Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za odpowiedź.


Active guard jest częścią systemu asystującego ale jako sama opcja występuje w std.


Co do pakietów to cennik przedstawiony przez kolegę "amadeus765" jest dużo szerszy niż w konfiguratorze.

Zgadza się. dealer mówił, że jak się kupuje post produkcyjnie to jest o wiele więcej opcji. Ale jest to też trochę droższe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie folia na szybie, ale zanim ją założyłem też pojawił się jeden duży odpryski i kilka mniejszych.

A fanem jeżdżenia na zderzaku zdecydowanie nie jestem. Wydaje mi się że jest to kwestia dość pionowego ustawienia przedniej szyby.

 

Czy jest to ta sama folia ochronna co na lakier?

Jaki jest koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie folia na szybie, ale zanim ją założyłem też pojawił się jeden duży odpryski i kilka mniejszych.

A fanem jeżdżenia na zderzaku zdecydowanie nie jestem. Wydaje mi się że jest to kwestia dość pionowego ustawienia przedniej szyby.

Tez mi się wydaje, ze ta szyba jest tak umiejscowiona, że działa jak "lep na kamyki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15miesiecy i 50tys km a już nic nie widać jak światło pada pod pewnym kątem , tak zmasakrowana jest przednia szyba , też u Was tak jest ?

IMG20211004080025.jpg

u mnie dopiero 35k moze dlatego szyba lepiej wyglada ale .... odpryskow mnostwo. W poprzedni F31 tego autentycznie nie bylo.

Ba odpryski wiem kiedy popwstaly gdy jechalem za ciezarowka wyjezdzajaca z budowy. Predkosc 15-20 km/h !!!!! i wiaterek zawial i z ciezarowki piaseczek sie posypal.

Co cikawe tylko na szybie sie porobily odpryseczki na grilu, karoseri, swiatlacj nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15miesiecy i 50tys km a już nic nie widać jak światło pada pod pewnym kątem , tak zmasakrowana jest przednia szyba , też u Was tak jest ?

 

myślę że jakiś dobry detailer by wypolerował taką szybkę za śmieszną cenę i byłaby jak nowa. Tylko trzeba umieć to zrobić bo będą potem zniekształcenia jakieś czy coś.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące foteli: czy w G20 jest funkcja kołyski? I jeśli tak, czy występuje tylko w manualnie sterowanych fotelach czy w elektrycznych również? Z góry dzięki za odpowiedź!

 


Odebrałem wersję sportline z manualnymi siedzeniami i nie ma funkcji kołyski. Czy faktycznie jest tylko w siedzeniach sterowanych elektrycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące foteli: czy w G20 jest funkcja kołyski? I jeśli tak, czy występuje tylko w manualnie sterowanych fotelach czy w elektrycznych również? Z góry dzięki za odpowiedź!

 


Odebrałem wersję sportline z manualnymi siedzeniami i nie ma funkcji kołyski. Czy faktycznie jest tylko w siedzeniach sterowanych elektrycznie ?

:shock: myślałem, że elektryczne sterowanie to tylko... elektryczne sterowanie. Ale w konfiguratorze w siedzeniach sportowych jest nawet napisane


"Wyższe w stosunku do foteli standardowych podparcia boczne siedziska i oparcia oraz regulowane podparcia ud gwarantują doskonały komfort siedzenia i trzymanie boczne przy szybkim pokonywaniu zakrętów. Oprócz tego można regulować ręcznie pozycję wzdłużną fotela, a zależnie od wyposażenia również nachylenie oparcia."


W siedzeniach elektrycznych dopiero


"Fotele przednie z elektryczną regulacją wysokości siedziska, nachylenia oparcia, pozycji wzdłużnej oraz kąta nachylenia fotela umożliwia ustawienie optymalnej pozycji siedzenia."


Więc faktycznie są tylko w tych elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że w fotelach regulowanych manualnie nie ma opcji regulacji wysokości siedziska?

 

Jest taka funkcjonalność w fotelach sportowych, sterowanych manualnie

Uchwyt regulacji wysokości przedniej części siedziska (kołyska) znajduje się z przodu po zewnętrznej stronie (od strony drzwi), tuż pod siedziskiem. Jest to płaski uchwyt - sterowanie góra-dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że w fotelach regulowanych manualnie nie ma opcji regulacji wysokości siedziska?

 

Jest taka funkcjonalność w fotelach sportowych, sterowanych manualnie

Uchwyt regulacji wysokości przedniej części siedziska (kołyska) znajduje się z przodu po zewnętrznej stronie (od strony drzwi), tuż pod siedziskiem. Jest to płaski uchwyt - sterowanie góra-dół.

 

Też myślałem przez pierwszych kilka dni, że to nie działa :)

W e91 kołyska była na zapadce, tzn. zwalniam zapadkę, ustawiam fotel pochylając go ciałem, puszczam dźwignię i zapadka blokuje położenie.

W G20 regulacja jest na zasadzie "pompowania" dźwignią, czyli jak chcesz największe pochylenie to ruszasz dźwignią do góry, puszczasz, do góry, puszczasz itd. W dół to samo.

Jest to z resztą opisane w instrukcji, ale myślałem, że w 4 BMW nic mnie tu nie zaskoczy :)

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15miesiecy i 50tys km a już nic nie widać jak światło pada pod pewnym kątem , tak zmasakrowana jest przednia szyba , też u Was tak jest ?

 

myślę że jakiś dobry detailer by wypolerował taką szybkę za śmieszną cenę i byłaby jak nowa. Tylko trzeba umieć to zrobić bo będą potem zniekształcenia jakieś czy coś.

ciekawy pomysł , właśnie tylko jakie mogą być negatywne strony tego zabiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie folia na szybie, ale zanim ją założyłem też pojawił się jeden duży odpryski i kilka mniejszych.

A fanem jeżdżenia na zderzaku zdecydowanie nie jestem. Wydaje mi się że jest to kwestia dość pionowego ustawienia przedniej szyby.

 

Czy jest to ta sama folia ochronna co na lakier?

Jaki jest koszt?

 

Folia jest inna, ale nie znam szczegółów. Ciężej mi było znaleźć kogoś kto się zajmuje oklejaniem przedniej szyby niż oklejaniem lakieru.

Za oklejenie zapłaciłem około tysiąca, ale myślę że kilka szyb dzięki temu oszczędziłem - trafiło się niestety kilka mocnych uderzeń kamieni, na szczęście żadne z nich nie wywołało pęknięcia szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość odpisywania na smsy z poziomu iDrive?

Nie ma możliwości ani czytania ani odpisywania :(

A to ciekawe. W starym NBT w F10 czytanie sms dziala bez problemu. Mozna sobie wyswietlic i przeczytac, badz jest odczytywany przez ta sama panne, ktira daje glos do navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie folia na szybie, ale zanim ją założyłem też pojawił się jeden duży odpryski i kilka mniejszych.

A fanem jeżdżenia na zderzaku zdecydowanie nie jestem. Wydaje mi się że jest to kwestia dość pionowego ustawienia przedniej szyby.

 

Czy jest to ta sama folia ochronna co na lakier?

Jaki jest koszt?

 

Folia jest inna, ale nie znam szczegółów. Ciężej mi było znaleźć kogoś kto się zajmuje oklejaniem przedniej szyby niż oklejaniem lakieru.

Za oklejenie zapłaciłem około tysiąca, ale myślę że kilka szyb dzięki temu oszczędziłem - trafiło się niestety kilka mocnych uderzeń kamieni, na szczęście żadne z nich nie wywołało pęknięcia szyby.

Ile taka szyba kosztuje 2- 3 tys w zależności od wersji. Jak już będzie mi przeszkadzać to skorzystam z opcji w AC - zbita szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.