Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Miłośnicy czterech kółek to bardzo słaby kanał. Merytorycznie januszerka :roll: :duh:

 

heheh no to fakt. Poza tym ten grubas działa mi na nerwy jak go słucham, a mundry..., wszyscy to głupki tylko on mundry

 

Były taksówkarz i taką właśnie ma wiedzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ładowarka indukcyjna w BMW G21 powinna działać od razu czy gdzieś trzeba ją włączyć, bo jak kładę na swojej tel to nie ładuje.

 

W ustawieniach można ją włączyć/wyłączyć.

 

A wiesz może w którym miejscu jest ta opcja?

Nie można jej wyłączyć, powinna działać automatycznie (swoją drogą działa fatalnie). Można tylko włączyć/wyłączyć powiadomienie pozostawienia telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie przymierzam do Thule na 4 rowery. Mają dwa modele: VeloCompact oraz VeloSpace XT.


VeloCompact: składa się do mniejszych rozmiarów, podobno "pasuje" do BMW 3 (można otworzyć bagażnik).


VeloSpace XT: pozwala na "zabudowę" jako bagażnik, podobno trochę stabilniejszy od VeloCompact


ZpTbGCd.png

Dla dokończenia historii - kupiłem VeloCompact.

Pewien problem w montażu powoduje mała odległość gniazda od kuli haka. Przez to nie można podpiąć wtyczki przy założonym bagażniku - nie da się jej przekręcić. Obudowa bagażnika blokuje tę "wypustkę" wtyczki, która normalnie trafia w osłonę gniazda.


Na poniższym zdjęciu widać, że dalszy obrót wtyczki w lewo (w celu wypięcia) jest niemożliwy:

sTCsBcU.jpeg


Moje rozwiązanie: kładę bagażnik przy samochodzie, podpinam wtyczkę, instaluję bagażnik. Może dałoby się też odciąć / spiłować kawałek tego kółka - w każdym razie nie całe, aby nadal wtyczka była blokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i żeby wypiąć musisz jeszcze bardziej w lewo obrócić, ta? w g20 kostka jest znacząco bliżej kulki haka niż w innych autach. Pewnie to dlatego. A może jakaś przejściówka by pomogła? Sprzedają takie jakieś małe kostki które są redukcją 7 pin na 13 pin i odwrotnie. Kupiłbym taką kostkę i przerobił ją na brak redukcji czyli 13 pin > 13 pin ;D I wtedy wpinasz się dalej i może wtedy nie będzie tego problemu.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie przymierzam do Thule na 4 rowery. Mają dwa modele: VeloCompact oraz VeloSpace XT.


VeloCompact: składa się do mniejszych rozmiarów, podobno "pasuje" do BMW 3 (można otworzyć bagażnik).


VeloSpace XT: pozwala na "zabudowę" jako bagażnik, podobno trochę stabilniejszy od VeloCompact


ZpTbGCd.png

Dla dokończenia historii - kupiłem VeloCompact.

Pewien problem w montażu powoduje mała odległość gniazda od kuli haka. Przez to nie można podpiąć wtyczki przy założonym bagażniku - nie da się jej przekręcić. Obudowa bagażnika blokuje tę "wypustkę" wtyczki, która normalnie trafia w osłonę gniazda.


Na poniższym zdjęciu widać, że dalszy obrót wtyczki w lewo (w celu wypięcia) jest niemożliwy:

sTCsBcU.jpeg


Moje rozwiązanie: kładę bagażnik przy samochodzie, podpinam wtyczkę, instaluję bagażnik. Może dałoby się też odciąć / spiłować kawałek tego kółka - w każdym razie nie całe, aby nadal wtyczka była blokowana.

Elo, hak miałeś już fabryczny ? (sorki, ciut mi się nie chce szukać po stronach :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie dzisiaj przyszedł VeloCompact na 2 rowery (model Thule 924001). Aż poleciałem sprawdzić jak z tym hakiem i u mnie nie ma problemu.

Hak był montowany po odbiorze w ASO (elektrycznie składany, niby oryginalny :8) ). Auto brałem z placu, bo moje się nie chciało wyprodukować. Też G21 330ix

Poniżej zdjęcia:

MKmJUba.jpg

mI6lKno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie dzisiaj przyszedł VeloCompact na 2 rowery (model Thule 924001). Aż poleciałem sprawdzić jak z tym hakiem i u mnie nie ma problemu.

Ale niespodzianka, ja mam VeloCompact 3 na 3 rowery (model 926), aż zacząłem szukać różnic w haku albo bagażniku.


Widzę że 924 (2 rowery) i 926 (3 rowery) mają znacząco inaczej skonstruowaną tę część (stelaż?), która idzie na hak. W 924 masz rurki odchodzące do tyłu po łuku, w 926 są to "belki" o przekroju prostokąta idące równolegle do zderzaka. W dodatku 926 zdaje się głębiej (niżej?) nachodzić na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczatku roku zrobilem rozeznanie w temacie bagaznikow skladanych na dwa rowery.

Moze komus sie przyda.


Westfalia bc 60/80 - jest opcja rozbudowy o 3 rower.

Uebler x21/x22 (to samo co bmw bike carrier pro 2.0 i akcesoryjny bagaznik VW)

Yakima foldclick 2

Thule Easyfold - takze w wersji na 3 rowery.


Sam zdecydowalem sie na westfalie bc60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie dzisiaj przyszedł VeloCompact na 2 rowery (model Thule 924001). Aż poleciałem sprawdzić jak z tym hakiem i u mnie nie ma problemu.

Hak był montowany po odbiorze w ASO (elektrycznie składany, niby oryginalny :8) ). Auto brałem z placu, bo moje się nie chciało wyprodukować. Też G21 330ix

Poniżej zdjęcia:

MKmJUba.jpg

mI6lKno.jpg

 

Cześć, jak będziesz miał zdjęty bagażnik z haka mógłbyś cyknąć fotkę od tyłu jak auto się prezentuje ze schowanym hakiem, w sensie czy bardzo go widać. Bo przez Twój post aż naszła mnie ochota na doposażenie swojego auta w takie cudo (przyda się na rowery a w zimie na deski/narty, oczywiście montując odpowiedni box).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi własnie przyszedł Thule G2 922 na 3 rowery. Dlugo sie zastanawialem miedzy nim, a VeloCompact 926. Ale postawilem na g2 922, bo jest 3kg lzejszy i każda szyna pod rower jest regulowana osobno. Montaż bez problemu, rowery troche pracują z tyłu, ale bagaznik siedzi solidnie ;) Spodziewalem sie ze z 3 rowerami tył auta bedzie troche siedział, ale szczerze mówiąc to nie widziałem różnicy z rowerami czy bez, może 1 cm niżej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi własnie przyszedł Thule G2 922 na 3 rowery. Dlugo sie zastanawialem miedzy nim, a VeloCompact 926. Ale postawilem na g2 922, bo jest 3kg lzejszy i każda szyna pod rower jest regulowana osobno.

Do tego modelu nie ma adaptera na 4 rower, zakładam że Tobie niepotrzebny :) zwracam tylko uwagę innym wybierającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak będziesz miał zdjęty bagażnik z haka mógłbyś cyknąć fotkę od tyłu jak auto się prezentuje ze schowanym hakiem, w sensie czy bardzo go widać. Bo przez Twój post aż naszła mnie ochota na doposażenie swojego auta w takie cudo (przyda się na rowery a w zimie na deski/narty, oczywiście montując odpowiedni box).

Pozdro

Tak jak kolega niżej wysłał, ten składany elektrycznie jest ledwo widoczny. Mi w niczym nie przeszkadza :) Polecam

Tylko za doposażenie w ASO mogą grubo skasować. W zeszłym roku ponad 15k chcieli, tłumacząc się tym, że trzeba wiązkę elektryczna przez cały samochód prowadzić, wymienić chłodnicę na większą itp.

U mnie trochę inna sytuacja, bo przycisnąłem z powodu tych opóźnień, brałem finalnie auto z placu, w zamówieniu początkowym miałem hak i zeszli do "minimalnego" 8400 zł brutto (przy dobrym rabacie na samochód). A i tak czekałem miesiąc na części po odbiorze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie topowe belki do G21 polecacie ? żeby zamocować do fabrycznych relingów i były jak najniższe.

 

Thule WingBar Edge 86cm (belka x2)

+ Thule Flush Rail Edge (stopy)

+ Kit 186007


Ja kupiłem czarne do białego lakieru i prezentują się zacnie. Jak robiłem research w necie to były też niższe. Ale uważaj z tym, bo jeśli chcesz montować boksa, to ta nieszczęsna płetwa rekina na dachu może przeszkadzać. Najlepiej przymierzyć przed zakupem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu odebrałem 320i z dostępem komfortowym, bez elektrycznej klapy bagażnika.

Nastawiłem sie, ze opcja otwierania bagażnika przez machanie noga bedzie niedostępna. Ku mojemu zdziwieniu w menu iDrive taka pozycja jest. Niestety, wymachiwanie noga nic nie daje.


Czy złe macham czy tez jakis blad jest w menu, ze opcja jest w menu mimo braku czujnika? Sprzedawca w salonie stawia na druga opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu odebrałem 320i z dostępem komfortowym, bez elektrycznej klapy bagażnika.

Nastawiłem sie, ze opcja otwierania bagażnika przez machanie noga bedzie niedostępna. Ku mojemu zdziwieniu w menu iDrive taka pozycja jest. Niestety, wymachiwanie noga nic nie daje.


Czy złe macham czy tez jakis blad jest w menu, ze opcja jest w menu mimo braku czujnika? Sprzedawca w salonie stawia na druga opcje.

 

Elektryczna klapa bagażnika to zamykanie a przy dostępie komfortowym normalnie działa otwieranie noga.

Warunek: podchodzisz do ZAMKNIĘTEGO samochodu z kluczykiem w kieszeni i robisz taki ruch noga jakbys chciał kopnąć pilke do przodu czubkiem stopy. „Kopiesz” pilke która leży na ziemi, poniżej bagażnika.

U mnie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.