Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Albo jakiś X, chyba lepiej się sprawdza na wszelkich krawężnikach przy parkowaniu.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tyg zamówione G21 dosyć dobrze wyposażone z rabatem 21% za gotówke. Wziąłem 318i bo to to samo co 320i - a wyjdzie więcej wyposażenia dodatkowego.

 

A dalej jest ten stały kwotowy rabat na 318i, który tak pompował sztucznie procentowy upust? Na gołej 318i dało się i 30% wykręcić bo tam chyba z 35k rabatu na wejściu było.. ale myślałem, że likwidują to już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma juz tego rabatu kwotowego na 318i, bo to bylo w ramach edycji business. Nie pamietam dokladnie ale chyba juz z pol roku temu to wycofali.

A rabaty typu > 20% to w obecnych czasach zarezerwowane sa tylko dla firm z duza flota i kontraktami z BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma juz tego rabatu kwotowego na 318i, bo to bylo w ramach edycji business. Nie pamietam dokladnie ale chyba juz z pol roku temu to wycofali.

A rabaty typu > 20% to w obecnych czasach zarezerwowane sa tylko dla firm z duza flota i kontraktami z BMW.

 

Po rabatach w mojej firmie (rabat korporacyjny:= jako zaopatrzenie flotowe oraz rabaty dla pracowników (zakup prywatny)) widzę, że BMW ścięło po ok. 2pp per każdy model w tym roku.

Finalnie ceny w górę - rabaty w dół :roll:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W tym tyg zamówione G21 dosyć dobrze wyposażone z rabatem 21% za gotówke. Wziąłem 318i bo to to samo co 320i - a wyjdzie więcej wyposażenia dodatkowego.

 

A dalej jest ten stały kwotowy rabat na 318i, który tak pompował sztucznie procentowy upust? Na gołej 318i dało się i 30% wykręcić bo tam chyba z 35k rabatu na wejściu było.. ale myślałem, że likwidują to już.

 

Ten rabat występował faktycznie jako biznes edition, obowiązywał jeśli się nie mylę na 318i/318d i 518i/518d.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tyg zamówione G21 dosyć dobrze wyposażone z rabatem 21% za gotówke. Wziąłem 318i bo to to samo co 320i - a wyjdzie więcej wyposażenia dodatkowego.

 

A dalej jest ten stały kwotowy rabat na 318i, który tak pompował sztucznie procentowy upust? Na gołej 318i dało się i 30% wykręcić bo tam chyba z 35k rabatu na wejściu było.. ale myślałem, że likwidują to już.

 

Ten rabat występował faktycznie jako biznes edition, obowiązywał jeśli się nie mylę na 318i/318d i 518i/518d.

 

tak ale już tego nie ma....

nie ma co porównywać rabatów z kiedyś do dzisiaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tyg zamówione G21 dosyć dobrze wyposażone z rabatem 21% za gotówke. Wziąłem 318i bo to to samo co 320i - a wyjdzie więcej wyposażenia dodatkowego.

 

A dalej jest ten stały kwotowy rabat na 318i, który tak pompował sztucznie procentowy upust? Na gołej 318i dało się i 30% wykręcić bo tam chyba z 35k rabatu na wejściu było.. ale myślałem, że likwidują to już.

 

Ten rabat występował faktycznie jako biznes edition, obowiązywał jeśli się nie mylę na 318i/318d i 518i/518d.

 

Ten rabat na 318 kończył się 30 września 2021, wiem bo zamawiałem w ostatnim dniu swoją.

Jeden z kolegów pisze że w tym tygodni dostał 21% rabatu, trochę jak na obecne czasy wysoki rabat. Dotychczas była informacja że do 12% się udawało wytargować a tu informacja że ktoś ma 21%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jaki realnie dzisiaj rabat i czas oczekiwania na m340i touring do wyrwania?

11-12% z tego miesiaca, po sprawdzeniu w kilku polecanych salonach w różnych rejonach PL. Może da się więcej, nie przeczę :D

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panowie, szukam sprawdzonej i pewnej firmy oferującej wynajem długoterminowy nowych aut, konkretnie M4. Interesują mnie Wasze doświadczenia w obsłudze, serwisowaniu, naprawach i przede wszystkim konkurencyjne ceny najmu. Od razu zaznaczę, że aktualny rabat 11% i rata po 8000 brutto w Comfort Lease NIE jest dla mnie atrakcyjną ofertą :lol: Dzięki z góry ;)
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, szukam sprawdzonej i pewnej firmy oferującej wynajem długoterminowy nowych aut, konkretnie M4. Interesują mnie Wasze doświadczenia w obsłudze, serwisowaniu, naprawach i przede wszystkim konkurencyjne ceny najmu. Od razu zaznaczę, że aktualny rabat 11% i rata po 8000 brutto w Comfort Lease NIE jest dla mnie atrakcyjną ofertą :lol: Dzięki z góry ;)

Szukaj ciut lepszego rabatu i zwykłego leasingu 0% wpłaty i 40% wykup. Zmieścisz się w 5000 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@--==maly==--

Zakładając katalog 500tyś i rabat 15% to jest kwota 425tyś do leasingu.

Musiałbyś przy warunkach 0% wpłaty i 40% wykup mieć leasing na 110% na 5lat.

Widziałeś taką ofertę?

Przed podwyżkami wiboru miałem nawet 109% na takie warunki z nowym wiborem w okolicy 120 ale nawet na 120% przy twoich założeniach wychodzi 5200zł brutto to zawsze nie 8000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardziej 5800brutto,ale zgoda.

Już myślałem,że słabe oferty dostaję :wink:

Żeby było 5800 musiał byś mieć ok 130% leasing ale w CL może tak być bo to droga forma finansowania zawsze droższa od zwyklego leasingu.

Przez wibor ułożony w ten sposób leasing stał się bardzo drogi i jeżeli ktoś myśli o wykupie auta lepiej ułożyć to inaczej bo przepłacamy dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w stytuacji gdy mój leasing CL w FS BMW po podwyżkach osiągnął 120% i zacząłem poważnie rozważać wykup auta.

Po kilku e-mailach BMW FS zgodziło się na wykup za 101% (zamiast standardowych 105%, 101% wg umowy tylko w przypadku podpisania kolejnego leasingu).


Informacyjnie: W przypadku leasingu dla firm taki wykup możliwy jest po 24 miesiącach, dla osób fizycznych (czyli dla mnie) po 6. miesiącach.


Rata sporo niższa niż rozpatrywana u kolegów, ale na etacie nie można wrzucić w koszty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
120% to juz grubo a to jeszcze nie koniec podwyzek WIBOR. Nieciekawie beda mialy osoby, ktore zapozyczyly sie pod korek. Przy tak wysokim oprocentowaniu to warto rozwazyc zakup za gotowke i amortyzacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
120% to juz grubo a to jeszcze nie koniec podwyzek WIBOR. Nieciekawie beda mialy osoby, ktore zapozyczyly sie pod korek. Przy tak wysokim oprocentowaniu to warto rozwazyc zakup za gotowke i amortyzacje.

Ale tylko auto do 150tyś wlaśnie to jest paranoja bo kupisz za gotówkę odpiszesz dochodowy od 150tyś a sprzedając zaplacisz np od 400. Leasing pozwala chociaz odpisać 150tyś x2.

Ogólnie nasze przepisy są chore jak kupisz sobie za gotówkę auto za 500tyś na 1/2vat a za rok sprzedaż za 450 to będziesz w plecy 50tyś na aucie 37tyś na vat(odpisane 47 do zapłaty 84) i 57tyś na podatku dochodowym ( odpisane 29 do zaplaty 86) plus skladka zdrowotna 22 lub 40tyś :) Sprzedając za 450 zostanie nam z tego auta 316-334tyś uwzględniając wcześniejsze odpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@==maly== pelna zgoda co do chorych przepisow z jednym wyjatkiem. Nie jesem na 100% pewien ale limit 150 tysiecy obowiazuje od wartosci splaconej auta co znaczy ze jak wezmiesz auto np za 300k w leasing i 150k splacisz ratami leasingu, reszta to wykup i pozniejsza amortyzacja. To placac leasing nie odliczysz 30k (okolo 19% podatku od 150k) ale proporcjonalnie 15k bo splaciles tylko 50% auta. Im samochod drozszy od limitu tym wychozi to gorzej. Taniej jest nie odliczyc 15k, niz zaplacic 60k w odsetkach przy 20% oprocentowaniu. Niech ktos mnie popawi jesli sie myle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@==maly== pelna zgoda co do chorych przepisow z jednym wyjatkiem. Nie jesem na 100% pewien ale limit 150 tysiecy obowiazuje od wartosci splaconej auta co znaczy ze jak wezmiesz auto np za 300k w leasing i 150k splacisz ratami leasingu, reszta to wykup i pozniejsza amortyzacja. To placac leasing nie odliczysz 30k (okolo 19% podatku od 150k) ale proporcjonalnie 15k bo splaciles tylko 50% auta. Im samochod drozszy od limitu tym wychozi to gorzej. Taniej jest nie odliczyc 15k, niz zaplacic 60k w odsetkach przy 20% oprocentowaniu. Niech ktos mnie popawi jesli sie myle.

 

nie no, odliczysz 19% od 150 tys...mogę zapłacić np tylko 10 rat i od 10 rat odliczę....a potem pozbyć się auta cesją....

zawsze miałem leasingi ale teraz kupuję jako os fizyczna... jak mam oddać przy sprzedaży prawie 50% to wolę sprzedać na umowę KS i nic od tego nie zapłacić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@==maly== pelna zgoda co do chorych przepisow z jednym wyjatkiem. Nie jesem na 100% pewien ale limit 150 tysiecy obowiazuje od wartosci splaconej auta co znaczy ze jak wezmiesz auto np za 300k w leasing i 150k splacisz ratami leasingu, reszta to wykup i pozniejsza amortyzacja. To placac leasing nie odliczysz 30k (okolo 19% podatku od 150k) ale proporcjonalnie 15k bo splaciles tylko 50% auta. Im samochod drozszy od limitu tym wychozi to gorzej. Taniej jest nie odliczyc 15k, niz zaplacic 60k w odsetkach przy 20% oprocentowaniu. Niech ktos mnie popawi jesli sie myle.

 

nie no, odliczysz 19% od 150 tys...mogę zapłacić np tylko 10 rat i od 10 rat odliczę....a potem pozbyć się auta cesją....

zawsze miałem leasingi ale teraz kupuję jako os fizyczna... jak mam oddać przy sprzedaży prawie 50% to wolę sprzedać na umowę KS i nic od tego nie zapłacić....

 

Mozesz tez przy JDG zrobic darowiznę na bliska osobę i po pol roku również sprzedać bez podatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.