Skocz do zawartości

Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Norweskich blach nie widać, tesli tez za to sporo luksusowych dużych suvow na leasingowych blachach, czasami trafi się jakis rodzynek typu Ferrari. Najwidoczniej margines jeszcze jest. Dla mnie nawet na reke. Zero kredytów a na lokacie przynajmniej większy procent jest :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

X3 30i ciężko wykręcić katalogowe przyspieszenie 6,4 :oops: Zrobiłem jakieś 6,9 s z wyłączoną klimą, zapiętym LC, na rezerwie i na paliwie 98.

Ten silnik robił dobre wrażenie w lekkiej G20 rwd, 5,6 do 100 i 16s 100-200. Licznik również zamykałem, w X3 nie wiem czy by się to udało a nawet jeśli to po prostu walka okupiona spalaniem pod 16L więc argumenty o lataniu 250 są mało wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
G30 530xi xdrive licznikowe 260km/h bez problemu. M3 nie bylo w stanie uciec. Oczywiście odjeżdżalo przez chwilkę duzo szybciej ale co z tego jak za chwile jechaliśmy łeb w łeb aż do następnego auta na lewym pasie. X3 ma dynamikę kiosku infaktycznie silnik może być zbyt słaby ale tez ciezkomprzyrownywac suva do minimalnie wyżej zawieszonego vana. Nie ma tu żadnej złośliwości z mojej strony półprostą uważam ze 250km/h jest malomeksluzywne na dziś dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oglądałem wczoraj Pertyna, ględził o nowej Toyocie elektrycznej bz4x. Był na prezentacji w Danii. Ogólnie zachwalał bardzo komfort zawieszenia i jakość wykończenia, średnie żużycie przy delikatnej jezdzie 22 kWh. Ale nie po to o tym pisze, bo jak chciał zrobić pomiar 0-100 km/h to musiał złamać przepisy, a na autostradzie max 110 km/h. Pewnie w NO jest tak samo. Nie wiem jak to skomentować, ale zdecydowanie uważam, że taka jazda by mnie kompletnie nie cieszyła, to smutne po prostu. Wiem, że to żadne odkrycie, ale piszemy tutaj o prędkościach typu 250 km/h, a tych krajach to więzienie od razu. No to tyle chciałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
bo jak chciał zrobić pomiar 0-100 km/h to musiał złamać przepisy, a na autostradzie max 110 km/h. Pewnie w NO jest tak samo. Nie wiem jak to skomentować, ale zdecydowanie uważam, że taka jazda by mnie kompletnie nie cieszyła, to smutne po prostu.

Inna mentalnosc.

Nie akceptuja "glupich", bezsensownych smierci na drodze a egzekwuja to limitami predkosci i drakonskimi karami.

Rowniez jeden z powodow dla ktorych elektryki sie duzo latwiej przyjmuja w spoleczenstwie.


Statystycznie rzecz biorac masz ~3x wieksze prawdopodobienstwo smierci/kalectwa z powodu wypadku na drodze w PL niz w takiej DK/NO.

Za kazdym razem jak wjezdzam do Polski autem to i tak sie dziwie, ze ta roznica wynosi tylko 3x, wspolczesne samochody sa pewnie duzo bezpieczniejsze niz 10-20 lat temu :norty:


z24633846Q.jpg


wypadki-753x-ubea-2020-ue-tab-1.png

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Samochody to jedno ale i drogi tez sa duzo lepsze. Austostrady pomimo ze podróżuje się najszybciej sa statystycznie najbezpieczniejsze i ja np czuje sie duzo pewniej i bezpieczniej jadąc 200 plus po równej, pustej i odgrodzonej autostradzie z bardzo dobra widocznością niz jadąc 90km/h po drogach lokalnych często krętych, dziurawych z drzewami w skraju i chodzącymi po zmroku ubranymi na ciemno bez danych odblasków ludźmi. Kiedyś widziałem statystykę ze najwiecej na drogach ginie pieszych raczej nie na autostradach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 530xi xdrive licznikowe 260km/h bez problemu. M3 nie bylo w stanie uciec.

 

myślę, że kierowca m3 jechał sobie na luzie i nie wiedział, że się z tobą "ściga" :norty:

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

My tu gadu gady a tymczasem w Niemczech ciekawe rzeczy się dzieją

 

Tesla Model Y Long Range has stayed the same price and still costs 56,990 euros, it is cheaper than a Model 3 Long Range. You can tell that the focus is definitely on the Model Y and will probably overtake the Model 3 in terms of delivery numbers in the future.

 

Adamie zamówiłeś y? Czy w no tez ceny wzrosły? Edit: adamie widzę ze na elektrowozie się pochwaliłaś ze zamówiłeś y performance. Gratuluje nowego auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
My tu gadu gady a tymczasem w Niemczech ciekawe rzeczy się dzieją

Tesla Model Y Long Range has stayed the same price and still costs 56,990 euros, it is cheaper than a Model 3 Long Range. You can tell that the focus is definitely on the Model Y and will probably overtake the Model 3 in terms of delivery numbers in the future.

Jest na forum ktos z Niemiec?

Model Y LR w DE kosztuje 57k euro, to jest jakies ~267k PLN czyli prawie 50k PLN taniej niz w PL :shock:

I do tego maja jeszcze 7500 euro doplat? Az mi sie wierzyc nie chce :shock:

 

Adamie zamówiłeś y? Czy w no tez ceny wzrosły? Edit: adamie widzę ze na elektrowozie się pochwaliłaś ze zamówiłeś y performance. Gratuluje nowego auta :D

W NO ceny na razie nie wzrosly ale podejrzewam ze do konca weekendu podrozeje jak wszedzie.

Gratulowac nie ma czego bo odbior dopiero za pol roku, zreszta to kolejny zakup z rozsadku, bardziej auto dla zony. Ja czekam na lifting TM3P z wiekszym zasiegiem (4680) i sub 3.0s :twisted:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Adam z tego wychodzi, że taka Tesla dla Niemca to 230 tys zł. Biorąc po uwagę 3x wyższe zarobku niż w Polsce, to dla Polaka by było poniżej 80 tys zł. Czy dalej uważasz, że Polacy kupują 15 letnie auta, bo wolą je od nowych Tesli za 80 tyś.????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oj nie wiem czy się doczekasz. Zniesienie zwolnienia z VAT pod koniec roku zepchnie Norwegię ponownie w motoryzacyjna otchłań.

Mozna sie tak podbudowywac ;)

W rzeczywistosci zas 8 z 10 najpopularniejszych elektrykow w Norwegii to widelki cenowe 500-600k NOK, a ze VAT wprowadzaja na auta dopiero od kwoty 500k NOK to podwyzki dla wiekszosci z tych aut beda symboliczne, rzedu 10-15k PLN.

"Gorzej" oczywiscie beda mieli Ci kupujacy auto pokroju Taycana czy Plaida bo tam juz trzeba bedzie doplacic ~polowe VAT.

W przypadku modelu 3 Perf. po wprowadzeniu VAT auto zdrozeje o jakies szalone 5,5k PLN :roll:

 

Adam z tego wychodzi, że taka Tesla dla Niemca to 230 tys zł. Biorąc po uwagę 3x wyższe zarobku niż w Polsce, to dla Polaka by było poniżej 80 tys zł. Czy dalej uważasz, że Polacy kupują 15 letnie auta, bo wolą je od nowych Tesli za 80 tyś.????

Przerabialismy juz ta dyskusje, nie ma chyba sensu do tego wracac. Im bogatszy kraj tym latwiej kupowac nowe auta, ameryki tu nie odkryjemy.

Jak sie chce jezdzic za 20k PLN prestizowym Audi A4 czy A6 to niestety trzeba kupowac egzemplarze pelnoletnie.

Plus taki, ze mamy dzieki temu chyba najlepszych mechanikow samochodowych w Europie ;)

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzieje się to o czym pisałem. Ładowarki w ciechocinku wszystkie zajęte a apka pokazuje ze wolne. Następna szybka

Ładowarka za jedyne 100km. Jeszcze trochę inkoeroexy samochodów elektrycznych wszystkie długie weekendy będą obowiązkowo spędzać w domu albo wsiadać w pociąg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieje się to o czym pisałem. Ładowarki w ciechocinku wszystkie zajęte a apka pokazuje ze wolne. Następna szybka

Ładowarka za jedyne 100km. Jeszcze trochę inkoeroexy samochodów elektrycznych wszystkie długie weekendy będą obowiązkowo spędzać w domu albo wsiadać w pociąg :D

slonik, czy Tobie ktos placi za pisanie tych glupot?

W poblizu SC w Ciechocinku jest Greenway 90kW (1,5 km dalej) i Orlen 100kW (7 km dalej)


52156461067_d7015bcec0_o.png

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już wklejał to?

Been to Tesla PLAID for almost a year and back to ///M5 First Edition


Lista argumentów, dlaczego wolniejsze M5 jednak jest fajniejsze od szybkiej-i-nic-więcej Tesli ;)


Koleś rozwala wiele argumentów, w tym co Adam tutaj podnosił, że ekran dotykowy JEST do bani i zaklinanie się, że jest inaczej jest po prostu ignorancją. Ja się najbardziej uśmiałem z:

You get to pay for FSD Full Self Driving 10K but never get to savor it unless you qualify and you won't qualify unless you drive the fastest Sedan in the world like a grandma for while!!!

:mrgreen:


Anyway, wróciłem kolejny raz z Nurburgringu. Jak zwykle, nikt nie reprezentował najszbszych aut na świecie, same BMW, Porsche, McLareny, Lotusy, Lambo. Nie rozumiem, 1.99s do prawie setki i nikt nie chce tego na torze sprawdzać, cieszyć się tym i w ogóle :roll: :roll: :roll:


I przy okazji, nawiązując do śmiertelności na drogach - w 90% zależy od infrastruktury (i przyzwyczajonych ludzi do niej), bo jeśli człowiek wie, że ma miejsca gdzie może gnać ile chce, to w pozostałych jeździ normalnie. Z Bielska na Nurburgring miałem dobre 200-300km autostrad bez ograniczeń, nawet się ściąłem z jakimś C63S do 300kmh, wszyscy żyją, nikogo nie zabito, nawet bym rzekł żadnych niespodziewanych sytuacji na drodze, typu Mariola w Punto wyjeżdża z 100kmh na lewy pas autostrady, bo nie rozumie co to za kategoria drogi. W większości krajów zachodnich (Austria, Niemcy, Włochy, Francja itp) 90% pokonywanych tras jest autostradami, stąd liczba wypadków bardzo mała. W Polsce chce człowiek gdzieś dojechać, to musi się pchać krajówkami przecinanymi terenem zabudowanym i nierealnym 50kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Adamie a ty uważasz ze na tych ładowarkach 5 km dalej nikogo nie będzie, ze poza tesla żadne auta elektryczne się nie sprzedają i nikt na weekend nie wyjeżdża? Realia są takie na dziś dzień , ze sprzedaż tesli w Polsce szoruje po dnie a już pojawiają się kolejki, co będzie za kilka miesięcy/lat można sobie wyobrazić. Tak wiem zaraz napiszesz ze będzie wieksza sprźedaz to będzie więcej ładowarek ale przypomnień sobie tez ze pisałeś także ze nikt ładowarek które nie orsy osza zysku nie będzie stawiał także elon na pewno ńie dostawi ich tyle żeby starczyło na te kilka dni w roku a to oznacza ze ktoś będzie musiał zostać w domu :D


Panie i panowie minąłem dzisiaj model y w kolorze czerwonym. Chyba udało mu się dzisiaj nad morze dojechać kiedy wszyscy już wracali. Niestety zona i corka jednogłośnie ze brzydkie i w żadnym wypadku nie kupować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Adamie a ty uważasz ze na tych ładowarkach 5 km dalej nikogo nie będzie

Nie wiem czy bedzie czy nie bedzie, od info o dostepnosci ladowarek online sa programy typu plugshare czy apki GW/Orlenu.

Wiem natomiast, ze jezeli ktos pisze:

Ładowarki w ciechocinku wszystkie zajęte a apka pokazuje ze wolne. Następna szybka Ładowarka za jedyne 100km.

to znaczy, ze ******* glupoty a jego wiarygodnosc jest zerowa.

Zreszta zero zdziwienia, kompromitujesz sie regularnie co kilka stron, mozna sie w sumie przyzwyczaic :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak zwykle odwracasz uwagę od głównego problemu którym jest pojawiające się już na dziś dzień kolejki przy tych super eksluzywnych superchąrgerqch tesli pomimo miernej sprzedaży samochodów w naszym kraju. Możesz przytoczyć tutaj teraz swoje statystki Kowalskiego, zaklinać rzeczyiwstosc ale nic nie zmieni faktu ze dzisiaj ludzie czekali w ciechocinku, nadrobili kilka km żeby tam dojechać, stracili trochę czasu na to pomimo tego ze apka pokazywała ze sa wolne miejsca! Może to takimekstra time na potrójna toaletę albo hot doga z Orlenu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzisiaj ludzie czekali w ciechocinku, nadrobili kilka km żeby tam dojechać, stracili trochę czasu na to pomimo tego ze apka pokazywała ze sa wolne miejsca!

Bardziej prawdopodobne wyjasnienie jest, ze nie umiesz obslugiwac apki - nie wiesz/nie rozumiesz co pokazuje :roll:

To ta sama apka co Ci pokazywala kolejna ladowarke DC za 100km? :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.