Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, to podsumujmy. Są dwie opcje rabatu obecnie na serię 3 (bo tego dotyczy wątek):

- mniejszy rabat ok. 12% wraz z finansowaniem promocyjnym BMW (jeżeli dobrze pamiętam to ok. 5-6% mniejsze oprocentowanie leasingu)

- większy rabat ok. 18% wraz z zewnętrznym finansowaniem lub finansowanie BMW bez promocji

Pierwsza opcja się opłaca, kiedy parametry leasingu są "idealne" (większa wpłata, krótszy okres, niski wykup), druga w przypadku mniejszej wpłaty, dłuższym okresie i większym wykupie. Od podanych stawek jest jeszcze pole negocjacji, chociaż tutaj dużo zależy od dealera. Salony różnie na start dają rabaty 16-18% (w przypadku opcji drugiej). 

Edytowane przez Kamil199
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Orientujecie się, jak wyglądają rabaty na serię 4 i 4GC w stosunku do serii 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale pół roku temu 14% dla klienta lojalnościowego na 4GC to był raczej górny pułap. Patrząc po tym wątku mam wrażenie że rabatowanie się zwiększyło przynajmniej na serię 3.  

Edytowane przez adiki

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 21.02.2024 o 17:02, Kamil199 napisał(a):

Dobrze, to podsumujmy. Są dwie opcje rabatu obecnie na serię 3 (bo tego dotyczy wątek):

- mniejszy rabat ok. 12% wraz z finansowaniem promocyjnym BMW (jeżeli dobrze pamiętam to ok. 5-6% mniejsze oprocentowanie leasingu)

- większy rabat ok. 18% wraz z zewnętrznym finansowaniem lub finansowanie BMW bez promocji

Pierwsza opcja się opłaca, kiedy parametry leasingu są "idealne" (większa wpłata, krótszy okres, niski wykup), druga w przypadku mniejszej wpłaty, dłuższym okresie i większym wykupie. Od podanych stawek jest jeszcze pole negocjacji, chociaż tutaj dużo zależy od dealera. Salony różnie na start dają rabaty 16-18% (w przypadku opcji drugiej). 

druga opcja opłaca się przy kupnie za gotówkę również , jak nie trzeba się wiązać z jakimkolwiek bankiem 🙂 
rabat max z tego co mi się udało wynegocjować jakbym zamawiał to 20%, czyli jak kiedyś 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wehyr napisał(a):

druga opcja opłaca się przy kupnie za gotówkę również , jak nie trzeba się wiązać z jakimkolwiek bankiem 🙂 

Dokładnie, pominąłem jeszcze tę opcję 

 

Godzinę temu, wehyr napisał(a):

rabat max z tego co mi się udało wynegocjować jakbym zamawiał to 20%, czyli jak kiedyś 

Całkiem spoko.

Nie wiem na ile to prawdziwe, bo tego nie potwierdzałem ale taka wysokość rabatów będzie tylko do końca pierwszego kwartału tego roku.

Edytowane przez Kamil199
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, obecnie porównuję kilka ofert i rabaty wahają się w granicach 16-19%. 

W moim przypadku auto za ok 280k, cena finalna około 228-232k w zależności od dalera. Tylko jeden dealer mi rzucił prawie 250k i nie wierzy, że mam oferty w okolicach tych 230k. Fajne mają chłopaki marże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rabaty sa na koniec roku ( nie chodzi o rocznik auta ) i na koniec kwartalu ! Chodzi po prostu o plany roczne czy tez kwartalne - chyba ze wplacze sie jakas akcja producenta na dany model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kojarzy ktoś jak wygląda temat rabatu dla G80 M3 Competition? Config mi wyszedł ~520k wg. konfiguratora. Bez finansowania, gotówka.

Edytowane przez szymam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
18 godzin temu, szymam napisał(a):

Kojarzy ktoś jak wygląda temat rabatu dla G80 M3 Competition? Config mi wyszedł ~520k wg. konfiguratora. Bez finansowania, gotówka.

napisz na priv podeślę kontakt do handlowca , myślę że spokojnie 10% +

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, 
jak to z leasingiem obecnie wygląda? Co z tych 20%/18% rabatu skoro leasing operacyjny BMW na 5 lat przy wpłacie 10% i wykupie 25% to w sumie 132% wartości samochodu...

Ma ktoś doświadczenie z leasingiem na bardzo świeżą spółkę zoo i prezesem poniżej 25rż? W banku info o wymaganej wpłacie 20% na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalna sprawa - nie ma historii to nie ma wiarygodności. A jeżeli jeszcze proponujesz niską wpłatę to tylko dodatkowo buduje wątpliwości czy tę młodą spółkę w ogóle stać na takie auto. Firmy leasingowe muszą mieć pewność, że raty będą płacone. A w przypadku młodej spółki z pewnością będą bardziej ostrożne niż w przypadku JDG - wszak cały majątek takiej spółki może stanowić ołówek i temperówka. A wspólnicy za zobowiązania nie odpowiadają, bo to istota sp. z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Kubib napisał(a):

Cześć, 
jak to z leasingiem obecnie wygląda? Co z tych 20%/18% rabatu skoro leasing operacyjny BMW na 5 lat przy wpłacie 10% i wykupie 25% to w sumie 132% wartości samochodu...

Ma ktoś doświadczenie z leasingiem na bardzo świeżą spółkę zoo i prezesem poniżej 25rż? W banku info o wymaganej wpłacie 20% na początku

Dosyp grosza i nie będzie problemu.

Robisz 45% wplata, 3 lata i 1% wykup, to masz 109%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20% od trzech dealerów i bez żadnych kombinacji. Jeden nawet dał 21%, ale droższy leasing. W sumie to mam już zamówienie do podpisu i w poniedziałek finalizuję temat.

Plus dostałem info od trzech dealerów, że koniec zapisów na produkcję G20 LCI. Koniec rabatów tym samym - kto jest w trakcie zaawansowanych rozmów, ten jeszcze ten rabat utrzyma, ale jak ktoś dopiero zamierza powiedzieć dzień dobry, to raczej rabatu nie dostanie. No chyba, że to taki marketingowy trik, nacisk na finalizację. 

Do tego obecnie nie wiadomo co się wyprodukuje - LCI czy LCI2. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
20 godzin temu, JacekLZ napisał(a):

Ja mam 20% od trzech dealerów i bez żadnych kombinacji. Jeden nawet dał 21%, ale droższy leasing. W sumie to mam już zamówienie do podpisu i w poniedziałek finalizuję temat.

Plus dostałem info od trzech dealerów, że koniec zapisów na produkcję G20 LCI. Koniec rabatów tym samym - kto jest w trakcie zaawansowanych rozmów, ten jeszcze ten rabat utrzyma, ale jak ktoś dopiero zamierza powiedzieć dzień dobry, to raczej rabatu nie dostanie. No chyba, że to taki marketingowy trik, nacisk na finalizację. 

Do tego obecnie nie wiadomo co się wyprodukuje - LCI czy LCI2. 

i tak od lat , zamawiaj Pan bo rabatów nie będzie .... 😄 są osoby które zawsze mają okolice 20% bez względu co "ćwierkają" żyjący z prowizji sprzedawcy 🙂 

 

 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu miałem taką propozycję ale w propozycji promocyjnego leasingu oprocentowanie było na poziomie oprocentowania w ING więc się nie opłaca 

szczególnie, że odsetki też można wliczyć w koszty a kapitał jest w limicie 150 tys więc lepsza niższa cena zakupu i minimalnie gorsze finansowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi finalnie udało się wyłapać ok. 15% na G20 330dx - bez leasingu BMW FS, ale po stronie dealera. 
Jeśli uda się załapać na Business Edition można myśleć o 18%-19% na samochód - aczkolwiek auto musi już mieć nadany VIN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kubib napisał(a):

Mi finalnie udało się wyłapać ok. 15% na G20 330dx - bez leasingu BMW FS, ale po stronie dealera. 
Jeśli uda się załapać na Business Edition można myśleć o 18%-19% na samochód - aczkolwiek auto musi już mieć nadany VIN. 

a jaki to leasing jeśli nie tajemnica? W sensie warunki i jaki procent wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.