Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że to wasze auta prywatne, nie w leasingu. Nie ma sensu oklejać auta za 17000 zł gdzie za kilka lat pójdzie do oddania, gdzie w warunkach leasingowych jest jasno określone jakie odpryski i uszkodzenia są akceptowalne.

W przypadku auta swojego ma to sens ale uwierzcie mi nikt wam nie zapłaci za to po kilku latach więcej za używane auto. Cena cena cena, tylko to się liczy w tym kraju. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam folie, pakiet full front, łącznie z grillem piano black, lusterkami, dodatkowo słupki boczne piano i zderzak tylni. Na pozostałych elementach ceramika, w pakiecie także zabezpieczenie wnętrze oraz na felgi też ceramika, całość wyszła mnie 6k netto. Uważam, że b. dobra cena za całość, folia klif design-świetne hydro i od początku b.dobrze się przykleiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oklejone: maskę, zderzak, błotniki przód, grill, lampy, lusterka, słupki A, nadszybie, słupki B piano, pod klamkami, tylny zderzak. Miałem okazję zrobić 800 km z lampami bez folii. Po oklejeniu nie nie widzę żadnej różnicy. Dla mnie świeci tak samo. Te lakiery są miękkie, że masakra, byle pstryczek czy pacnięcie kurtką potrafi ślad zostawić. Na resztę miałem położone Ceramic Pro, a na folię też coś było narzucane. Teraz po 20tyś km powłoka ceramiczna jest do odświeżenia.

Autem trochę pojeżdzę. Jakbym brał najem to miałbym wywalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oklejone wszystko oprócz dachu i klapy bagażnika ( dach i klapa ceramika). Folia bardzo droga ale super sprawa, jedyna rzecz która naprawdę chroni. Dodatkowo wszystkie elementy piano black wewnątrz oraz wyświetlacz temperatury zabezpieczyłem folią.

Robiłem to w czerwcu 2021 u kolegi i zapłaciłem między 10000-12000 brutto nie pamiętam dokładnie bo robiłem w dwóch etapach. Ostatni z nim rozmawiałem i teraz za oklejenie całego auta 17000 netto :shock:

Polecam oklejenie przynajmniej najbardziej newralgicznych punktów: zderzak, lampy, nadkola, słupki, powierzchnia pod klamką drzwi jak się uda to maska.

 

Ten detailing to już zaczynają za grubo lecić bez kitu. Wiadomo, że jak im ceny materiału podnoszą to wszystko poleci, ale bez jaj te folie to raczej tyle nie są warte:) Choć patrząc jak styropian na przestrzeni dwóch lat 200% poszedł do góry...

Jak bym miał dzisiaj oklejać to bym mocno zrewidował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to wasze auta prywatne, nie w leasingu. Nie ma sensu oklejać auta za 17000 zł gdzie za kilka lat pójdzie do oddania, gdzie w warunkach leasingowych jest jasno określone jakie odpryski i uszkodzenia są akceptowalne.

W przypadku auta swojego ma to sens ale uwierzcie mi nikt wam nie zapłaci za to po kilku latach więcej za używane auto. Cena cena cena, tylko to się liczy w tym kraju. :x

 

Auto kupiłem prywatnie. Nie zamierzam się go pozbywać przez wiele lat. Poprzednie nowe auto użytkowalem 10 lat. Te pewnie prędzej trafi na złom niż do drugiego właściciela :wink:

Robię to tylko i wyłącznie dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dostępu komfortowego.

Czy nie mając dodatkowo klapy otwieranej elektrycznie to działa otwarcie na kopnięcie pod zderzakiem ?


Kolejne pytanie to czy na klamkach aa czujniki otwierania czy auto otwiera się samo jak w pobliżu wyczuje kluczyk?

Bo wiem że w innych markach sa też takie czujniki na klamce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dostępu komfortowego.

Czy nie mając dodatkowo klapy otwieranej elektrycznie to działa otwarcie na kopnięcie pod zderzakiem ?


Kolejne pytanie to czy na klamkach aa czujniki otwierania czy auto otwiera się samo jak w pobliżu wyczuje kluczyk?

Bo wiem że w innych markach sa też takie czujniki na klamce

 

1. Jeśli nie dostałeś informacji o braku otwierania nogą (przez jakiś czas mimo opcji dostępu komfortowego brakowało tego elementu) to będziesz mógł otworzyć bagażnik nogą.


2. Możesz ustawić sobie, że samochód będzie się sam otwierał jak się do niego zbliżysz, albo dopiero jak złapiesz za klamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy w Waszych autach też czuć 'drogę' na kierownicy? Zastanawiam się czy już się starzeję czy jednak przeszkadza mi sportowe zawieszenie. Jazda autostradą 140km/h + 10km/h czasem czuje lekkie drgania na kierownicy i się zastanawiam czy szukać przyczyny w źle wyważonych kołach, sportowym zawieszeniu czy jednak trafiłem na kawałek gorszego asflatu?

Dawno nie jeździłem już innym autem więc brak mi porównania co do komfortu i co po powinienem czuć pod czas jazdy autostradowej.

Pytanie dość ogólne ale interesuje mnie jaki komfort odczuwanie trzymając dłonie na kierownicy pod czas prędkości autostradowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dostępu komfortowego.

Czy nie mając dodatkowo klapy otwieranej elektrycznie to działa otwarcie na kopnięcie pod zderzakiem ?


Kolejne pytanie to czy na klamkach aa czujniki otwierania czy auto otwiera się samo jak w pobliżu wyczuje kluczyk?

Bo wiem że w innych markach sa też takie czujniki na klamce

 

1. Jeśli nie dostałeś informacji o braku otwierania nogą (przez jakiś czas mimo opcji dostępu komfortowego brakowało tego elementu) to będziesz mógł otworzyć bagażnik nogą.


2. Możesz ustawić sobie, że samochód będzie się sam otwierał jak się do niego zbliżysz, albo dopiero jak złapiesz za klamkę.

 

Jak nie ma dodatkowo „klapy elektrycznej” to jak mu się ma „nogą „ otwierać ? Musi być dostęp komfortowy + klapa elektryczna. To dwie różne opcje



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma dodatkowo „klapy elektrycznej” to jak mu się ma „nogą „ otwierać ? Musi być dostęp komfortowy + klapa elektryczna. To dwie różne opcje



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nieprawda, zwykła klapa sama się otwiera na teleskopach czy tam innych sprężynach. Sam tak mam, po prostu później trzeba ręcznie zamknąć. Mowa oczywiście o sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma dodatkowo „klapy elektrycznej” to jak mu się ma „nogą „ otwierać ? Musi być dostęp komfortowy + klapa elektryczna. To dwie różne opcje



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nieprawda, zwykła klapa sama się otwiera na teleskopach czy tam innych sprężynach. Sam tak mam, po prostu później trzeba ręcznie zamknąć. Mowa oczywiście o sedanie.

 


ale nie „nogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dostępu komfortowego.

Czy nie mając dodatkowo klapy otwieranej elektrycznie to działa otwarcie na kopnięcie pod zderzakiem ?


Kolejne pytanie to czy na klamkach aa czujniki otwierania czy auto otwiera się samo jak w pobliżu wyczuje kluczyk?

Bo wiem że w innych markach sa też takie czujniki na klamce

 

1. Jeśli nie dostałeś informacji o braku otwierania nogą (przez jakiś czas mimo opcji dostępu komfortowego brakowało tego elementu) to będziesz mógł otworzyć bagażnik nogą.


2. Możesz ustawić sobie, że samochód będzie się sam otwierał jak się do niego zbliżysz, albo dopiero jak złapiesz za klamkę.

 

Jak nie ma dodatkowo „klapy elektrycznej” to jak mu się ma „nogą „ otwierać ? Musi być dostęp komfortowy + klapa elektryczna. To dwie różne opcje



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

NIEPRAWDA

W opisie dostępu komfortowego jest otwieranie noga i ja u siebie takie cos mam - działa gdy podchodzisz z kluczykiem w kieszeni i pomachasz noga pod zderzakiem.

Klapa elektryczna to ZAMYKANIE automatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma dodatkowo „klapy elektrycznej” to jak mu się ma „nogą „ otwierać ? Musi być dostęp komfortowy + klapa elektryczna. To dwie różne opcje



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nieprawda, zwykła klapa sama się otwiera na teleskopach czy tam innych sprężynach. Sam tak mam, po prostu później trzeba ręcznie zamknąć. Mowa oczywiście o sedanie.

 


ale nie „nogą”

 

Możesz nogą, stopą, a nawet i marchewką, w zależności co wsadzisz pod zderzak :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Waszych autach też czuć 'drogę' na kierownicy? Zastanawiam się czy już się starzeję czy jednak przeszkadza mi sportowe zawieszenie. Jazda autostradą 140km/h + 10km/h czasem czuje lekkie drgania na kierownicy i się zastanawiam czy szukać przyczyny w źle wyważonych kołach, sportowym zawieszeniu czy jednak trafiłem na kawałek gorszego asflatu?

Dawno nie jeździłem już innym autem więc brak mi porównania co do komfortu i co po powinienem czuć pod czas jazdy autostradowej.

Pytanie dość ogólne ale interesuje mnie jaki komfort odczuwanie trzymając dłonie na kierownicy pod czas prędkości autostradowych.

Tak. Mam adaptacyjne na 19" ROF w G21, zarówno na comfort jak i na sport czuć drgania na kierownicy (na sport oczywiście bardziej). Zależy oczywiście od asfaltu, w niektórych miejscach ledwie wyczuwalne, w innych trochę bardziej podskakuje. Koła miałem wyważane przy zmianie. Nie robiłem geometrii tylko, bo auto 12k przebiegu, ale jak ktoś tu napisze że mu nie drga, to może trzeba będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za opisem key-less w konfiguratorze


"W połączeniu z automatyczną obsługą klapy tylnej w zależności od wyposażenia możliwe jest bezdotykowe otwieranie i zamykanie klapy tylnej. Krótki ruch stopą skierowaną w stronę środkowej części tylnego zderzaka daje impuls do bezdotykowego otwarcia klapy tylnej. Funkcja działa oczywiście tylko, gdy ma się przy sobie kluczyk do samochodu."


wynika, że otwieranie stopą jest możliwe wyłącznie w połączeniu z elektrycznie sterowaną klapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za opisem key-less w konfiguratorze


"W połączeniu z automatyczną obsługą klapy tylnej w zależności od wyposażenia możliwe jest bezdotykowe otwieranie i zamykanie klapy tylnej. Krótki ruch stopą skierowaną w stronę środkowej części tylnego zderzaka daje impuls do bezdotykowego otwarcia klapy tylnej. Funkcja działa oczywiście tylko, gdy ma się przy sobie kluczyk do samochodu."


wynika, że otwieranie stopą jest możliwe wyłącznie w połączeniu z elektrycznie sterowaną klapą.

 

Nie mam elektrycznej klapy, mam za to dostęp komfortowy i otwieranie nogą działa, natomiast zamykać trzeba ręcznie. Zakładam że do otwarcia klapy wystarczy zwolnienie zapadki/sprężyny, stąd otwieranie nogą nie wymaga dodatkowego mechanizmu elektrycznego (inaczej niż przy elektrycznym zamykaniu klapy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za opisem key-less w konfiguratorze


"W połączeniu z automatyczną obsługą klapy tylnej w zależności od wyposażenia możliwe jest bezdotykowe otwieranie i zamykanie klapy tylnej. Krótki ruch stopą skierowaną w stronę środkowej części tylnego zderzaka daje impuls do bezdotykowego otwarcia klapy tylnej. Funkcja działa oczywiście tylko, gdy ma się przy sobie kluczyk do samochodu."


wynika, że otwieranie stopą jest możliwe wyłącznie w połączeniu z elektrycznie sterowaną klapą.

 

A z konfiguratora jakiego modelu to skopiowałeś? Bo dla G20 jest taki opis Dostępu Komfortowego

"Innowacyjny komfort obsługi – dostęp komfortowy umożliwia odblokowywanie drzwi pojazdu bez używania kluczyka. Gdy kierowca opuści pojazd i oddali się, drzwi automatycznie się blokują. Obie funkcje można włączać i wyłączać w menu. Przy zbliżaniu się do pojazdu włączają się też światła powitalne.


Wyposażenie to obejmuje także funkcję bezdotykowego otwierania klapy tylnej. Krótki ruch stopą skierowaną w stronę środkowej części tylnego zderzaka daje impuls do bezdotykowego otwarcia klapy tylnej. W połączeniu z automatyczną obsługą klapy tylnej możliwe jest ponadto bezdotykowe zamykanie pokrywy. Funkcja działa oczywiście tylko, gdy ma się przy sobie kluczyk do samochodu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.