Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi


Mam aktualnie opony 18" 245/45. Zastanawiam się nad 19" na lato, bo jednak troszkę lepiej wyglądają. Czy komfort nie będzie dużo gorszy i czy jak wybiore opony z homologacją, to nie będzie problemów z xDrive? Letnie opony 18 planuje sprzedać, jak nie kupie czarnych felg 18, tylko 19.

 

Mam adaptacyjne zawieszenie i 18 calowe felgi z runflat na zimę i o ile w trasie jest super, na zakrętach też to w mieście uważam, że nawet w komforcie bywa uciążliwie. Zwłaszcza jak teraz przy remontach i zimie w mieście jest mnóstwo nierówności,l i dziur które dają się mocno we znaki. 19 bez rundlat okej ale z runflat ja bym się nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam aktualnie opony 18" 245/45. Zastanawiam się nad 19" na lato, bo jednak troszkę lepiej wyglądają. Czy komfort nie będzie dużo gorszy i czy jak wybiore opony z homologacją, to nie będzie problemów z xDrive? Letnie opony 18 planuje sprzedać, jak nie kupie czarnych felg 18, tylko 19.

 

Mam adaptacyjne zawieszenie i 18 calowe felgi z runflat na zimę i o ile w trasie jest super, na zakrętach też to w mieście uważam, że nawet w komforcie bywa uciążliwie. Zwłaszcza jak teraz przy remontach i zimie w mieście jest mnóstwo nierówności,l i dziur które dają się mocno we znaki. 19 bez rundlat okej ale z runflat ja bym się nie zdecydował.

 

zgadzam sie, tym bardziej ze wydaje mi sie ze na 18" G20 wyglada calkiem przyzwoicie :)

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na serwisie z powodu mocno skrzypiących lusterek w okolicach 3*C i niżej - dzwięk jakby ktoś komuś kości łamał...

W 2 godzinki zostało to zrobione i już nie ma tego problemu. Więc jak macie wrażenie, że lusterka składają się głośniej niż powinny - polecam podjechać do aso.


Mam aktualnie opony 18" 245/45. Zastanawiam się nad 19" na lato, bo jednak troszkę lepiej wyglądają. Czy komfort nie będzie dużo gorszy i czy jak wybiore opony z homologacją, to nie będzie problemów z xDrive? Letnie opony 18 planuje sprzedać, jak nie kupie czarnych felg 18, tylko 19.

 

Ja mam RFT 19 na lato i 18 zimą, zawieszenie twarde. Nie czuje roznicy pomiedzy tymi dwoma rozmiarami kol - w obu przypadkach komfort jest slaby ala taczka, ale jezdzi sie wysmienicie. Nie odczuwam potrzeby zwiekszenia komfortu poprzez wymiane RFT na zwykle gumy (podobno najwieksza roznice to robi) :D Także smialo bierz 19 na lato bo wygladaja kozacko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, chyba poszukam felg (od bmw albo np RONAL / RIAL) 19 i opon z homologacja (bez runflat) w kolorze czarnym, a opony letnie 18 sprzedam, ciekawe ile mogę sobie liczyć za goodyear eagle f1 245/45 r18 asymmetric 5 z przebiegiem ok 7000km :D


Ps. Mam zawieszenie adaptacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie może się wydawać wyjątkowo dziwne, ale wsiadłem dzisiaj do auta odpaliłem tryb sport i okazało się że mogę wybrać jeszcze sport plus oraz individual.


Dodam, że mam 330i xdrive w bieda wersji bo nawet live cockpitu nie mam. To jakiś błąd czy te tryby się odblokowują po jakimś czasie? A może jakiś update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie może się wydawać wyjątkowo dziwne, ale wsiadłem dzisiaj do auta odpaliłem tryb sport i okazało się że mogę wybrać jeszcze sport plus oraz individual.


Dodam, że mam 330i xdrive w bieda wersji bo nawet live cockpitu nie mam. To jakiś błąd czy te tryby się odblokowują po jakimś czasie? A może jakiś update.

 

No a robiłeś update softu przez aplikację My BMW ? To się samo nie robi, musisz ściagnąć na fon a potem do auta. Chyba, że auto było na serwisie i sami zrobili nie mówiąc ci o tym. No bo skoro tego nie miałeś są tylko te dwie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie w jaki sposób można wyłączyć zegary w g20. Chodzi mi o taką sytuację jak np. mycie sprzątanie auta po otwarciu wszystkie zegary czyli dwa kokpity cały czas działają wyświetlają się a co za tym idzie zużywają akumulator. Auta mam od dwóch tygodni i nie wiem ja to zrobić, więc nawet w garażu muszę auto zamykać na klucz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może, czy jest jakiś sposób, żeby zamontować oslonę zderzaka tył na wysoki połysk z dyfuzorem m performance i nie wyłączać automatycznej obsługi klapy bagażnika?

 


Przecież to nie ma żadnego związku ze sobą. Wymiana osłony wymaga odkręcenia dwóch czy trzech śrub i reszta zatrzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może, czy jest jakiś sposób, żeby zamontować oslonę zderzaka tył na wysoki połysk z dyfuzorem m performance i nie wyłączać automatycznej obsługi klapy bagażnika?

 


Przecież to nie ma żadnego związku ze sobą. Wymiana osłony wymaga odkręcenia dwóch czy trzech śrub i reszta zatrzaski.

 

Ok, to dlaczego tutaj piszą, że trzeba wyłączyć automatyczną klapę?

 

Do pojazdów z pakietem aerodynamicznym M (SA715/337)

Automatyczna obsługa pokrywy bagażnika musi być wyłączona

Należy dokupić: osłona zderzaka czarna wysoki połysk 51192455856 lub 51192455859 dla modelu M340i

Pasuje do: BMW Serii 3 (G20/G21)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G23. Pokazało aktualizacje systemu. Pobrałem przez telefonu i wysłałem do samochodu. Po jakimś czasie samochód pokazał mi ze jest gotowy do aktualizacji. Nie miałem czasu i zignorowałem. Teraz cały czas mam info, że jak samochód będzie gotowy to dostanę informacje….

Jak wymusić aktualizacje systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to, cierpliwości, warunki konieczne napisane w książce serwisowej i do tego cierpliwość. Kiedyś się włączy. O ile pamiętam, aku naładowany+ciepły silnik+postój na równym+wyłączony silnik+siedzisz z kluczykiem. Czyli generalnie po jeździe. Zada kilka pytań i jak zacznie wpisywać aktualizację, można pójść sobie np. na kawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Zdarzyła mi się drobna obcierka (uszkodzony lakier, żadnych wgnieceń) zderzaka prawy przód a mam samochód w BMW Comfort Lease. Jakie w tym przypadku będzie najlepsze rozwiązanie? Iść normalnie do ASO i to naprawić czy coś kombinować? Czy w ASO będę miał wybór pomiędzy skorzystaniem z AC a naprawą ze środków własnych? Czy składka na ubezpieczenie wzrośnie tak czy inaczej?

Z góry dzięki za podpowiedzi, to mój pierwszy leasing.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci sieć https://s-plus.pl/. Robią za rozsądne pieniądze i idealnie dobiorą kolor lakieru. 2 lata temu za obcierkę zderzaka płaciłem 500,- brutto. Nie warto zgłaszać do ubezpieczalni, zniżki które stracisz są warte więcej.


W ASO przepłacisz. Leasingu powiadamiać nie musisz. To jest bardzo drobna szkoda. No chyba, że zgłosisz do AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w danych leasingu będzie ślad że była naprawa blacharska. Tak samo w serwisach AutoDNA czy Car Vertical. Poza tym serwis blacharski na AC z tej małej szkody zrobi wielką sprawę. Punktowo nie polakierują, demontaż, montaż itd itd. Zrobią z tego szkodę na 2-4 tys zł. No i jak wspomniałem w systemie będzie naprawa blacharska. Po prostu zrobią z igły widły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć.

 

ew, jezeli opona jest kupiona w BMW - probowac wykorzystac gwarancje na opone - powinni dac nowa...

 

Kupiłem osobno w sklepie opon bo cena była niższa.


Orientujecie się czy mogę w aso albo gdzieś kupić same felgi 796M 18”? Wiem ze są do g20, ale do g26 tez powinny być git chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.