Skocz do zawartości

ANDROID AUTO bezprzewodowy trafi do BMW już w Lipcu


KrzychoM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej,


być może głupie pytanie.

Będę wymieniał telefon i nie wiem czy z punktu widzenia BMW lepiej sprawdza się Apple czy Android (Digital Key, Android Auto itd)

Ma ktoś jakieś doświadczenia


Czy też może bez różnicy - zapewne najbardziej możliwe.


(telefon służbowy - tak też kwestia ceny/opłacalności jest nieistotna. Tak samo jak inne kwestie w różnicach między systemami, bo używam telefonu jedynie do Internetu, do dzwonienia i do samochodu właśnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania Apple czy Android to chyba zdecydowanie Apple... po prostu AppleCarPlay w BMW działa od razu bez specjalnego ustawiania i konfigurowania, bez dopasowywania wersji softu samochodu z wersją softu telefonu... :mrgreen: :duh:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podłączę się pod temat. Od grudnia 2020 użytkuję nowe G20 (wyprodukowane w listopadzie) bez nawigacji. Zamówiłem takie bez navi z premedytacją :) Aczkolwiek liczę na to, że skoro w moim modelu jest OS7 oraz antena WiFi (tak mi się wydaje, ponieważ w opcjach aplikacji jest możliwość pobierania aplikacji właśnie przez WiFi telefonu) to BMW wpadnie na pomysł, żeby wystawić w sklepie aplikację AndroidAuto. Przecież to dla nich czysta kasa, a system to obsługuje. Obecnie czekam na aktualizację telefonu do Android11 (tylko takie są obsługiwane przez BMW, wersja 10 tylko kilka modeli) i spróbuję sparować od nowa telefon żeby zobaczyć czy się coś nowego nie pojawi. Jeśli nie, to wtedy mail do BMW. Jak to nie przyniesie efektu, to może będzie możliwość zakodowania AA poza ASO.

 

Przeglądam temat i jestem ciekaw czy udało się sparować telefon?


Rozumiem, że w Twoim BMW nie masz żadnej nawiagacji czyli małej (6C3 - pakiet Connected Professional) i dużej (6U2 - BMW Live Cocpit Plus z systemem nawigacyjnym)?


Ciekaw jestem czy faktycznie w modelch bez małej i dużej nawigacji jest antena WIFI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
^^ tak, potwierdzam. Nie mam żadnej navi.

W dalszym ciągu nie mam Android11 na telefonie, czekam na aktualizację od Samsunga. Także nic nowego w temacie z mojej strony.

 


Możesz AA na telefonie uruchomić w trybie programisty i włączyć ręcznie łączenie bezprzewodowe. U mnie w Huawei p20 poszło a tak max był android 10;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz AA na telefonie uruchomić w trybie programisty i włączyć ręcznie łączenie bezprzewodowe.

 

Ten watek i to zdanie swietnie obrazuje gdzie BMW jest ze swoim softem w 2021r.

Juz widze tych lekarzy czy innych architektow, ludzi wiecznie zapracowanych jak probuja polaczyc swoj najnowszy smartphone za 5k z ich BMW za 300-400k - "tryb programisty" etc :twisted:

Jak boga kocham - jak trudne moze byc dla BMW zaimplementowanie poprawnie dzialajacego AA czy obslugi glosowej po polsku :mad2:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz AA na telefonie uruchomić w trybie programisty i włączyć ręcznie łączenie bezprzewodowe.

 

Ten watek i to zdanie swietnie obrazuje gdzie BMW jest ze swoim softem w 2021r.

Juz widze tych lekarzy czy innych architektow, ludzi wiecznie zapracowanych jak probuja polaczyc swoj najnowszy smartphone za 5k z ich BMW za 300-400k - "tryb programisty" etc :twisted:

Jak boga kocham - jak trudne moze byc dla BMW zaimplementowanie poprawnie dzialajacego AA czy obslugi glosowej po polsku :mad2:

 

Ci lekarze czy architekci kupią sobie Japko po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

do japka trzeba dojrzeć mentalnie i finansowo , ja jeszcze nie dojrzałem.. mentalnie , dlatego kupiłem Oppo :P

z innej beczki , mając najdroższy system łączności ze smartfonem w G20, czy jest możliwość żeby miły głos odczytał treść smsa który przychodzi na telefon w trakcie jazdy ?

pytam bo ostatnio jechałem Oplem Mokka chyba z 2014r jako pasażer , i byłem zachwycony ta funkcją - miły damski głos który czytał treść smsa łącznie z ę i ą lepiej ode mnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podobno nic z tego bo Polski to peryferia dla BMW. To jest krok do tyłu w komforcie, brak wybierania głosem i SMS.

 

Tutaj jestem za rozwiazaniami systemowymi na poziomie urzedowym.

Jezeli takie Audi czy Opel maja komendy glosowe piekna polszczyzna - to znaczy ze BMW ma Polskich klientow po prostu w du&^%.

Urzednicy powinni to WYMUSIC na producencie - nie podoba sie - to wypier&^% z polskiego rynku.

Jestem pewny, ze w kilka tyg. by to ogarneli jezeli docisnieto by srube.

Gdzie te czasy, ze trzeba walczyc o klienta, swiat stanal na glowie.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nic z tego bo Polski to peryferia dla BMW. To jest krok do tyłu w komforcie, brak wybierania głosem i SMS.

 

Tutaj jestem za rozwiazaniami systemowymi na poziomie urzedowym.

Jezeli takie Audi czy Opel maja komendy glosowe piekna polszczyzna - to znaczy ze BMW ma Polskich klientow po prostu w du&^%.

Urzednicy powinni to WYMUSIC na producencie - nie podoba sie - to wypier&^% z polskiego rynku.

Jestem pewny, ze w kilka tyg. by to ogarneli jezeli docisnieto by srube.

Gdzie te czasy, ze trzeba walczyc o klienta, swiat stanal na glowie.

To jest wada produktu na Polskim rynku, wada zgodnie z przepisami urzędowymi.

ps. Alfa Romeo ma już od co najmniej 7 lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten watek i to zdanie swietnie obrazuje gdzie BMW jest ze swoim softem w 2021r.

Juz widze tych lekarzy czy innych architektow, ludzi wiecznie zapracowanych jak probuja polaczyc swoj najnowszy smartphone za 5k z ich BMW za 300-400k - "tryb programisty" etc :twisted:

Najnowszy smartphone ma najnowszego Androida i oficjalną obsługę wireless Android Auto. Lekarz nie musi się bawić ukrytymi opcjami.

 

Jak boga kocham - jak trudne moze byc dla BMW zaimplementowanie poprawnie dzialajacego AA

Tego nie wiemy, bo o ile wiem, nie ma publicznie dostępnej specyfikacji protokołu.

Jeśli tu też czepiasz się opcji developerskich, to jest to kwestia Androida, a nie BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli tu też czepiasz się opcji developerskich, to jest to kwestia Androida, a nie BMW.

 

Powiem Ci szczerze, ze malo mnie interesuje czyja to wina, jaka jest wersja software w tel. czy w aucie etc.

Sa 2 glowne standardy telefonow obecnie - te z ios i te z androidem.

I od firmy motoryzacyjnej, ktora sprzedaje 2 miliony aut rocznie oczekuje, ze ich auta beda bezproblemowo wspolpracowaly z oboma standardami - mam na mysli wspolczesne telefony (powiedzmy z ostatnich 4-5 lat).


Jezeli inni producenci potrafia to zrobic (nawet w autach 2-3x tanszych) to znaczy ze to BMW jednak nie ogarnia.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli inni producenci potrafia to zrobic (nawet w autach 2-3x tanszych) to znaczy ze to BMW jednak nie ogarnia.

A inni producenci (w większości), których tak chwalisz, nie ogarniają bezprzewodowego Android Auto.


BMW weszło w Andoid Auto / CarPlay stosunkowo późno (duży minus ode mnie) i pewnie z tego względu postawili na nowszą technologię (bezprzewodową). Jasne, że mogliby zrobić to dodatkowo przewodowo. Widocznie się nie opłacało.

Ludzie wymieniają telefony często, użytkownicy BMW pewnie szczególnie. Za rok większość właścicieli BMW z telefonem z Androidem będzie miała Androida 11 lub nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz AA na telefonie uruchomić w trybie programisty i włączyć ręcznie łączenie bezprzewodowe.

 

Ten watek i to zdanie swietnie obrazuje gdzie BMW jest ze swoim softem w 2021r.

Juz widze tych lekarzy czy innych architektow, ludzi wiecznie zapracowanych jak probuja polaczyc swoj najnowszy smartphone za 5k z ich BMW za 300-400k - "tryb programisty" etc :twisted:

Jak boga kocham - jak trudne moze byc dla BMW zaimplementowanie poprawnie dzialajacego AA czy obslugi glosowej po polsku :mad2:

 

Ci lekarze czy architekci kupią sobie Japko po prostu.

 

Mam Samsunga SG20 z Android 11.Wcześniej używałem Iphone 7.Korzystałem z Carplay jak i AA i uważam ,że jeden i drugi system działa do d...

Przerywa w tych samych miejscach na trasie Carplay i AA (w tym samym aucie-G30 530E).

Przestaje bez powodu odtwarzać ze Spotify czy też Youtube Music Premium.Albo też odtwarza ,czas utworu upływa a na głośnikach cisza.Na AA obcina dynamikę muzyki po kilku sekundach od uruchomienia apki.I tak dalej i.t.p Mógłbym jeszcze długo wymieniać.

Oczywiście brak polskiego języka w komendach głosowych samochodu to żenada.Nawet jak ostatnio byłem w serwisie to obsługujący mnie Pan przyznał się ,że ma brata pracującego w VAG i tam cały infotaiment działa bez zarzutu i nie rozumie polityki BMW z tym zakresie.


Panowie (i Panie) z BMW obudźcie się i poprawcie to bo na razie furki się ładnie sprzedają ale w nowoczesnych samochodach rozwiązania informatyczne mają coraz większe znaczenie i przyjdzie taki czas, że klienci z tego powodu wybiorą inną markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Panowie (i Panie) z BMW obudźcie się i poprawcie to bo na razie furki się ładnie sprzedają ale w nowoczesnych samochodach rozwiązania informatyczne mają coraz większe znaczenie i przyjdzie taki czas, że klienci z tego powodu wybiorą inną markę.

 

Ja tego nie sprawdziłem ale gdybym wiedział przed zamówieniem to bym nie kupował :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie w G20 z grudnia 2019 330i też niestety przerywa. W ASO wgrywali mi najnowszy soft z 3/2021 ale wciąż bez zmian.

Myślałem że to problemy z Androidem, bo mam Samsunga S10+. Próbowałem też z tabletem Samsung S5e.

Wrzuciłem video na youtube i w komentarzu ktoś napisał, że niestety Apple CarPlay rozłącza się tak samo, smutna sprawa :/

YouTube:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być coś z softem lub hardware konkretnych egzemplarzy ponieważ pod moje G21 podpinałem Huawei p20 po AA z ustawieniami programisty oraz iPhone 12 i wszystko działa poprawnie. Jedyny mankament to brak netu przez chwilę pod domem ale wydaje mi się że to problem łapania jeszcze sieci Wi-Fi domowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Panowie (i Panie) z BMW obudźcie się i poprawcie to bo na razie furki się ładnie sprzedają ale w nowoczesnych samochodach rozwiązania informatyczne mają coraz większe znaczenie i przyjdzie taki czas, że klienci z tego powodu wybiorą inną markę.

 

Ja tego nie sprawdziłem ale gdybym wiedział przed zamówieniem to bym nie kupował :nienie:

U mnie podobnie, brak Polskiej obsługi mnie wnerwia. I jak na auto za 300k to słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przygody z nówką :) może komuś się przyda: Android Auto działa tylko wtedy gdy jest połączenie bluetooth i wifi z autem. Niektóre telefony nie logują się do wifi auta automatycznie, trzeba sprawdzać :cry: też wyświetla że nie ma internetu przez tą sieć - trudno. Ale dlaczego telefon nie widzi wtedy internetu? Czy jest jakaś koncepcja? Przecież powinien przejść na LTE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przygody z nówką :) może komuś się przyda: Android Auto działa tylko wtedy gdy jest połączenie bluetooth i wifi z autem. Niektóre telefony nie logują się do wifi auta automatycznie, trzeba sprawdzać :cry: też wyświetla że nie ma internetu przez tą sieć - trudno. Ale dlaczego telefon nie widzi wtedy internetu? Czy jest jakaś koncepcja? Przecież powinien przejść na LTE.

 


Mnie AA lub telefon po połączeniu pytał czy chce korzystać z internetu z tej sieci BMW

Trzeba odpowiedzieć nie i powinno ciągnąć net z LTE. No chyba że ktoś chce płacić abonament za hot spot wifi w samochodzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.