Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ok a ogrzewanie postojowe - ktoś może się wypowiedzieć?

Ja mam ale w innym samochodzie i do 340 tez zamowilem kosztem pakietu mtech bo sie wykluczaja niestety

Super sprawa, wpisujesz godzine odjazdu, jak przychodzisz szyby odmrozone, silnik podgrzany wstepnie, w srodku cieplo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a ogrzewanie postojowe - ktoś może się wypowiedzieć?

Ja mam ale w innym samochodzie i do 340 tez zamowilem kosztem pakietu mtech bo sie wykluczaja niestety

Super sprawa, wpisujesz godzine odjazdu, jak przychodzisz szyby odmrozone, silnik podgrzany wstepnie, w srodku cieplo...

 

Dzięki za info.

A jak Waszym zdaniem działa kamera cofania? W sensie w taka pogodę, bo chyba spryskiwacza nie posiada niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy czujniki tpms z g30 będą pasowały/poprawnie działały w g20?

Jak najbardziej, ostatnio kołowałem do nowego kompletu zimówek z serii 2 rocznik 2019 i wszystko gra, więc G30 tym bardziej spasuje, wszystkie mają tą samą częstotliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a ogrzewanie postojowe - ktoś może się wypowiedzieć?

Ja mam ale w innym samochodzie i do 340 tez zamowilem kosztem pakietu mtech bo sie wykluczaja niestety

Super sprawa, wpisujesz godzine odjazdu, jak przychodzisz szyby odmrozone, silnik podgrzany wstepnie, w srodku cieplo...

 

Dzięki za info.

A jak Waszym zdaniem działa kamera cofania? W sensie w taka pogodę, bo chyba spryskiwacza nie posiada niestety.

 


W taką pogodę bardzo kiepsko. Jest kompletnie odsłonięta, patent z Mercedesa tutaj zdecydowanie wygrywa

image.MQ6.12.20180823135453.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o regulacje foteli sportowych wersja sport line. Posiadają one możliwość elektrycznej zmiany położenia boczków pionowej części fotela. Czy jest również możliwość rozszerzenia poziomej części fotela (dupiska) ? Oceniam te fotele "sport line", jako skrajnie niewygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Da się zakodować światła do jazdy dziennej, żeby zapalały się wcześniej? Ewentualnie moc ustawić je manualnie? (mogę zrobić to tylko na postoju, lecz zauważyłem, że nie są wtedy tak jasne jak same się automatycznie zapalą)


Teraz mam tak, że jest już dość jasno a dalej nie chcą się przełączyć (w trybie automatycznym)


2. Czy ktoś z was używa do kodowania (bimmercode) kabla Enet + adapter pod Iphone? Dobrze to działa? Kupiłem wcześniej Vgate iCar i nie mam z tą wtyczką dostępu do większości opcji (np kodowanie domyślnego trybu jazdy) Chciałbym nie wydać na wtyczke 400pln :) a z tego co pisze na stronie bimmercode Enet ma dostęp wszędzie.

 

Panowie ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o regulacje foteli sportowych wersja sport line. Posiadają one możliwość elektrycznej zmiany położenia boczków pionowej części fotela. Czy jest również możliwość rozszerzenia poziomej części fotela (dupiska) ? Oceniam te fotele "sport line", jako skrajnie niewygodne.

Zmiana położenia czyli pompowanie boczków? Gra i huczy, a na siedzisko można położyć jakąś matę, żeby wyżej a co za tym idzie szerzej siedzieć. :mrgreen:

Wygoda kwestia gustu i gabarytów, 400km dróg szybkiego ruchu i korków przejeżdża się bez problemu w moim przypadku, wysoka chudzinka 70kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Da się zakodować światła do jazdy dziennej, żeby zapalały się wcześniej? Ewentualnie moc ustawić je manualnie? (mogę zrobić to tylko na postoju, lecz zauważyłem, że nie są wtedy tak jasne jak same się automatycznie zapalą)


Teraz mam tak, że jest już dość jasno a dalej nie chcą się przełączyć (w trybie automatycznym)


2. Czy ktoś z was używa do kodowania (bimmercode) kabla Enet + adapter pod Iphone? Dobrze to działa? Kupiłem wcześniej Vgate iCar i nie mam z tą wtyczką dostępu do większości opcji (np kodowanie domyślnego trybu jazdy) Chciałbym nie wydać na wtyczke 400pln :) a z tego co pisze na stronie bimmercode Enet ma dostęp wszędzie.

 

Panowie ktoś pomoże?

 

Jeśli nie dostaniesz tutaj odpowiedzi, to możesz spróbować na Bimmerpost. Jest tam cały dział poświęcony kodowaniu:

https://g20.bimmerpost.com/forums/forumdisplay.php?f=785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy automatyczna skrzynia to skrzynia dwusprzęgłowa? Wziąłem ją teraz analizuję konfigurację. Po zamówieniu :)

Czy podparcie lędźwiowe jest przydatne w fotelach sportowych?

Czy zegary (te większe) można modyfikować, np. czy są do wyboru rożne aranżacje?

Pozdrawiam

Edytowane przez adobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy automatyczna skrzynia to skrzynia dwusprzęgłowa? Wziąłem ją teraz analizuję konfigurację. Po zamówieniu :)

Czy podparcie lędźwiowe jest przydatne w fotelach sportowych?

Pozdrawiam

 

Na szczęście nie, to skrzynia ZF :)

Podparcie lędźwiowe jest niezbędne do kazdego fotela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzie działa zamówienie samochodu do produkcji? Bo byłem w kilku salonach i czas oczekiwania potrafi się różnić nawet o kilka miesięcy. Czy to jest tak, że większe ośrodki mają większy priorytet i są w stanie ustawić samochód jakoś wcześniej do kolejki? I czy w umowie klient jest jakoś zabezpieczony przed dużym poślizgiem? Bo np. jeden salon mi mówi, że auto w sierpniu a drugi, że w maju, więc pytanie czy ten drugi próbuje mnie naciągnąć i później informować o opóźnieniach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzie działa zamówienie samochodu do produkcji? Bo byłem w kilku salonach i czas oczekiwania potrafi się różnić nawet o kilka miesięcy. Czy to jest tak, że większe ośrodki mają większy priorytet i są w stanie ustawić samochód jakoś wcześniej do kolejki? I czy w umowie klient jest jakoś zabezpieczony przed dużym poślizgiem? Bo np. jeden salon mi mówi, że auto w sierpniu a drugi, że w maju, więc pytanie czy ten drugi próbuje mnie naciągnąć i później informować o opóźnieniach?

 

Jeśli salon ma zarezerwowane miejsce produkcyjne to samochód przyjdzie szybciej. Jest złożone zamówienie, które zostanie zmodyfikowane pod konkretnego klienta. W przypadku bardziej odległych terminów zamówienie dopiero zostanie złożone. O ile mnie pamięć nie myli to przy opóźnieniu przekraczającym 6 tygodni jest naliczana symboliczna kara umowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzie działa zamówienie samochodu do produkcji? Bo byłem w kilku salonach i czas oczekiwania potrafi się różnić nawet o kilka miesięcy. Czy to jest tak, że większe ośrodki mają większy priorytet i są w stanie ustawić samochód jakoś wcześniej do kolejki? I czy w umowie klient jest jakoś zabezpieczony przed dużym poślizgiem? Bo np. jeden salon mi mówi, że auto w sierpniu a drugi, że w maju, więc pytanie czy ten drugi próbuje mnie naciągnąć i później informować o opóźnieniach?

Ja zamowilam swoje auto w sobote i bylam poinformowana, ze przyjdzie pewnie w czerwcu. Dzisiaj mi powiedzieli, ze 11ty tydzien roku, czyli polowa marca i produkcja w Monachium. Zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzie działa zamówienie samochodu do produkcji? Bo byłem w kilku salonach i czas oczekiwania potrafi się różnić nawet o kilka miesięcy. Czy to jest tak, że większe ośrodki mają większy priorytet i są w stanie ustawić samochód jakoś wcześniej do kolejki? I czy w umowie klient jest jakoś zabezpieczony przed dużym poślizgiem? Bo np. jeden salon mi mówi, że auto w sierpniu a drugi, że w maju, więc pytanie czy ten drugi próbuje mnie naciągnąć i później informować o opóźnieniach?

Ja zamowilam swoje auto w sobote i bylam poinformowana, ze przyjdzie pewnie w czerwcu. Dzisiaj mi powiedzieli, ze 11ty tydzien roku, czyli polowa marca i produkcja w Monachium. Zobaczymy..

 

Zapewne sprzedawca prognozował produkcję w Meksyku, bo domyślam się, że chodzi o 318i.

Sprzedawca powiedzial, ze z Meksyku tylko hybrydy prychodza, a reszta z Niemiec. Pewnie kazdy mowi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 340i jest produkowane w Monachium.

A jakie to ma znaczenie -gdzie jest produkowane. Co niby gwarantuje produkcja w Monachium - pierdy Helmuta.

To jest śmieszne - ja mam to gdzieś gdzie jest składane moje auto. Z pewnością produkcja w Niemczech nie gwarantuje niczego więcej.



Ile firm w Polsce produkuje rożnego rodzaju podzespoły - elementy dla branży automotive. Czy nawet niektóre rzeczy są u nas projektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.