Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Chcę kupić felgi w M pakiecie do F30 330i 252km xDrive

18 CALI, 5X120, 2X ET 34, 8J I 2X ET 47, 8,5J

Pytanie o OPONY.

Prodcent na przód zaleca 225/45 a na tył 255/40.

Przymierzam się do zakupu opon całorocznych, sęk w tym, ze nie produkują 255.

Czy 245/40 bedą ok? czy raczej 245/45, chodzi o to, zeby były zgodne z przodem 225/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wcześniejszy post został usunięty. Z tego co pamiętam to pytałem, czy konfiguracja kół przód x tył, 8j x 8j, 8j x 8,5j, 8,5j x 8,5j są akceptowalne w 330i xDrive.

Teraz już wiem, że może być z tyłu 8,5j a z przodu 8j - kolega ma taka fabryczną konfigurację w nowym G20 330i xDrive.

Dlatego poruszyłem teraz temat opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon całorocznych, to chyba będziesz zmuszony brać bez Run on Flat, a jeśli zależy Ci na czterech tej samej firmy i modelu, to masz Continental AllSeasonContact:


https://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-allseasoncontact-225-45-r18-95-y-xl-fr#334182051


https://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-allseasoncontact-255-40-r18-99-y-xl-fr#363890171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, dopiero zaczynam przygodę z BMW, stałem się posiadaczem F31 w Xdrive 2018r. Czy szczęśliwym to się okaże... Pytanie, które chyba nie padło jeszcze na forum. Mam oryginalnie, koła różnej szerokości przód, a tył, chcę kupić zimówki. Moje F31 ma (chyba - dane z Auto...) różny roztaw szerokości kół przód, a tył. Pytanie: czy jeżeli założę, zgodne z wklejką, felgi 16 cali o jednakowym ETC (chyba 31) koła przód nie będą ustawione szerzej niż koła tył? Czy nie będę robił "4 śladów"? Opony będą jednej marki, jeden model.

P.S.

W 2 ASO BMW twierdzili, że wystarczy, żeby obwód był identyczny kół przód i tył (polecali stosować 1 marki, modelu i rozmiaru opony), w 1 ASO (chyba najstarszym w RP) oferowali mi, po sprawdzeniu nr VIN, felgi 16 205X16, z zimówkami, bez czujników ciśnienia, bez runflat, twierdząc, że nic to nie uszkodzi.

Proszę, nie odsyłajcie mnie do szukajki, czytam o tym 3. dzień, proszę o info od użytkowników, którzy do msport (różne koła fabrycznie) założyli 4 te same felgi i opony, bez runflat i jak to się ma do prowadzenia, osadzenia, za wszelkie uwagi będę wdzięczny.


Dziekuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! Chodzi mi też o ET, nie wiem, jakie powinno być przy 16calach, w popularnych serwisach proponują felgę ET31.

 

Homologacja mojego F31 320d ED 163KM zaleca:

205/60 R16 92W, felga 7J16/ET31 na przedniej i tylnej osi



W sprawie zamienników felg polecam stronę:

https://rozmiarfelgi.pl/tabela-rozmiarow/bmw/3-series/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz dane 16tek do F30

http://www.bmwalufelgenkatalog.de/katalog/?p=1&o=swag_default_sort&n=24&f=1107%7C20


ET31 jest prawidłowe jeśli mają 7 cali szerokości.

Dziękuję bardzo za porady, wrzuciłem stalowe 16-stki, ET 31 x 4. Wygląda to słabo, plus kołpaki. Jeździ ok, wszystko gra. Nie byłem pewny przez to, że tył szerszy, ale teraz wszystko wygląda prawidłowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


zamierzam kupić do mojej BMW f30 komplet kół zimowych 255/40 r19, ET 29, 9J felgi styling M 641. Czy te koła zmieszczą się w nadkola i nie będą ocierać?


Drugie pytanie: czy te felgi nie powinny występować w dwóch szerokościach to jest: przód 8,5J i tył 9J?


Pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poprzedni właściciel jeździł na 17" 215x55 Bridgestone Blizzak (zimówki) w F30 320i xDrive. Chciałbym dopytać czy dalej można bezpiecznie na takich jeździć, gdyż w teorii nie zgadzają się z instrukcją.

Dzisiaj zrobiłem pomiary (na tyle dokładne ile mogłem):

Obwód i średnica, bieżnik

1- 208 i 64,5, 6.34

2- 210 i 65, 7.21

3 - 210 i 65,2 ,7.41

4- 209 i 65, 6.24

Jak mniemam 1 i 4 była z tyłu, więc warto byłoby przełożyć je na przód (o ile można dalej bezpiecznie jeździć)

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie jest to rozmiar homologowany jak zauważyłeś, a masz xDrive. Zakup odpowiednie opony z tabliczki.

Mając 4x 215 nie ma tragedii, bo każde koło jest o tym samym obwodzie teoretycznie, ale nie o to przecież chodzi, by zakładać opony w nieodpowiednim rozmiarze i być mądrzejszym od sztabu inżynierów z BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pomijając kwestię rozmiarów opon, odpowiem na pytanie dotyczące różnic w wysokościach opon w xdrive.

Różnica bieżnika między oponami we wszystkich położeniach kół nie może przekraczać 2 mm.


Screenshot-20211116-211914-com-android-chrome.png

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zmienić koła w BMW F31 320D FL RWD na 18 calowe. Obecnie posiadam 17 calowe BMW (https://www.carsaddiction.com/en/wheels/bmw/style-393). Wybór padł na AEZ Steam Graphite 18 cali -  8,50x18 5x112,00 ET32,00 (https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/aez-steam-graphite-8-50x18-5x112-00-et32-00#39372872) + opony runflat lub nie runflat o wymiarach 225/45 R18 przód, 255/40 R18 tył .



I teraz pytania:

1. Czy ta felga będzie na równo z nadkolem, a jeśli nie, to jakie dystanse zastosować żeby to było bezpieczne rozwiązanie, nie wpływające na zużycie łożysk.

2. Czy dystanse na przód są takie same jak na tył w przypadku mojego wyboru? 

3. Gdzie najlepiej i jakiej firmy dystanse szukać?

4. Czy bardzo odczuję różnicę w prowadzeniu/spalaniu/komforcie po zmianie z 17 na 18tki + ewentualne dystanse

5. Dystanse to dobry pomysł?


P.S. Gwóźdź wchodzi w RUNFLAT tak samo jak w nieRUNFLAT ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Po pierwsze to do 3er brać 4x 8,5 to zły pomysł. Szukaj 4x 8J.

Po drugie to f30 nie ma czasem rozstawu 5x120?

Po trzecie kupujesz jednakowe felgi więc nie zakładaj mieszanych opon przód tył.

Ale dobra zakładasz felgę 8,5 ET 32 na samochód, przód wyjdzie na zew. 10,4 mm, a tył 15 mm w stosunku do serii.

Nic w temacie nie przeczytałeś, 10 stron wstecz i wszystko byś miał w małym palcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój błąd - źle napisałem. Poprawna to 5x120 - masz racje @Ponta. Taką felgę chciałem kupić jak poniżej:


https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/aez-steam-graphite-8-00x18-5x120-00-et34-00#42692499


A napisałem o tych dwóch wymiarach opon, ponieważ tak widziałem kiedyś BMW serii 4 na takich 18 i sądziłem, że tak się stosuje. Jedni mówią, że lepiej jak są szersze z tyłu, inni, że jak wszystkie są takie same - i sam nie wiem co zrobić.


Trochę czytałem, ale chyba za mało do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli BMW ma szersze laczki z tyłu, to ma również szersze felgi - np. przód 8J a tył wtedy 8,5. Wtedy to ma sens.

Także od ciebie zależy jakich felg szukasz.

Kup OE felgi 18" używane w dwóch rozmiarach i oddaj do renowacji. Dobiorę ci dystanse np. Eibacha i do tego szpilki. Kupisz nowe dekielki i masz miód.

Katalog felg masz np. na carsaddiction albo bmwstylewheels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dla żony f31 318d na felgach styl.238 czyli przeznaczonych do gt5 lub 7 8,0x18 et 30 w dodatku na źle dobranych i budzetowych oponach 235/40/18. Felgi są ładne proste auto dobrze się prowadzi ale jest niezmiernie głośno od opon. Zmieniłem teraz na zimówki styl 391 7,5x16. Et 37 hankooka i jest sporo ciszej Chic auto jest bardziej miękkie.pytanie takie: czy zostawić te felgi 8 calowe i na lato kupić ciche opony np.nokiana w odpowiednim już rozmiarze 225/45/18 czy jednak sprzedać komplet i kupić 17 calowe styling 392( mam taką możliwość z oponami run flat premium w dobrej cenie) . żona chce mieć w aucie cicho a te 18 są w bardzo dobrym stanie więc ich mi trochę szkoda(felg) .z drugiej strony czy to inne et też może powodować że jest głośniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.