Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Wy w LCI macie ten update? U mnie brak aktualizacji :(

 

W LCI nie ma updatu... ZTCW wyjezdzaly z fabryki z lipcowym updatem, a jak nie wyjezdzaly do dealer przed wydaniem mial obowiazek wgrac. W kazdym razie u mnie w LCI nie ma niczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś problem z tym, że samochód ciągle traci połączenie z internetem przez co nie da się korzystać z apki My BMW, a samochód nie ma dostępu do bieżacej sytuacje drogowej? U mnie od początku połączenie nie było stabilne, ale teraz częściej nie działa niż działa. Próbowałem restartować iDrive, ale to nie pomogło.


Raczej nie chodzi tutaj brak zasiegu, bo problem występuje w miejsach gdzie zasieg jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś problem z tym, że samochód ciągle traci połączenie z internetem przez co nie da się korzystać z apki My BMW, a samochód nie ma dostępu do bieżacej sytuacje drogowej? U mnie od początku połączenie nie było stabilne, ale teraz częściej nie działa niż działa. Próbowałem restartować iDrive, ale to nie pomogło.


Raczej nie chodzi tutaj brak zasiegu, bo problem występuje w miejsach gdzie zasieg jest dobry.

 

U mnie nie ma problemu nawet w garazach podziemnych (oczywiscie do rozsadnej "glebokosci"). Zabieraj auto na serwis bo cos jest ewidentnie nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy w LCI macie ten update? U mnie brak aktualizacji :(

 

W LCI nie ma updatu... ZTCW wyjezdzaly z fabryki z lipcowym updatem, a jak nie wyjezdzaly do dealer przed wydaniem mial obowiazek wgrac. W kazdym razie u mnie w LCI nie ma niczego...

 

No dobra, to macie pomysł dlaczego ostatni soft, który mam to 2021/40 (czy jakoś tak, ale generalnie 2021)? Od tego czasu żadnej aktualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wy w LCI macie ten update? U mnie brak aktualizacji :(

 

W LCI nie ma updatu... ZTCW wyjezdzaly z fabryki z lipcowym updatem, a jak nie wyjezdzaly do dealer przed wydaniem mial obowiazek wgrac. W kazdym razie u mnie w LCI nie ma niczego...

 

No dobra, to macie pomysł dlaczego ostatni soft, który mam to 2021/40 (czy jakoś tak, ale generalnie 2021)? Od tego czasu żadnej aktualizacji...

Podjedź do serwisu, ponarzekaj trochę na apple car/android auto, zrobią Ci aktualizację w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymała się aktualizacja Remote Software, już kilka dni jak przesłało dane do auta i wypisuje - czekaj na rozpoczęcie - dogodne warunki? Da się tu coś popchnąć by ruszyło?

 

Jak już pójdzie daj znać czy coś zmieniło w Twoim odczuciu. Ja czekam z wrzuceniem tego. Jakiś czas temu ktoś pisał że nawet dźwięk wydechu się zmienił na minus po którejś tam aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, problem był banalny, nie wolno obciążać elektrycznie wyjść, w moim wypadku ładowanym telefonem. Nie zabrałem go do sklepu i zrobiło się :D . Puki co to nic ekstra nie wykryłem, może ekran jest bardziej kolorowy - akurat nie patrzę na niego w czasie jazdy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ososby które posiadają PreLCI i maja ten najnowszy soft do pobrania z 07/2022. Ja sprawdzałem i moje auto nie ma nic do aktualizacji. Ostatnia aktualizacja była w 05.2022 i na tą chwilę jest to najnowsza dostępna do mojego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to standard że diagnoza usterki zgłoszonej w ramach gwarancji jest płatna i dopiero po uznaniu zgłoszenia opłata jest zwracana? Bo przyznam, że po moich dotychczasowych doświadczeniach z BMW nie miałem wysokich oczekiwań co do standardów obsługi klienta, ale i tak udało im się mnie negatywnie zaskoczyć...


Taka odpowiedź dostałem po zgłoszeniu usterki:

Pierwsza wizyta diagnostyczna jest odpłatna. Po wykonanej diagnozie centrala decyduje, czy dana usterka będzie naprawiana w ramach gwarancji.


W wypadku, gdy usterka będzie usuwana w ramach gwarancji pojazdu, koszty za diagnozę zostaną zwrócone.




Według polityki naszej firmy, pojazdy zastępcze mamy dostępne tylko płatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to standard że diagnoza usterki zgłoszonej w ramach gwarancji jest płatna i dopiero po uznaniu zgłoszenia opłata jest zwracana?

 

Ktore ASO takie rezolutne? Żeby omijać szerokim łukiem pytam... Nigdy w żadnej posiadanej marce mi się to nie zdarzyło... mam nadzieje, że w przypadku BMW to jakiś lokalny "wybryk" ASO a nie reguła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ososby które posiadają PreLCI i maja ten najnowszy soft do pobrania z 07/2022. Ja sprawdzałem i moje auto nie ma nic do aktualizacji. Ostatnia aktualizacja była w 05.2022 i na tą chwilę jest to najnowsza dostępna do mojego auta.

 

Tak, ja. Wersja: 07/2022.58 (albo: 22-07). Ściągnąłem kilka dni temu na telefon (chyba 460MB), potem została automatycznie przesłana do samochodu i przedwczoraj zainstalowałem. Nie zauważyłem żadnych istotnych zmian, które by się od razu rzuciły w oczy. A mogliby chociaż poprawić wyświetlanie informacji z radia, tak żeby nie były ucięte, czy też głupie wyświetlanie logo stacji (nawet w Octavii działało to lepiej, wystarczyło przytrzymać palcem obrazek w którym powinno być logo, i zapisywało się aktualne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to standard że diagnoza usterki zgłoszonej w ramach gwarancji jest płatna i dopiero po uznaniu zgłoszenia opłata jest zwracana?

 

Ktore ASO takie rezolutne? Żeby omijać szerokim łukiem pytam... Nigdy w żadnej posiadanej marce mi się to nie zdarzyło... mam nadzieje, że w przypadku BMW to jakiś lokalny "wybryk" ASO a nie reguła...

 

Mój ulubiony dealer z Krakowa - BMW Dobrzański. Przed chwilą umówiłem się do M-Cars z tym samym problemem i o żadnych 400zł za diagnostykę nie było mowy.


BTW. Chodzi o problem z brakiem internetu w samochodzie, więc BMW mogłoby spokojnie sprawdzić po swojej stronie, że rzeczywiście samochód bardzo często nie przesyła danych do ich systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą opłatą za diagnozę usterki to faktycznie żenada...


Co do stacji radiowych, to oczywiście się zgadzam. Powinno być logo zamiast domyślnego obrazka. Mi to w sumie praktycznie nie przeszkadza, bo słucham wyłącznie przez Spotify.

W Octavii faktycznie tak jest, ale tam mnie rozbawił do łez inny "ficzer". Mianowicie jest ładowarka indukcyjna, ale ACP jest tylko po kablu. Czyli w 99% przypadków i tak trzeba podłączyć kablem i ładowarka się nie przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy kontrolka akumulatora na desce rozdzielczej czy to znaczy że jest to miękka hybryda. czy coś innego ?

 

Jak mówisz o tej niebieskiej po prawej stronie to tak jak myślisz, wskazuje stopień naładowania tego śmiesznego akumulatorka mild-hybrid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie - kojarzy ktoś "ograniczoną ochronę" autoalarmu? Przy przeprawach promowych przez Bałtyk w Volvo miałem opcję zdjęcia części ochrony autoalarmu, tzn reagował przy przy próbie włamania do samochodu, jednak nie reagował na przechyły i bujanie promu. Czy w BMW jest coś takiego? Nie chciałbym żeby przez kilka godzin samochód co chwila uruchamiał alarm, zwykle kończy się to wyładowaniem akumulatora i problemem na wyjeździe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie - kojarzy ktoś "ograniczoną ochronę" autoalarmu? Przy przeprawach promowych przez Bałtyk w Volvo miałem opcję zdjęcia części ochrony autoalarmu, tzn reagował przy przy próbie włamania do samochodu, jednak nie reagował na przechyły i bujanie promu. Czy w BMW jest coś takiego? Nie chciałbym żeby przez kilka godzin samochód co chwila uruchamiał alarm, zwykle kończy się to wyładowaniem akumulatora i problemem na wyjeździe.

 

Według instrukcji, możesz wyłączyć czujnik przechyłu i detekcję ruchu w kabinie.

Screenshot-20221230-181710.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.