Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Polityka aut "premium", BMW czy Mercedes też nie mają podgrzewanych szyby przedniej (przynajmniej w tych niższych modelach). W skodzie, oplu bez problemu mogą to włożyć.

 

W XC60 moglem to miec, ale na jazdach probnych jak patrzylem przez te zalane w szybie druciki to mi sie niedobrze zrobilo... Nie wiem czy w 3er jest zdalne odpalanie z aplikacji (chyba tak) i to u mnie w XC60 działa bez problemu. 10 minut na silniku przed wyjazdem i szyby od nawiewu są odmrożone, a siedzonko ciepłe... Mam nadzieje ze tak samo bedzie w BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z aplikacji możesz aby w BMW można włączyć aby nawiew do przewietrzenia auta, chyba że masz webasto lub hybrydę lub w pełni elektryka wtedy możesz sobie nagrzać auto. Jeśli nie to zostaje włączenie silnika klasyczne i nagrzanie auta dmuchawą na maksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aplikacji możesz aby w BMW można włączyć aby nawiew do przewietrzenia auta, chyba że masz webasto lub hybrydę lub w pełni elektryka wtedy możesz sobie nagrzać auto. Jeśli nie to zostaje włączenie silnika klasyczne i nagrzanie auta dmuchawą na maksa.

 

Czyli z aplikacji nie ma opcji "remote start"? No to juz wiem ktore auto bedzie stalo w garazu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z aplikacji możesz aby w BMW można włączyć aby nawiew do przewietrzenia auta, chyba że masz webasto lub hybrydę lub w pełni elektryka wtedy możesz sobie nagrzać auto. Jeśli nie to zostaje włączenie silnika klasyczne i nagrzanie auta dmuchawą na maksa.

 

Czyli z aplikacji nie ma opcji "remote start"? No to juz wiem ktore auto bedzie stalo w garazu... ;)

Nope, w UE jest dbanie o środowisko i jest to zakazane w całym UE, oczywiście w USA ta opcja działa. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope, w UE jest dbanie o środowisko i jest to zakazane w całym UE, oczywiście w USA ta opcja działa. :mad2:

 

No prosze... Szwecja w UE, taka ekologiczna, szmery bajery a Volvo ma bez problemu... :) Ale moze dlatego ze to raczej Chiny nie Szwecja :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajka nie znalazła. Czy ktoś z Was zainstalował oprogramowanie OTA w wersji 07/2021.50. Szczególnie interesuje mnie czy ingerencja w kierowanie daje się kompletnie deaktywować. Szczególnie w autach po lipcu 2020.

 

Ja miałem w listopadzie reinstalacje całego oprogramowania, tak to określił pan z serwisu (trwało to około 3-4 h). Cały czas mam wyłączoną ingerencję w kierownice i całą resztę all off. Po wgraniu softu nic się nie zmieniło.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge odnalezc tego, a chyba gdzies to bylo poruszane :mrgreen:


System BMW nie pozwala wybrac w systemie cisnienia opon , opony mieszane ? W przypadku opon zimowych ktory rozmiar mam wybrac ? Tylu czy przodu ? W r18 mieszanym przod ma 2.5 tyl 2.7 :mrgreen:

W moim menu jest jasno wskazane, że ciśnienie dobiera się na podstawie kół osi tylnej

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-m3-bmw-sikora-m3-competition-cesja-leasingu-bmw-fs-ID6EiEx7.html a jednak komus sie podoba…


W sumie to takie typowe, ze koledzy nie umieja czytac ze zrozumieniem :norty:

 

Nawet ja wsadzisz te dywaniki do Bentley`a to dalej będzie "wieś tańczy i śpiewa"...

Prawda jest taka, że dywanik ma zebrać to co spada z butów, nie nasiąknąć wilgocią i dać się łatwo wypłukać na myjce :duh:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-m3-bmw-sikora-m3-competition-cesja-leasingu-bmw-fs-ID6EiEx7.html a jednak komus sie podoba…


W sumie to takie typowe, ze koledzy nie umieja czytac ze zrozumieniem :norty:

 

Nawet ja wsadzisz te dywaniki do Bentley`a to dalej będzie "wieś tańczy i śpiewa"...

Prawda jest taka, że dywanik ma zebrać to co spada z butów, nie nasiąknąć wilgocią i dać się łatwo wypłukać na myjce :duh:

 

No właśnie pisalem, że gdsieś w ogłoszeniu widziałem to coś w aucie. Te boczne burty zwalają z nóg. Nie no, nie mogę na to patrzeć :cry:

Trzeba dodać że one wcale nie są tanie. Dywaniki OEM będą niewiele droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stałem kiedyś przed takim wyborem jak ty i wybrałem VIOFO. Użytkowałem ją 4 lata. Teraz mam auto z wbudowanym rejestratorem i VIOFO czek ana półce na moją kolejną zmianę auta, bo nie wiadomo czy w kolejnym będzie wideorejestrator. Nie było z VIOFO żadnych problemów. Mogę śmiało polecić. Ponadto nieźle się wkomponowuje za lusterkiem.

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy mógłby ktoś polecić jakiś środek do pielęgnacji czarnej vernasci?

2. Czy można znaleźć gdzieś informację jaki był powód włączenia alarmu w aucie?

3. Czy alarm może włączyć się, ponieważ ktoś rozmawia w środku auta?

4. Czy da się zachować ustawienia foteli, lusterek przy zmianie profilu kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz aplikacje My BMW.

Będziesz miał te same info co wyświetlane w pojezdzie: wymiana oleju, klocków itd.

 

ok, ale nie do końca tego szukam. Kiedyś w fordzie mogłem wejść w system i sprawdzić dla swojego samochodu, że np. na 3 przeglądzie muszą wymienić świece, płyn hamulcowy i chłodniczy. Dzięki temu mogłem sprawdzić, czy serwis zrobił wszystko. Rozumiem, że samochód pokaże mi tylko, gdy zajdzie potrzeba ale nie mogę zaplanować na zaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka aut "premium", BMW czy Mercedes też nie mają podgrzewanych szyby przedniej (przynajmniej w tych niższych modelach). W skodzie, oplu bez problemu mogą to włożyć.

 

W XC60 moglem to miec, ale na jazdach probnych jak patrzylem przez te zalane w szybie druciki to mi sie niedobrze zrobilo... Nie wiem czy w 3er jest zdalne odpalanie z aplikacji (chyba tak) i to u mnie w XC60 działa bez problemu. 10 minut na silniku przed wyjazdem i szyby od nawiewu są odmrożone, a siedzonko ciepłe... Mam nadzieje ze tak samo bedzie w BMW ;)

Ogrzewane przednie szyby w Skodzie i Audi są dostępne od lat i to bez jakichkolwiek widocznych drucików, wiec to trochę obciach że nie ma tego BMW…


Pozdrawiam

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz aplikacje My BMW.

Będziesz miał te same info co wyświetlane w pojezdzie: wymiana oleju, klocków itd.

 

ok, ale nie do końca tego szukam. Kiedyś w fordzie mogłem wejść w system i sprawdzić dla swojego samochodu, że np. na 3 przeglądzie muszą wymienić świece, płyn hamulcowy i chłodniczy. Dzięki temu mogłem sprawdzić, czy serwis zrobił wszystko. Rozumiem, że samochód pokaże mi tylko, gdy zajdzie potrzeba ale nie mogę zaplanować na zaś.

Trzeba by sprawdzić będąc w aucie co dokładnie pokaże to menu, może to jest to czego szukasz. :?:

obraz-viber-2021-12-14-18-16-51-696.jpg

Edytowane przez M4R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz aplikacje My BMW.

Będziesz miał te same info co wyświetlane w pojezdzie: wymiana oleju, klocków itd.

Poza tym chyba nie pokaże filtra kabinowego, który kosztuje jakieś 500zł w aso i wtedy warto rozważyć przywiezienie takiego filtra zakupionego we wlasnym zakresie za 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przejechane 6000km, wyświetlacz za kierownicą pokazuje wymianę oleju "ZA 27000km". Wyświetlacz konsoli centralnej pokazuje wymianę "W 27000km". Pytanie, kiedy nastąpi wymiana oleju...? ;)

 

Wymiana oleju nastąpi wtedy kiedy go wymienisz... Auto samo tego nie zrobi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałem odpowiedzi z "przekasem", jednak nadal nie wiem kiedy przysługuje mi wymiana oleju z pakietu serwisowego. Bo jeżeli przy przebiegu 6k jest za 27k, tzn ze 1 wymiana będzie przy 60k przy moim stylu jazdy ;)

Dla ludzi o słabych nerwach, dopowiadam ze wymienię olej wcześniej tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.