Skocz do zawartości

E90 Światła do jazdy dziennej


Asemka

Rekomendowane odpowiedzi

Co dowodzi, że mamy nie przeszkolonych policjantów, według mnie powinni zabierać dowody z miejsca i karać najwyższymi madatami za xenony z allegro, bo to przeszkadza innym uczestnikom ruchu. Jeśli chodzi o te nasze dzienne na długich to też nie jest legalne rozwiązanie, ale nikt się do tego nie doczepi bo nikomu to nie utrudnia ruchu.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie zatrzymali 2 razy juz i do swiatel sie nikt nie doczepial . Na drodze jeszcze nie mialem takiej sytuacji . hmm dziwne. Ale na tyle jezdzenia po 1szej sytuacji bym sie jakos nie przejmowal zbytnio.

 

 

Pewnie, że olałem.

 

 

Co dowodzi, że mamy nie przeszkolonych policjantów, według mnie powinni zabierać dowody z miejsca i karać najwyższymi madatami za xenony z allegro, bo to przeszkadza innym uczestnikom ruchu. Jeśli chodzi o te nasze dzienne na długich to też nie jest legalne rozwiązanie, ale nikt się do tego nie doczepi bo nikomu to nie utrudnia ruchu.

 

Pzdr

 

Prawda, tak samo jak wszystkich na źle ustawionych światłach, bez świateł, z czerwonymi tylnymi kierunkowskazami (wersje US), jeżdżących na halogenach w dzień, ledowych wieśniackich pasków z allegro.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiem Wam, że od momentu aktywacji DRL dopiero niedawno jak wracałem z Wawy 'zwrócono' mi uwagę przez cb, od gościa który jechał przede mną, że dlaczego jadę na długich, żebym zmienił na mijania.. Ja do niego, że to są dziennie, itd.. A on aha, ale że razi, że za wysoko świecą... To mu mrugnąłem długimi i przyznał rację. Później opowiedział, że mu pan policjant chciał dowód zabrać za to, że światła w pozycji 0 świeciły za wysoko.. ;) - no i sobie pożyczyliśmy szerokości i tyle :8) . Pierwsza taka uwaga właściwie. Wcześniej nikt mi uwagi nie zwracał, często słyszę np. żebym włączył światła jak ktoś za mną jedzie :).

 

Zobaczymy jak na przeglądzie na to będą patrzeć, przegląd w grudniu.

 

Pzdr.

 

dlatego ja po jednym dniu używania DRL wyłączyłem to w cholere. Moim zdaniem światła DRL świecą za mocno, w Audi świecą słabiej dokladnie tak jak powinny czyli z daleka cieżko odróżnić czy auto ma DRL czy mijania. W E90 zastanawiasz się czy auto jedzie na jakichś dziwnych DRL czy na długich. Gdyby była możliwość przyciemnienia jeszcze w większym % to byłoby ok

 

Drugą sprawą jest jeszcze ustawienie samego odbłyśnika w lampie. O ile jeden z odłysników od długich świecił mi jak trzeba tak drugi ciut za wysoko (mijania ustawione idealnie) a odbłyśników od długich sie odrębnie nie ustawia.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie stojąc 13m od auta, odbłyśnik od pasażera wali po oczach a z daleka to wygląda jakbym miał włączone długie i na dodatek są blisko siebie co nie wygląda zbyt fajnie, w audi jest to fajnie rozwiązane, z tym, że tam są lampy, ktore pozwalają to stosować i auto wyjechało z fabryki na takowych DRLACH. Ale lepszy rydz niż nic.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no generalnie to ja na to nie narzekam, tylko mówie jakie są wady, ale nie wydaje mi się żeby to aż tak oślepiało żeby się nie dało jechać, jeśli komuś zależy na oszczędzaniu odbłyśników xenona to jak najbardziej polecam, lepsze to jak paski z allegro naklejone na zderzak. ( według mnie oczywiście )

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem zwykłe żarówki w ringach na ledy ( troche się z tym gimnastykowałem ale i tak musiałem to zmienić gdyż miałem jedną przepaloną ) . Swiecą na tyle jasno ,że używam ich jako dziennych . Miałem kilka kontroli i nigdy nie powiedziano mi że poruszam się na postojówkach . Kupiłem te po 220 zł a nie po 140 i może dlatego świecą jeśniej :D . Myslę ,że to wystarczy i nie trzeba nic programować czy ingierować w program itp.
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę to większość z WAS narzeka na ten dings....

 

Więc może rzeczywiście lepiej tego nie włączać....

 

Pozdro

 

Natek narzeka od poczatku watku :D . Nie wiem na co tu narzekac ? Serio ... 14kkm jezdze na dziennych , uwag brak . Nikt mi z przeciwka nie mruga , nikt mnie nie wyklina i nikt mi nie macha ze cos nie halo. Zreszta... plusy i "ewentualne" minusy kazdy musi ocenic sobie sam . ja napewno nie bede wylaczal bo jest :cool2:

 

p.s. Ledy jak jada za mna tez mnie raza :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz włączyć zwykłe światła mijania.

 

Wiem o tym doskonale, tylko wnerwia mnie fakt wymiany po jakimś czasie xsenona, ale cóż zrobić......

 

Ty masz u siebie włączone...? - też jesteś z bielska jak widzę...

Tak, aktywowałem w zeszły piątek. Sprawują się świetnie.

Polecić do tej operacji mogę kolegę Asemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku tego że koderzy są daleko postanowiłem się sam pobawić NCS-em. Mam prośbę czy któryś ze specjalistów podpowiedziałby które pozycje trzeba zmienić w FRM aby aktywować światła. Na forach znalazłem ale do e46 i e39 min to

DRL_DIMMUNG - ściemnienie też brak

wert_02

TAGFAHRLICHT_ECE Uatywnienie funkcji świateł do jazdy dziennej

aktiv

GED_FL_ALS_DRL Używanie świteł długich jako świateł do jazdy dziennej - tego nie nalazłem

aktiv

 

 

 

a jak to się ma w e90 2006 :modlitwa:

sa jakieś

DRL_V_GEDIMMT

DRL_WERT_DIMMUNG

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, aktywowałem w zeszły piątek. Sprawują się świetnie.

Polecić do tej operacji mogę kolegę Asemka.

 

Kolegę "asemka" - sobie daruję - już się z nim umawiałem, nie doszło do spotkania - nie pojawił się, ale za to się odezwał po 2 tygodniach, nie wnikam co było przyczyną, ale powinien zadzwonić, bądź napisać maila.... - a tak niestety, napisał tylko sms że jak chcę to możemy się spotkać...??? - ale przecież już się raz umawiałem, i co zaś miałem kwitnąć na stacji pół godziny - wybacz, szkoda mojego czasu na coś takiego, wolę się umówić z kimś konkretnym, nawet jeśli trzeba będzie podjechać do krakowa.... - ale nie o tym miałem pisać.

 

Może byśmy się spotkali na jakiejś kawie, z chęcią bym zobaczył na żywo jak to wygląda u Ciebie...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Natural" napisałem do Ciebie sms-a tak późno bo miałem wypadek i od tego czasu nawet nie miałem kiedy zajrzeć na forum a telefon został w ucie na lawecie. Więc jeszcze raz przepraszam moja wina. Tylko w tym momencie nie myślałem z kim byłem umówiony na 19 a wypadek miał miejsce o 1740 tego samego dnia. Więc jeszcze raz przepraszam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Natural" napisałem do Ciebie sms-a tak późno bo miałem wypadek i od tego czasu nawet nie miałem kiedy zajrzeć na forum a telefon został w ucie na lawecie. Więc jeszcze raz przepraszam moja wina. Tylko w tym momencie nie myślałem z kim byłem umówiony na 19 a wypadek miał miejsce o 1740 tego samego dnia. Więc jeszcze raz przepraszam !!!

 

 

OK, więc wszystko wyjaśnione - mi chodzilo tylko i wyłącznie o informację, nic więcej.... - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem te LED Markery, o ktorych piszesz (drozsze) i swiatlo jest fajne, ale swieca slabiej niz standardowe zolte zarowki. Dlatego wymontowalem. W dzien slabo bylo je widac.

 

Przeciez pisalem juz o tym ... Swiatlo ledowe jest w dzien sloneczny slabiej widoczne ze wzgledu na barwe wlasnie. Musi byc mocny led (Audi ma chyba 15w) zeby bylo go widac na 6w to sobie mozesz w nocy efekt zrobic i to wszystko !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Asemka to może pomożesz które skrypty w FRM trzeba zamienic. Z tego co pamiętam to w lipcu sam szukałeś kogoś do aktywacji więc wnioskuję że nauczyłeś się to robic sam . Jeżeli ktoś ma pojecie o komputerach to nie jest problem zainstalować INPE trochę samozaparcia i pozwiedzania forum(sam się męczyłem z systemem 64bit i musiałem postawić wirtualnie XP 32bit dopiero NCS ruszył) problem jest tylko z rozszyfrowaniem skrótów za co który jest odpowiedzialny. Więc jeżeli ktoś może to niech poratuje. Znalazłem takie coś i przetłumaczyłem w translatorze potwierdźcie tylko czy to to jeżeli tak to ściemnianie dać na 01 czy 02

 

TAGFAHRLICHT_ECE - swiatła dzienne

aktiv

DRL_V_GEDIMMT

wert_02

 

nicht_aktiv

wert_01 = DRL Blinker vorne - przednie kirunkowskazy

wert_02 = DRL Fernlicht- światła drogowe

 

DRL_WERT_DIMMUNG- ściemnianie

wert_01

wert_01 = DRL-Dimmung 26%

wert_02 = DRL-Dimmung 40%

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zbyt mocnego świecenia DRL to może koledzy macie poustawiane

 

DRL_WERT_DIMMUNG

wert_01

 

zamiast

 

DRL_WERT_DIMMUNG

wert_02.

 

Odnośnie DRL na ringach w LCI i ich rzekomo słabego świecenia, to może są aktywowane "jednostopniowo"? Bo ringi w LCI mają dwa stopnie świecenia: słabiej na postojach i z mijania oraz mocniej jako DRL, przyuważcie na jakimś LCI, który ma to dobrze aktywowane.

 

Odnośnie aktywacji na ringach pre-LCI z modułami nowszymi niż FRM to rzeczywiście można kombinować, żeby mocniejsze markery tam wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja gdzieś wyczytałem na E90 post kiedys , że do wersji PRE-LCI można dorzucić żaróweczki mocniejsze ( 20W) i zwiększyć jakimś programem napięcie na żarówki o 2-3v z tego co pamiętam i był zdjęcia przed i po i powiem szczerze że wyglądało super, niestety tematu nie moge teraz odnależć

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.