Skocz do zawartości

G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, dpassent napisał(a):

U mnie w M340i LCI z zeszlego roku jest elektryczne. To mild-hybrid. WIele razy odpalalem w garazu w ktorym mam maks 12 stopni zima i zadnych spalin nie bylo...

No wlasnie o takie M340i LCI pytam. Dzieki! 

Czyli nie ma problemu z odpalaniem w jakims garazu czy komus pod oknem w zimie. Dorzucam to do listy must-have, bo teraz auto pod chmurka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karlos91 napisał(a):

No wlasnie o takie M340i LCI pytam. Dzieki! 

Czyli nie ma problemu z odpalaniem w jakims garazu czy komus pod oknem w zimie. Dorzucam to do listy must-have, bo teraz auto pod chmurka. 

Jedyne co moze sie przydazyc to to ze bateria nie bedzie odpowiednio doladowana i wtedy appka i cale webasto pokaze srodkowy paluszek... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 minuty temu, fpopek napisał(a):

A w G20 nie jest przypadkiem tak jak u mnie, że mild hybrid ma spalinowe ogrzewanie postojowe a plug-in elektryczne?

Plug-In na pewno elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, fpopek napisał(a):

A w G20 nie jest przypadkiem tak jak u mnie, że mild hybrid ma spalinowe ogrzewanie postojowe a plug-in elektryczne?

To jeszcze raz. Przez cala zime w moim garazu przy domu uzywalem webasto. Nie zauwazylem spalin, przy wsiadaniu dmuchawy dzialaly a silnik nie. Stad wniosek ze jest elektryczne. M340 LCI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pod chmurą, jak rano działa weba sto to przy masce czuć delikatne spaliny. Ale jest ich mało. 

Możliwe że przy temperaturach powyżej 10st C tylko dogrzewa elektrycznie, lub bardzo mało spalinówką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 23:39, mario79 napisał(a):

Wklejam linka do mojej wstępnej specyfikacji:

https://configure.bmw.pl/pl_PL/summary/G20/41FF/FKGNL,P0C31,S01CB,S01CE,S01DF,S01G0,S0230,S0258,S02PA,S02T4,S02TB,S02VB,S02VF,S02VL,S0302,S0420,S0428,S0430,S0431,S0459,S0465,S0481,S0488,S0491,S0493,S0494,S04LN,S04NE,S04UR,S0534,S0548,S05AC,S05AQ,S05AS,S05DA,S05DC,S05DF,S05DM,S0654,S0688,S06AE,S06AF,S06AK,S06C3,S06NX,S06U2,S06VB,S06WC,S0710,S0715,S0754,S0760,S0775,S07CH,S07M9,S07NH,S0851,S0879,S08EK,S08KA,S08R9,S08TF,S08WM,S08WQ,S08WT?expanded=true

W specyfikacji zawarłem na razie to, co jest dla mnie istotne (np. systemy asystujące - jeżdżę  sporo ekspresówkami, HK - wiadomo ;), zawieszenie adaptacyjne - jeżdżę również dosyć często po dziurawych mazurskich i górskich drogach). Zależy mi szczególnie na informacji co do takich opcji, co do których z użytkowania wiecie, ze warto było wziąć (reflektory adaptacyjne? ).

Zdecydowanie idę w stronę M340i - w standardowym wyposażeniu ma już to, co i tak dorzucałbym do 330i a wtedy przepaść cenowa nie jest tak wielka 😉

Będę wdzięczny za dodatkowe rady. 

Na dniach będę zamawiał auto 🙂 

I w nawiązaniu do moich wcześniejszych pytań dot. wyposażenia mam jeszcze prośbę o radę - dorzuciłem szyby o zwiększonej izolacji akustycznej i zastanawiam się jeszcze nad fotelami - tj. czy warto iść w fotele M ? Te które są w podstawie wydają mi się całkiem wygodne w codziennym użytkowaniu (nie będę jeździł tylko sam, często z dzieciakami-nastolatkami). I drugie pytanie dot. pokrycia foteli - jak sprawuje się ta alcantara z podstawy? Bo osobiście kolorystycznie do niebieskiego Portimao pasuje mi Vernasca Oyster (lub Vernasca Cognac w przypadku foteli M), a alcantara jest tylko czarna i nie wiem czy nie za bardzo ponuro jest wtedy we wnętrzu auta. Chociaż jestem pewien, że na lato alcantara to jednak lepszy wybór ;). 

I kwestia ceny - utargowałem rabat 12% (przy 330i dawali 10%), ceramikę za 1 zł i 20% na koła zimowe. Czy macie wiedzę, czy obecnie da się coś więcej ugrać? I ostatnie banalne pytanie - czy jak będzie położona ceramika, to będzie można położyć na maskę folię?

pozdrawiam i będę wdzięczny za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

20% na koła zimowe czyli ile finalnie?

Ja 2 lata temu za 18" z Pirelli zapłaciłem 6 tyś 

 

Jeśli chodzi o rabat to nie mam pojęcia, obecnie się to chyba zmieniło 100x 😉

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele alcantara pewnie na pierwszy strzał najwygodniejsze i to że wentylowane robi pewnie dużą różnicę vs skóra zwłaszcza w upalne dni. Mimo wszystko poszedłem w Mki. Pewnie podczas gorącego lata nie będzie idealnie ale to będą pojedyncze przeloty. Natomiast to jak się w nich siedzi, regulacje i jak wyglądają... Na pewno bym się przejechał z dwa razy na Twoim miejscu. Ludzie piszą o nich dziwne rzeczy, że megatwarde itd... nic takiego podczas dwóch jazd nie poczułem. Każdy czuje inaczej. Koledzy dpassent i GDX4 są zadowoleni i to co napisali też mi pomogło w decyzji 😀 Miłego doomania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawostka:

1) W Turcji 320i to silnik 1.6 - https://www.bmwblog.com/2022/09/12/2023-bmw-3-series-turkey-small-engine/  ; wlasnie do tego prowadza nieprzemyslane regulacje prawne... 

2) W DE konfigurator Apliny D3 Touring startuje od ok. 79k Euro: https://www.alpina-configurator.com/de/ ; podstatowe M340d Touring to ok 75k Euro

Aplina B3 to juz wydatek rzedu 90k Euro i ma 495 koni; a M3 startuje od 101k Euro. 

Nie sa to kosmiczne roznice, jesli komus znudzilo sie po prostu "zwykle" BMW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja uzyskałem rabat 13% w dniu 27-11-2018 r. czyli jakieś 4 miesiące przed premierą G20 w Polsce. Obecnie konfigurowałem G15 840i do produkcji na rabacie 23%. Podane 2 rabaty uzyskałem w 2 różnych salonach, mam w historii BMW 2 wcześniej kupione auta, nie jestem klientem flotowym. 

Wg. mnie warto rozmawiać 😄 Na nową 3ke uważam, że bez problemu można osiągnąć rabat min 15% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, Sileo napisał(a):

Ja uzyskałem rabat 13% w dniu 27-11-2018 r. czyli jakieś 4 miesiące przed premierą G20 w Polsce. Obecnie konfigurowałem G15 840i do produkcji na rabacie 23%. Podane 2 rabaty uzyskałem w 2 różnych salonach, mam w historii BMW 2 wcześniej kupione auta, nie jestem klientem flotowym. 

Wg. mnie warto rozmawiać 😄 Na nową 3ke uważam, że bez problemu można osiągnąć rabat min 15% 

Z tym bez problemu bym polemizowal, salony pojda na reke stalym klientom i dadza rabat w zaleznosci od mozliwosci 12-25% 

Ale gro ludzi jednak kupuje na rabacie 0-10% i ciezko jest to przeskoczyc... 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabat 23% (dokładnie 22,84)  na serie 8 w salonie telefonicznie, w którym nigdy nie byłem. 

Kluczowy jest moment składania zamówienia np koniec kwartału itp. Żeby była jasność, za 470 k brutto stoi 840i z 2021 roku w salonie we Wrocławiu używana z przebiegiem poniżej 10k. Więc nie dajcie sobie mówić, że się nie da. Polecam gościa na IG Michał Wierzchołowski broker samochodów - mnie na serie 8 zaoferował 19%. 

Na pytanie czy podobny rabat dostane na inne modele - odpowiedź "będziemy walczyć o najlepszy rabat w Polsce dla Pana, jak ma Pan inne oferty podesłać zrobimy min. 1 % w dół" 

takNaSzybko.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 13:07, dpassent napisał(a):

To jeszcze raz. Przez cala zime w moim garazu przy domu uzywalem webasto. Nie zauwazylem spalin, przy wsiadaniu dmuchawy dzialaly a silnik nie. Stad wniosek ze jest elektryczne. M340 LCI. 

Dziwne, jesteś pewien że te dmuchawy to nie był właśnie silnik (a może raczej palnik) od ogrzewania postojowego? Webasto używa tak niewiele paliwa i jest tak ciche, że w garażu można sie nie zorientować. W 430i cabrio z bieżącego roku które jest w domu na pewno jest klasyczne, spalinowe webasto. Owszem, to nie mild hybrid, ale nie bardzo widzę techniczne różnice w mild hybrid żeby miało być tam jakieś elektryczne ogrzewanie postojowe.. Ciekawe.

Edytowane przez pawel934

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawel934 napisał(a):

Dziwne, jesteś pewien że te dmuchawy to nie był właśnie silnik (a może raczej palnik) od ogrzewania postojowego? Webasto używa tak niewiele paliwa i jest tak ciche, że w garażu można sie nie zorientować. W 430i cabrio z bieżącego roku które jest w domu na pewno jest klasyczne, spalinowe webasto. Owszem, to nie mild hybrid, ale nie bardzo widzę techniczne różnice w mild hybrid żeby miało być tam jakieś elektryczne ogrzewanie postojowe.. Ciekawe.

Nie wiem. Mam tak w instrukcji. NIe czuje grama paliwa, garaż mam mały (2 samochody, to nie jest garaż pod blokiem). 

8913D3E2-EF7E-4E30-956B-666A5E88CCB8 copy.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sileo napisał(a):

Wg. mnie warto rozmawiać 😄 Na nową 3ke uważam, że bez problemu można osiągnąć rabat min 15% 

Raczej nie ma szans na 15% ot tak, bo chcemy i negocjujemy, zamawiałem w lutym i rabat wszędzie max to 12%. Ja na flotę i po znajomości dostałem więcej, ale przy tym musiałem podpisać dokumenty, że przez pół roku auta nie sprzedam, przesyłałem skany dowodów rejestracyjnych innych samochodów itp. W moim rabacie salon uwzględnił już swój bonus za wolumen sprzedaży. Na M3 pracownik salonu dostał jeszcze mniejszy rabat.

Fakt - na koniec danego kwartału  salony są bardziej skore do rabatów.

Nie można sugerować się innymi modelami - na każdy model mają inne możliwości. Pewnie za jakiś czas na G20 będą większe rabaty, szczególnie jak będzie wychodził nowy model, ale na tą chwilę tak to wygląda, a G20 to model, który sprzedaje się, jak ciepłe bułeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, dpassent napisał(a):

Nie wiem. Mam tak w instrukcji. NIe czuje grama paliwa, garaż mam mały (2 samochody, to nie jest garaż pod blokiem). 

8913D3E2-EF7E-4E30-956B-666A5E88CCB8 copy.jpeg

To się zgadza z zasadą działania klasycznego ogrzewania postojowego, natomiast nie wyklucza tego co napisałem.

Działanie ogrzewania postojowego (rozprowadzenie ciepłego powietrza, napęd wiatraków, uruchomienie/wyłączenie ogrzewania postojowego) - do tego właśnie ogrzewanie postojowe bierze zasilanie z akumulatora pojazdu. Samo wytworzenie ciepła jest realizowane przez palnik webasto zasilany paliwem. Nie piszę tego absolutnie żeby się kłócić, a jedynie zaciekawiło mnie jakieś nietypowe rozwiązanie, jednak wszystko wskazuje na to, że to klasyczne rozwiązanie zasilane paliwem.. Z resztą nawet poniżej fragmentu zaznaczonego przez Ciebie jest informacja, że do ogrzewania postojowego potrzebny jest określony poziom paliwa w zbiorniku. 

Edytowane przez pawel934

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel934 napisał(a):

To się zgadza z zasadą działania klasycznego ogrzewania postojowego, natomiast nie wyklucza tego co napisałem.

Działanie ogrzewania postojowego (rozprowadzenie ciepłego powietrza, napęd wiatraków, uruchomienie/wyłączenie ogrzewania postojowego) - do tego właśnie ogrzewanie postojowe bierze zasilanie z akumulatora pojazdu. Samo wytworzenie ciepła jest realizowane przez palnik webasto zasilany paliwem. Nie piszę tego absolutnie żeby się kłócić, a jedynie zaciekawiło mnie jakieś nietypowe rozwiązanie, jednak wszystko wskazuje na to, że to klasyczne rozwiązanie zasilane paliwem.. Z resztą nawet poniżej fragmentu zaznaczonego przez Ciebie jest informacja, że do ogrzewania postojowego potrzebny jest określony poziom paliwa w zbiorniku. 

No to w takim razie dziala to na tyle git ze nie czuje spalin w malym garazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Randall napisał(a):

Masz w vin ogrzewanie postojowe? Nad czym tu debatować 😀

No oczywiscie ze mam... Debata jest czy smrodzi czy nie smrodzi :) Zreszta juz nie wazne - nawet jak smrodzi to IMO smrodzi malo :)  EOT :)

Edytowane przez dpassent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.