Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka macie jakis fajny srodek do usuniecia zywicy z drzew??

 

U mnie dobrze poradził sobie ADBL tar and glue remover, ale żywica była świeża, leżała na aucie kilka dni i nie zdążyła zaschnać.

 

Usuwalem nim rowniez stare zaschniete zabrudzenia od zywicy i tez dal rade.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka macie jakis fajny srodek do usuniecia zywicy z drzew??

 

U mnie dobrze poradził sobie ADBL tar and glue remover, ale żywica była świeża, leżała na aucie kilka dni i nie zdążyła zaschnać.

U mnie to samo, adbl tylko za 1 razem nie zeszlo i de facto po trzecim razie na myjce recznej zeszlo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie opony na lato do m340 225/40 R19 przód i 255/35 R19 tył? Myśle o pirelli p zero run flat pz4. Dobry wybór czy proponujecie coś innego?

 

Ja odebralem M340 na Pirelli w lipcu zeszlego roku. Nie moge w sumie nic zlego o nich powiedziec. Ale nie katowalem ich jakos specjalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW G21 (320d xdrive, Mpakiet, produkcja 06/20). Kilka wniosków i pytań:

Posiadam OS7 z opcjami min. 06U3 BMW Live kokpit Professional, 06AK Connected Drive Services

06C4 Connected Package Professional . Niestety w Menu nie widzę dostępnego ani Apple Car Play, ani Androida Auto. Oprogramowanie Idrive to 03/20.

Samochód i aplikacja nie widzi dostępnego update. Pozostaje tylko serwis i ręczny update?

- Nie działa obsługa gestami, nie ma również dostępnych opcji odnośnie sterowania gestami w menu. Czy aby to działało to była jakaś specjalna opcja do wykupienia?

- Samochód posiada zawieszenie M (nie adaptacyjne) oraz felgi 19' wraz z oponami RF. Potwierdzam większość opinii tutaj na forum - jest twardo, czuć każdą dziurę i kamyczek pod oponą :) Felgi 18 w oponami bez run flat już zamówione :)

- Światła - niestety podstawowe LEDy, trochę się obawiałem, ale muszę przyznać, że w porównaniu do lamp w poprzednim aucie (halogeny) jest niebo a ziemia :)


Generalnie z autka jestem mega zadowolony, zobaczymy co przyniesie czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz strasznie stary soft. Od update powinieneś zacząć.

ACP/AA masz na przykład wchodząc w zakładkę komunikacja albo media. Z takimi pakietami powinieneś mieć taką możliwość.

Obsługa gestami - to jest dodatkowa opcja - jak nie jest wykupiona to nie działa.


Powodzenia w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, uderzyłem felga na zakręcie bo było ślisko, czy można prostować (jak tak to gdzie w trójmiescie) czy trzeba felge wymienić i czy warto z AC robic?

 

335065039-907468070470275-1099623775431537525-n.jpg

 

335381781-773088743884894-2142459106957257248-n.jpg

Szkoda felgi. Kiedyś prostowałem felgi na Kartuskiej blisko komisariatu. Nie pamiętam jak się nazywali. Potem sieć zmieniła nazwę, ale nadal w tym miejscu jest zakład wulkanizacji. Podjedź, może nadal prostują. Bo z tego co wiem, to ludzie zostali ci sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić można ale będzie to trudne ze względu na skomplikowany wzór felgi.

Ale przede wszystkim to nasz za wąską oponę do tej felgi. Rant opony w ogóle jej nie chroni. Felga do tej opony przynajmniej o cal za szeroka.

Jak masz to masz, ale takie uszkodzenia będziesz łapał często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj problemem jest Pirelli Sottozero. Mam założone właśnie takie i rant jest wyraźnie mniejszy niż w letnich GoodYear przy tym samym rozmiarze. Szczególnie tył 255/35. Wyczekuję wiosny, bo felgi są w niebezpieczeństwie całą zimę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj problemem jest Pirelli Sottozero. Mam założone właśnie takie i rant jest wyraźnie mniejszy niż w letnich GoodYear przy tym samym rozmiarze. Szczególnie tył 255/35. Wyczekuję wiosny, bo felgi są w niebezpieczeństwie całą zimę.

Zgadzam się, niestety nie znalazłem nic innego na zime bez ROF i homologacją, dlatego na pirelli się zdecydowałem - ostatni raz ten model ze względu na rant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Orientuje się ktoś czy dalej jest promocja ( będę wdzięczny za pewne info od handlowca) czy przy kupnie bsi i bri 5 lat od razu przy opłacaniu faktury na ww pakiety jest dalej rabat 20%?

Jeżeli nie to wezmę później... Mam różne info...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy przy odbiorze auta dywaniki welurowe są standardem ? Czy może się zdarzyć że nie będzie ani weluru ani gumy.

 

Welur jest na wyposażeniu.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jedyne wyjście to ppf.

W M3 po odebraniu okleiłem przód, tylne błotniki oraz zderzak i progi .

Drzwi ominąłem.

Po 1000 km znalazłem 3 drobne odpryski na drzwiach i natychmiast okleiłem również drzwi.

Po 50 000 przy tej jakości lakieru drzwi wyglądałyby fatalnie. Ta nowe lakiery w BMW są naprawdę tragiczne. Nie dość że niszczą się od patrzenia to dodatkowo zamiast ładnego połysku są mdłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.