Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Za 3 tygodnie kończy mi się fabryczna 2 letnia gwarancja i dzwonił do mnie dealer z propozycją dodatkowego darmowego przeglądu pod kątem dokładnego sprawdzenia samochodu i ewentualnej identyfikacji usterek żeby w razie czego załapać się jeszcze na gwarancję.

Byłem niedawno u niego na olejowym i tam nic nie było wspominane.


Mam oczywiście gwarancję rozszerzoną do 5 lat ale jak rozumiem te 3 dodatkowe to już nieco mniejszy zakres i stąd ta propozycja.

W samochodzie odpukać absolutnie nic się nie dzieje.


Jestem zaskoczony i nie wiem co o tym myśleć. Spotkał się ktoś z Was z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość automatycznego ustawiania limitu prędkości na podstawie napotkanych znaków? Wygląda, że ta opcja u mnie nie działa, muszę ręcznie zatwierdzać prędkość.

W jaki sposób można włączyć opcję wyłączania dostępu komfortowego? W momencie jak zamawiałem auto to zostałem poinformowany, że dostęp komfortowy można wyłączyć z iDrive, a po odbiorze okazało się, że nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość automatycznego ustawiania limitu prędkości na podstawie napotkanych znaków? Wygląda, że ta opcja u mnie nie działa, muszę ręcznie zatwierdzać prędkość.

W jaki sposób można włączyć opcję wyłączania dostępu komfortowego? W momencie jak zamawiałem auto to zostałem poinformowany, że dostęp komfortowy można wyłączyć z iDrive, a po odbiorze okazało się, że nie ma takiej opcji.

 

Automatyczny limit na podstawie prędkości to dopiero w Systemach asystujących Professional jest. Jak tego nie masz to chyba nie da rady.

Dostęp komfortowy na pewno w ustawieniach drzwi można: włączyć/wyłączyć automatyczne otwieranie drzwi jak się zbliżasz do samochodu, włączyć/wyłączyć auto zamykanie drzwi jak się od niego oddalasz, no i otwieranie bagażnika nogą (w G21 wybrać można do jakiego stopnia ma się otwierać) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość automatycznego ustawiania limitu prędkości na podstawie napotkanych znaków? Wygląda, że ta opcja u mnie nie działa, muszę ręcznie zatwierdzać prędkość.

W jaki sposób można włączyć opcję wyłączania dostępu komfortowego? W momencie jak zamawiałem auto to zostałem poinformowany, że dostęp komfortowy można wyłączyć z iDrive, a po odbiorze okazało się, że nie ma takiej opcji.

 

Automatyczny limit na podstawie prędkości to dopiero w Systemach asystujących Professional jest. Jak tego nie masz to chyba nie da rady.

Dostęp komfortowy na pewno w ustawieniach drzwi można: włączyć/wyłączyć automatyczne otwieranie drzwi jak się zbliżasz do samochodu, włączyć/wyłączyć auto zamykanie drzwi jak się od niego oddalasz, no i otwieranie bagażnika nogą (w G21 wybrać można do jakiego stopnia ma się otwierać) :)

 

No właśnie mam System Professional, ale pisze mi, że niedostępne w moim kraju, więc nie wiem o co chodzi.

Co do dostępu komfortowego, to chodzi mi o całkowicie wyłączenie tej opcji, że tylko z kluczyka jesteś w stanie otworzyć drzwi. Bo w tym momencie jak złapię za klamkę to się otwierają i zamykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam System Professional, ale pisze mi, że niedostępne w moim kraju, więc nie wiem o co chodzi.

W różnych krajach różnie te systemy działają. W UK nie działa np. ta opcja z sygnalizacją świetlną i mam taki sam komunikat. W PL może nie działa automatyczne dostosowanie prędkości?

 

Co do dostępu komfortowego, to chodzi mi o całkowicie wyłączenie tej opcji, że tylko z kluczyka jesteś w stanie otworzyć drzwi. Bo w tym momencie jak złapię za klamkę to się otwierają i zamykają.

Z poziomu iDrive można tylko wyłączyć otwieranie/zamykanie poprzez podejście/odejście do/od auta. Nie można wyłączyć opcji otwierania/zamykania przez dotyk klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Krakus WOW!!!

a gdzie to jest? Kupiłem chyba wszystkie opcje a tego nie widziałem.

:)

bo ta jest najbardziej darmowa z darmowych :lol:

podobno mam aktywną usługę przez 24m , i faktycznie: pogoda , wiadomości i Concierge w postaci kogoś kto mówi po Polsku z wyraźnie niemieckim akcentem działa . ale niestety w mini ikonkę od ConnectedDrive zniknęło podgląd pogody a szkoda

@Yossi to wygląda na podejście do klienta VIP , inaczej tego nie da się tłumaczyć :wink: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość automatycznego ustawiania limitu prędkości na podstawie napotkanych znaków? Wygląda, że ta opcja u mnie nie działa, muszę ręcznie zatwierdzać prędkość.
W PL może nie działa automatyczne dostosowanie prędkości?

To chyba ograniczenie krajowe albo homologacyjne.


Ostatnio pojechałem do Austrii i aktywowało mi się "Give way warning". Auto zauważało znaki ustępu pierwszeństwa oraz stop i ostrzegało gdy się zbliżałem nie zwalaniając wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość automatycznego ustawiania limitu prędkości na podstawie napotkanych znaków? Wygląda, że ta opcja u mnie nie działa, muszę ręcznie zatwierdzać prędkość.
W PL może nie działa automatyczne dostosowanie prędkości?

To chyba ograniczenie krajowe albo homologacyjne.


Ostatnio pojechałem do Austrii i aktywowało mi się "Give way warning". Auto zauważało znaki ustępu pierwszeństwa oraz stop i ostrzegało gdy się zbliżałem nie zwalaniając wystarczająco.

 

Wow, nie pomyślałbym, że auto na codzień jeżdżące w Polsce (a więc spełniające lokalne wymogi, pewnie na etapie jakiejś wstępnej konfiguracji oprogramowania), będzie samo aktywowało jakieś nowe funkcje za granicą :D. Będę mógł potestować na wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość automatycznego ustawiania limitu prędkości na podstawie napotkanych znaków? Wygląda, że ta opcja u mnie nie działa, muszę ręcznie zatwierdzać prędkość.
W PL może nie działa automatyczne dostosowanie prędkości?

To chyba ograniczenie krajowe albo homologacyjne.


Ostatnio pojechałem do Austrii i aktywowało mi się "Give way warning". Auto zauważało znaki ustępu pierwszeństwa oraz stop i ostrzegało gdy się zbliżałem nie zwalaniając wystarczająco.

 

Wow, nie pomyślałbym, że auto na codzień jeżdżące w Polsce (a więc spełniające lokalne wymogi, pewnie na etapie jakiejś wstępnej konfiguracji oprogramowania), będzie samo aktywowało jakieś nowe funkcje za granicą :D. Będę mógł potestować na wakacjach.

Jest dużo funkcji które pojawiają się po przekroczeniu granic - min lepsze i bardziej rozbudowana informacja o korkach. Szczególnie w dużych miastach Niemieckich to widać. Wielu markach min w MB nie działają wszystkie funkcje spowodowane jest to słabym oznakowaniem na naszym drogach i braku systemów zarządzania ruchem które by przekazywały info do centrów - a potem do samych pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może tutaj sprzedawca który zaoferuje koła na zimę w dobrej cenie?

Chodzi mi o koła 18" Double-spoke 796M, czarny mat, mieszane 225/45R18 95V XL 255/40R18 99V XL z oponą Pirelli Winter Sottozero 3.

 

BMW Inchcape Wrocław ( mieli sporo tego na stanie, przy odbiorze samochodu w lipcu cena była za komplet 8,5 tys. ) . Dzwoń i pytaj. Ciężko coś znaleźć nowego w rozsądnej cenie. Ja akurat czarnych nie chciałem i kupiłem na allegro. Gość jeździ 1xtydz. do Niemiec i przywozi z salonu nowe komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może tutaj sprzedawca który zaoferuje koła na zimę w dobrej cenie?

Chodzi mi o koła 18" Double-spoke 796M, czarny mat, mieszane 225/45R18 95V XL 255/40R18 99V XL z oponą Pirelli Winter Sottozero 3.

 

BMW Inchcape Wrocław ( mieli sporo tego na stanie, przy odbiorze samochodu w lipcu cena była za komplet 8,5 tys. ) . Dzwoń i pytaj. Ciężko coś znaleźć nowego w rozsądnej cenie. Ja akurat czarnych nie chciałem i kupiłem na allegro. Gość jeździ 1xtydz. do Niemiec i przywozi z salonu nowe komplety.

Dzięki :)



Czy spotkał się ktoś z problem pofałdowania lakieru na lotce bagażnika w kombiaku? M340i jest właśnie oklejane i taka rzecz mi detailer zgłosił, na zdjęciu wygląda paskudnie. Auto odebrane w sobotę, jezdzone przez weekend, od poniedziałku u detailera.


Nie spodziewałem się takich rzeczy w aucie za ponad 300k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z problem pofałdowania lakieru na lotce bagażnika w kombiaku? M340i jest właśnie oklejane i taka rzecz mi detailer zgłosił, na zdjęciu wygląda paskudnie. Auto odebrane w sobotę, jezdzone przez weekend, od poniedziałku u detailera.
Wrzuć zdjęcie, sprawdzę później u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.