Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli macie jakiegoś dobrego brokera, do którego warto uderzyć z zapytaniem o ofertę to poproszę o kontakt.

Skonfigurowałem 320i w M-Pakiecie na 220tyś PLN przy moim max budzecie 165k (rabat wychodzi 25%).


Przeglądając wasze opinie na forum, widzę, że będzie bardzo ciężko, ale nie niemożliwie... warto próbować :)

 

Broker ma sens jeśli chcesz auto za gotówkę, jeśli dochodzi finansowanie to fabryczne finansowanie BMW FS przeważa szalę na dobrych dealerów BMW i lepszą ofertę można dostać u dealera.

Wypraktykowałem to już z dwoma autami, w przypadku X5, który odbierałem 20 kwietnia, korzystniejszą ofertę miałem od dealera BMW - ale najważniejszym kryterium dla mnie był całkowity koszt leasingu i brokerzy niestety nie dali rady.

Niedługo zweryfikuję to po raz kolejny przy X4 M40d - podejrzewam, że znowu wygra "przetarg" mój ulubiony handlowiec z salonu BMW ;-)

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam oferty pod leasing, więc z tego co piszesz broker raczej odpada. Generalnie nie mam za bardzo doświadczenia w tym temacie.

Czy bazując na swoich poprzednich doświadczeniach z handlowcem, o którym wspomniałeś i ogólnej wiedzy - rabat 25% na serie 3 jest w ogóle możliwy w tym momencie, czy już raczej w sferze marzeń? Dodatkowo kwalifikowałbym się na rabat dla grup zawodowych, jeśli taki w ogóle istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty dla grup zawodowych jak najbardziej aktualne, u dealera nie dostaniesz aż tak duży rabat jak dają brokery, ale nadrobi to z przynajmniej małą nawiązką finansowanie fabryczne BMW FS - powinno u dobrego handlowca.

No i zawsze pewniej, bezpieczniej kupić auto w salonie BMW niż u jakiegoś brokera.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
moim skromnym zdaniem to pic na wodę ,sam mam rabat dla grup zawodowych- dają jakieś 8-10% rabatu pod nazwą - dla grup zawodowych - a umiejętnie można wynegocjować 16-20% będąc bezrobotnym :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie potrzebuje auto dopiero na koniec lutego ale zacząłem się juz powoli rozglądać i dostałem 14% rabatu na konfiguracje za 272k 330ix z tym ze sprzedawca mi powiedział ze najlepiej zamówić auto max do końca sierpnia bo rabaty np w październiku beda gorsze bo jak zamówimy w sierpniu to będzie wyprodukowane w grudniu i z powodu 2020r dają większy rabat niż jak zamówimy później z tym ze auto przyjedzie do końca stycznia.


W miedzy czasie napisałem do innego salonu o rabat i tam drugi sprzedawca odpisał mi ze najlepiej poczekać do września/października i rabat będzie napewno większy niż teraz ale jeszcze nie zna dokladnie rabatów na 4 kwartał i zamówić auto w październiku/listopadzie to będzie na koniec lutego.


No i teraz komu tu wierzyć ? Co robić jak żyć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko handel, inny niż przy samochodach używanych ale wciąż handel towarem. Każdy bajeruje jak potrafi.

 

Jezeli to odpowiedz do mojego posta to jasne rozumiem to a ja jak wiadomo chce jak największy rabat :D Dlatego próbuje znaleźć odpowiedz czy na koniec roku będzie on możliwie większy niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to odpowiedz do mojego posta to jasne rozumiem to a ja jak wiadomo chce jak największy rabat :D Dlatego próbuje znaleźć odpowiedz czy na koniec roku będzie on możliwie większy niż teraz.
Moim zdaniem nikt na to pytanie wiarygodnie nie odpowie. Cena zależy od sprzedawcy, salonu, wsparcia modelu, decyzji BMW, kursu EUR, podatku, stóp procentowych i leasingu. Zbyt wiele czynników i nikt nie wie jak wszystkie będą wyglądały za pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow nie wiedziałem że można aż tyle napakować :D

 

Hahah można. Ja nie mam xdrive,elektrycznych foteli, skóry, szklanego dachu i pełnych systemów a wyszło mi ponad 280. Myślę, że możesz dobić z 2.0 D lekko do 330 tyś.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Przymierzam się do zakupu pierwszego w życiu BMW i widzę, że kilka osób tutaj może polecić sprzedawców z fajnymi rabatmi. Czy mógłbym prosić o więcej informacji na priv?
Sporo osób poleca Inchcape, czy to Warszawę, czy Poznań.

 

~17% Inchape W-wa - do produkcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealerzy popsuli się z rabatami, albo raczej importer BMW Polska ich popsuł. Już nie ma takich rabatów jak przed pandemią niestety.

Polecałem BMW Inchcape Poznań, ale na X4 M40d dostałem słaby rabat, tylko 14,6% i zamówiłem gdzie indziej.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kiepsko z rabami ostatnio. W lipcu zamawiałem 330i do produkcji. Maksymalny rabat jaki uzyskałem od dealera BMW to 16,5%. Inne salony nawet nie próbowały dobić do tej wartości twierdząc że to jest poza ich zasięgiem.


Finalnie zdecydowałem się zamówić przez brokera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy, moje źródło od dealera mówi że rabaty 30%+ dotyczyły aut 2019 które wypychali jak mogli bo regularna sprzedaż staneła.. i udało im się przejść cały lockdown suchą stopą. Teraz na G20 mamy powrót do rabatów do 2x%, chyba że 320d jest specyfikowana na ponad 300k :shock: ale to wyjątek.

Sam rabat zależy nawet od tego ile indywidualny sprzedawca sprzedał w danym okresie i ile brakuje mu do targetu na bonus, jeśli niewiele i ma dużo czasu to zapomnijcie że będzie wypusczał auta za pół darmo.


W temacie polecam wszystkim znalezione gdzieś na forum i bardzo dobre:

https://www.stitcher.com/podcast/americ ... e/46021576

https://www.stitcher.com/podcast/americ ... e/53055740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. poproszę jakieś namiary na priv od klubowiczów którym udało się zdobyć rabat 20% i więcej. W lublinie jak na razie tylko ledwo 12%. Dodam że jeden już kupiony u nich w zeszłym roku., model schodzący z 33% rabatem.
Spróbuj tutaj:
Jeśli do Poznania nie jest Wam "daleko" i nie jest dla Was to problem' date=' to polecam Panią Natalię Skopińską 506 688 589, natalia.skopinska@bmw-imp.pl w BMW Inchcape Poznań ( w zasadzie Swadzim koło Poznania).

W połowie października zamawiałem X5 do produkcji i dostałem fajny rabat na auto i w dodatku promocyjny leasing. Sumarycznie oferta wyszła trochę ciekawiej niż od brokera.

Można się powołać się na mnie ( Krzysztof Gruszecki) i nasze forum, wtedy łatwiej będzie Wam rozpocząć negocjacje :wink:[/quote']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. poproszę jakieś namiary na priv od klubowiczów którym udało się zdobyć rabat 20% i więcej. W lublinie jak na razie tylko ledwo 12%. Dodam że jeden już kupiony u nich w zeszłym roku., model schodzący z 33% rabatem.
Spróbuj tutaj:
Jeśli do Poznania nie jest Wam "daleko" i nie jest dla Was to problem' date=' to polecam Panią Natalię Skopińską 506 688 589, natalia.skopinska@bmw-imp.pl w BMW Inchcape Poznań ( w zasadzie Swadzim koło Poznania).

W połowie października zamawiałem X5 do produkcji i dostałem fajny rabat na auto i w dodatku promocyjny leasing. Sumarycznie oferta wyszła trochę ciekawiej niż od brokera.

Można się powołać się na mnie ( Krzysztof Gruszecki) i nasze forum, wtedy łatwiej będzie Wam rozpocząć negocjacje :wink:[/quote']

 


Napisalem tam, kiedy szukalem swojej, to byl tam najnizszy rabat i wrecz odsylanie do innego dealera jak podalem jaki wytargowalem. Tu chyba naprawde chodzi o to, jak wielka potrzebe na sprzedaz ma handlowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.