Skocz do zawartości

Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

"Literatura faktu" :twisted:

Widze poziom polskiego dziennikarstwa internetowego niezmiennie wysoki :norty: :norty:


51556610217_8235d2f7a0_o.jpg



"Pan Robert" z "artykulu" - widac od razu ze typowy fanboj Tesli - auto mu smierdzi a ten pisze jeszcze, ze jest "szczesliwym posiadaczem" :norty:


51557413226_28e713cbcb_o.jpg

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no wlasnie sie zastanawiam co jest z glowami posiadaczy tesli nie tak, w aucie smierdzi zdechlym szczurem a on nadal zadowolony... Ja bym dealerowi jaja urwal... p.s. widzalem na fejsie ten watek, to nie jest jedyny przypadek. I przestan juz pieprzyc glupoty o tych ladowarkach bo przy nasilonym ruchu w ciagu dnia w takim Krakowie JEDEN kilometr mozna i godzine jechac, nie dyskutujesz tu z jakimis niemowlakami ze myslisz jak wkleisz na mapie gdzie na 30cm ekranu widac 500km trasy kilkanascie naciapanych ladowarek to ktos w te bajki uwierzy. Powtarzam jeszcze raz. Po Polsce robie rocznie 20 tysiecy km, ladowarke tesli widzialem RAZ, stacji benzynowych przy kazdym wyjzdzie widze co najmniej kilkanascie, a to oznacza ze zeby do niej dojechac musialbym zawsze nadrabiac wiecej lub mniej kilometrow czesto w bardzo duzym ruchu a wrecz korkach wiec przestan tu bajduzyc o jakiejkolwiek infrastrutkurze bo jej praktycznie brak. Mlody student z tona wolnego czasu lub Adam na urlopie raz w roku moze sobie na takie hopki pozwolic ale czlowiek ktory ceni sobie swoj czas juz niekoniecznie i w 100% zgadzam sie z autorem tego artukylu BO SAM tego osobiscie doswiadczylem.


p.s. w artykule jest mowa o Panu Wojtku a o zadowoleniu pisze inny osobnik, o reszcie jedynie spekuluje no ale to tak portal nierzetelny. Jak mogl cokolwiek zlego o tesli napisac. Pudelek jakis. Taka sama forma narracji co Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz w kilu prostych zdaniach opisać jak w praktyce sprawdza się autonomiczna jazda w tesli? Jeśli już to czy używasz na codzień? czy jadąc w dłuższą trasę korzystasz i jeśli tak to w jakim zakresie? Taką samą prośbę mam odnośnie obsługi auta tzn jedziesz, jedziesz i nagle fajnie jest zmienić kawałek na Spotify więc jak to się odbywa? Co powoduje, że tak chwalisz obsługę mediów oraz ustawień auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no wlasnie sie zastanawiam co jest z glowami posiadaczy tesli nie tak, w aucie smierdzi zdechlym szczurem a on nadal zadowolony...

Moze po prostu jeszcze nie wie, ze program referrali i darmowych km sie skonczyl i nadal nagabuje innych? W sumie by sie zgadzalo nawet :think:

Albo po prostu nie siedzial jeszcze w samochodzie klasy Premium :cool2:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na pewno niektorzy maja silna potrzebe przekonywania uzytkownikow BMW ze ich produkt tez jest premium :cool2: p.s. na smrod narzekal pan Wojciech a o zadowoleniu pisze juz inny pan, wiec jak to jest? Jeden za wszystkich? Pudelek nie moze napisac o niezadowoleniu Pana Wojciecha bo Pan Robert zadowolony przeciez jest :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonik mam zla wiadomosc. Problem smrodu dotknal rowniez G30.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=386694

Edytowane przez boohmacher

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przynajmniej jaki normalny użytkownik, zauważył problem i przeszkadza mu to a nie udaje ze wszystko jest OK :D :D cos już dawno się nie odezwał, więcej takich przypadków nie było wiec domniemań ze rozwiązał problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to problem smrodu w g30 nie jest jednostkowym przypadkiem.


https://www.motor-talk.de/forum/bmw-g31-katzenurin-gestank-t6679460.html#post57572691

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, czy problem występuje, tylko o to, jak firma go rozwiązuje.

Albo nie rozwiązuje, jak Tesla:

Klienci Tesli zaczęli kierować sprawę do polskiego serwisu amerykańskiego producenta. Tam mieli dostawać ofertę wymiany filtrów kabinowych oraz czyszczenia klimatyzacji za 830 zł netto. Niemożliwe jest wykonanie tego na gwarancji, ponieważ według Tesli jest to usługa dodatkowa. – pisze pan Igor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno niektorzy maja silna potrzebe przekonywania uzytkownikow BMW ze ich produkt tez jest premium :cool2: p.s. na smrod narzekal pan Wojciech a o zadowoleniu pisze juz inny pan, wiec jak to jest? Jeden za wszystkich? Pudelek nie moze napisac o niezadowoleniu Pana Wojciecha bo Pan Robert zadowolony przeciez jest :D :D :D

I dokładnie to samo można powiedzieć o psychofanach BMW, którzy chwalą markę, pomimo że upadek jej wartości wali po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7er to jeszcze całkiem przyzwoite auto w porównaniu do tego, co BMW teraz pokazuje. Ciekawy jestem baaaardzo jak nowa będzie wyglądać i czy ostatecznie pożegnają V12, skoro w Rolsach i tak pewnie będzie jeszcze jakiś czas ten silnik.


No i V12 to ja zbieram :P Tak czy siak, moje plany budowania kolekcji nie przewidują na najbliższy długi czas zmiany daily, bo i tak nie mam kiedy tym wszystkim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz w kilu prostych zdaniach opisać jak w praktyce sprawdza się autonomiczna jazda w tesli? Jeśli już to czy używasz na codzień? czy jadąc w dłuższą trasę korzystasz i jeśli tak to w jakim zakresie? Taką samą prośbę mam odnośnie obsługi auta tzn jedziesz, jedziesz i nagle fajnie jest zmienić kawałek na Spotify więc jak to się odbywa? Co powoduje, że tak chwalisz obsługę mediów oraz ustawień auta?

Chyba nie zauwazyl twojego posta.

Ja tez jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A w prosiaku jaki masz motor? Bmw jest tu krytykowane za ilość opcji w cenniku a tymczasem w porsche nawet dywaników i gaśnicy ni ma w standardzie w wielu modelach :duh: :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu nie chodzi o to, czy problem występuje, tylko o to, jak firma go rozwiązuje.

Albo nie rozwiązuje, jak Tesla:

Do przemyslenia - jezeli wg "mediow" w Tesli smierdzi, odpadaja kierownice i dachy, pala sie bez powodu, tuleje klekaja po 10 tys km, lakier odlazi platami, w szpary mozna wlozyc palec, nie ma skory naturalnej, a serwis jest co 500 km i nigdy nie odbieraja telefonow - a mimo to firma zwieksza sprzedaz o 50% rok do roku, klienci wala drzwiami i oknami i jest obecnie wyceniana przez gielde na 10x tyle co BMW - to pomysl sobie gdzie technologicznie jest dzis BMW.

Te auta zaczynaja sie od 200k PLN wiec Seby ich nie kupuja raczej.

Ja pol roku po kupnie pierwszej pobieglem do salonu po druga mimo ze jestem entuzjasta (wielkim) BMW, wbrew temu co sie niektorym tu wydaje :norty:

Do przemyslenia :cool2:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w prosiaku jaki masz motor? Bmw jest tu krytykowane za ilość opcji w cenniku a tymczasem w porsche nawet dywaników i gaśnicy ni ma w standardzie w wielu modelach :duh: :duh:

Albo Cię stać na Porsche, albo nie :D


Ja u siebie mam w obu silniki 4.0, choć jeden V8 drugi flat-six.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sławomir już ci napisałem ze chętnie odkupię twoja 7 po upadlej cenie

 

@Sławomir, podpinam się pod temat jakbyś jednak sprzedawał a Słonik zrezygnował z zakupu co mu się już czasem zdarzało ;) Chętnie przygarnę v12 w dobrym stanie za pol ceny :)


Też mnie zastanawia czasem tak mocna krytyka marki z Twojej strony, a tymczasem 2 fajne BMW w kolekcji skonstruowane za czasów gdy „dziady” zarządzały spółką ;-)


A pamietam jeszcze te czasy jak się zachwalałeś konstrukcję v8 w swoim byłym 650i. Aż mnie wtedy zainspirowałeś do zakupu v8 którym teraz jeżdżę. Ale widzę że wyprowadziłeś mnie na manowce, bo teraz czytam że BMW jest bee a tylko włoszczyzna jest cacy ;)

Edytowane przez BMFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7er to jeszcze całkiem przyzwoite auto w porównaniu do tego, co BMW teraz pokazuje.

Czy ja wiem, design nowej 2-er AT FWD jest calkiem ciekawy i zaczynam sie z nim pomalu oswajac, kwintesencja "sheer driving pleasure" :norty: :norty:


2022_bmw_2_Series_active_tourer_studio_01-1.jpg


2022_bmw_2_Series_active_tourer_230e_xDrive_28.jpg


Patrze tez na wnetrze, glowe bym dal ze gdzies juz widzialem taka podwojna ladowarke indukcyjna w tym miejscu w jakims aucie ^^


51559046448_7472a455cf_o.jpg


51559095748_22687bb188_o.jpg


Przyciskow tez tak jakby ubylo no i chyba to pokretlo I-drive jednak nie jest niezbedne skoro zniknelo :twisted:


51558891836_bbbd8c1561_o.jpg

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawia czasem tak mocna krytyka marki z Twojej strony, a tymczasem 2 fajne BMW w kolekcji skonstruowane za czasów gdy „dziady” zarządzały spółką ;-)


A pamietam jeszcze te czasy jak się zachwalałeś konstrukcję v8 w swoim byłym 650i. Aż mnie wtedy zainspirowałeś do zakupu v8 którym teraz jeżdżę. Ale widzę że wyprowadziłeś mnie na manowce, bo teraz czytam że BMW jest bee a tylko włoszczyzna jest cacy ;)

Krytyka moja wynika z tego, że BMW spieprzyło każdy model poniżej 5er i cyklicznie wymienia fajne modele na gorsze. Stare dziady robiły co umiały najlepiej - auta starego typu, ale bardzo źle pokierowali markę w przyszłość, czego przykładem jest nowy język stylistyczny. Totalnie zaprzepaścili cudowny kierunek jakim było i8 - jeny, jak ja to auto chciałem mieć BEZ silnika 3-cylindrowego :(


BMW w tej chwili niszczy wszystko to, za co markę ceniłem. RWD nieważne, hofmeister kink po co, podwójne ringi zastąpione światłami skopiowanymi ze Skody, zamiast radości z jazdy mamy nadwagę, ukrywanie tego, że silniki coraz gorsze (30i = 2.0), zestaw tuningowy do M3/M4 zaprojektowany pod cyganów, LGBT i kolory skóry istotniejsze od sheer driving pleasure. BMW zamiast wyznaczać kierunek upodabnia się do marek z niższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawe czy smrod szczura tez z tesli skopiuja, bo to pewnie cool i trendy tylko my sie nie znamy. bmw 2 GT zawsze bylo brzydkie, zawsze mnie zastanawialo dla kogo to auto i kto to kupuje ale skoro klepia to tyle lat to jednak chyba maja na niego klientow.


@Bmwfun gdyby dealer byl w stanie dostarczyc mi to co chce to juz dawno stalo by w garazu u mnie nowe auto, wybrakowanego towaru za worek pieniedzy kupowac nie bede, wole poczekac a na piechoto chodzic nie musze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......


Patrze tez na wnetrze, glowe bym dal ze gdzies juz widzialem taka podwojna ladowarke indukcyjna w tym miejscu w jakims aucie ^^

.....

Przyciskow tez tak jakby ubylo no i chyba to pokretlo I-drive jednak nie jest niezbedne skoro zniknelo :twisted:

 

 

Tu akurat dobrze to Musk wymyślił, takie czasy, że coraz więcej telefonów jest z ładowaniem bezprzewodowym, więc dobry patent na dwie takie tacki. Nie ma co się dziwić że BMW to skopiowało.

Musk mógłby zrobić to samo i skopiować HUD od BMW czy innych marek.


Nie mniej jednak zostawili ileś przycisków, co pozwala na szybszy dostęp do niektórych funkcji niż klikanie po menu. No i to wnętrze o wiele lepiej nadal wygląda niż Tesli z tym doczepionym tabletem.

I porównuje tu tylko tą 2 do Tesli 3, pomimo tego, że nigdy tego BMW bym nie kupił, ponieważ prędzej wezmę inna markę niż BMW poniżej serii 5 (ew. 3).

Ale to jest moja subiektywna ocena.


adamjttk nadal nie odpowiedziałes na pytanie PaPierr i moje a propos autonomicznej jazdy.

Nie wiem jak to interpretować. Czy tak, że wcale nie jest to takie ach i och, lepsze od tego co w innych markach ? Bo o ładowarkach elaboraty z mapami wrzucasz, a tu cisza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musk mógłby zrobić to samo i skopiować HUD od BMW czy innych marek.

100% zgody, brak HUD to imho najwieksza wada Tesli, w sumie jedna jedyna rzecz ktorej mi w tym aucie brakuje.

Nie mniej jednak zostawili ileś przycisków, co pozwala na szybszy dostęp do niektórych funkcji niż klikanie po menu.

Te wszystkie przyciski znikna w przeciagu 4-5 lat (1 generacji) - masz to jak w banku.

No i to wnętrze o wiele lepiej nadal wygląda niż Tesli z tym doczepionym tabletem.

Tak, na ekranie monitora, szkoda, ze nie w rzeczywistosci.

Kiedys mialem takie samo zdanie - dzisiaj jak wsiadam do tego typu auta np BMW iX3 to jedyne co mi przychodzi na mysl to cyganski blichtr, tandeta i retro.

Ale to sa subiektywne rzeczy wiec nie bede na sile przekonywal nikogo - ja lubie prostote - powinna byc mala, miesista kierownica, headup z najpotrzebniejszymi rzeczami i zadnych rozpraszaczy.

adamjttk nadal nie odpowiedziałes na pytanie PaPierr i moje a propos autonomicznej jazdy.

Nie wiem jak to interpretować. Czy tak, że wcale nie jest to takie ach i och, lepsze od tego co w innych markach ? Bo o ładowarkach elaboraty z mapami wrzucasz, a tu cisza ?

Z tamtym uzytkownikiem staram sie nie dyskutowac, jest imho troche niezrownowazony, pisze tutaj jakby byl po jakims cpaniu.

Wczoraj zaczalem pisac odpowiedz jak dopytywales ale zaczal sie mecz Hiszpania-Wlochy.

Wiekszosc rzeczy o ktore pytasz - poruszalem juz, ten watek ma ponad 200 stron.

Dzisiaj, po roku jazdy TM3, do listy kilkudziesieciu punktow przewagi nad BMW moglbym dopisac kolejne kilkadziesiat - wiekszosci z nich juz nawet nie zauwazam tak sie do nich przyzwyczailem i dostaje tylko obuchem w glowe jak wsiadam na testy do jakiejs innej marki - ostatnio tak mialem wlasnie z iX3.

Ogladalem ostatnio uwaznie infotainment 8.0 z BMW iX - to jest DRAMAT i deklasacja, Tesla odskakuje bardziej niz BMW sie przybliza.

Moge Ci podac kilka przykladow bo moglbym sie rozpisac na kilka stron a i tak nikt nie przeczyta - co drugi post to trolling slonika, ze Tesla smierdzi zdechlymi szczurami a BMW to Premium i trzeba w nim siedziec w garniturze i perfumach wysokiej jakosci :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody student z tona wolnego czasu lub Adam na urlopie raz w roku moze sobie na takie hopki pozwolic ale czlowiek ktory ceni sobie swoj czas juz niekoniecznie i w 100% zgadzam sie z autorem tego artukylu BO SAM tego osobiscie doswiadczylem.

 

To tak tylko wspomnę, by nie umknęło: ja jestem z tych, co, choć nie student i na urlopy częściej niż co rok, bawię się w zabawę "jak przejechać Polskę za 10zł", a nie że walczę o km do ładowarki. Taką mamy infrastrukturę "już".

Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.