Skocz do zawartości

Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Czy Toyota już ma pluginy?

Właśnie wybieram jakiś SUV plugin do rodziny, dotychczas prowadziło Volvo z Xc60, bijąc zasięgiem, mocą i pojemnością baterii X3, ale nowe x1 jest zadziwiająco duże w środku i ma większa baterię od X3. Natomiast trochę się obawiam tych 3 cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czy Toyota już ma pluginy?

Właśnie wybieram jakiś SUV plugin do rodziny, dotychczas prowadziło Volvo z Xc60, bijąc zasięgiem, mocą i pojemnością baterii X3, ale nowe x1 jest zadziwiająco duże w środku i ma większa baterię od X3. Natomiast trochę się obawiam tych 3 cylindrów.

 

Bierz nowego Mercedesa GLC300e lub 400e.

Bateria 31kWh, zasięg na prądzie ponad 120km.

https://jesmb.de/13622/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czy Toyota już ma pluginy?

Właśnie wybieram jakiś SUV plugin do rodziny, dotychczas prowadziło Volvo z Xc60, bijąc zasięgiem, mocą i pojemnością baterii X3, ale nowe x1 jest zadziwiająco duże w środku i ma większa baterię od X3. Natomiast trochę się obawiam tych 3 cylindrów.

 

Bierz nowego Mercedesa GLC300e lub 400e.

Bateria 31kWh, zasięg na prądzie ponad 120km.

https://jesmb.de/13622/

zasięg super, ale widzę, że za golasa już ponad 300 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znajomy ostatnio zamowil volvo xc60 B5 AWD (250 + 14 KM), za 225 tysiecy (jakas promka byla, moze jeszcze jest rabat okolo 19%). Jak mialbym dac 300 kola za golasa glc z wykastrowanym bagaznikiem to bym sie grubo zastanowil czy nie pojsc w kierunku takiego fajnie wyposazonego xc60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Znajomy ostatnio zamowil volvo xc60 B5 AWD (250 + 14 KM), za 225 tysiecy (jakas promka byla, moze jeszcze jest rabat okolo 19%). Jak mialbym dac 300 kola za golasa glc z wykastrowanym bagaznikiem to bym sie grubo zastanowil czy nie pojsc w kierunku takiego fajnie wyposazonego xc60

Nie ma już takich upustów, w Volvo dają 8%. Natomiast za 300k to już można mieć bardzo solidnie wyposażone XC60 T6 plugin 350 koni. Natomiast za ponad 350k to jest T8 plugin (ponad 400 koni) ze wszystkim co Volvo może włożyć do samochodu. Minus taki, że na XC60 trzeba czekać do maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Była taka promocja, lato bez VAT się chyba nazywała ale być może już się skończyła. Znajomy zamawiał końcem sierpnia.


Edit, chyba jeszcze jest https://www.volvocars.com/pl/l/oferty/volvo-xc60-bezvat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Z limitem kilometrów to chyba wynajem.

XC60 termin odbioru maj, a nowe X1 grudzień, styczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już takich upustów, w Volvo dają 8%. Natomiast za 300k to już można mieć bardzo solidnie wyposażone XC60 T6 plugin 350 koni. Natomiast za ponad 350k to jest T8 plugin (ponad 400 koni) ze wszystkim co Volvo może włożyć do samochodu. Minus taki, że na XC60 trzeba czekać do maja.

 

Była w sierpniu promocja, gdzie obniżali cenę o wysokość VATu

https://www.volvocars.com/pl/l/oferty/volvo-xc60-bezvat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tesla oficjalnie rezygnuje z czujnikow parkowania, od tej pory auta przy parkowaniu beda polegac wylacznie na kamerach :shock:

Pozostaje lojalnym klientem marki dopoki nie zabiora kierownicy :norty:


https://electrek.co/2022/10/04/tesla-moving-away-ultrasonic-sensors-in-favor-tesla-vision/

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoCars ma baaaaaaardzo ładne filmiki ;) Tylko że Roma o ile jest wątpliwie ładna (mi się podobna w pewnych zestawieniach i nie z każdego kąta), to bez wątpienia ma słabe właściwości jezdne. Ferrari ma taki zwyczaj, że dostosowują podwozie pod silnik 300KM i wrzucają 700KM. Tak mniej więcej to można opisać ;)

Aczkolwiek z nowych Ferrari, aż smutno to powiedzieć, ale najładniejszy jest Purosangue. Kumpel właśnie zamawia, jestem ciekaw czy dostanie przydział, bo podobno rozeszły się na pniu. Tutaj oczywiście te auta kupują same debile, no bo przecież przyszłość to full-EV, kto by chciał brzydkie i głośne i staromodne V12 :lol: :lol: :lol:


Ja natomiast teraz byłem na Nurburgringu i widziałem jedną Teslę. Akurat zaparkowała w bandzie :D Innych nie było. I nie było ani jednego Ferrari. Za to było jedno Lambo, w barierkach przed torem wylądowało :lol:

Generalnie im więcej jeżdżę 911 tym bardziej rozumiem zachwyt nad tym autem i jego dominację nad innymi. Ciężko mi się odnieść do wersji specjalnych Ferrari (speciale, competizione itp), ale żadne zwykłe Ferrari nie ma podejścia do 911 jeśli chodzi o jakość prowadzenia i jakość w ogóle.


A co do moich zakupów, nie mogę już samochodów kupować, bo zbieram na wyprowadzkę do Szwajcarii xD Im więcej aut, a mam tylko trochę poniżej 10, tym więcej kłopotu z tym wszystkim. Generalnie w ogóle to nie wiem po co jeszcze na tym forum jestem, chyba tu piszę głównie dlatego, że nie chce mi się pracować na komputerze cały czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co do moich zakupów, nie mogę już samochodów kupować, bo zbieram na wyprowadzkę do Szwajcarii xD Im więcej aut, a mam tylko trochę poniżej 10, tym więcej kłopotu z tym wszystkim. Generalnie w ogóle to nie wiem po co jeszcze na tym forum jestem, chyba tu piszę głównie dlatego, że nie chce mi się pracować na komputerze cały czas :D

 

Szwajcaria to chyba „idealne” miejsce do posiadania szybkich samochodów ;) Głównym atutem jest może bliskość Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Generalnie im więcej jeżdżę 911 tym bardziej rozumiem zachwyt nad tym autem i jego dominację nad innymi. Ciężko mi się odnieść do wersji specjalnych Ferrari (speciale, competizione itp), ale żadne zwykłe Ferrari nie ma podejścia do 911 jeśli chodzi o jakość prowadzenia i jakość w ogóle.

SF90 nie ma podejścia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF90 nie ma podejścia ?

SF90 nie ma czasu na Nurburgringu podanego, podobnie jak większość Ferrari, bo słabo by to wyglądało, że 911 kosztujące 2-4 razy mniej mają takie same czasy. Jakkolwiek 911 nie padnie po kilku sesjach, a włoszczyzna tak.


Na Silesia Ringu w Ferrari F8 z ceramiką hamulce przegrzały się na śmierć w czasie zbliżonym do BMW M2 ze stalowymi. Historia prawdziwa.


Jak bym miał strzelać, to pewnie przez pierwsze 50-200KM (zależnie od toru) SF90 nadąży za 911 GT2 lub GT3 RS, potem padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

"Przewaga dzieki technice"

Polecam obejrzec filmik na dole ^^


https://www.wykop.pl/artykul/6849691/nowe-audi-a7-auto-ktorego-nie-da-sie-w-pelni-naprawic/

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Taki bicie piany, takie samo jak odpadajace kierownice czy dachy w tesli. Jezdzi nowych audi od groma po drogach, jeszcze jakos zadne sie nie rozbilo i caly czas sie calkiem dobrze sprzedaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi nowych audi od groma po drogach, jeszcze jakos zadne sie nie rozbilo i caly czas sie calkiem dobrze sprzedaja.

 

A skąd wiesz że się nie rozbiło? Prowadzisz statystyyki wypadkowe i analizujesz przyczyny Audi? Ja miełem kiedyś Audi i przyznam że miało swoje bolączki, w ciagu 3 lat od nowości kilka razy musiałem udać się do serwisu a raz nawet na lawecie bo padła skrzynia. Audi to taki niby troche lepszy VW, takie moje doświadczenia z tą marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Diesel w hurcie 8.30 !!!. Przy spalaniu 12l, a tyle pali Jeep mojej żony wyjdzie 100 zł na 100 km. Jak dla mnie to już bez sensu. Druga rzecz, ceny prądu, pisałem wcześniej, że przedsiębiorcy już płacą po 2.50 zł. Za 1 kwh. Coraz głośniej jest o tym, że takiej ceny prądu nie ma w Polsce, na giełdzie kosztuje ok 70 gr. Przy aktualnym rządzie zakładam, że będzie walka o jednak niskie ceny prądu, czyli zdecydowanie poniżej 1 zł. Przy założeniu, że taryfa nocna w domu będzie nawet 1 zł, to elektryk wyjdzie 20 zł na 100 km. Realnie nie sądzę , że będzie więcej niż 50 gr, więc zakładam, że wyjdzie max 10 zł na 100 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.