Skocz do zawartości

Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
W Polsce póki co tak, ale w krajach zachodniej Europy nie ma problemu z infrastrukturą, a mimo to uważam, że większość ludzi wybierając samochód kieruje się kosztami. Mimo, że dzięki przewadze technologii może być taniej, bo jak czegoś nie ma to nie ulegnie awarii, nie wymaga kosztów eksploatacyjnych to wynik jest naiwaznieszy-ma być taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
masz na myśli czas ładowania w przypadku kiedy jest infrastuktura, podjeżdżasz i ładujesz auto w kilkanaście minut do 30 min, czy podjeżdżasz i czekasz w kolejce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kriss, kibicuje calym sercem wszystkim nowym technologiom zwiazanym z BEV, bedzie na pewno jeszcze duzo roznych odkryc/unowoczesnien etc.


Ale ten artykul i dziesiatki innych do niego podobnych maja bardzo czesto wspolny mianownik - sa SPONSOROWANE posrednio/bezposrednio przez Toyote badz inne japonskie marki.

Najwieksza motoryzacyjna firma swiata totalnie zaspala/olala BEV i teraz zasypuje media dziesiatkami podobnych artykulow, ze BEV sa ogolnie dobre, ale nie w obecnym, a jedynie w ich przyszlym wydaniu - ze na razie jezdzijcie naszymi hybrydami samoladujacymi sie a za juz kilka lat, juz tuz tuz za rogiem dostarczymy wam niesamowita, najnowoczesniejsza, kosmiczna technologie BEV - solid state, ceramiczna, ladowanie sie w 5 min etc etc.

A na razie nie uciekajcie prosze do konkurencji ktora ma elektryki gotowe do sprzedania.


I dzisiaj, gdy za 200-250k PLN mozesz pojsc do salonu i kupic elektryka z realnym zasiegiem 400-500km (po miescie/po drogach podmiejskich) pisanie tego typu rzeczy jest zenujace (albo pieknym epitafium na nagrobek firmy):

"A kiedy trafią na rynek pierwsze auta z „ceramicznym sercem”? To jest nadal perspektywa kilku lat. Zarówno w przypadku Hondy, jak i innych marek. Technologia wciąż nie jest w pełni gotowa, a jej testy i finalna implementacja również zajmą sporo czasu. Możemy być jednak pewni, że do tego kiedyś dojdzie. Toyota mówi wstępnie o 2025 roku, Nissan – 2028, Ford – 2026, Honda nie podaje jeszcze konkretów. Prędzej czy później wysokie koszty baterii litowo-jonowych i niedobór surowców na rynku zmuszą wszystkich do przejścia na nową generację. Oby wraz z erą tańszej technologii przyszła również era tańszych elektryków."

 

Kazda firma ktora nie ma dzis w ofercie conajmniej kilku BEV ma po prostu przes*** i mydlenie oczu tym co bedzie za kilka lat, jakimis fantasmagoriami etc moze sobie najnormalniej w swiecie..

Toyoda juz zaplacil cene swojego betonu, czekamy co wymysli nowy CEO.

-----------

 

Konfigurując 530 bez mrugnięcia okiem zaznaczyłem xdrive za 10 k, m pakiet za niecałe 30, felgi 19 czarne za 8k, światła adaptacyjne za kolejne 8 i wiele wiele innych bajerow ale nawet prźez myśl mi nie przeszło żeby jakieś webasto dodać, nawet nie wiem ile wtedy kosztowało.

No nie dziwie Ci sie, podejrzewam, ze sprzedawca powiedzial Ci w salonie:

Praktycznie każde nowe auto lepszej klasy ice ma elektryczna nagrzewnice i ogrzewa kabinę oraz rozmraża szyby dokładnie w taki sam sposób jak twój bev.

 

To ten sam sprzedawca, ktory powiedzial Ci, ze sobie dokupisz ogrzewane fotele na abonament w swojej iX1? :norty:


-------------------

 

Dowody anegdotyczne, te sa najlepsze.
Nie, najlepsze jest spojrzenie na to ile samochodów posiada webasto. 1%? Chciałem nawet sprawdzić na otomoto, ale jest to tak "krytycznie potrzebny Adamowi bajer", że nawet nie ma tego w opcjach wyposażenia wyszukiwarki. Nikt tego nie kupuje bo za drogie? Powiedz to tym, co dopłacili do Xenonów, xDrive czy automatu. Beton Adam, beton.

Ciekawa teoria :cool2:

Wnioski zle bo niestety przecietny kupujacy (tym bardziej w PL) kupi czesciej m-pakiet czy wieksze felgi a nie webasto bo woli zeby sasiad bardziej zazdroscil niz miec praktyczny komfort. Ale ludzie glosuja portfelem, wiec hej, ich sprawa oczywiscie.

Dodatkowo cena 7-10k PLN to wbrew pozorom calkiem spory % wartosci auta jak za sezonowe wykorzystanie wyposazenia (im tanszy model, tym wiekszy % wartosci auta)


Natomiast pozwolilem sobie zerknac na mobile.de i tam biorac dla przykladu BMW - 125k aut na sprzedaz, webasto posiada 12,7k aut czyli okolo 10%.

Jak zaznaczysz naped czysto spalinowy tylko (bez hybryd i elektrykow) - proporcje sie nie zmieniaja, nadal 10%.

Tyle, ze trzeba brac pod uwage, ze czesc modeli nie ma mozliwosci w konfiguratorze w ogole wybrac webasto (1-er/2-er).


I wtedy wyglada to tak:


3-er --> 5% ludzi wybiera webasto

5-er --> 17% ludzi wybiera webasto

7-er --> 38% ludzi wybiera webasto


Dla mnie wyglada to tak, ze im zamozniejszy czlowiek i wiecej pieniedzy do dyspozycji przy zakupie auta - tym czesciej wybiera ogrzewanie postojowe, docenia komfort.

Co ~4-ty kupujacy limuzyne premium BMW (>5-er), doplaca swiadomie za ogrzewanie postojowe.

Jak Ty interpretujesz te wnioski i powiedz jak to sie ma do Twojego 1%?


Moj argument pozostaje niezmieniony - w BEV, nawet najtanszym Leaf za 150k PLN, masz wbudowane szybkie, czyste, niezawodne i GRATISOWE webasto, cos za co w autach spalinowych trzeba doplacac grube tysiace PLN.

Jedna z dziesiatek i dziesiatek zalet elektrykow, sama w sobie oczywiscie zaden game-changer, ale jak w powiedzeniu - kamyk do kamyka..

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza motoryzacyjna firma swiata totalnie zaspala/olala BEV i teraz zasypuje media dziesiatkami podobnych artykulow, ze BEV sa ogolnie dobre, ale nie w obecnym, a jedynie w ich przyszlym wydaniu

 

W sporej części mają rację bo na trasę nadal się nie nadają. No chyba że ktoś jeździ tylko po mieście i terenach podmiejskich to wtedy spoko. Cała reszta będzie czekać na nową technologię baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię czytać ten wątek bo jest dość zabawny.

Pan Adam to takie chyba wyrośnięte dziecko,które nie potrafi zrozumieć, że jesteśmy ludźmi i musimy się różnić. Co by się nie działo i tak broni z uporem maniaka swoich zabawek... Trzeba wrzucić na luz i cieszyć się tym,że mamy możliwość jeszcze obcować ze zróżnicowaną motoryzacja bo za kilkanaście lat wyboru za dużego nie będzie.


Co do Webasto... Według mnie to jedna z bardziej niedocenianych opcji i rzadko spotykana nawet w luksusowych autach. Czy jest zbędne?

Miałem w starym Volvo, miałem w f10 i nigdy w tych autach nie skrobałem szyb, czy nie czekałem z utęsknieniem jak temperatura podskoczy we wnętrzu. Jadąc nawet raz czy dwa razy do roku i będąc zobligowanym do drzemki na jakimś mopie nie miałem problemu z tym aby musiał silnik chodzić i mi grzać tyłek... W g32 które tyle co sprzedałem nie było tej opcji i szlak mnie trafiał gdy musiałem zajmować się szybą czy siadać na zimny fotel. Teraz jestem na końcowym etapie zamawiania m340i i ogrzewanie postojowe będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ten sam sprzedawca, ktory powiedzial Ci, ze sobie dokupisz ogrzewane fotele na abonament w swojej iX1? :norty:

Nikt mi niczego nie powiedział, znam to z autopsji. Praktycznie w każdym aucie które posiadam od ponad 10 lat od razu leci ciepłe powietrze. Podobno miałeś tyle bmw a tego nie zauważyłeś? Może bmw to widziałeś ale jedynie u sąsiada na podjeździe?

 

Pan Adam to takie chyba wyrośnięte dziecko

 

Adam to taki człowiek, który przychodzi do restauracji, gdzie podają swietne steaki, po zobaczeniu cennika zamawia sama wodę, po czym siedzi przy wodzie i próbuje obrzydzić na około jedzenie innym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ten sam sprzedawca, ktory powiedzial Ci, ze sobie dokupisz ogrzewane fotele na abonament w swojej iX1? :norty:

Nikt mi niczego nie powiedział, znam to z autopsji. Praktycznie w każdym aucie które posiadam od ponad 10 lat od razu leci ciepłe powietrze. Podobno miałeś tyle bmw a tego nie zauważyłeś? Może bmw to widziałeś ale jedynie u sąsiada na podjeździe?

 

Pan Adam to takie chyba wyrośnięte dziecko

 

Adam to taki człowiek, który przychodzi do restauracji, gdzie podają swietne steaki, po zobaczeniu cennika zamawia sama wodę, po czym siedzi przy wodzie i próbuje obrzydzić na około jedzenie innym :D

 

Raczej przynosi zestaw Mc Donalds i je przy stoliku i śmieje się z pozostałych gości ze jedzą drogie, nieekonomiczne i gorsze jedzenie, skoro Mc Donalds sprzedaje się dziennie w 1,5milionach zestawów, jego produkcja jest nowocześniejsza i bardziej ekonomiczna. Mc Donalds otwiera kolejne lokale, a restauracja oferująca steaki zaspała, bo nie weszła w fastfood, a niedługo slowfood odejdzie na śmietnik historii. Większość gości patrzy z przymróżeniem oka i akceptują odmienne zdanie gościa, bo na swój sposób budzi pewnego rodzaju trudno wytłumaczalna sympatie :) i wierzą że uda się im przekonać gościa restauracji na slowfood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czas zadać pytanie za 100 pkt. Kto z Was chciałby dzisiaj jezdzc autem elektrycznym grzyby nie musiał za zakup i ekspluatacje auta płacić i z jakich powodów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kriss złe domtego podchodzisz. Chcesz odpowiedzi zero jedynkowej a to po prostu kolejny rodzaj napędu z pewnymi wadami oraz zaletami. Jeśli masz wybór to bierzesz pod uwagę dziesiatki czynników a czasami bierze górę chociażby jedynie ciekawość czy chęć spróbowania czegoś nowego. Mam w domu benzynę, jeepa w dieslu, no to będę miał do pary elektryka :D


Swoją droga cos mi mignęło ze tesla chce chyba produkować i sprzedawać pompy ciepła. Samochody, solary, powerwalle, roboty, teraz pompy ciepła. Czy doczekamy się golarki w najbliższej przyszłości? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj w Automaniaku usłyszałem, że Niemcy zrobili badania z których wyszło, że tylko 2 % ludzi jeżących po Niemieckich autostradach jeździ szybciej niż 160 km/h...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Automaniaku usłyszałem, że Niemcy zrobili badania z których wyszło, że tylko 2 % ludzi jeżących po Niemieckich autostradach jeździ szybciej niż 160 km/h...

 

Z czego 90% to Polacy… :D

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Praktycznie w każdym aucie które posiadam od ponad 10 lat od razu leci ciepłe powietrze. Podobno miałeś tyle bmw a tego nie zauważyłeś?

To rozmawiamy teraz o "od razu leci ciepłe powietrze" czy odmrazaniu szyb/ogrzewaniu postojowym? :twisted:

Po co sie kompromitujesz?

Wystaw swoje 530i na dwor na noc.

Rano wez apke BMW, zobacz jaka jest temperatura w srodku auta, wlacz silnik i ustaw ogrzewanie na max i podaj temperature po 5 minutach.

Najlepiej zrob screenshot przed/po i tu wklej dla potomnosci ^^

I pokazesz tutaj wszystkim jak bardzo Ty masz racje a ja sie myle zamiast pisac w kolko te swoje opowiesci z mchu i paproci :cool2:


Druga sprawa o ktorej wypadaloby napisac, to ze zostawianie auta z wlaczonym silnikiem pod nasza nieobecnosc przejdzie jedynie pod wlasnym domem, bo na ulicy jest za to mandat, ale o tym oczywiscie nikt nie wspomina :norty: Samo siedzenie w aucie z wlaczonym silnikiem na postoju powyzej minuty to takze mandat oczywiscie.

https://motofakty.pl/postoj-samochodu-z-wlaczonym-silnikiem-to-wykroczenie/ar/c4-16217755


Trzecia sprawa to taka, ze zeby wlaczyc auto trzeba do niego najpierw wejsc, ja ogrzewanie postojowe wlaczam popijajac w domu kawe a nie jak perweniusz fatyguje sie osobiscie - w koncu na tym polega przeciez premium ^^

 

Może bmw to widziałeś ale jedynie u sąsiada na podjeździe?

Moze byc. A moze ten feature jest tylko dla ludzi ktorzy kupuja nowe BMW, dla tych co kupuja uzywane jest wylaczany? :norty: :norty:

 

Pan Adam to takie chyba wyrośnięte dziecko

Adam to taki człowiek, który przychodzi do restauracji, gdzie podają swietne steaki, po zobaczeniu cennika zamawia sama wodę, po czym siedzi przy wodzie i próbuje obrzydzić na około jedzenie innym :D

Oho, kolejne wycieczki osobiste, nic nowego przy tym poziomie inteligencji i argumentow :norty: :norty:

-------------

 

Dzisiaj w Automaniaku usłyszałem, że Niemcy zrobili badania z których wyszło, że tylko 2 % ludzi jeżących po Niemieckich autostradach jeździ szybciej niż 160 km/h...

Nie moze byc, wedlug tutejszych specjalistow forumowych uslyszymy zaraz, ze takie statystyki sa na pewno zaklamane, 3 nogi statystycznie z psem etc.

A tak ogolnie powinni wziac predkosci weekendowe tylko bo w tygodniu to sie wolniej jezdzi, odliczyc kierowcow Tesli bo na bank zanizaja wyniki no i co ze zmiana turnusu - wtedy na pewno sa korki i stad wolniejsza predkosc :cool2:

----------

 

Raczej przynosi zestaw Mc Donalds i je przy stoliku i śmieje się z pozostałych gości ze jedzą drogie, nieekonomiczne i gorsze jedzenie, skoro Mc Donalds sprzedaje się dziennie w 1,5milionach zestawów

Oj BMFun obnizyles merytorycznie loty strasznie w tym watku, myslalem ze bedziesz trzymal jakis poziom dyskusji bo wiele ciekawych postow napisales w tym watku, szkoda ze zaczynasz slonikowac :roll:

A moze do swojej "cietej" opowiesci bys wzial pod uwage, ze watek zaczalem w styczniu 2020r czyli swiezo po tym, jak Tesla sprzedala ~350 tysiecy samochodow w 2019r przy 2,2 miliona aut BMW?

I powiedz, ktora firma to ten McDonalds w takim wypadku? Czy nie za bardzo pasuje to do Twojej elokwentnej argumentacji?


Hiltona tez uwazasz za McDonaldsa hotelarstwa bo ma siec 7000 hoteli? :norty: :norty:


Brawo Ty :cool2:

Edytowane przez adamjttk

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Adam sam zaczynasz prywatne wycieczki, sprowadzasz rozmowę do poziomu bagna a później odwracasz kota ogonem. Ładne felgi to dla ciebie mus pokazania się przed sąsiadem. Wmawiasz ludziom którzy jeżdżą autami o wartości ładnych mieszkań co komu potrzebne ma podstawie statystyk z de mobile? C mom. Jak dostaniesz ripostę to beczysz jak dziecko.


Zrobiłbym tem test dla ciebie ale nie mam jak. Mrozów już chyba nie ma wiec ci nie pokaże ze z szyb cos spływa a w srodku termometru mie ma, pokazuje temperaturę ale zewnętrzna. Musisz uwierzyć n słowo. Tylna szyba jak i lusterka jest podgrzewane praktycznie w każdym aucie a na przednia po naciśnięciu odpowiedniego przycisku leci ciepłe powietrze. Zgadza się, trzeba odpalić silnik.


Co do tej predkosci to skoro tak piszą w niemieckiej prasie to moze ja mam prżestac jeździć szybciej? Większość ludzi jezdzi starymi rumorami, zarabia niewiele więcej niż wydaje, wiec żeby te badania były jakkolwiek miarodajne powinny być zrobione wśród klientow nowych samochodow Premium. To są osoby które wykładają kasę na te auta i dla nich wyższe przez szybsza jazde o 2-3 litry spalanie przedstawia inna wartość niż dla osoby kupującej drogie auta. Po to kupuje Premium żeby podróżować Premium czyli szybciej, ciszej i wygodniej. W innym przypadku można kupić jakieś seicento i tez dojechać do celu.


Tesla sprzedala 350 tysięcy jednego tak samo wyglądającego modelu w 3 kolorach powinieneś napisać :D do tego sprzedaje panele, powerwalle i zaraz będzie sprzedawać pompę ciepła :D

Edytowane przez słonik40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a wiesz, że zwykle webasto odpalasz z domu pilotem? I auto może stać pod chmurką i zasięg nie będzie uciekał na mrozie ;) na ogrzanie wnętrza pójdzie 0,1l (liczmy 1zł) paliwa przez 10 minut i wsiadasz do ciepłego. Elektryk niby zjada zasięg na mrozie bo dogrzewa baterie - przynajmniej tak twierdzą niektórzy użytkownicy :norty:


Odnośnie wcześniejszego pytania czy kupiłbym elektryka. Jak dla mnie jedyny sensowny elektryk na dzień dzisiejszy to BMW I3 120Ah - w miarę rozsądny zasięg, małe i przestronne jak na takie małe auto - do miasta idealne. Reszta to dla mnie bezsens - albo za duże, za mały zasięg, za drogie jak za to co oferuje.

pamiętam kiedy ostatnio trzymałem gaz w podłodze - a jeżdżę dynamicznie - więc osiągi elektryka spod świateł do mnie nie przemawiają.


Spalinowy daje więcej komfortu zwłaszcza psychicznego.

W trasie wolę jakiś podcast posłuchać, coś przemyśleć: niż stresować się gdzie ładowarka, czy wystarczy zasięgu do ładowarki i ile tam będę stał. W Villach w Austrii widzę miłośników elektryków na ładowarce tesli - często śpią w środku w śpiworach, raz widziałem kolejkę do ładowania bo wszystkie stanowiska zajęte - wakacje były więc też należy wtedy doliczyć jakiś dodatkowy czas na ładowanie.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrobiłbym tem test dla ciebie ale nie mam jak.

Czemu mnie to nie dziwi? :norty:

Wierze w Ciebie slonik, internety/youtube Ci na pewno pomoga, dasz rady udowodnic swoje racje :cool2:

 

Mrozów już chyba nie ma wiec ci nie pokaże ze z szyb cos spływa a w srodku termometru mie ma, pokazuje temperaturę ale zewnętrzna.

Naprawde apka BMW jest tak zacofana ze nie pokazuje temperatury w srodku auta? :roll:

To skad wiedziec kiedy wrocic do auta? Czy dla pewnosci 15 min trzeba czekac?

Powiedz jeszcze, ze nie mozna z poziomu apki bagaznika czy frunka otworzyc? Ok z tym frunkiem zartowalem ^^

Mozna komus zdalnie ta apka BMW otworzyc, uruchomic i pozwolic jechac jak ktos np kluczyk zgubi 300km od domu czy wtedy wybijamy szybe/wzywamy lawete?

 

Musisz uwierzyć n słowo.

Pic or didn't happen jak to mowia.

 

Zgadza się, trzeba odpalić silnik.

Gdzie w tym jakiekolwiek premium?

Czyli zima ubierasz sie, idziesz z domu do auta, odpalasz auto, wracasz, rozbierasz sie, czekasz 5,10,15 min, ubierasz sie znowu i idziesz do nagrzanego auta?

(w sensie nie mowie konkretnie o Tobie bo wiem, ze jestes bogaty i masz garaz, mowie o hipotetycznej osobie jakby co)

Przeciez to nie ma zadnego sensu?

A jak mieszkasz w bloku (ekh, przepraszam, w apartamentowcu) - to biegasz po schodach/jedziesz winda w ta i z powrotem?

A na ulicy wypatrujesz policjantow bo mandat i punkty i wkur*** ludzie dookola?

Rozumiesz o czym mowie?

 

Co do tej predkosci to skoro tak piszą w niemieckiej prasie to moze ja mam prżestac jeździć szybciej?

Nie, to znaczy to co Ci mowie od 600 stron.

Ze elektromobilnosc MA W DUPIE te 2% ludzi (brzydko mowiac).

Nikt za tymi ludzmi sie nie bedzie ogladal, bo ich potrzeby/fanaberie nie sa istotne dla pozostalych 98% ludzi.

Dlatego rozwija sie gesta infrastrukture a nie idzie w 200kWh baterie.


Zeby bylo jeszcze smieszniej, powinni wstawic kolejna statystyke - ilu kierowcow w Niemczech w ogole nie korzysta z autostrad na codzien albo korzysta od wielkiego dzwonu.

Bo tych kierowcow tez nalezaloby ujac w statystyce ogolnej ludzi jezdzacych >160km/h.

I wtedy mowimy na oko o 0,5-1% ogolu?

 

Po to kupuje Premium żeby podróżować Premium czyli szybciej, ciszej i wygodniej.

Ja sie z Toba zgadzam w 100%.

Musk do tego rozwijajac FSD chcialby, zebysmy mogli podrozowac po butelce dobrej whisky - to jest dopiero absolutne premium ^^

Moznaby tez w sumie pokusic sie o jakies regulacje - np kto ma auto max 3 letnie (kupione jako nowe!), koniecznie marki premium - powinien miec uprzywilejowane pasy coby nie musiec wymijac/wyprzedzac plebsu w starych struclach :norty:

-----------

 

Adam, a wiesz, że zwykle webasto odpalasz z domu pilotem?

Wiem, ale ten watek juz chyba zakonczylismy - puenta byla taka, ze podobno ponizej 1% ludzi te webasto wybiera bo nie jest zadna zaleta ani przewaga :norty:

No i do tego nie wiadomo w sumie po co jest w cenniku bo podobno jak sie odpali auto to po 5 min na jalowym i tak jest nagrzane, szyby rozmrozone etc :twisted:

---------------


Upokarzania technologii spalinowej (czy tez juz hybrydowej :D ) ciag dalszy.



7-osobowy rodzinny SUV o aerodynamice kiosku Ruchu, o takiej samej mocy jak supersportowe auto renomowanej firmy (1000 HP), do tego o tone ciezszy, jest tak samo szybki na cwiartke.

Odwiezc dzieci rano do szkoly, zrobic zakupy w Lidlu i na swiatlach nie przegrac z najnowszym 1000 konnym Ferrari - Musk to arcy troll ^^


Pamietam jak przewijala sie tu teza, ze te konie elektryczne slabowite jakies.. :norty:

A tak w ogole to zamiast Ferrari powinna tam byc Rav4 albo Land Cruiser :whistle:

 

52743963168_b4772c6fe2_o.png

 

52743888850_a6721e14ee_o.png

 

---------------------


I z przymruzeniem oka o elektrykach ;)


https://streamable.com/47l6mu

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przynosi zestaw Mc Donalds i je przy stoliku i śmieje się z pozostałych gości ze jedzą drogie, nieekonomiczne i gorsze jedzenie, skoro Mc Donalds sprzedaje się dziennie w 1,5milionach zestawów, jego produkcja jest nowocześniejsza i bardziej ekonomiczna. Mc Donalds otwiera kolejne lokale, a restauracja oferująca steaki zaspała, bo nie weszła w fastfood, a niedługo slowfood odejdzie na śmietnik historii. Większość gości patrzy z przymróżeniem oka i akceptują odmienne zdanie gościa, bo na swój sposób budzi pewnego rodzaju trudno wytłumaczalna sympatie :) i wierzą że uda się im przekonać gościa restauracji na slowfood.

Hahaha, genialne :D


To co Adam, wkleić dla równowagi jak V-klasą upokarzam Teslę? :lol: :lol: :lol:


PS.

Tesla Model X było reklamowane jako najbardziej aerodynamiczny SUV w produkcji na ziemi. Faktycznie cecha typowego kiosku, grunt to postawić na swoim :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o tym upokarzaniu to aż się trzęsę ze śmiechu i zastanawiam czy autor ma więcej niż 10 lat skoro tak się jara jazda po pasach startowych a nie drogach? Może gadamy z dzieciakiem albo botem?

Wczoraj na własne oczy widziałem to upokarzanie jak eqs jechał prawym pasem 100 km/h za tirem. 20letnia fabia w TDI o wartości 5 tys wciągnęła go nosem i poczęstowała dieslowskim smrodem z wydechu. Trzeba mieć mocne nerwy, chyba że potem odreagowują płacząc wieczorem w poduszkę gdy pomyślą na co wydali tyle kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

7-osobowy rodzinny SUV o aerodynamice kiosku Ruchu, o takiej samej mocy jak supersportowe auto renomowanej firmy (1000 HP), do tego o tone ciezszy, jest tak samo szybki na cwiartke.

Odwiezc dzieci rano do szkoly, zrobic zakupy w Lidlu i na swiatlach nie przegrac z najnowszym 1000 konnym Ferrari - Musk to arcy troll ^^

Te same 1000ho wlecze się na autostradzie 120km/h i jest wyprzedzanie przez stare struclę typu corsa czy Hyundai i20. Masz gdzies statystykę ile osób ściga się na światłach zeby porównać do ilości osób jeżdżących >160?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna komus zdalnie ta apka BMW otworzyc, uruchomic i pozwolic jechac jak ktos np kluczyk zgubi 300km od domu czy wtedy wybijamy szybe/wzywamy lawete?

Można.

Wczoraj na własne oczy widziałem to upokarzanie jak eqs jechał prawym pasem 100 km/h za tirem. 20letnia fabia w TDI o wartości 5 tys wciągnęła go nosem i poczęstowała dieslowskim smrodem z wydechu. Trzeba mieć mocne nerwy, chyba że potem odreagowują płacząc wieczorem w poduszkę gdy pomyślą na co wydali tyle kasy.

Wczoraj akurat też wyprzedzałem EQSa na autostradzie i od razu pomyślałem o bezsensowności takiego auta - żałosna idea, drogi i nieprzydatny.

Robiąc trasę 820 km cieszyłem się, że mam wybór i nie muszę kilku godzin więcej w samochodzie/podróży spędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To co Adam, wkleić dla równowagi jak V-klasą upokarzam Teslę? :lol: :lol: :lol:

Wklejaj, nie moge sie doczekac :)

Ja w sierpniu tez nagram kilka filmikow z V-klasy jak bede na wakacjach - ta cisze i kulture silnika dieslowskiego i mocarne GUI ^^

 

Tesla Model X było reklamowane jako najbardziej aerodynamiczny SUV w produkcji na ziemi.

Wiesz, najbardziej fit zawodnik sumo nadal sie srednio nadaje do lekkoatletyki ze tak powiem a jezeli biega tak samo szybko jak profesjonalni lekkoatleci to slabo to wyglada :)

---------------------


Co do filmiku, bo widze ze piecze wytykanie przewagi technologicznej napedu spalinowego nad elektrycznym i ogolnie marka Tesla, mam 3 spostrzezenia:


1. Filmik ma milion wyswietlen w niecale 24h po publikacji - to sie nazywa DARMOWA REKLAMA oraz budowanie legendy marki.

Tesla, w przeciwienstwie do BMW nie musi wydawac zlamanego grosza na reklame, nie musi wykupywac sponsorowanych artykulow w prasie, nie musi sponsorowac wycieczek pseudo dziennikarzom zeby klakierzy pisali pochlebne opinie, nie musi robic cringe reklam LGBT z tanczacymi mniejszosciami zeby zaistniec.

Serio, to juz nawet nie jest smutne, to jest zenujace


Dobry produkt i dobra technologia bronia sie same, hype nakreca sie sam.


2. Ten milion wyswietlen to potencjalny milion klientow ktorzy kiedys beda kupowac auta. Dzieciaki, nastolatki - oczywiscie.

Te dzieciaki, nastolatki kiedys dorosna i po takich filmikach marka Tesla bedzie kojarzyc im sie z jednym - to te auta, ktore sa szybsze od najnowszych Lambo i tak samo szybkie jak najnowsze supersportowe Ferrari. Jakkolwiek infantylne - taki przekaz idzie w swiat. Na takiej wlasnie renomie od dekad jedzie np naped quattro czy legenda MB jako solidnego samochodu ^^


3. Szkoda ze w takich porownaniach od lat nie uswiadczylismy marki BMW, jak to sie mowi - krol jest nagi, na dzisiaj marka ktora zawsze aspirowala do tej "sportowej" - moze sie co najwyzej pochwalic 30" TV, o 5" wiekszym grillem badz kolejnymi 50 kolorami paskow LEDowych z Alibaby w srodku auta - fantastyczna legenda, niech nam zyje jak najdluzej ^^

----------------

 

Adam z tego co pamietam skończyła ci się już łączność Premium i jej nie przedłużyłeś wiec apka tez nic nie zrobisz. Dlaczego wiec piszesz te bzdury? :cool2:

 

Kurcze, musisz miec racje :oops:

Na szczescie dzialala jeszcze dzisiaj rano (pewnie ostatni dzien :cool2: ) wiec zdaze Ci pokazac roznice pomiedzy elektrycznym ogrzewaniem postojowym a "od razu leci ciepłe powietrze" w Twoim spalinowym wehikule.



Na szczescie zaraz podobno bedziesz mial auto elektryczne to zaznasz odrobiny luksusu :cool2:

(skoncentruj sie na czasie i temperaturze, na ogrzewane fotele i kierownice nie patrz, czego oko nie widzi tego sercu nie zal podobno ;P)

 

52744319131_43254e9a2d_o.jpg

 

52744319146_8cb66f4d57_o.jpg

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Adam, wkleić dla równowagi jak V-klasą upokarzam Teslę? :lol: :lol: :lol:

Wklejaj, nie moge sie doczekac :)

Ja w sierpniu tez nagram kilka filmikow z V-klasy jak bede na wakacjach - ta cisze i kulture silnika dieslowskiego i mocarne GUI ^^

 

Tesla Model X było reklamowane jako najbardziej aerodynamiczny SUV w produkcji na ziemi.

Wiesz, najbardziej fit zawodnik sumo nadal sie srednio nadaje do lekkoatletyki ze tak powiem a jezeli biega tak samo szybko jak profesjonalni lekkoatleci to slabo to wyglada :)

---------------------


Co do filmiku, bo widze ze piecze wytykanie przewagi technologicznej napedu spalinowego nad elektrycznym i ogolnie marka Tesla, mam 3 spostrzezenia:


1. Filmik ma milion wyswietlen w niecale 24h po publikacji - to sie nazywa DARMOWA REKLAMA oraz budowanie legendy marki.

Tesla, w przeciwienstwie do BMW nie musi wydawac zlamanego grosza na reklame, nie musi wykupywac sponsorowanych artykulow w prasie, nie musi sponsorowac wycieczek pseudo dziennikarzom zeby klakierzy pisali pochlebne opinie, nie musi robic cringe reklam LGBT z tanczacymi mniejszosciami zeby zaistniec.

Serio, to juz nawet nie jest smutne, to jest zenujace


Dobry produkt i dobra technologia bronia sie same, hype nakreca sie sam.


2. Ten milion wyswietlen to potencjalny milion klientow ktorzy kiedys beda kupowac auta. Dzieciaki, nastolatki - oczywiscie.

Te dzieciaki, nastolatki kiedys dorosna i po takich filmikach marka Tesla bedzie kojarzyc im sie z jednym - to te auta, ktore sa szybsze od najnowszych Lambo i tak samo szybkie jak najnowsze supersportowe Ferrari. Jakkolwiek infantylne - taki przekaz idzie w swiat. Na takiej wlasnie renomie od dekad jedzie np naped quattro czy legenda MB jako solidnego samochodu ^^


3. Szkoda ze w takich porownaniach od lat nie uswiadczylismy marki BMW, jak to sie mowi - krol jest nagi, na dzisiaj marka ktora zawsze aspirowala do tej "sportowej" - moze sie co najwyzej pochwalic 30" TV, o 5" wiekszym grillem badz kolejnymi 50 kolorami paskow LEDowych z Alibaby w srodku auta - fantastyczna legenda, niech nam zyje jak najdluzej ^^

----------------

 

Adam z tego co pamietam skończyła ci się już łączność Premium i jej nie przedłużyłeś wiec apka tez nic nie zrobisz. Dlaczego wiec piszesz te bzdury? :cool2:

 

Kurcze, musisz miec racje :oops:

Na szczescie dzialala jeszcze dzisiaj rano (pewnie ostatni dzien :cool2: ) wiec zdaze Ci pokazac roznice pomiedzy elektrycznym ogrzewaniem postojowym a "od razu leci ciepłe powietrze" w Twoim spalinowym wehikule.



Na szczescie zaraz podobno bedziesz mial auto elektryczne to zaznasz odrobiny luksusu :cool2:

(skoncentruj sie na czasie i temperaturze, na ogrzewane fotele i kierownice nie patrz, czego oko nie widzi tego sercu nie zal podobno ;P)

 

52744319131_43254e9a2d_o.jpg

 

52744319146_8cb66f4d57_o.jpg

 

Zastanawiałeś się ile % ludzi robi szybkie trasy to teraz czekam na badania ile % ludzi jeździ po pasach startowych? Mógłbyś podesłać takie dane? Ile razy sam tam jeździłeś? Dawaj, wtedy uznam że jesteś partnerem do jakiejkolwiek dyskusji, bo na razie to równie dobrze można rozmawiać ze ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dawaj, wtedy uznam że jesteś partnerem do jakiejkolwiek dyskusji, bo na razie to równie dobrze można rozmawiać ze ścianą.

Halo, ale to Ty dzwonisz? :duh:

Nie musze byc Twoim partnerem do zadnej dyskusji kolego, nie chcesz to nie pisz, idz na inny watek, jest tutaj ich pelno na forum.

Jezeli chcesz cos wkleic, jakies statystyki, dane o ktorych chcesz podyskutowac to sie wysil, poszukaj i zaprezentuj a nie jak jakis roszczeniowy millenials oczekujesz wszystkiego podanego na tacy :duh:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.