Skocz do zawartości

Car audio, zmiana głośników, subwoofer


osa-ozo

Rekomendowane odpowiedzi

No szacun, kolega z forum napisał post żeby mu coś polecić do 2k, wiec to zrobiłem.

Ale ciekawe co Ty masz w swoim aucie? Pewnie wzmaka F1 - forum jest po to żeby pomagać,

Ale cześć znawców o tym zapomina.

 

Jeżeli dla Ciebie moc jest najważniejsza to szacun ;-)

W każdym razie wzmak jest w dobrej cenie, poleca oraz montuje najwieksza firma car audio w Polsce,

Jeżeli nie wiesz jaka to wpisz w google to Ci wyskoczy

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciał z 1500zł w kieszeni, odwiedzić firmę car audio, czyli 1500zł z robocizną.

To, że ktoś to montuje ... teraz car audio od cholery, a montują i oferują często jakość taką, do jakiej zmusza rynek i klienci.

Kiedyś car audio to było car audio, teraz wyginają się często, żeby zarobić i jakość świadczonej usługi jest niska, najczęściej i niekoniecznie nawet wysokich ani na średnich modelach znanych firm, często na budżetówkach z logo firmy.

Największy market w pl też oferuje na potęgę mantę, pentagrama itd, z rzadziej bowers&wilkins do domu i to konkretne modele, to samo loewe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym wystarczy, że maja kolorowe radio odtwarzające mp3 lub wejście usb, coś waląco - huczącego w bagażniku na wzmacholu.

Niektórym nie.

Ja miałem sprzęt założony w swojej ale wróciłem do serii na harmanie.

Teraz będę myślał nad zmianą głośników w bagażniku i dolnych w boczkach z przodu, ale w parametrach ori, bez przeróbek, jeśli coś w ogóle znajdę.

 

Moim zdaniem jak jest hk i professional cd/kaseta ( ja niestety mam tylko biznesa ) to gra to jakościowo dobrze, oczywiście nie ma mowy o głębokim basie i masażu czy wysokich tonach drenujących mózg.

Jest kompromisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to że lepiej te 1000-1500 zł zainwestować w coś innego i zostać przy fabrycznym audio.

 

Ja zainwestowalem w glosniki.

Komplet Dynaudio dedykowany do Volvo C70 i przy seryjnym business + zmieniarka dzwiek jest bardzo dobrej jakosci.Zero znieksztalcen nawet przy glosnym sluchaniu,gleboki bas i czyste wysokie tony.

Audiofilem nie jestem ale lubie dobra jakosc a przy tym zestawie jest wiecej niz zadowalajaca :cool2:

Edytowane przez PISTOLPETE

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane sa w ori miejscach na tylnej polce i drzwiach.Oczywiscie nie obylo sie bez modyfikacji bo glosniki sa wieksze.

Z Volvo zastosowalem glosniki tylne,sredniotonowe z drzwi oraz gwizdki.Caly zestaw to 10 glosnikow na ktory w e46 niestety nie ma miejsca.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szacun, kolega z forum napisał post żeby mu coś polecić do 2k, wiec to zrobiłem.

Ale ciekawe co Ty masz w swoim aucie? Pewnie wzmaka F1 - forum jest po to żeby pomagać,

Ale cześć znawców o tym zapomina.

 

Jeżeli dla Ciebie moc jest najważniejsza to szacun ;-)

W każdym razie wzmak jest w dobrej cenie, poleca oraz montuje najwieksza firma car audio w Polsce,

Jeżeli nie wiesz jaka to wpisz w google to Ci wyskoczy

 

u mnie gra DLS R6A woofery pod Audio Artem 200.2XE

tweetery pod czymś małym, nie pamiętam nazwy :o około 50W RMS

sub RE Audio SE-12D2 pod Audio Artem 400.2XE

drzwi wygłuszone STP Goldem

radio: Alpine 9835R

 

w/w nie jest jakkolwiek nastawione na moc tylko na sound-quality i jak najbardziej spełnia swoje zadanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,mam pytanie związane z subwooferem ale tylko o płaskiej konstrukcji(pod siedzenie)czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenia? Zdaję sobie sprawę że takie rozwiązanie nie dorównuje skrzyniom basowym ale chciałbym chodz trochę poprawić bas w e46touring z seryjnymi głośnikami.Więc jeszcze raz zaznaczam ze nie interesują mnie inne rozwiązaniatypu dodatkowy wzmacniacz+skrzynia czy tuba. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wejscie na narty to kup sobie sam głosnik a obudowe zrob zam na wymiar tak zeby ci przylegała na wymiar do siedzien z tyłu po otwarci tego wejscia na narty caly bass bedzie leciał ci do srodka ja tak mam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wejscie na narty to kup sobie sam głosnik a obudowe zrob zam na wymiar tak zeby ci przylegała na wymiar do siedzien z tyłu po otwarci tego wejscia na narty caly bass bedzie leciał ci do srodka ja tak mam :D

 

Też tak miałem i zdecydowanie! pięknie to grało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy też kombinują:

http://www.e46-forum.de/showroom/userfahrzeuge/board88-e46-touring/29641-senseless-320d-touring-update-31-8-2013-rote-interieurleisten/index2.html

mniej więcej w połowie wątku zdjęcie suba Pioneer w e46 Touring. Pierwszy raz widzę taką konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Chciałem się zapytać posiadaczy e46, czy robiliście coś przy przednim zawieszeniu, chodzi mi o to głownie co się najbardziej psuje i jakie są ewentualne koszty, a druga sprawa dotyczy założenia w e46 fajnego grania z subwoofer, wymiana wszystkich głośników itd. jak ktoś coś takiego robił będę wdzięczny za poradę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 to już auta wiekowe więc regularne naprawy zawieszenia są normalne jak i w każdym innym aucie .

Zawieszenie nie należy do skomplikowanych , minusem są niewymienne tuleje na wahaczach (nie mówię o prasie i mayle )

Jedź na diagnostykę i Ci wypiszą co trzeba zrobić szarpaki + sprawdzenie amorów 20-30 zł

 

Nagłośnienie ?

Zaczynasz od wyrzucenie serii radia , a później wiadomo zaleznie od finansow - wygłuszenia , głośniki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
minusem są niewymienne tuleje na wahaczach (nie mówię o prasie i mayle )

Masz chyba na myśli dwa sworznie, tuleja jest jedna, którą bez problemu demontujesz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o car audio to ja mam e46 w coupecie a w niej:

https://www.youtube.com/watch?v=cOfVFKrwYjE

 

głośniki w drzwiach: DLS R6A - podłączone pod wzmacniacz Audio Art 200.2XE

radio: Alpine 9835R

Subwoofer: RE Audio SE 12D2 - podłączone pod wzmacniacz Audio Art 400.2XE

wygłuszone drzwi (koszt 400zł za jedne drzwi, czyli 800)

tweeterki standardowe co dają do powyższych DLSów, podłączone pod jakiś mały wzmak (nie pamiętam już jaki) co zapodaje 50W RMS.

Do tego kondensator 1F, wszystkie przewody, bezpieczniki itd.

 

Ogólnie całość wyniosła mnie prawie 7000zł. Na filmie jest spokojny kawałek (polecam HD + głośno), gra to naprawde pięknie i czysto, jakbyś był na koncercie :) Każdy kto wsiądzie jest pod wrażeniem :)

Przy techno itp jest dobry masaż pleców.

 

a i małe ps. poprawne car audio robimy tylko z głośnikami w drzwiach. Głośniki w tylnej półce = out. Bo to tak jakbyś siedział tyłem do sceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że to już taki profesjonalny sprzęt, mi chodzi bardziej o to czy można do seryjnego radia podłączyć wzmacniacz i subwoofer ewentualnie wymienić wszystkie głośniki, żeby mieć trochę lepszy dźwięk i bassy:)

 

Mimo wszystko dzięki za info:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.