Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szybkie pytanie o Apple car play: czy można jakość zamknąć odpalone programy. Mam wrażenie że jak swiecą się 3 ostatnie aplikacje to one są porostu non stop włączone? np. jak wyłączysz google maps, spotify i janosika?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod to pytanie. Niby Apple twierdzi, żeby nie zamykać aplikacji, ale jak skończyć ich działanie w tle z poziomy Carplay?


Przy okazji - jak działa to wszystko u Ciebie? - bo u mnie fatalnie. Soft uaktualnili mi w serwisie już trzy razy i nadal dramat. Godzina jazdy na Yanosik, iPhone na ładowarce indukcyjnej i wszystko się wiesza, rozłącza, a co najgorsze głośnomówiący zrywa połączenia - nie da się normalnie rozmawiać. Mam iPhona 8 - może on jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod to pytanie. Niby Apple twierdzi, żeby nie zamykać aplikacji, ale jak skończyć ich działanie w tle z poziomy Carplay?


Przy okazji - jak działa to wszystko u Ciebie? - bo u mnie fatalnie. Soft uaktualnili mi w serwisie już trzy razy i nadal dramat. Godzina jazdy na Yanosik, iPhone na ładowarce indukcyjnej i wszystko się wiesza, rozłącza, a co najgorsze głośnomówiący zrywa połączenia - nie da się normalnie rozmawiać. Mam iPhona 8 - może on jest przyczyną?

 

Niestety mam takie same wrażenia. Ja nie mam ładowarki indukcyjnej bo naczytałem się ze grzeje telefon, wolno ładuje i nie daje rady. U mnie apple car play, zrywa non stop, raz z poziomu ekranu w samochodzie wlaczylem muzyke na domowym sprzęcie!!!! Wczoraj tak mi zwariował, ze zamknąłem samochod z pilota a muzyka dalej grala. Ja mam Iphone 7+ i zastanawiam sie czy nie kwestia starego telefonu. Szkoda ze google mapa nie działa z head -up, a np nie da się odpalić dwóch nawigacji tzn. samochodowej na headup i na ekranie google mapa.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod to pytanie. Niby Apple twierdzi, żeby nie zamykać aplikacji, ale jak skończyć ich działanie w tle z poziomy Carplay?


Przy okazji - jak działa to wszystko u Ciebie? - bo u mnie fatalnie. Soft uaktualnili mi w serwisie już trzy razy i nadal dramat. Godzina jazdy na Yanosik, iPhone na ładowarce indukcyjnej i wszystko się wiesza, rozłącza, a co najgorsze głośnomówiący zrywa połączenia - nie da się normalnie rozmawiać. Mam iPhona 8 - może on jest przyczyną?

Problem jest(był?) po stronie telefonu i iOS. Kiedyś tak miałem, że żeby zamknąć ostatecznie aplikacje odpalone przez Carplay trzeba było zrobić restart iPhone'a. Problem zniknął po którejś tam aktualizacji iOS.

Mam iPhona 8plus, najnowsza aktualizacja iOS, wszystko śmiga u mnie stabilnie. Nic nie tnie, nie zrywa. Soft iDrive 07/2019.55 Jedyny minus to to, że się grzeje tel przy ładowaniu i jednoczesnym intensywnym używaniu Carplaya, przy okazji ładowarka średnio nadąża za rozładowującą się baterią i % raczej stoją zamiast rosnąć. Ale to może być problem starej baterii, telefon ma już swoje lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z iPhone 11 w 95% czasu działa w porządku. Czasem zdarzy się, ze muzyka zacznie ciąć. Co do ładowania, to po prostu chyba te ładowarki montowane w samochodach takie są (tandetne), w Audi A4 B9 miałem to samo - telefon grzał się strasznie, a procenty zamiast rosnąć to co najwyżej stały w miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

U mnie wszystko działa dobrze i stabilnie, aplikacje nie włączają się same z siebie tylko pokazuje ostatnio używane.

Natomiast największym problemem jest yanosik przez którego potrafi przerywać muzyka itp, na 101% to jego wina bo mogę włączyć wszystkie inne aplikacje jakie tylko są i nic nie świruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Natomiast największym problemem jest yanosik przez którego potrafi przerywać muzyka itp, na 101% to jego wina bo mogę włączyć wszystkie inne aplikacje jakie tylko są i nic nie świruje.

Up. I ja mam jeszcze dodatkowo ostatnio koncert pikania przy włączonym Yanosiku. Potrafi w miejscu gdzie nikt nie postawił żadnego ostrzeżenia zapikać 6x z rzędu. Ki ch**?

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju po 2000km


Czytałem, że warto profilaktycznie wymienić olej plus filtr po dotarciu silnika, czyli po 2000km w miarę spokojnej jeździe.

Związku z tym pytania, czy wymienialiście u siebie olej, gdzie i za ile. Najlepiej jakiś sprawdzony warsztat na Śląsku.

Myślałem, że to zrobię w ASO tam gdzie kupiłem samochód, ale dostałem wycenę na 1100zł to trochę się rozczarowalem.

Wiecie jakiej firmy w ASO leją olej? 700zł za sam olej u nich to myślę, że kupię we własnym zakresie tańszy i lepszy np. motul czy millers.

Auto to m340i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju po 2000km


Czytałem, że warto profilaktycznie wymienić olej plus filtr po dotarciu silnika, czyli po 2000km w miarę spokojnej jeździe.

Związku z tym pytania, czy wymienialiście u siebie olej, gdzie i za ile. Najlepiej jakiś sprawdzony warsztat na Śląsku.

Myślałem, że to zrobię w ASO tam gdzie kupiłem samochód, ale dostałem wycenę na 1100zł to trochę się rozczarowalem.

Wiecie jakiej firmy w ASO leją olej? 700zł za sam olej u nich to myślę, że kupię we własnym zakresie tańszy i lepszy np. motul czy millers.

Auto to m340i.

 


Ja wymieniłem przy 2 000 km w warsztacie specjalizującym się w BMW, ale nie ASO. Zapłaciłem, albo 400 albo 500 zł. FIltr chyba był dość drogi. Co do oleju to zadzwoń jaki olej leją w tym ASO do którego będziesz jeździł i zamów ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

W ASO leją BMW TWINPOWER TURBO LL-04 5W-30. Teoretycznie tam chyba powinno wchodzić 5,2 więc wszyscy zamawiają 6 l, ale i mnie, i kilka osób na forum pisało, że wchodzi 4,8-4,9.

Masz tu na forum przedstawicieli kilku sklepów, chociażby częścidobmw.pl. Ori olej i filtr powinien Cię wynieść niewiele ponad 300 zeta. A wymienić możesz w każdym warsztacie, to nie jest jakaś mocno skomplikowana procedura. Tylko oczywiście, żebyś miał na to dokument.

@irron co rozumiesz, przez włączanie się gotowości?

edit:

sorry, nie doczytałem, że to B58 a nie B48 :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wymiana oleju po 2000km


Czytałem, że warto profilaktycznie wymienić olej plus filtr po dotarciu silnika, czyli po 2000km w miarę spokojnej jeździe.

Związku z tym pytania, czy wymienialiście u siebie olej, gdzie i za ile. Najlepiej jakiś sprawdzony warsztat na Śląsku.

Myślałem, że to zrobię w ASO tam gdzie kupiłem samochód, ale dostałem wycenę na 1100zł to trochę się rozczarowalem.

Wiecie jakiej firmy w ASO leją olej? 700zł za sam olej u nich to myślę, że kupię we własnym zakresie tańszy i lepszy np. motul czy millers.

Auto to m340i.

 

W ASO leją olej BMW Twinpower Turbo 5w30 (ok 36 zł/litr np w czescidobmw.pl), taki sam kupiłem i zmieniłem we własnym zakresie.

Zmiana na inny typu Millers raczej nie ma sensu jeśli masz zamiar robić bezpłatne serwisy w ASO bo wtedy za każdym razem będzie inny olej, raz Twój, raz ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stuffman

Stan gotowości - po otworzeniu przednich drzwi odpadala się większość systemów pokładowych , w tym łączenie z telefonem. Jeśli zamkniesz drzwi (ale nie zablokujesz pilotem czy bezdotykowo) i nie odpalisz auta systemy te działają jeszcze przez kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jak sprawa ma do gwarancji silnika w przypadku wymiany oleju i filtra w innym warsztacie niż ASO , kupując olej i filtr w innym sklepie niż ASO ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju po 2000km

 

 

W ASO leją olej BMW Twinpower Turbo 5w30 (ok 36 zł/litr np w czescidobmw.pl), taki sam kupiłem i zmieniłem we własnym zakresie.

Zmiana na inny typu Millers raczej nie ma sensu jeśli masz zamiar robić bezpłatne serwisy w ASO bo wtedy za każdym razem będzie inny olej, raz Twój, raz ASO.

 

Jakie ASO taka marka i lepkość. W Gdyni leją (a przynajmniej jeszcze niedawno) Mobila, a w Gdańsku już Shella lub Mobila. Z lepkością tak samo. Spotkałem się 0W30, jak i 5W30 (do tego samego silnika), co nie znaczy że innych nie leje ASO. Generalnie każde ASO powie, a przynajmniej powinno tak samo jak instrukcja obsługi, że najważniejsze aby olej spełniał specyfikację BMW - Longlife.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawa ma do gwarancji silnika w przypadku wymiany oleju i filtra w innym warsztacie niż ASO , kupując olej i filtr w innym sklepie niż ASO ?

 

Pewnie nic, ale skąd i po co ASO ma to wiedzieć?

Edytowane przez irron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się ma, że nie widzę potrzeby żeby informować ASO, że wymieniłem sobie olej gdzieś indziej.

Dużo ludzi tak robi, że wymienia poza ASO i nie informuje ASO bo i po co. A i takiej wymiany nie widać - nie jest to żadna ingerencja.

A co wskazanie kompa to oczywiście jedziesz do ASO i w ramach BSI wymieniają ci i robią wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dokładnie jak w powyższym poście.


A co do rodzaju to ASO nie leje co popadnie tylko olej BMW a nie żadne sklepowe. Przez dłuższy czas produkował go Castrol a teraz od ponad roku Shell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Niestety mam takie same wrażenia. Ja nie mam ładowarki indukcyjnej bo naczytałem się ze grzeje telefon, wolno ładuje i nie daje rady. U mnie apple car play, zrywa non stop, raz z poziomu ekranu w samochodzie wlaczylem muzyke na domowym sprzęcie!!!! Wczoraj tak mi zwariował, ze zamknąłem samochod z pilota a muzyka dalej grala. Ja mam Iphone 7+ i zastanawiam sie czy nie kwestia starego telefonu. Szkoda ze google mapa nie działa z head -up, a np nie da się odpalić dwóch nawigacji tzn. samochodowej na headup i na ekranie google mapa.

 

grzeje sie może odrobinę bardziej niż ładowanie kablem, ale to wina telefonu, nie ładowarki. ładuje 5W, ale to standard (teraz będą 15W, ale tylko najnowsze telefony będą obsługiwały, 5W będzie nadal działał).

Daje supr radę, ale np porownując yanosika z ryskiem - jedna aplikacja ma wciąż włączony ekran i to ona grzeje, druga potrafi działać w tle i nie ma problemu z ładowaniem do 100%

czasem się tak wiesza system multimedialny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do rodzaju to ASO nie leje co popadnie tylko olej BMW a nie żadne sklepowe. Przez dłuższy czas produkował go Castrol a teraz od ponad roku Shell.

 


Dokładnie tak nie jest ;) . Pracowałem kiedyś w Castrolu i na własne oczy widziałem. To jest mit, że ASO ma jakieś specjalne oleje, których Kowalski nie kupi na wolnym rynku. ASO leje oleje na ogół popularnych marek gdyż te w ramach wieloletnich umów wyposażają im warsztaty bądź dają gotówkę.

No i kolejny argument, w dwóch ASO dostałem info, że leją olej marek X no i nie był to olej BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pokaz tego maila z serwisu bmw że leją olej jaki im pasuje bo nie mogę w to uwierzyć.

Kto powiedział że nie możesz go kupić na wolnym rynku ? Sprzedają go wszystkie hurtownie, Allegro i aso (tutaj cena x2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie powiedzialem że leje taki jaki chce. Co najwyżej leje taki jaki chce , ale MUSI spełniać daną normę LL. Z resztą masz to też w instrukcji napisane.


Mail? To pogaduchy w serwisie Bawarii, dali mi nawet wybór - Shell / Mobil. Nie napomkneli nic o oleju BMW.


Nie walcz już z tym, tak to wygląda w ASO, koncerny petrochemiczne płacą za lanie ich oleju w serwisach zarówno autoryzowanych, jak i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.