? Prosze o odpowiedz to jutro rano sprawdze jeszcze raz dzieki. 

hehe mam to samo pytanie 

w m3comp kiedy włącza sie podgrzewanie tylnej szyby to z automatu podgrzewają się lusterka ?

jeżeli jakoś inaczej się to uruchamia proszę również o info 🙂

 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie w G20 i G21 jest tak że lusterka podgrzewają się automatycznie oraz wtedy gdy włacze tylna szybe.

 

Z technicznych info:

The mirror heating is switched on if PAD mode is active. The heater output is controlled automatically and depends, for example, on the ambient temperature, wiper operation and switch position of driving experience switch. The Body Domain Controller (BDC) evaluates the corresponding input signals and regulates the intensity of the mirror heating.

The mirror heating comprises thin heating wires which are fitted to the rear side of the mirror glass.

Whenever the mirror heating is switched on, current flows through the heating wires. These heating wires heat up due to the electrical resistance. Thus, the mirror glass also heats up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 minut temu, saab napisał(a):

Co to jest tryb PAD 🤣😂🤪 ?

Diagnostyczny. Trzy razy szybko start klikasz

Press start/stop button three times quickly within 1 second. This will activate PAD mode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, Radyshaw napisał(a):

Dzieki ! wszystko dziala bez wlaczania tylnej szyby. Moze troche wolno ale jak wyzej uzaleznione jest to od czynnikow zewnetrznych. 

to mogę spać spokojnie 😉

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.