Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam możliwość kupić felgi z zimowymi oponami z BMW F11 o parametrach wymienionych poniżej, czy te felgi z oponami podejdą bez problemu do BMW F31?


Felgi Styling 350 18"

8,5j ET30 + 9j ET44

Opony 245/45/18


Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.


Edit.


Dzisiaj byłam u wulkanizatora założyć nowe opony na felgi. Zdziwiłem się mocno gdy wulkanizator powiedział mi że jest lekki naciąg, pytanie czy na takim naciągu można jeździć i nic się nie stanie czy szukać węższych felg? poniżej parametry felg i opon. Dodam tylko że są to felgi od F11.


Opona: 225/45/18

Felga: 8Jx18 IS30

Edytowane przez Janek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej


Szukam informacji odnośnie możliwości zrobienia czegokolwiek aby system zaakceptował nowe koła gdyż jak niektórzy już pisali xdrive wariuje delikatnie mówiąc przy ruszaniu bądź mocniejszym wciśnięciu gazu.


Opony wg zaleceń jednak felgi w rożnym rozmiarze niestety po zakupie dopiero okazało się iż niezgodne z zaleceniami(mądry po szkodzie)


Przód 8,5 et35 225/40/19

Tył 9,5 et40 255/35/19


Moje pytanie brzmi czy jeszcze coś z tym można próbować robić czy po prostu felgi śmietnik i kupić nowe. Temat mocno analizowany jednak myślę ze najszybciej znajdę odpowiedz po prostu pytając.

 

Jak już kolega podpisał

 

Fabrycznie różnica w szerokości felg wynosi 0.5 cala.

Jak masz róznicę 1 cal to tylna opona ma zmniejszoną średnicę zewnętrzną.

 

Jest szansa jeszcze jakimś sposobem zniwelować te różnice aby nie ruszać felg(zmiana opon etc) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć! To mój pierwszy post tutaj 🙂

Obecnie mam standardowe felgi + opony zimowe Michelin Alpin 5 205/60 R16 92 V.  Szukam czegoś większego, ale nie za dużego i dobrze wyglądającego, najlepiej od BMW.  

Chciałbym podpytać, gdzie mogę kupić takie felgi do F31? Jaki sklep polecacie? Jaki rozmiar felg?

20221216_170914.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 16:55, koolzoli napisał(a):

Cześć! To mój pierwszy post tutaj 🙂

Obecnie mam standardowe felgi + opony zimowe Michelin Alpin 5 205/60 R16 92 V.  Szukam czegoś większego, ale nie za dużego i dobrze wyglądającego, najlepiej od BMW.  

Chciałbym podpytać, gdzie mogę kupić takie felgi do F31? Jaki sklep polecacie? Jaki rozmiar felg?

20221216_170914.jpg

Miałem to samo bazowo i na lato kupiłem budżetowo oryginalne BMW wzór V 413 - 17'' w kolorze czarny połysk (fabryczny lakier) nr kat. 36 11 6 867 126 i jestem zadowolony. Na zimę zostawiłem bazowe 16". Rozważałbym tylko 17 albo 18 jeśli zależy Ci na komforcie.

IMG_5007.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.06.2023 o 16:55, koolzoli napisał(a):

Cześć! To mój pierwszy post tutaj 🙂

Obecnie mam standardowe felgi + opony zimowe Michelin Alpin 5 205/60 R16 92 V.  Szukam czegoś większego, ale nie za dużego i dobrze wyglądającego, najlepiej od BMW.  

Chciałbym podpytać, gdzie mogę kupić takie felgi do F31? Jaki sklep polecacie? Jaki rozmiar felg?

 

18 to chyba najbardziej optymalny rozmiar. Sklepów jest dużo. Ja swoje Borbety kupowałem w felgi-niemieckie. Polecam proste wzory - łatwiejsze do czyszczenia z pyłu hamulcowego 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

F30 328ix. Aktualnie 18' 4x8j s400m.

Chciałbym zmienić felgi, ale niekoniecznie na 19. Wolę zostać przy 18 calach, ale chciałbym zdecydowanie szerzej. Zastanawiam sie nad 8j i 8.5j lub 8j i 9j. Opony 225/45 przód, tył 255/40. Będzie to pasować? Którą opcje wybrać? Bo wydaje mi się, że 255 na 8.5j to trochę za szeroka opona.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 23.12.2023 o 11:28, shluganavarre napisał(a):

Witam,

F30 328ix. Aktualnie 18' 4x8j s400m.

Chciałbym zmienić felgi, ale niekoniecznie na 19. Wolę zostać przy 18 calach, ale chciałbym zdecydowanie szerzej. Zastanawiam sie nad 8j i 8.5j lub 8j i 9j. Opony 225/45 przód, tył 255/40. Będzie to pasować? Którą opcje wybrać? Bo wydaje mi się, że 255 na 8.5j to trochę za szeroka opona.

Pozdro

Podaj ET nowych felg, jeśli OEMowe zakładasz 18 przewidziane do tego modelu, to wszystko będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie opony zimowe homologowane polecacie od bmw f31 320d xdrive 2013r? Codziennie szukam, czytam, nie mogę się zdecydować. Oficjalna strona bmw poleca pirelli sottozero 3 runflat, jakoś nie jestem przekonany do nich ze względu na niski indeks prędkości. Potrzebuję zimówek 225/55R16, koniecznie homologowanych żeby nie było problemów z xdrive. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Po półrocznych poszukiwaniach od niecałego miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem wymarzonej F31. Chciałbym zapytać Was o pomoc w zdecydowaniu czy warto na sezon letni wyposażać się w 20 calowe felgi? Czy lepiej zostać na 19".
Obecnie jeżdżę na 19" OEM Style 598 (https://www.carsaddiction.com/en/wheels/bmw/style-598) z naciągniętymi zimówkami (od poprzedniego właściciela)

Moim głównym motywatorem są walory estetyczne - nigdy nie jeździłem na '20 innym autem niż pickup. Więc nie mam doświadczenia i opinii jak się jeździ daily na takim setupie.

Czekam na komentarze, pozdrowionka! :classic_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.